TOPlist

Xiaomi Amazfit Verge recenze: Chytré hodinky s perfektním displejem a skvělou výdrží

Sdílejte:
David Trlica
David Trlica
26.12.2018 17:03 (26.12.2018 20:29)
Ikona komentáře 13
xiaomi amazfit verge recenze
Xiaomi v tomto roce rozšířilo portfolio chytrých hodinek o několik modelů. Nejnovější je Amazfit Verge. Na tyto hodinky se podíváme blíže v recenzi. Jejich největší změnou a novinkou je použití AMOLED displeje, takže má mnohem lepší čitelnost a barvy než předchozí Xiaomi hodinky. Samozřejmě i u těchto chytrých hodinek Xiaomi platí, že mají perfektní poměr ceny a výkonu. Nechybí jím senzor srdečního tepu, GPS anebo možnost přehrávání písniček.

Xiaomi Amazfit Verge nejsou jen o vylepšeném displeji

Obsah balení Xiaomi Amazfit Verge

U předchozích hodinek Xiaomi jsme mohli vidět, že společnost do balení nepřidává mnoho příslušenství. Nejinak je tomu i u Xiaomi Amazfit Verge. V balení najdete pouze základní věci, které jsou potřeba k fungování. Kromě hodinek, je to nabíjecí dok a manuály. Je rozhodně škoda, že Xiaomi například nepřidává náhradní řemínek s odlišnou velikostí, jak někteří konkurenční výrobci.

Konec prémiových materiálů. Amazfit Verge má plastové tělo

Už z fotografií jde vidět, že zmizely prémiovější materiály jako je keramika nebo nerezová ocel. Místo toho jsou Amazfit Verge vyrobeny z tvrdého plastu, řemínek je silikonový. Design je subjektivní a každému se bude líbit něco jiného. Stejně jsme to měli i v redakci, někteří říkali, že připomínají dětskou hračku, pro jiné jsou to pěkné chytré hodinky. Xiaomi Amazfit Verge na ruce displej Rozhodně ale již nevypadají prémiově, obzvlášť ve srovnání s předchozím modelem Amazfit Stratos. Zajímavé je to, že zjednodušený design se dotkl i funkčních tlačítek. U novinky je k dispozici pouze jedno malé tlačítko na pravé straně. Bohužel je ve spodní části hodinek a poměrně špatně se mačká. Jde o podobný problém, který jsme měli i u úplně prvních hodinek Xiaomi Amazfit Watch. Tímto krokem se Xiaomi bohužel vrátilo o pár let zpátky. Hodinky splňují pouze certifikaci IP68, takže s nimi nemůžete plavat. Tloušťka hodinek je 12,6mm, váží cca 46 gramů. To je na druhou stranu příjemná hodnota a díky tomu téměř nepoznáte, že na ruce nějaké hodinky máte. Samotný řemínek je ze silikonu, pokud by vám ale nevyhovoval, můžete jej vyměnit za libovolné 22mm pásky. Využít můžete i ty pásky, které se prodávají k Amazfit Pace či Amazfit Stratos. [aps_product_sz id=“528822″]

Transflektivní displej je pryč. Amazfit Verge používá AMOLED

U minulé generace hodinek jsme u displeje mohli vidět minimum změn. Amazfit Verge je přesným opakem. Poprvé se v této řadě používá AMOLED panel. To znamená perfektní kvalitu zobrazení, skvělé pozorovací úhly a vynikající barvy. Předchozí Xiaomi hodinky používají transflektivní displej, který právě v těchto věcech zaostával. Vykupoval to ale perfektním čitelností na Slunci. Během testování jsme neměli s čitelností displeje problém ani nyní u novinky Verge. Samozřejmě je jeden z důvodů i to, že je v Česku prosinec a Slunce nesvítí tolik, jako v létě. Hodinky jsme měli na ruce vedle hodinek Fitbit Ionic, které mají jeden z nejlepších displejů na trhu a rozdíly například v maximálním jasu šly vidět. Amazfit Verge nedokázal dosahovat stejných hodnot, ale na druhou stranu musíme počítat s tím, že jsou tyto hodinky téměř o polovinu levnější. Na závěr ještě uvedeme parametry displeje u Xiaomi Amazfit Verge. Velikost má 1,3 palce, rozlišení je 360 x 360 pixelů. To jsou standardní hodnoty. Samotný displej chrání tvrzené sklo Gorilla Glass 3.

Nastavení displeje Amazfit Verge a změna ciferníků

V nastavení hodinek si můžete zvolit automatický jas, který se úplně měnit podle okolního osvětlení. Změna jasu není stejně rychlá jako u telefonů, nejedná se ale o nic hrozného. Potěšilo nás, že dotyková vrstva funguje perfektně. A to už jen kvůli tomu, že velkou většinu úkonů budete provádět pouze přes displej. Díky využití AMOLED displeje se dostalo i na funkci Always on Display. Za každé situace na hodinkách uvidíte čas. Vzhled ciferníků jde měnit přímo hodinkách ale i v aplikaci. V základu jsou klasické Xiaomi Amazfit ciferníky. Společnost přidala i několik moderních vzhledů, na kterých spolupracovala se společností Terriroty Studio. Ti se specializují na tvorbu displejů ve sci-fi a Marvel filmech. Výsledkem jsou tak moderní ciferníky s nádechem sci-fi. Některé z nich můžete vidět na fotografiích výše.

Hardware hodinek Amazfit Verge je více než dostatečný

Hodinky fungují na vlastním systému od společnosti Amazfit. I díky tomu není hardwarová stránka moc důležitá. Systém je totiž přesně odladěn na hardware hodinek. Vše jede zcela bez problémů, během testování jsme nenarazili na žádný problém. Používají blíže nespecifikovaný 1.2GHz dvoujádrový procesor, který doplňuje 512MB RAM a 4GB vestavěné paměti. Uživatelé mají k dispozici pro písničky cca 2GB místa. Hodinky mají reproduktor i mikrofon. Pokud je budete mít propojené s Android telefonem, můžete je používat pro přijetí nebo uskutečnění hovorů. Funkce jede parádně, jediným mínusem je to, že prozatím se při telefonování zobrazují čínské znaky. Naštěstí samotné ikony jsou dost srozumitelné, takže nebudete mít s ovládáním problém. Xiaomi Amazfit Verge hardware Hodinkám nechybí GPS, kterou musíme pochválit z pohledu rychlosti. Připravena k použití je vždy několik sekund po spuštění aktivity, většinou ale šlo o čtyři sekundy. Níže můžete vidět srovnání s první generací Xiaomi Amazfit Pace a s Fitbit Ionic. Jde vidět, že přesnost Xiaomi hodinkám mírně chybí, na druhou stranu Fitbit hodinky jsou dvakrát dražší. Problém jsme neměli s Bluetooth či Wi-Fi. Bluetooth slouží například k propojení se sluchátky nebo telefonem.

Senzory Xiaomi Huami Verge

Tyto nové Xiaomi hodinky mají optický senzor srdečního tepu, senzor akcelerace, gyroskop, geomagnetický senzor, senzor tlaku a ambientní senzor. Díky této sestavě senzorů dokážou Amazfit Verge měřit ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, aktivní minuty, kvalitu spánku a srdeční tep. Xiaomi Amazfit Verge zadni strana Zobrazit si tato data můžete přímo v hodinkách nebo v aplikaci Amazfit. Nikde na webu, nebo na počítači ukázat nedají. Jedinou možností, je synchronizace do aplikace Strava. Má to ale omezení, kdy se nesynchronizují všechny aktivity a informace.

Amazfit Verge vydrží na jedno nabití až 4 dny

Baterie má kapacitu 390 mAh, což je mnohem více, než jsme mohli vidět u předchozích modelů. A vysoká výdrž se potvrdila. Bez problémů jsme se dostali na 4 dny při aktivním používání, včetně GPS. Není to sice pět dnů, jak slibuje výrobce, ale pořád zlepšení oproti Xiaomi Amazfit Pace a Amazfit Stratos. Hodinky se nabíjí přes speciální dok, do které hodinky jednoduše zacvaknete a z druhé strany připojíte přes USB například k PC nebo do adaptéru. Nabití nám z nuly do 100 procent trvalo cca 1 hodinu a 20 minut. Xiaomi Amazfit Verge baterie nabijeni

Aplikace Amazfit Watch potěší spíše rekreační sportovce

V aplikaci Amazfit Watch se toho od poslední recenze Xiaomi hodinek moc nezměnilo. Stále se jedná v hlavní řadě o aplikaci, která je určena spíše rekreačním sportovcům a lidem, kteří se zajímají o své tělo. Ultimátní sportovce, kteří potřebují mnoho dat, rozhodně nepotěší a měli by se dívat po jiných produktech. Na hlavní stránce vidíte přehled nejdůležitějších informací, jako je počet kroků, srdeční tep, informace o baterii, spánek, možnost synchronizace apod. V nastavení aplikace si můžete vybrat různé ciferníky, upravit si aplikace, jednotky, ve kterých budou hodinky fungovat atd. Podobně jako u předchozího modelu, i zde si můžete jednotlivé aplikace v hodinkách deaktivovat, pokud je nechcete používat. Pokud si aplikaci rozkliknete, budete si moct detailně zobrazit statistiky aktivit a činností. V aplikaci si můžete nastavit denní cíle, oznámení o pravidelném pohybu a samozřejmě tréninkový plán. Notifikace z telefonu si můžete nastavit, a to například jen na vybrané aplikace, volání apod. Rychlost aplikace je ukázková. S propojením jsme neměli žádný problém.
Zepp(formerly Amazfit)

Zepp(formerly Amazfit)

Huami Inc.

Instalovat (Free)

Google Play

Jaká je cena hodinek Xiaomi Amazfit Verge?

Tyto hodinky už můžete na českém trhu koupit. A to pod oficiálním názvem Xiaomi Amazfit Verge. Cena hodinek je z oficiální české distribuce 3 990 Kč, ukazují data serveru Heureka. K dispozici jsou v různých obchodech jako je Alza, CZC, Mall nebo Mobil Pohotovost.

Konkurence pro chytré hodinky Amazfit Verge

Jejich největší konkurencí je určitě předchozí model Amazfit Stratos, který nabízí téměř identické funkce, přináší lepší voděodolnost, více tlačítek, lepší materiály a cenově jsou na tom přesto téměř stejně. Druhou konkurenci jsou určitě Fitbit Versa, které se pohybují v podobné cenové kategorii.

Závěr recenze Xiaomi Amazfit Verge

Nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Versa se objevily z ničeho nic a trochu vybočují ze zaběhlé řady Amazfit. Oproti předchozím hodinkám Stratos nevidíme tolik vylepšení, v některých případech jsou dokonce horší. Vidíme je tedy spíše jako alternativu a další možnost výběru pro uživatele. Novinka má lepší displej a vyšší výdrž baterie. Na druhou stranu není vyrobena z prémiových materiálů a díky absenci dvou tlačítek se i hůře ovládá. Dalším velkým plusem staršího modelu Stratos je voděodolnost a podpora plavání. Rychlá GPS je u obou modelů a designová stránka je subjektivní. Když se tedy vrátíme k Amazfit Verge, nové hodinky nemají žádné extrémní chyby, ale zároveň ani ničím nepřekvapí a přináší málo inovací. [one_half]

Klady

+ Skvělá výdrž na jedno nabití + Perfektní displej + Dobré zpracování hodinek + Podpora notifikací + Rychlá GPS [/one_half] [one_half_last]

Zápory

– Nemůžete s nimi jít plavat – Špatně ovladatelné hardwarové tlačítko – Chybí čeština [/one_half_last] Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí hodinky Xiaomi Amazfit Verge? 

O autorovi

David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… Více o autorovi

David Trlica
Sdílejte: