TOPlist

Jednoho virtuálního přítele, prosím! Osamělé Číňanky mají nový trend

virtuální přítel v Číně

Zapomeňte na běžné flirtování s oblíbenou osobou online nebo tradiční internetové seznamky. V Číně aktuálně frčí něco jiného. Osamělé ženy na tamních sociálních sítích platí cizím mužům za to, aby jim párkrát denně napsali zprávu nebo zavolali. Komunikace má přitom vyznít jako styk mezi životními partnery. Virtuální přítel v Číně přitom vůbec není o sexu po telefonu, ale hlavně o flirtování a potěšení ženy po citové stránce. “Dobré ráno, lásko.” “Jak se máš, zlato?”. Za naprosto běžné pravidelné zprávy, které by si mezi sebou normálně vyměňovaly zamilované páry, jsou čínské ženy ochotné zaplatit v přepočtu i několik tisíc korun. Zavání vám to seriálem Black Mirror? Nám taky.

Například devatenáctiletá studentka medicíny Robin dala v přepočtu 3 500 korun za to, aby jí virtuální online přítel psal podobné zprávy. “Jestli je někdo ochotný mi věnovat pozornost a mile se mnou chatovat, já jsem ochotná mu zaplatit,” vysvětluje. Na první pohled tato praktika popírá princip zdravých sociálních vztahů, ale to účastníci očividně neřeší. Služby virtuálního životního partnera ženy hledají hlavně na síti WeChat a na serveru Taobao.

cinanky s telefonem

Virtuální partnery na uvedených stránkách “prodávají” agentury a speciální dohazovači. A zaplacené zprávy odesílají opravdoví muži, kteří ženám poskytují patřičnou pozornost. “Když si píšeme, vždy si musím vnuknout, že jsem její přítel. Jakmile ale komunikace končí, hned na to zapomenu,” přiznává dvaadvacetiletý Zhuansun Xu z Pekingu, který si takto přivydělává. Ve dne je směnárníkem, v noci online přítelem.

Sociologové přišli se dvěma teoriemi, proč je virtuální přítel v Číně tolik oblíbený. První z nich hovoří o náročném studiu před přijetím na vysokou školu a poté i na ní. Zaneprázdněné a sociálně nevyspělé studentky pak přijmou dobře placené, ale časově náročné práce. Dostatek peněz na kontě, minimum volného času a nezkušenost se seznamováním pak vede k objednávkám těchto služeb. Druhá teorie vzpomíná rostoucí vyspělost a soběstačnost Číňanek. Dříve byly opatrovatelkami domácností, zatímco muži zajišťovali bydlení, peníze a jistoty. Když jsou nyní ženy schopné si to zajistit samy, to jediné zbývající – tedy partnera – jsou ochotné si pořídit i pouze pro online komunikaci.

Jak tento trend vnímáte? Přijde vám to v pořádku?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)