ZEROHOUR – baterka do nepohody co rozsvítí váš telefon
- Články
- Jan Tipmann
- 13.3.2014
- 19
Zajímavých gadgetů není nikdy dost. Dvojnásob to platí pro ty, které se dají prakticky použít v přírodě a nemusíme si kvůli tomu třeba rozbíjet telefon. Pro ty, kteří takovým kouskům holdují, tu je speciální svítilna ZEROHOUR, která nabízí nejen vysokou svítivost, ale také funguje jako nabíječka, úschovna nebo třeba kvalitní karabina. Za projektem, který se v nedávné době již prosadil na Kickstarteru, stojí Amy Truong a Aaron Syna, kteří se zaměřili na to, jak pomoci lidem v přírodě a na několikadenních tůrách v extrémních podmínkách.
Konstrukce
I kdybyste nečetli úvodní odstavec, ihned poté, co byste viděli tuto baterku, muselo by vás napadnout, že je jiná než ostatní. Mohutná konstrukce není náhodou, nýbrž chtěná vlastnost, protože na výrobu této svítilny byl použit letecký hliník 6063 a nerezová ocel 304. Spojením těchto materiálů vzniká extrémní pevnost, a tak je použití svítilny zase o něco širší. Možná i jako ruční zbraň. Pro samotné svícení byla použita speciální CREE XM-L U3 LED, která má svítivost až 1000 lumenů.
Svítilna
Prioritní vlastností této svítilny i nadále zůstává svícení. Jak jsme již poznamenali, svícení obstarává speciální dioda. Ta navíc dokáže pracovat v několika úrovních svítivosti. Kromě toho je zde také režim SOS a Blesk.
- Nízká (20 lumenů)
- Střední (400 lumenů)
- Vysoká (800 lumenů)
- Maximální (1000 lumenů)
- Blesk (1000 lumenů)
- SOS (1000 lumenů)
Výrobce ukládá, že pokud nastavíme nejnižší svítivost, baterie vydrží více jak jeden celý den neustálého svícení. Pokud zvolíme vysokou úroveň svícení s 800 lumeny, je zaručena výdrž více jak 6 hodin.
Certifikace
ZEROHOUR byl podrobně testován podle mezinárodních standardů kvality, bezpečnosti a odpovědnosti za životní prostředí. Svítilna díky speciální konstrukci dokáže bezpečně odvádět teplo, které vytváří LED a celé tělo je tak neustále chladné. Pružinové a jiné vnitřní kontakty jsou pozlacené, a tak je zajištěna delší životnost a samozřejmě také vyšší odolnost vůči korozi.
Jelikož je ZEROHOUR určena do extrémních podmínek, musí být dozajista vodotěsná a prachotěsná. Maximální ponor se svítilnou se doporučuje do jednoho metru.
USB konektory
Srdcem svítilny jsou tři vyměnitelné akumulátory. Každý akumulátor dosahuje kapacity buďto 3 400 mAh, nebo 2 600 mAh. Záleží na tom, který typ baterie si se svítilnou pořídíte. Pokud tedy zvolíte silnější baterie, máme celkovou kapacitu více než 10 000 mAh. Díky tomu může po delší dobu svítilna spolehlivě nabíjet například telefon, skrze dvojici USB na spodní straně baterky. Máme zde standardní 1,5 ampérové USB, které je určeno pro telefony, a také 2,1 ampérový konektor například pro fotoaparáty nebo jiné náročnější zařízení. Pokud si spočítáte kapacitu svítilny a porovnáte s kapacitou vašeho telefonu, vyjde vám, že dosáhnete v průměru pěti nabití.
Modularita
Kromě klasické svítilny, lze přeměnit kostru baterky například na zcela izolované pouzdro. Pokud tak učiníte, stane se ze svítilny téměř nezničitelná kapsle, která může uchovat drobné předměty, jako jsou sirky, zapalovač, klíče nebo jak výrobce uvádí dokonce i make-up. Takže pro pány, pokud uvidíte nějakou ženu s touto svítilnou, ještě to nemusí jistě znamenat, že je plně oddána outdoorovým výletům.
ZEROHOUR
Projekt ZEROHOUR již dosáhl na Kickstarteru požadované částky a nechybí ani první prototyp. Ti, co si svítilnu objednali, ji mohou očekávat na přelomu března a dubna, tedy cirka za měsíc. Masová výroba do více zemí zatím není nikterak potvrzena ani vyvrácena. Zaleží, jak rychle půjde výroba těchto speciálních svítilen. Za nejdražší verzi si v předobjednávce zájemci museli připravit 1000 dolarů. Nejvyšší balíček ale obsahoval veškeré příslušenství. Svítilna se slabšími bateriemi stojí 175 dolarů a například balíček s již silnějšími bateriemi, ale omezeným příslušenstvím stojí 200 dolarů, respektive cca 4000 Kč.
Zdroj: Kickstarter, zerohourxd
Komentáře (19)
Přidat komentář