TOPlist

Používáte k zálohování Fotky Google? (Víkendová hlasovačka)

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
25.8.2018 08:00 (29.8.2018 12:16)
Ikona komentáře 28
fotky google
Ruku v ruce s neustále stoupající kvalitou fotoaparátů v mobilních telefonech roste počet uživatelů, kteří používají mobil místo digitálního foťáku. Jednou z výhod jsou snadnější způsoby přenosu pořízených snímků do počítače a jejich záloha. V tomto kole Víkendové hlasovačky a diskuze se budeme ptát, zda používáte k zálohování Fotky Google.

Obsah článku

Fotky Google v roli záložního úložiště

Telefony s Androidem mohou zálohovat pořízené fotografie a natočená videa automaticky, a to nejen do Fotek Google, ale i dalších případných cloudových úložišť, jako jsou Dropbox, MEGA a další služby. Řešení od Googlu má však proti konkurenci jednu zásadní výhodu: při záloze v takzvané „vysoké kvalitě“ má uživatel neomezený úložný prostor zdarma. https://youtu.be/Prr-K12RJxI Co znamená „vysoká kvalita“? To se dočtete v oficiální nápovědě služby:
  • Fotky jsou komprimovány, aby zabíraly méně místa. Fotky větší než 16 Mpx budou zmenšeny na 16 Mpx.
  • Videa s rozlišením vyšším než 1080p budou zmenšena na vysoké rozlišení 1080p. Videa s rozlišením 1080p nebo menším budou vypadat téměř jako originál.
  Pro většinu účelů nejde o zásadní omezení – snímky v rozlišení 16 Mpx  lze například vytisknout v dobré kvalitě až do rozměrů 60 × 40 centimetrů. V případě, že chcete fotky zálohovat v původní kvalitě, bude se jejich velikost započítávat do obsazené kapacity Disku Google, která je sdílená s dalšími službami (např. Gmailem). Zdarma dostanete 15 GB prostoru, za více místa budete platit měsíční paušál. 100 GB přijde na 59,99 Kč, 1 TB na 299,99 Kč a 10 TB na 2999,99 Kč.
Tarify služby Disk Google

Tarify služby Disk Google

Jak zapnout automatické zálohování?

Jestliže na telefonu nemáte nainstalovanou aplikaci Fotky Google, můžete ji stáhnout z Obchodu Play. K dispozici je pro zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.
Google Photos

Google Photos

Google LLC

Instalovat (Free)

Google Play

Aplikace se po spuštění zpravidla sama zeptá, zda chcete aktivovat automatickou zálohu a synchronizaci. V dalším kroku pak zvolíte požadovanou kvalitu ukládání fotek, případně můžete povolit zálohu přes mobilní datové připojení (ve výchozím nastavení probíhá záloha jen tehdy, je-li zařízení připojeno přes Wi-Fi). Dodatečně lze parametry zálohování upravit přes postranní nabídku v Nastavení-Zálohování a synchronizace. Zde si můžete také zvolit zálohované složky a povolit zálohování přes mobilní data, případně v roamingu. Pokud použijete k zálohování Fotky Google, budete mít jistotu, že o uložené obrázky nepřijdete ani v případě, kdy se s vámi rozloučí paměťová karta, telefon se porouchá, rozbije, někdo vám ho odcizí nebo ho ztratíte. K fotkám se snadno dostanete z jakéhokoli zařízení s webovým prohlížečem – stačí otevřít stránku photos.google.com a přihlásit se svým účtem Google.
Své fotky budete mít dostupné přes webové rozhraní

Své fotky budete mít dostupné přes webové rozhraní

Používáte k zálohování Fotky Google?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze. Ta zní prostě: používáte k zálohování Fotky Google? [gravityform id=“210″ title=“true“ description=“true“] V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat o tom, jaké spatřujete výhody v zálohování snímků a videí pomocí služby Fotky Google. Pokud využíváte jiný způsob či alternativní službu, budeme rádi, když se podělíte o své zkušenosti.
Výsledky ankety k 29. srpnu 2018 12:16

Výsledky ankety k 29. srpnu 2018 12:16

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jestli odemykáte telefon obličejem, otiskem, nebo jiným způsobem. Na výběr jsme přitom dávali jen jednu možnost.
Jak odemykáte telefon?

Jak odemykáte telefon?

Zcela jednoznačným hitem v odemykání telefonu je otisk prstu, pro který hlasovalo 72 % ze 319 účastníků. Další možnosti pak výrazně zaostávaly, přičemž na druhém místě skončilo odemykání obličejem s desetinou hlasujících. Následovalo odemykání gestem s 5 %, oční duhovkou se 4 % a PINem se 3 %. Celá 4 % hlasujících nepoužívají žádnou formu zabezpečení.

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: