TOPlist

Aplikace Wakeup Light - budík, který budí světlem

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
12.12.2017 14:00
Ikona komentáře 4
Aplikace-Wakeup-Light-budík-který-budí-světlem
Reklama

Současná tmavá rána v kombinaci se zvoněním budíku nadchnou asi jen málokoho. Pokud se podíváme do vzdálené historie, bude nám jasné, že naše předky s největší pravděpodobností probouzel svit vycházejícího slunce. A právě na tuto metodu sází nová aplikace Wakeup Light, která vás probudí světlem obrazovky vašeho telefonu.

Obsah článku

Příjemné probuzení je základem dobrého dne

Příjemné probuzení je základem dobrého dne

Co Wakeup Light slibuje?

Čistě prakticky vzato je probouzení světlem přirozenější cestou do stavu bdělosti než dnes podstatně častější zvuk (případně vibrace, které podporuje například náramek Xiaomi Mi Band). Aplikace funguje velmi podobně, jako například lampička Philips Wake-up Light, pochopitelně s výhodami (cenou) i nevýhodami (relativně malou světelnou energií) s tím spojenými. Program tedy ve stanovený čas rozsvítí displej telefonu a postupně zvyšuje úroveň jeho svitu. V našich zeměpisných šířkách tento způsob probouzení oceníte především v zimě, kdy slunce vychází až těsně před osmou hodinou. Vaše rána tak sice budou možná studená, ale určitě ne tmavá. V létě Wakeup Light pravděpodobně předběhne sluníčko, tudíž se metoda buzení uplatní jen v ložnicích dostatečně chráněných před venkovním světlem.

Jak Wakeup Light funguje?

Z praktického hlediska jde o základní aplikaci budíku, ve které můžete nastavit jen nezbytné parametry. Konkrétně to je čas zahájení buzení (tedy kdy se displej začne pomalu rozsvěcet) a doba trvání (tj. za jak dlouho dosáhne maximálního jasu). Dále lze určit dny týdne, ve kterých má být buzení aktivní, a maximální používaný jas obrazovky. V placené verzi, která přijde na 26 Kč, můžete ovlivnit i barvu svitu, nicméně jsme přesvědčeni o tom, že zvolená žlutá bude většině uživatelů vyhovovat, neboť se podobá barvě slunce. Tlačítkem Simulate over 10 seconds můžete zhlédnout zrychlenou verzi procesu buzení. Nutno podotknout, že Wakeup Light nevydává žádný zvuk a budí skutečně jen a pouze postupným rozsvěcením obrazovky telefonu. Připomíná tak vycházející slunce, na jehož paprsky si v tomto období musíme až několik hodin počkat, případně se jich nedočkáme vůbec. Vzhledem k tomu, že většina uživatelů ale potřebuje vstát v nějaký určitý čas, doporučili bychom tento způsob buzení „předsadit“ vašemu obvyklému budíku. Pak se buď podaří, že se probudíte díky světlu, nebo vás probere váš normální budík.

Resumé

Probouzení světlem rostoucí intenzity určitě není žádnou novinkou. Provedení v podobě aplikace pro chytrý telefon však působí jako poměrně inovativní záměr. Samozřejmě je individuální otázkou, jaký způsob buzení vám bude vyhovovat. I když si ponecháte stávající budík, můžete paralelně experimentovat s touto metodou. Samotná aplikace je jednoduchá a její nastavení snadné a intuitivní. Pokud si vystačíte s výchozí žlutou barvou svitu, bude vám sloužit zdarma.
Wakeup Light

Wakeup Light

Tuogol.inc

Instalovat (Free+)

Google Play

Jakou metodu buzení či aplikaci preferujete?

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: