Xiaomi Redmi 2 – nástupce čínského bestselleru (recenze)
- Recenze
- Jirka Pernica
- 2.2.2015
- 57
O tom, že společnost Xiaomi vyrábí prvotřídní telefony, není pochyb. Před nedávnem jsme se dočkali nástupce populárního modelu Redmi 1S – telefonu Xiaomi Redmi 2, který si v této podrobné recenzi představíme. Zajímá vás, v čem je Redmi 2 lepší než jeho předchůdce? Vyplatí se do nového modelu investovat? Odpovědi na tyto otázky najdete právě v této recenzi.
Obsah recenze
- Obsah balení
- Vzhled a dílenské zpracování
- Hardware a displej
- Testy výkonu (benchmarky)
- Herní výkon
- Konektivita
- GPS
- Baterie a výdrž
- Uživatelské prostředí
- Fotoaparát a natáčení videa
- Kdy, kde a za kolik?
- Resumé
Obsah balení
Telefon Xiaomi Redmi 2 nám došel v malé, recyklovatelné krabičce s nápisem MI. Uvnitř, kromě telefonu, naleznete také nabíječku s redukcí a datový kabel. V balení se rovněž nachází manuál, jenž je zabalen do recyklovatelné vystýlky připomínající obálku, což působí docela originálně.
Vzhled a dílenské zpracování
Telefon Xiaomi Redmi 2 vypadá na první pohled téměř identicky, jako jeho předchůdce. Žádné zásadní designové inovace u nového modelu tedy nehledejte. Pokud se ovšem zaměříme na detaily, zjistíme, že k nějakým těm změnám přece jen došlo. Nový model je o 0,7 mm tenčí a také o úctyhodných 24 gramů lehčí. Přední stranu zařízení tvoří 4,7″ HD displej od Sharpu, který po stranách lemují zhruba 3mm rámečky. Na horní straně telefonu se nachází reproduktor pro volání, přední fotoaparát a senzory. Spodní stranu tvoří 3 senzorová tlačítka červené barvy. Tato tlačítka bohužel nejsou podsvícena. Asi největší zajímavostí přední strany telefonu je notifikační dioda, která pulsuje pod senzorovým tlačítkem Domů. Jedná se o zajímavé umístění diody, jelikož jsme na ni zvyklí především v horní části zařízení.
Zadní stranu telefonu tvoří plastový kryt (v našem případě bílé barvy). Xiaomi Redmi 2 byl prezentován jako telefon mnoha barev. K dostání je totiž se zeleným, žlutým, růžovým, černým a bílým krytem. Vybere si tedy opravu každý. Zadní kryt je navíc odnímatelný. Pokud vám tedy nebude zakoupená varianta vyhovovat, nebude problém si dokoupit kryt jiné barvy (přední strana zařízení zůstává u všech variant černá). Na zadní straně telefonu je kromě loga MI také 8MPx fotoaparát, přisvětlovací LED dioda a hlasitý reproduktor. Povrchová úprava zadního krytu je na dotek velmi příjemná, avšak velmi kluzká. Telefon je zapotřebí uchopit opravdu pevně, aby vám nevyklouzl z ruky. Na pravém rámu zařízení sídlí kolébka hlasitosti a vypínací tlačítko, levý rám je pak zcela prázdný. Ve spodní straně zařízení se nachází zdířka microUSB konektoru pro nabíjení a v horní zase 3,5 mm jack pro sluchátka. Jedná se o tradiční rozložení jednotlivých prvků telefonu. Po sundání zadního krytu se nám naskytne pohled na 2200mAh baterii, 2 sloty pro SIM kartu a slot pro microSD kartu.
Celkově telefon působí pevným dojmem, a pokud nebudete prstem mačkat prostor zadního krytu pod přisvětlovací diodou (což běžně člověk nemá potřebu dělat :)), tak na telefonu nic nevrže. Jediné, co nás na konstrukci malinko zklamalo, je již zmiňovaný zadní kryt, který je příliš kluzký. Xiaomi Redmi 2 lze díky relativně úsporným rozměrům ovládat jednou rukou. Potěší vás i jeho váha, která se zastavila na 133 gramech.
Hardware a displej
Původní model Redmi byl poháněn čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku, který je u modelu Redmi 1S nahrazen procesorem společnosti Qualcomm (konkrétně Snapdragon 400). Xiaomi Redmi 2 pak povýšil na 64bitový Qualcomm Snapdragon 410, podpořený grafickým akcelerátorem Adreno 306. Paměť RAM bohužel zůstala stejná, jako u předchozích modelů série Redmi, tedy 1 GB. I když se jedná o model nižší – střední třídy, v nedávné recenzi telefonu Honor 3c jsme mohli vidět, že i takto levné zařízení může být opatřeno 2 GB operační paměti RAM. Vraťme se ale zpátky k našemu recenzovanému přístroji. Xiaomi Redmi 2 dále nabídne 8GB interní úložiště rozšířitelné prostřednictvím microSD karet, 8MPx zadní fotoaparát (2MPx přední) a 2200mAh baterii. V případě baterie se jedná o 200mAh nárůst oproti modelu Redmi 1s. V rámci konektivity zařízení pak nesmíme zapomenout zmínit přítomnost LTE, a to u obou SIM karet. V případě LTE je zde ovšem jedno velké “Ale”. Xiaomi Redmi 2 podporuje LTE pouze na frekvencích 1800 a 2100 MHz, chybí tedy pro české zákazníky důležité frekvence 800 a 900 MHz, které používají naši operátoři na mnoha místech našeho území. Provoz LTE u nás tedy bude na tomto telefonu omezený. Za zmínku také stojí podpora OTG.
Specifikace telefonu Xiaomi Redmi 2
- displej: 4,7″, HD rozlišení (1280 x 720 pixelů), IPS, Sharp, jemnost 312 PPI
- procesor: Qualcomm Snapdragon 410 s frekvencí 1,2 GHz, čtyřjádrový
- GPU: Adreno 306
- paměť: 1 GB RAM, 8GB vnitřní úložiště (+Micro SD do 32 GB)
- fotoaparát: 8 MPx vzadu, f2.2, HDR, Full HD video, 2 MPx vpředu
- baterie: 2200 mAh
- konektivita: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11b/g/n, Dual SIM, LTE (frekvence 1800 a 2100 MHz)
- rozměry: 134 x 67,2 x 9,4 mm
- hmotnost: 134 gramů
- OS: Android 4.4.4 (MIUI v6)
[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]
Displej
Xiaomi Redmi 2 je osazen 4,7″ HD IPS displejem od Sharpu. Displej je dostatečně jemný, čemuž přispívá 312 PPI. Na maximální jas se displej dokáže pořádně rozzářit. Nabízí také velmi slušné pozorovací úhly a neulpívají na něm otisky prstů. Jediným neduhem je senzor automatické regulace jasu, který nefungoval dle našich představ. Adaptace jasu na aktuální světelné podmínky je velmi zpožděná. Když například zhasnete světlo, může trvat i 10-12 vteřin, než se sníží dříve nastavený jas. Čitelnost displeje na slunci je velmi dobrá.
Zvukový výstup a reproduktor
Při testování hlasitého reproduktoru telefonu Xiaomi Redmi 2 jsme nevěřili svým uším, a to v dobrém slova smyslu. Reproduktor podává nadprůměrné výsledky. Po pravdě jsme při sledování YouTube videí chvílemi zapomínali na to, že nesedíme v kině, ale posloucháme zvuk vycházející právě z nového Redmi. Při nastavení nejvyšší hlasitosti nedochází ke zkreslení, zvuk je čistý, hlasitý a velmi kvalitní. Osobně bych zvukový výstup telefonu Redmi 2 neváhal srovnat s výstupem telefonů HTC One s technologií Beats. Dobře…Beats bude zřejmě o něco kvalitnější, nicméně Redmi 2 v tomto ohledu začíná HTC šlapat na paty.
Fotogalerie Xiaomi Redmi 2
Testy výkonu (benchmarky)
Herní výkon
Při testování herního výkonu jsme se zpočátku zděsili. Naší první testovanou hrou byla akční střílečka z první osoby – N.O.V.A 3 ve své nové Freedom edici, která je v obchodě Google Play ke stažení zdarma. Hraní této hry bylo hotovým neštěstím. Hratelnost kvůli konstantním lagům připomínala Powerpoint prezentaci. Každá kulka, kterou do vás mimozemští protivníci střelili, rozdělila již zmiňovanou prezentaci do stále většího množství snímků. Proto jsme se rozhodli hru vypnout a zkusit další. Následující testovanou hrou byl Real Racing 3. Při hraní této hry nám došlo, že N.O.V.A 3 zatím zkrátka není pro Xiaomi Redmi 2 optimalizována. Real Racing 3 totiž běžel naprosto plynule, a to i v prašných zatáčkách, kde většina telefonů ztrácí FPS. Poté jsme ještě vyzkoušeli několik méně náročných her a s žádnou jsme neměli sebemenší problém. Na základě toho, že Real Racing 3 šlapal na Xiaomi Redmi 2 jako hodinky, můžeme říct, že herní výkon tohoto telefonu je velmi dobrý. Pro jistotu jsme poté ještě stáhli závodní hru Asphalt 8, jejíž naprostá plynulost pouze potvrdila tvrzení v předchozí větě.
Konektivita
Wi-Fi a Bluetooth
Úspěšné připojení k Wi-Fi je u telefonu Redmi 2 otázkou zhruba 2 vteřin. Signál byl dostatečný i v místech, kde jiné, dříve testované přístroje, občas s příjmem signálu bojovaly. Prostřednictvím Bluetooth jsme pak zkoušeli posílat dokument z telefonu do tabletu. I v tomto případě jsme nenarazili na žádný problém.
Datové sítě
V rámci konektivity zařízení pak nesmíme zapomenout zmínit přítomnost LTE, a to u obou SIM karet současně. V případě LTE je zde ovšem jedno velké “Ale”. Xiaomi Redmi 2 podporuje LTE pouze na frekvencích 1800 a 2100 MHz, chybí tedy pro české zákazníky důležité frekvence 800 a 900 MHz, které používají naši operátoři na mnoha místech našeho území. Provoz LTE u nás tedy bude na tomto telefonu omezený.
USB OTG
Díky této šikovné funkci jsme měli možnost připojit k telefonu USB Flash disk či třeba klávesnici a myš. OTG kablík, který je ke spojení potřeba, ale nebyl součástí balení.
Připojení k počítači
Po připojení k počítači s Windows se Xiaomi Redmi 2 automaticky nahlásí jako MTP zařízení. Se spojením či přenosem souborů jsme neměli žádný problém.
GPS
GPS v telefonu Xiaomi Redmi 2 podporuje polohové systémy GLONASS A Beidou (použitelný jen v Číně). GPS jsme testovali při jízdě v autě. Nejprve se jednalo o zhruba 50kilometrovou trasu Ostrava – Karviná. Poté jsme vyzkoušeli, jak si navigace telefonu poradí v centru Ostravy. V obou případech nás GPS nezklamalo a fungovalo bezproblémově. Fixace polohy je otázkou několika vteřin, určení polohy je velmi přesné. GPS signál jsme také zkoušeli zachytit uvnitř budovy, což se nám bohužel nepovedlo. V každém případě lze Xiaomi Redmi 2 jakožto společníka na cesty jednoznačně doporučit.
Baterie a výdrž
Jedna z inovací v porovnání s předchozím modelem Redmi 1s, je zvýšená kapacita baterie. Konkrétně se jedná o nárůst z 2000mAh (u Redmi 1s) na 2200 mAh (Redmi 2). V praxi nabídne baterie telefonu velmi slušnou výdrž. S běžným užíváním zahrnujícím pár hovorů, SMS a chvíli surfování internetem denně, se můžete bez problémů dostat na dvoudenní výdrž. V klidovém režimu se telefon nevybíjí téměř vůbec. Při testování baterie jsme navíc nechali zapnutou Wi-Fi či mobilní data prakticky non-stop.
Baterii jsme podrobili 3 testům výdrže. U všech testů byl jas telefonu nastaven na polovinu, hlasitost zadního reproduktoru na maximum, synchronizace vypnuta. Wi-Fi jsme nechali u všech 3 testů zapnutou.
Test 1 – přehrávání YouTube videa v HD rozlišení přes celý displej.
Závěr testu videa – za 30 minut přehrávání video se vybilo pouze 6 % baterie. Vynikající výsledek.
Test 2 – výdrž baterie při procházení webu. Do telefonu jsme nainstalovali prohlížeč Doplhin Browser a nastavili jsme automatickou aktualizaci stránky (www.svetandroida) na interval co 15 vteřin.
Závěr testu prohlížení webu – za 28 minut procházení webu se vybilo 11 % baterie. Jedná se o velmi slušný výsledek.
Test 3 – výdrž baterie při hraní her
Závěr testu baterie při hraní her – za 33 minut se vybilo pouze 9 % baterie. I v případě hraní her lze výdrž telefonu označit jako velmi dobrou.
Uživatelské prostředí
Xiaomi Redmi 2 běží na jedné z nejoblíbenějších nadstaveb operačního systému Android – MIUI 6. Tento systém je unikátní nejen díky své rychlosti spojené s výbornou optimalizací, ale také nabízí obrovské možnosti přizpůsobení. Dříve, než si systém obecně popíšeme, je třeba zmínit pár nemilých překvapení, na které jsme při testování narazili. Po spuštění telefonu se na ploše objevila plovoucí ikonka, již nebylo možné klasickým způsobem odstranit. Tato ikonka nás začala malinko znervózňovat, a proto jsme začali pátrat po jejím původu. Po krátké chvíli jsme zjistili, že se jedná o aplikaci DU Speed Booster (jeden ze “zrychlovačů” systému, na který jsme si nikdy nepotrpěli). Při pokusu tuto aplikaci z telefonu odinstalovat jsme zjistili, že se tváří (ba dokonce je) systémová, tudíž ji nelze odstranit, ale pouze deaktivovat. Po deaktivaci DU Speed Boosteru jsme si malinko oddechli, ale ne na dlouho. V notifikační liště se objevilo upozornění signalizující stav naší baterie a spousta dalších ukazatelů. Toto upozornění jsme se snažili odstranit, ale bohužel marně. Opět jsme se vydali hledat příčinu této nepříjemné skutečnosti. V tomto případě byl na vině kolega DU Speed Boosteru – DU Battery Saver. Tuto systémovou aplikaci se nám naštěstí také podařilo deaktivovat. Když už jsme si konečně mysleli, že nás tyto aplikace nechají na pokoji, vyřítil se na nás další “útok” v podobě nejrůznějších upozornění a doporučení programu Clean Master (mimochodem také systémová aplikace). V tom momentu jsme začali přemýšlet nad tím, proč prodejce tyto aplikace do telefonu takto “napevno” nainstaloval (samozřejmě nás napadá proč, ale vůbec se nám tento přístup nelíbí). Xiaomi Redmi 2 má pouze 1 GB operační paměti RAM a obecně lze říct, že čím více je spuštěných procesů v pozadí, tím hůř se poté telefon vypořádává s multitaskingem, o čemž se budeme bavit za chvíli. Systém MIUI navíc nepatří k těm nejúspornějším nadstavbám, co se paměti RAM týče.
Nejlepší bezdrátová sluchátka do 2 000 Kč: Zazářil Marshall, nechybí nová Xiaomi
Po nahrání české ROM z MIUI.cz je telefon nejen kompletně v češtině, ale také neobsahuje již zmiňované aplikace pro čistění paměti apod. Hurá :). Návod k nahrání ROM je přitom velmi jednoduchý. Stačí stáhnout soubor s MIUI v6 pro telefon Xiaomi Redmi 2, nahrát jej do interního úložiště telefonu a následně jej otevřít v aplikaci Updater.
Uživatelské prostředí MIUI 6 – vychytávky a funkce
V této sekci recenze si vypíšeme některé ze skvělých vlastností systému MIUI.
Témata
Systém MIUI si můžete přizpůsobit k obrazu svému prostřednictvím obrovského množství témat. Stačí v telefonu spustit aplikaci Témata, vytvořit si Xiaomi účet a začít testovat. Xiaomi disponuje vlastním marketem, kde si můžete buďto stáhnout, nebo zakoupit, až 5000 témat. Témata lze aplikovat na celý systém, nebo jeho jednotlivé části. Pokud se po spuštění aplikace Témata vydáte do sekce Upravit téma, můžete si nadefinovat vlastní téma pro zámek obrazovky, ikony, notifikační lištu, ale i další separátní části systému. Vaše výsledné téma tak může být složeno z částí několika různých témat. Nelíbí se vám multitaskingová nabídka pro ukončování aplikací? Stáhněte si jinou! Nelíbí se vám stávající ikony? Stáhněte si jiné! Systém témat je na MIUI v6 (MIUI všeobecně) velmi povedený.
Scrollovací notifikační lišta s ovládacími prvky
Po stažení notifikační lišty se vám zobrazí nabídka základních ovládacích prvků. Touto nabídkou lze dále scrollovat dolů. Díky tomu můžete mít ve vaší notifikační liště téměř všechny ovládací prvky a nemusíte tak složitě najíždět do nastavení.
Inteligentní systém upozornění
Všechna upozornění můžete vidět i na vaší zamknuté obrazovce. Příchozí upozornění se zobrazují v horší části obrazovky. Stisknutím jediného tlačítka můžete na notifikace reagovat. Notifikace si rovněž vysloužily vlastní sekci v nastavení.
Režim Nerušit
V MIUI lze aktivovat režim Nerušit, díky kterému se vám v naplánovaném časovém intervalu nebudou zobrazovat veškeré notifikace a hovory. V obou případech lze udělit výjimky.
Režim Návštěvník
Aktivací tohoto režimu zajistíte, aby si neoprávněná osoba nemohla prohlížet vaše poznámky, obrázky, zprávy a nastavení plochy. Po spuštění tohoto režimu se telefon začne tvářit, jakoby v něm nebyl žádný obsah.
Spousta užitečných aplikací
MIUI v sobě ukrývá spoustu předinstalovaných aplikací, jako např. vlastní kalendář, kalkulačku, updater pro pravidelné aktualizace, záznamník a mnoho dalšího. Kromě toho je v MIUI aplikace Optimalizace, která představuje multifunkční nástroj pro správu vašeho telefonu. Lze v ní například provést antivirovou kontrolu, nastavit limit mobilních dat, nebo spravovat oprávnění aplikací.
Plynulost systému s 1 GB operační paměti RAM
Z týdenního testování telefonu Xiaomi Redmi 2 lze vyvodit závěr, že 1 GB operační paměti RAM je pro plynulý chod systému dostačující. Pokud ovšem nebudete vypínat spuštěné aplikace, mnohokrát narazíte na lehká zpoždění systému. V průměru je volných zhruba 250 MB RAM. Při testování se nám několikrát stalo, že při přechodu z aplikace (např. internetový prohlížeč) zpátky na plochu se začal načítat Launcher. Také jsme občas museli čekat na delší načtení obrázků při otevření galerie. Těchto zpomalení bylo v celkovém součtu opravdu málo. Nový Redmi 2 oproti Redmi 1S využívá paměť RAM LPDDR3, která má 2krát větší frekvenci a datovou propustnost než LPDDR2 u Redmi 1s.
Náš první pohled telefonu Xiaomi Redmi 2
Xiaomi Redmi 2 – první pohled
Fotoaparát
Zadní fotoaparát telefonu Xiaomi Redmi 2 nabídne rozlišení 8MPx a světelnost F2.2. Fotoaparát dokáže poskytnout pokročilé funkce, jako například focení s HDR, panoramatické snímky, manuální režim, kde si lze nastavit vyvážení bílé, ISO, dále scény, nastavení tónu pleti a mnohé další. Nechybí ani filtry, které lze při focení jednoduše aplikovat skrze vysouvací nabídku v aplikaci Fotoaparát. Výsledná kvalita fotografií nám připadala na velmi dobré úrovni. Fotografie za dobrých světelných podmínek jsou ostré a mají přirozené barvy. Fotoaparát telefonu se také dokáže přizpůsobit zhoršeným světelným podmínkám, v nichž také pořizuje velmi pěkné snímky. Při focení lze snímky pořizovat buďto ťuknutím na konkrétní objekt, čímž jej zaostříte, a následným ťuknutím vyfotíte, nebo necháte fotoaparát zaostřit manuálně a stisknete tlačítko pro focení. Přední fotoaparát nabízí rozlišení 2 MPx. Jeho kvalitu můžete posoudit ze “selfie” fotografie níže. Takto pořízené fotografie jsou sice ostré, ale nepřirozeně vyhlazené. Co se týče natáčení videa, určitě vás potěší podpora rozlišení Full HD. I v případě videa je výsledná kvalita záznamu na velmi dobré úrovni. Na fotografiích a videu níže si můžete udělat obrázek o tom, co fotoaparát z Xiaomi Redmi 2 dokáže v praxi.
Fotografie a video pořízené telefon Xiaomi Redmi 2
HD video pořízené telefonem Xiaomi Redmi 2
http://youtu.be/madldbY91wY
Full HD video pořízené telefonem Xiaomi Redmi 2
http://youtu.be/Z8Hdw2eaY98
Aplikace Fotoaparát
V aplikaci Fotoaparát se můžete tažením prstu do levé/pravé strany přesouvat mezi jeho nastavením. Pokud táhnete prstem zleva, dostanete se do nabídky s režimem focení, scénami, časovačem apod. Když naopak táhnete prstem z pravé strany, otevře se vám nabídka celkem 12 aplikovatelných filtrů. Všechna ostatní nastavení fotoaparátu můžete upravovat v hlavním nastavení telefonu – položka Fotoaparát. Do tohoto nastavení se můžete dostat delším stisknutím tlačítka Menu přímo v aplikaci Fotoaparát.
Kdy, kde a za kolik?
Telefon Xiaomi Redmi 2 se pomalu ale jistě začíná dostávat do většiny tuzemských obchodů. Koupit si jej můžete za průměrnou cenu 5 000 Kč.
Resumé
Je načase shrnout veškeré klady a zápory tohoto velmi očekávaného modelu. Telefon Xiaomi Redmi 2 se bezesporu vyvedl. Za téměř stejnou cenu (v čínských e-shopech), jako předchozí model – Redmi 1S, získáte spoustu vylepšení v podobě rychlejšího, 64bitového procesoru Snapdragon 410, silnější baterie, vylepšeného fotoaparátu a menších rozměrů. Xiaomi Redmi 2 je v porovnání s Redmi 1S o 24 gramů lehčí a 0,7 mm tenčí. Přidána byla také podpora sítí LTE, avšak frekvence příliš nepotěší. Telefon nabídne kompaktní rozměry a lze jej poměrně jednoduše ovládat pouze jednou rukou. Celková konstrukce telefonu Xiaomi Redmi 2 je zdařilá, nikde nic nevrže a telefon působí pevným dojmem. Zadní kryt nám připadá příliš kluzký, nicméně během týdne nám telefon ani jednou nevypadl z ruky :).
Samostatnou kapitolou je pak systém MIUI ve verzi 6. Ten, kdo zatím s MIUI nemá žádné zkušenosti, si na tento systém “bez Menu” velmi rychle zvykne. Naopak ti, kteří MIUI dobře znají, začnou telefon po vybalení z krabice okamžitě přizpůsobovat k obrazu svému. MIUI obsahuje spoustu vychytávek, které byste u ostatních nadstaveb Androidu pouze marně hledali. Plynulost systému je na velmi dobré úrovni. Je ovšem zapotřebí vypínat aplikace. V opačném případě vám bude chybět volná paměť RAM potřebná pro rychlejší multitasking. Zde narážíme na skutečnost, že výrobce u nového Redmi 2 nenavýšil operační paměť RAM, ale ponechal v zařízení pouhý 1 GB.
Telefon Xiaomi Redmi 2 nabídne 4,7″ IPS displej s velmi dobrými pozorovacími úhly, nadprůměrnou výdrž baterie a kvalitní fotoaparát. Potěší vás také velmi hlasitý a kvalitní výstup ze zadního reproduktoru, bezproblémová GPS a slušný herní výkon. Odpověď na otázku, zda se vyplatí koupit Xiaomi Redmi 2, nebo starší model Redmi 1S, bude záležet na tom, odkud se zařízení chystáte pořídit. Pokud telefon budete kupovat z čínského e-shopu, jednoznačně sáhněte po Xiaomi Redmi 2. Jeho cena je totiž pouze o pár dolarů vyšší. V případě, že preferujete dvouletou záruku u některého z tuzemských obchodů, bude záležet na tom, zda vás inovace u telefonu Xiaomi Redmi 2 v porovnání s Redmi 1S přesvědčily natolik, abyste si připlatili zhruba 1000 Kč.
Pokud bychom měli zmínit některé z konkurenčních modelů s obdobnou výbavou a cenou, byl by to nedávno recenzovaný Honor 3c, dále Asus Zenfone 5 nebo Huawei Ascend G6.
Klady
+ parádní displej s dobrými pozorovacími úhly
+ systém MIUI 6
+ fotoaparát
+ kvalitní zpracování
+ kvalitní výstup ze zadního reproduktoru
+ Dual SIM
+ slušná výdrž baterie
+ bezproblémová GPS
Zápory
– nepodsvícená senzorová tlačítka
– 1 GB operační paměti RAM
– frekvence LTE
Za zapůjčení telefonu Xiaomi Redmi 2 děkujeme společnosti Beryko.cz.
Komentáře (57)
Přidat komentář