Tip: Primitivní genialita, nebo chytrá hloupost? Fingerbot je vlastně obojí
- Zprávičky
- Marek Houser
- 13.12.2022
- 20
Chytrá elektronika může mít ze své podstaty hned několik účelů. Kromě toho, že je někdy schopná posouvat schopnosti člověka na novu úroveň, občas taky zastává primitivní úkoly, o které se pak nemusí starat sám uživatel. Do druhé kategorie zvláštním způsobem zapadá i dálkově ovládané tlačítko Fingerbot, které má za sebou povedený projekt na crowdfundingovém serveru Indiegogo a míří k dalším úspěchům. Čím zaujal stovky přispěvatelů, kteří se na jeho vývoj a výrobu složili na částku kolem sedmi milionů korun? Svou až neuvěřitelně primitivní genialitou.
Adaprox Fingerbot: Controlling All Buttons and Switches Remotely and Smartly
Tlačítko Fingerbot prozrazuje své poslání i samotným názvem. Jde totiž o robotický prst, který zná jen pohyb tam a zpět. Jako by šlo o klepání ukazováčkem. Stačí jej nainstalovat na patřičné místo a elementární funkci lidského prstu zvládne obstarat pomocí příkazů odeslaných z mobilní aplikace. Jeho největší výhodou je pak právě to, že tvoří mezičlánek mezi “hloupými” zařízeními a chytrým ovládáním domácnosti.
Když se vám nechce investovat například do chytrého ovladače osvětlení, můžete k běžnému přimontovat Fingerbot. Nebo spíš dva. Toto tlačítko se po úspěšně dokončeném crowdfundingovém projektu prodává na webu výrobce Adaprox za 30 dolarů, tedy cca 650 Kč. A už se chystá nová verze Plus, která se pokusí zaujmout na Kickstarteru s novými druhy ovládání.
Co říkáte na takový nápad? Využili byste toto tlačítko?
Zdroj: Indiegogo
Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi
Komentáře (20)
Přidat komentář