TOPlist

Xiaomi Mix Flip recenze: Povedený první pokus o skládačku

Xiaomi Mix Flip recenze
  • Xiaomi Mix Flip je novinka s ohebným displejem a véčkovou konstrukcí
  • V dvoudílném těle se ukrývá hardware hodný vlajkového modelu
  • Špičkové výbavě odpovídá i cena

Xiaomi Mix Flip představuje pro populárního čínského výrobce hned dvojitou premiéru. Jedná se o jeho vůbec první ohebný smartphone véčkové konstrukce a zároveň vůbec první ohebný model pro globální trh, ten český nevyjímaje. Dlužno dodat, že řada fanoušků značky by zde ráda uvítala i většího sourozence v podobě Xiaomi Mix Fold 4, nicméně testovanému véčku se nedá upřít, že mu výrobce věnoval hodně péče a rozhodně nešetřil ani na výbavě. Pokud vás tedy zajímá, jak tento dvojitý první pokus dopadl, pokračujte ve čtení recenze Xiaomi Mix Flip.

Obsah recenze Xiaomi Mix Flip

V balení je vše a ještě něco navíc

Asi netřeba připomínat současný, pro mnohé smutný, trend výrobců chytrých telefonů, kteří s oblibou ke svým novinkám čím dál méně přibalují napájecí adaptéry. Naštěstí, toto není ten případ a v balení Xiaomi Mix Flip tak obdržíte také adekvátní, 66W adaptér. Vedle toho pak poměrně rozměrná krabička ukrývá pochopitelně také USB-C kabel spolu se sponkou na vytažení šuplíčku pro SIM a nutnou papírovou dokumentaci. Příjemným bonusem je pak dvoudílné plastové pouzdro. Spodní kryt se nasune a zacvakne na smartphone, zatímco vrchní části pomáhají držet správnou pozici malé lepící plošky. Právě vrchní část obepínající vnější displej je totiž v podstatě jen tenký rámeček, zato se zvýšeným okrajem v místě fotoaparátů a díky vykrojení na protilehlé spodní části se pak za okraj tohoto vrchního krytu telefon mnohem lépe otevírá.

Xiaomi Mix Flip obsah balení

Konstrukce je to, oč tu běží

Nejvíce jsem byl u novinky pochopitelně zvědavý, jak se vyvedla konstrukce prvního véčka od Xiaomi. Během testování jsem pak narazil na několik příjemných ale i ne tolik pozitivních zjištění. Předně Xiaomi Mix Flip působí na první pohled prémiovým dojmem. Konstrukce je tvořena kovem s povrchovou úpravou blízkou tmavému chromu a obě vnější poloviny jsou překryty sklem Xiaomi Dragon Crystal od kterého si výrobce slibuje opravdu vysokou odolnost jak proti škrábancům, tak i pádům. Obě vnější části mají pak sklo zaoblené do všech stran a zatímco sklo kryjící displej je – pochopitelně – lesklé, druhá část má matnou úpravu. Díky tomu zde tolik neulpívají nečistoty a mastnota, na druhou stranu je tento povrch poměrně kluzký, což rozhodně na jistotě úchopu nepřidá.

Xiaomi Mix Flip konstrukce

Na pravém boku se standardně nachází kolébka hlasitosti se čtečkou otisků prstů zabudovanou v tlačítku napájení. Čtečka je velmi přesná a rychlá, skrz zvýšený okraj nasazeného krytu se mi k ní ovšem v některých pozicích špatně dostávalo. I přesto se mi ale, trochu paradoxně, poměrně často stávalo, že jsem telefon při pokládání na stůl či do kapsy nechtěně odemkl přejetím palce přes zapínací tlačítko. Zde by se mohlo Xiaomi inspirovat třeba od Samsungu a tlačítko zapustit na úroveň rámu. Naopak velmi se mi líbil detail na kovovém krytu z vnější strany pantu. Na něm se v zavřeném stavu ukáže matná ploška s nápisem „LEICA“ a popisem fotoaparátů.

Xiaomi Mix Flip interní displej

Jak se povedl kloub?

Tím se pomalu dostáváme ke stěžejní části konstrukce a sice kloubu. Z něj mám přinejlepším rozporuplný dojem. V první řadě je zde jeho chod, který není plynulý po celé trase. Než dosáhnete 90° rozevření, je jeho chod poměrně gumový a pokud budete chtít nechat telefon rozevřený jen napůl, musíte nejdřív oněch 90° trochu překročit aby následně v této poloze displej nějak rozumně držel pozici. Je vůbec zvláštní, že při otevírání je chod kloubu daleko více gumový a při zavírání zase citelně plynulejší. Jeden z důvodů, proč se mi véčkové smartphony líbí je jejich flexibilita při focení, kdy se mi nejednou hodila možnost fotit či natáčet s telefonem otevřeným na 90°. To je zde, bohužel, trochu komplikovanější, neboť v tomto částečném otevření Xiaomi Mix Flip nedrží pozici pevně. Ne že by se volná část vyloženě kymácela ze strany na stranu, k drobnému pohybu zde však dochází.

Xiaomi Mix Flip kloub

Zrovna tak ve mě pant nevzbudil dostatek důvěry při mačkání bočních tlačítek hlasitosti či napájení. Při stisku libovolného tlačítka je znát drobný pohyb části telefonu ve směru stisku tlačítka. Ten navíc doprovází nepatrné povrzávání pantu. Samotný pant z nerezové oceli by to nemělo nijak ohrozit, pocitově mi to však zrovna příjemné nebylo. Po otevření je pak konstrukce již velmi pevná (v rámci možností pochopitelně) a nemám ji v tomto ohledu co vytknout. Zrovna tak ohyb displeje reprezentuje lepší průměr toho, čeho jsou současná skládací véčka schopna. Po přejetí prstem je tedy přehyb cítit a za „vhodných“ světelných podmínek je viditelný i na zapnutém displeji. Ani v jednom případě však nejde o nic, na co by uživatelé smartphonových véček nebyli zvyklí, respektive nic na co by si průměrný novopečený majitel nemohl zvyknout.

Xiaomi Mix Flip otevřený

Dvakrát skvělý displej

Tím se dostáváme ke vnitřnímu – hlavnímu, chcete-li – displeji. Xiaomi Mix Flip spoléhá na  10-bit AMOLED o úhlopříčce 6,86″. Maximální obnovovací frekvence dosahuje až 120Hz a díky tomu, že se jedná o LTPO displej může klesnout až na 1Hz. Maximální lokální jas má vynikající hodnotu 3 000 nitů přičemž na automatiku dokáže displej celoplošně vyprodukovat až 1 300 nitů. Z toho pak plyne i velmi dobrá čitelnost displeje na slunci – jediné co by vás zde mohlo rušit je odlesk od zmíněného přehybu. Atypicky protáhlý poměr stran sebou pak pochopitelně nese také atypické rozlišení. To v tomto případě činí 2912 x 1224 pixelů a jemnost obrazu tím pádem činí velmi pěkných 460 pixelů na jeden palec. V neposlední řadě pak nemohu opomenout podporu HDR10+ a Dolby Vision s potřebnými certifikáty, díky nimž si HDR obsah užijete i ve streamovacích aplikacích jako je například Netflix.

Xiaomi Mix Flip displej

Pokud by někdo čekal, že výrobce šetřil na vnějším displeji, velmi by se mýlil. V první řadě zde máme, oproti některým konkurentům, opět 120Hz obnovovací frekvenci. Tu by na jednu stranu mohl někdo považovat za zbytečnou u displeje, jehož užíváním bude patrně trávit nepoměrně méně času. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že při používání ohebného véčka se 120Hz vnitřním a 60Hz vnějším displejem umí přechod mezi oběma panely pořádně praštit do očí.

Xiaomi Mix Flip vnější displej

Vedle toho se jedná o 4″ OLED s rovnou 12-bit barevnou hloubkou a rozlišením 1392 x 1208 pixelů znamenajícím jemnost obrazu opět 460 ppi. Osobně bych se pak na tomto malém displeji obešel bez podpory HDR standardů, nicméně jsou zde – pokud by někdo chtěl sledovat video na tomto malém displeji. Mnohem důležitější je zde maximální jas, který je opět shodný s vnitřním displejem a činí tak 3 000, respektive 1 300 nitů. Vnější displej je pak na slunci ještě o malinko lépe čitelný, než ten vnější. To je patrně způsobeno povrchem displeje, kdy je vnitřní kryt speciální fólií, kdežto vnější využívá klasické tvrzené sklo.

Zvuk nezklame

Vlajkovému charakteru výbavy Xiaomi Mix Flip odpovídají i použité stereo reproduktory. Ty dokáží hrát dostatečně nahlas a přitom si zachovávají určitou prokreslenost. Zastoupena je zde i basová složka, byť někteří konkurenti ji zvládají podat ještě o něco málo lépe. Telefon pak poměrně zdatně maskuje i využití telefonního reproduktoru pro hlasitou reprodukci. Menší zvuková disproporce zde sice znát je, Mix Flip v tomto ohledu však patří přinejmenším k nadprůměru.

Xiaomi Mix Flip

Slova kritiky pak nenacházím u bezdrátového přehrávání hudby, kde jsou podporovány všechny moderní kodeky včetně aptX Adaptive či LHDC a nechybí ani Hi-Res Wireless Audio certifikace. Potěšilo mě pak, že se Xiaomi Mix Flip lze telefonovat i v zavřeném stavu a to díky přístupnému telefonnímu reproduktoru a dodatečnému mikrofonu na vnější straně pantu.

Hardware vlajky na odchodu

Ani po výkonnostní stránce nebudou majitelé Xiaomi Mix Flip nijak strádat. Smartphone je totiž osazen vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Ten sice již netrpělivě vyhlíží svého nástupce, přesto se jedná o velmi výkonný čipset, který dá většině uživatelů dostatečnou výkonnostní rezervu na několik let dopředu. Dále je čipset podpořen hned 12GB LPDDR5x operační pamětí. Úložiště nabídne 512GB kapacitu a pochopitelně využívá rychlé UFS 4.0 paměti. Kritiku Xiaomi nepřipouští ani v oblasti bezdrátové konektivity. Přitomno je Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 a pochopitelně i NFC. U třetího jmenovaného pak musím vyzdvihnout spolehlivé fungování při platbách jak s otevřeným, tak zavřeným smartphonem. To u některých soků nebylo vždy pravidlo. Samozřejmá je pak i podpora všech potřebných geolokačních služeb, pochopitelně včetně dvoupásmové GPS. Škoda jen použití starého řadiče USB 2.0, s rychlým přenosem dat skrze USB-C konektor tedy nepočítejte.

Xiaomi Mix Flip kloub

Výkon a zahřívání

Zatímco o výkonu jsem v případě recenzovaného Xiaomi Mix Flip neměl žádné pochybnosti, obavy ve mě vzbuzovalo potenciální zahřívání telefonu pod zátěží. K mému vlastnímu překvapení pak stress test Solar Bay obsažený v aplikaci 3DMark ukázal celkovou stabilitu 69% s prvním propadem výkonu po čtvrtém a druhým výraznějším po devátém opakování. V praxi jsem však přece jen na povrchu smartphonu cítil teplo poměrně často. Nebylo přitom potřeba rovnou hrát hry či třeba natáčet 4k video, ale po nějaké chvíli se i u nenáročných úkonů povrch smartphonu dokázal zahřát. Na druhou stranu ani při hraní her, kdy už uměl být Xiaomi Mix Flip vyloženě nepříjemně horký, se mi nestalo, že by došlo k citelnému poklesu výkonu.

Xiaomi Mix Flip 3DMark

Xiaomi Mix Flip Benchmarky:

  • AnTuTu benchmark: 1 875 883 bodů
  • GeekBench 6 SC: 2 224 bodů
  • GeekBench 6 MC: 6 496 bodů
  • 3DMark WildLife Extreme: 4 105 bodů
  • 3DMark SolarBay:  6 796 bodů

Kapacitu baterie mohou jiní závidět

Jedním z aspektů, kterým Xiaomi Mix Flip vyčnívá nad konkurenci je velikost integrované baterie. Ta totiž nabídne 4 780 mAh a je tak výrazně větší než u hlavních konkurentů na našem trhu v podobě smartphonů Samsung Galaxy Z Flip6 a Motorola Razr 50 Ultra, kteří nabídnou shodně 4 000mAh baterie. V běžné pracovní dny jsem se pak díky nadstandardní kapacitě baterie pohyboval mezi 6 a 7 hodinami aktivního používání na jedno nabití. Pochopitelně záleží na způsobu používání, zejména pak zda budete baterii ždímat hraním her či pořizováním fotografií a natáčením videí.

Xiaomi Mix Flip baterie

Pro většinu uživatelů tak půjde patrně o jednodenní smartphone, avšak bez větších obav o to, aby do večera baterie skutečně vydržela. Na dvoudenní výdrž s Xiaomi Mix Flip patrně dosáhnete jen při opravdu nenáročném použití. Nabíjení pak probíhá až 67W výkonem díky čemuž zabere doplnění energie zcela vybitému telefonu za v průměru 55 minut.

HyperOS okořeněný AI

Smartphone pochopitelně využívá nadstavbu HyperOS, která běží zatím ještě nad Androidem 14. V této cenové kategorii by pak patrně nikdo nečekal nic jiného než špičkově plynulý běh systému a celkově zdařilou optimalizaci a to je pak i to, co Xiaomi Mix Flip svým majitelům skutečně doručí. Co se týče funkcí a vzhledu rozhraní, máme zde tu čest s HyperOS přesně tak, jak jej již nějakou dobu známe. Pokud tedy s touto nadstavbou máte již nějakou zkušenost z jiného smartphonu Xiaomi či jste používali některou z posledních verzí předešlého MIUI, zorientujete se zde velmi rychle.

Hlavní novinky se zde pojí s AI a ,nepřekvapivě, externím displejem. V první řadě ono AI, které je v jedním z hlavních zaklínadel současných smartphonů. Možnosti umělé inteligence zde kopírují ty z řady Xiaomi 14T. Zmíněné AI vychytávky tak naleznete v řadě aplikací a částech systému:

Poznámky

Nově vám aplikace umožní vytvářet rychlá shrnutí včetně odrážkových seznamů. Vedle toho vám AI dokáže pomoci také s formátováním, korekturou či překladem poznámek. Překlad i korekce psaného textu zde fungují na velmi dobré úrovni. V případě rychlého shrnutí pak umělou inteligenci občas potrápila čeština ale v rámci toho, že jde o čerstvě vydanou funkci funguje nad očekávání dobře. U automatického formátování pak byl přínos občas přinejmenším diskutabilní.

Galerie

Zde můžete umělou inteligenci využít například pro rozšíření záběru na fotografii, odstranění objektů či osob ze záběrů a v neposlední řadě generování krátkých „AI filmů“ z fotek a videí. Právě u Galerie však bude muset Xiaomi ještě poměrně hodně zapracovat na schopnostech AI funkcí. Vedle automatického generátorů filmečků, se kterým si řada kreativních uživatelů zajisté vyhraje má každá ze zmíněných funkcí ještě poměrně velký prostor pro zlepšení. Nejpoužitelnější z nástrojů pro editaci fotek je patrně ten pro odstranění objektů a osob ze snímků. Dokázal si občas i relativně obstojně poradit se členitějším pozadím, avšak přechody u mazaného objektu mu dělají občas potíže.

Záznamník

Svou dávku AI magie dostala i aplikace záznamník, kde největší kouzlo spočívá v převodu mluveného slova na psaný text. Vedle toho zde nechybí ani funkce překladu a automatického shrnutí. Převod řeči na text jsem zkoušel opakovaně s různou plynulostí řeči a tónem. Ve všech případech záznamník rozpoznal bezchybně většinu textu, občas se však v některém slovíčku spletl a z Flipu tak byl Filip a z AI pouze I. Rozpoznání více mluvících osob pak bylo ve všech případech stoprocentní a rovněž překlad do angličtiny fungoval velmi dobře. Automatické shrnutí mi však bůhví proč stále hlásilo nedostupnou síť a tím pádem nefungovalo.

HyperOS AI

AI tlumočník a AI titulky

Funkce, které patrně budou pro řadu uživatelů aktuálně těmi nejužitečnějšími jsou z ranku AI překladů. Máme zde nástroj, který umí do jakéhokoli videa na obrazovce vložit automaticky překládané titulky v reálném čase. Pak je zde pochopitelně také často promovaný tlumočník. Telefon můžete využít pro plynulé překládání přičemž přeložený text může zůstat pouze na displeji nebo jej telefon rovnou přečte a v neposlední řadě je tato funkce implementována i do – nebo lépe řečeno spíš přes – aplikací přes které můžete volat a pořádat videokonference. Ve všech zmíněných případech pak AI pomocník funguje velmi dobře, tedy alespoň při překladu mezi češtinou a angličtinou, který jsem jako jediný schopen posoudit.

HyperOS AI

Google Circle to Search

V češtině nazvaná funkce „Zakroužkuj a hledej“ byla původně exkluzivní pro vrcholné modely od Samsungu a Pixely od Googlu, nyní se však postupně rozšiřuje i k dalším výrobcům. Právě Xiaomi je pak po ústřední dvojici stojící za vznikem této funkce třetím výrobcem, jehož smartphony ji nabídnou. Vzhledem k tomu, že k Circle to Search toho u nás na webu bylo napsáno již opravdu hodně, pouze ve zkratce vysvětlím, že pro její aktivaci stačí podržet ikonku domů (či spodní navigační lištu), zakroužkovat na displeji co vás zajímá a následně dostanete relevantní výsledky hledání vztahující se k označenému objektu.

Vnější displej

Silným argumentem pro upřednostnění Xiaomi Mix Flip proti jeho dalším véčkovým konkurentům by mohl být jeho externí displej. Vedle kvalit samotného hardwaru, které jsem již popisoval výše, je to pochopitelně kvůli jeho formátu a způsobu, jak s ním systém pracuje. Ve své podstatě je displej rozdělen na dvě části. Menší obdélník pod dvojicí tubusů s fotoaparáty slouží převážně jako útočiště pro speciální widgety. Těch je zde sice pár, ale pokrývají základní potřeby uživatele. Konkrétně se pak jedná o widget s naposledy spuštěnými aplikacemi, hodinami, počasím, kalendářem a hudbou.

Xiaomi Mix Flip vnější displej

Vedle toho však tento prostor využívá také klávesnice, která se tak může roztáhnout na celou šířku displeje a píše se na ní díky tomu velmi pohodlně. To tedy platí za předpokladu, že budete mít telefon správně otočený, jinak se musí spokojit s prostorem, který ji nechají fotoaparáty. Hlavní část displeje má pak poměr stran téměř 16:9 a je tedy vhodná pro spouštění aplikací, které se zde vykreslují přesně jak mají. O to více zarážející je, že zde nelze spustit jakoukoli aplikaci ale pouze ty vybrané. Škoda, že zde není možnost „na vlastní nebezpečí“ spustit jakoukoli aplikaci podobně, jako tomu je u Samsungu přes aplikaci GoodLock.

Leica nesmí chybět

Obstojnou hardwarovou výbavou Xiaomi Mix Flip oplývá i v oblasti fotoaparátů, které jsou z vnější strany z pochopitelných důvodů „pouze“ dva. Primární fotoaparát spoléhá na 50MPx snímač OmniVision OVX8000 alias Light Hunter 800 o velikosti 1/1,55″. Spárována s ním je optika o solidní světelnosti f/1.7 a nezapomnělo se ani na optickou stabilizaci. Pro někoho pak může být mírným překvapením angažování fotoaparátu s optickým přiblížením namísto ultraširokoúhlého. Jak se zdá, trend se pomaličku obrací a (nejen) Xiaomi dává prostor tomuto řešení. Za mě je ale trochu škoda, že telefon nabídne pouze 2x optické přiblížení, to totiž lepší snímače zvládají obstojně i za pomoci digitálního výřezu a třeba 3x přiblížení by tak z mého pohledu bylo více využitelné. Také druhý fotoaparát nabídne 50MPx snímač, tentokrát jde však o podstatně menší snímač OV60A.

  • 50MPx primární fotoaparát, f/1,7, velikost snímače 1/1,55″ ,velikost pixelů 1,0 µm, OIS, PDAF
  • 50MPx telefoto s 2x optickým zoomem, f/2,0, velikost snímače 1/2,61″, velikost pixelů 0,61 µm, PDAF

Xiaomi Mix Flip fotoaparát

Primární fotoaparát

Vzhledem ke specifikacím a tak trochu i skrze spolupráci s Leicou jsem měl od fotoaparátů vcelku nemalá očekávání a s potěšením mohu konstatovat, že mě Xiaomi Mix Flip vskutku nezklamalo. Snímky z primárního fotoaparátu oplývají detaily, jsou krásně čisté, bez šumu a barevných artefaktů a nabídnou skvělý dynamický rozsah. Režimy Leica Vibrant a Authentic pak fungují tak, jak jsme od smartphonů Xiaomi zvyklí. Vibrant se víc blíží typicky „smartphonovému“ nastavení s výraznějším HDR a pro většinu obecenstva patrně celkově líbivějším barevným podáním. Authentic je pak více stylizovaný a když se vhodně použije, dostanou snímky jisté charizma. Skvěle si pak fotoaparát vede i v noci, kdy snímky nabízejí dostatek světla, jsou ostré a s minimem šumu.

Telefotoaparát

Také fotoaparát s dvojnásobným přiblížením se vyznačuje spolehlivými výkony a snímky se spoustou detailů, nízkou úrovní šumu (byť pochopitelně ne takovou jako u primárního fotoaparátu) a zejména takřka dokonale stejným barevným podáním jako v případě primárního fotoaparátu. Skvěle si pak tento fotoaparát vede při pořizování portrétních snímků, které nabídnou bezchybnou separaci osob a přirozeně působící bokeh efekt. Oproti primárnímu fotoaparátu je však ten s optickým přiblížením citlivější na úbytek světla, kdy mnohem rychleji přibývá šum a slévání detailů. Pro přiblížené noční snímky pak telefon používá digitální výřez z primárního fotoaparátu, což se pochopitelně negativně projevuje na jejich kvalitě.

Video

Důvod ke stížnostem nenacházím ani u videozáznamu. Pro něj zde představuje maximum 8k rozlišení při 24 fps, rozhodně však doporučím sáhnout spíše po 4k videu při 60 snímcích za vteřinu, které vypadá velmi solidně. K dispozici je i elektronická stabilizace, která sice evidentně pomáhá, u jiných vlajkových modelů Xiaomi však funguje ještě o něco lépe. Plynulost záznamu i rychlost a přesnost ostření je pak na velmi dobré úrovni.

Xiaomi Mix Flip – ukázka videa (4k, 60 fps)

Xiaomi Mix Flip - ukázka videa (4k, 60 fps)

Závěr recenze Xiaomi Mix Flip

Xiaomi Mix Flip je bezesporu vydařeným vstupem výrobce mezi véčkové smartphony. Nejvíce zde boduje rozměrný vnější displej s vhodně umístěnými fotoaparáty, který umí být velmi praktický. Své příznivce si však smartphone určitě získá i nadstandardně velkou baterií a s ní spojenou solidní výdrží na jedno nabití a to jsem ještě nestihl vyzdvihnout špičkový hardware, díky kterému smartphone nabídne nekompromisní výkon. Zejména primární fotoaparát pak patří v rámci véčkových smartphonů k tomu nejlepšímu, na co můžeme aktuálně narazit a díky spojení s Leicou si může se snímky snadno vyhrát i méně zkušený mobilní fotograf.

Na druhou stranu by si ještě trochu péče zasloužil kloub, který sice představuje velmi povedený první pokus, aktuální generace od Samsungu však přece jen působí o něco lépe. Na externím displeji bych pro změnu ocenil možnost zobrazit víc, než jen podporované aplikace. Zrovna tak musím ocenit AI funkce v čele s překladačem a Circle to Search, zbylé funkce zapojující umělou inteligenci však již nejsou ve všech ohledech tak přesvědčivé.

Klady

+ skvělý výkon
+ výdrž baterie
+ některé AI funkce
+ použitelnost externího displeje

+ kvalitní fotoaparáty

Zápory

– pant by mohl působit přesvědčivěji
– chybí bezdrátové nabíjení
– omezená nabídka aplikací na externím displeji
– výrazné povrchové zahřívání
– pouze USB 2.0

Hodnocení redakce: 80 / 100 %

Jak se vám Xiaomi Mix Flip líbí?

Za zapůjčení děkujeme společnosti Xiaomi.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)