Užitečné tipy a triky pro Chromecast s Google TV #2
- Články
- Jakub Kárník
- 10.12.2020
- 8
Google před nedávnem uvedl zcela nový Chromecast s Google TV. Tento nový doplněk k televizi je navržen tak, aby mohl fungovat (na rozdíl od ostatních verzí) zcela samostatně a nahrazuje tak chytrou televizi. Výhodou je systém Google TV, což je vlastně nadstavba pro Android TV, která je zatím exkluzivně dostupná pouze na Chromecast. Spoustu lidí však neví, jak si jej správně přizpůsobit a přesně proto vzniká tento dvoudílný seriál, ve kterém si ukážeme užitečné tipy a triky pro Chromecast s Google TV #2.
Poznámka redakce
Google Chromecast je svým způsobem velice jednoduché zařízení, které můžete dát úplně s přehledem své babičce, která ho za pár hodin pochopí. Nachází se zde ale také užitečné tipy, které vám dokážou usnadnit práci a zpříjemní vám jeho každodenní používání. V tomto seriálu se tak zaměříme na ty nejužitečnější tipy pro Chromecast s Google TV.
Přizpůsobte si ovladač Chromecast Remote
Jestliže vám nevyhovuje rozložení tlačítek nebo jejich použitelnost na přiloženém ovladači Chromecast Remote, máme řešení. Na Google Play se totiž vyskytuje aplikace Button Mapper, která vám umožní přizpůsobit si ovladač dle vašich představ. Nepoužíváte Google Asistenta? Spusťte si namísto něj vámi zvolenou aplikaci. Neplatíte si Netflix? Místo tlačítka pro jeho spuštění spouštějte HBO GO. Fantazii se meze nekladou a možnosti jsou takřka neomezené. Pokud byste se chtěli dozvědět více, mrkněte na náš návod.
Nainstalujte si aplikaci O2 TV nebo jiné
Do jakékoliv Android TV/Google TV si můžete nainstalovat i běžné aplikace, které jsou uzpůsobeny pro standardní Android. Nám se osvědčila například aplikace O2 TV, která nám v nabídce aplikací dosti chybí. Používáme ji už skoro dva měsíce a nemáme s ní jediný problém, vše funguje jak má. V podstatě stačí stáhnout z internetu apk. soubor O2 TV 1.2.4, následně soubor zkopírovat na flash disk či externí HDD, stáhnout si nějaký File Manager z Obchodu Play a aplikaci nainstalovat. Pozor, v nastavení musíte povolit režim pro vývojáře a následně povolit instalaci z neznámých zdrojů. Režim pro vývojáře aktivujete tak, že v záložce Systém 7x klepnete na pole build verze systému. Poté se vám objeví hláška, že jste se stali vývojářem.
https://www.youtube.com/watch?v=_ZZDTZC-0KA&feature=emb_title
Ovládejte hlasitost televize pomocí ovladače
Pokud vás štve, že spolu s Google TV ovladačem musíte mít ještě klasický ovladač na televizi, máme pro vás řešení. Stejně jako mnoho jiných streamovacích zařízení má i nový Chromecast ovladač tlačítka pro ovládání hlasitosti, power tlačítko, ztlumení, ale třeba také přepínač vstupů. V Nastavení>Dálkový ovladač>Nastavit tlačítka si můžete dle vlastního uvážení vybrat, co vše se má přes ovladač ovládat.
Používejte vaše fotky z telefonu jako tapetu
Asi každý, kdo má nějaké Chromecast zařízení zná situaci, kdy na televizi nic neběží, místo toho na ní máme pouze datum, čas a tapetu vybranou Googlem. Co ale když si tam chci dát vlastní fotky? Existuje řešení. Jako první krok musíte v aplikaci Google Fotky vytvořit tzv. živé album. Poté stačí v aplikaci Google Home klepnout na Chromecast, následně na ikonku ozubeného kolečka a vybrat Ambientní režim>Google Fotky. Poté stačí pouze vybrat album, které jste si sami vytvořili.
Mimochodem pokud byste se chtěli o Chromecastu dozvědět více, určitě mrkněte na naše ostatní články. V jednom z nich radíme, jak si Chromecast objednat z Německa, jelikož u nás je dostupný na e-shopech s poměrně vysokou přirážkou.
Jaké další tipy a triky na Chromecast znáte vy?
Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi
Komentáře (8)
Přidat komentář