TOPlist

Chytré hodinky Ticwatch Pro: Až měsíční výdrž díky dvěma displejům (uživatelská recenze)

Sdílejte:
Ondřej Mika
Ondřej Mika
13.9.2018 14:06 (14.9.2018 11:17)
Ikona komentáře 10
ticwatch pro recenze chytre hodinky
Ticwatch Pro jsou nové hodinky od již poměrné známe firmy. Společnost Mobvoi v roce 2016 uspěla na komunitním webu pro financování projektů Kickstarter se svými chytrými hodinkami Ticwatch. Od té doby již uvedla několik dalších modelů, které běží na Wear OS (dříve Android Wear). Hodinky této společnosti se vyznačují hlavně nízkou cenou a subjektivně, pěkným jednoduchým designem. Tím levný myslím v porovnání s jinými hodinkami s Wear OS. Ceny všech modelů se v oficiálním eshopu pohybují mezi 200 a 250 Eury za kus, což je cca 5 200 – 6 500 Kč s dopravou do ČR zdarma, ale k tomu se dostanu později.

Obsah uživatelské recenze Ticwatch Pro

  Než se pustím do samotné recenze, musím popsat, co vlastně od chytrých hodinek očekávám. Jako spokojený uživatel 2 generací hodinek Pebble od chytrých hodinek vyžaduji. A to hlavně, aby ukazovaly nepřetržitě čas, dále mě spolehlivě upozornily na příchozí notifikace a zobrazily obsah příchozí zprávy a nakonec, aby měřily moji denní pohybovou aktivitu a srdeční tep. Jelikož už nějakou dobu používám k placení téměř výhradně Google Pay, jako zajímavá funkce mi také přišlo NFC pro platby hodinkami. Do nedávna tyto požadavky v rámci Wear OS splňovaly pouze hodinky Huawei Watch 2, na které nemám moc dobré reference a LG Watch Sport, které nejsou v Evropě dostupné (nebo se mi je aspoň nepodařilo sehnat). S tímto poměrně konkrétním seznamem požadavků jsem po tom, co v zásadě dosloužily mé Pebble Time Steel a dostupné Wear OS hodinky mě nenaplňovali, začal jsem hledat náhradu. Zkusil jsem Xiaomi Amazfit Pace, které jsou skvělé jako sportovní tracker, neustále zobrazují čas a mají dobrou výdrž, ale bohužel jsem měl problém s odpojováním od telefonu, a tudíž se spolehlivostí notifikací. Následně jsem zkoušel hodinky značky Fitbit, Ionic i Versa, ale byť dobře notifikovaly a měřily aktivity, jako zobrazovač času absolutně selhaly. V případě, kdy jsem nechal displej kontinuálně zapnutý, se vybily se za 8 hodin. V případě, kdy se zapínal displej pouze při zvednutí ruky, byla výdrž dobrá, ale moje nervy to těžce nesly. Nutnost mávat rukou jak šílený při každé druhé kontrole času a nemožnost se jen tak mrknout na čas např. při řízení, když držím volant mě dohnaly k tomu, abych se obou verzí během 2-3 dní opět zbavil.

Zkušenosti s nákupem Ticwatch Pro

Na začátku léta byl ale představen nový model hodinek společnosti Mobvoi s názvem Ticwatch Pro a musím říct, že mě na první pohled velice zaujal. Dva displeje, kdy horní průhledný LCD ukazuje kontinuálně čas, datum a ušlé kroky a druhý barevný AMOLED se aktivuje pouze v případě potřeby, to mi přišlo jako geniální řešení. I vzhledem k tomu, že je to teprve druhý model hodinek se systémem Wear OS disponující NFC čipem a tudíž podporující Google Pay, který je možné z ČR bez problému objednat, jsem se rozhodl je ihned koupit. ticwatch pro chytre hodinky specifikace Musím říct, že oficiální e-shop funguje opravdu spolehlivě. Díky mé nepozornosti se mi povedlo nejdříve objednat a zaplatit jinou generaci hodinek, které během 3 pracovních dní dorazily ke mně domů, ale díky 30 denní garanci vrácení peněz a bezplatnému poštovnému, jsem odmítl převzetí a během dalších 5 pracovní dní hodinky dorazily zpět prodejci a mně se vrátila celá částka zpět na účet. A tady začínají moje zkušenosti přímo s modelem Ticwatch Pro. Hodinky dorazily opět asi 3 pracovní dny od platby v pěkné krabičce spolu s krátkým návodem a magnetickou nabíjecí kolébkou. Zaváděcí cena 249 USD byla ještě navýšena fixním poplatkem 50 USD na pokrytí daní a cel, celkem tedy vyšly zhruba na 6 900 Kč. Ostatní modely výrobce jsou na skladech v EU, takže by jejich ceny v eshopu měly být na rozdíl od modelu Pro konečné viz můj nechtěný nákup výše. obsah baleni chytrych hodinek ticwatch pro

Zpracování a design hodinek Ticwatch Pro

Ticwatch Pro jsou vzhledem k dalším chytrým hodinkám, které jsem nosil, poměrně velké zařízení, ale na druhou stranu oproti takovým Garmin Fénix 3 Performer jsou stále docela kompaktní a ani na mém menším zápěstí nepůsobí nepatřičně. smartwatch ticwatch pro design a zpracovani Tělo hodinek je tvořené kovovým matným černým pouzdrem a dle varianty černou nebo stříbrnou nepohyblivou lunetou. Pásek v balení je standardní snadno vyměnitelný 22 mm tah ze silikonu s kovovou přeskou a z vrchní strany je potažený černou koženkou. Pásek je poměrně pohodlný a kvalitně zpracovaný.

Ticwatch Pro má dva displeje: K čemu slouží?

Hlavním lákadlem pro mě byly ony dva nezávislé displeje a musím říci, že jsem z nich unešený. Vrchní LCD displej ukazuje všechny základní údaje za jakýchkoliv okolností. A to i v případě, že na rozsvícení AMOLED displeje už není dostatek šťávy. I v tom případě pokračuje počítání kroků a kontinuální měření srdečního tepu. Spodní AMOLED displej se rozsvítí vždy, když přijde notifikace a na hodinky se aktivně podívám (jinak zůstává neaktivní a pouze zavrní vibrační motorek), v případě, kdy stisknu jedno ze dvou hardware tlačítek na boku nebo se dotknu displeje. Ve všech ostatních situacích běží nenáročný a nepodsvícený LCD displej. displeje chytrych hodinek ticwatch pro AMOLED displej lze nechat zapnutý neustále nebo ho aktivovat při každém mávnutí rukou, obě tato nastavení se ale velice negativně projeví na výdrži baterie. V průběhu testování se mi povedlo po několika hodinovém vystavení hodinek přímému slunci zavařit LCD displej, kterému ztmavly všechny segmenty a ani ochlazení hodinek na tom nic nezměnilo, nakonec naštěstí pomohl restart, který vše vynuloval a displej dál funguje bez problémů. nenarocny lcd displej tichwatch pro

Jak je na tom výdrž baterie u Ticwatch Pro?

Tato disciplína je asi nejslabší stránkou celého zařízení. Výrobce se na stránkách vychloubá 5-30 denní výdrží. Těch lze dosáhnout pouze v případě vypnutí propojení s telefonem a aktivace tzv. Essential módu, který z hodinek udělá pouze hloupý krokoměr. V případě, že si na dovolenou zapomenete vzít nabíjecí kolébku, nebo plánujete dlouhý výlet do divočiny a nechcete se svých hodinek vzdát. Je to jistá varianta, ale já si koupil chytré hodinky a chci jejich potenciál naplno využívat. V plném zápřahu, tedy při několika desítkách notifikací denně, kontinuálním měření tepu i kroků a občasné kontrole počasí, stavu bankovního účtu a přijetí nebo odmítnutí několika hovorů mi hodinky vydrží od rána prvního dne, do pozdního večera dne druhého. Není to moc obzvlášť v porovnání s 5-6 dny u Pebble, se kterými hlavně Ticwatch Pro porovnávám. Je to něco s čím už se dá žít a přežít digitálně méně náročný víkend. Nabíjení baterie v kolébce trvá něco málo přes hodinu. Pokud chce člověk rychle nahnat pár procent, aby vydržel večer v hospodě, stačí zhruba 15 minut a má vystaráno.

Aplikace a systém Wear OS

Jak jsem psal již na začátku, moc nadstandardních funkcí od hodinek neočekávám. Vzhledem k přítomnosti aktuální verze Wear OS od Google je paleta aplikací a ciferníků téměř nekonečná. Já osobně používám pouze vlastní ciferník pro AMOLED displej (vzhled LCD displeje se měnit nedá), počasí, aplikaci Komerční banky, Runkeeper, překladač a poznámkový blok Keep.
cifernik pri behu ticwatch pro

Rozvržení LCD displeje pro sportovní aktivity (běh)

Wear OS by Google Smartwatch

Wear OS by Google Smartwatch

Google LLC

Instalovat (Free)

Google Play

Instalovat (Free)

Google Play

Google Pay je na hodinkách problematické

Platby hodinkami byla „fíčura“, na kterou jsem se těšil ze všeho nejvíce a jsem z ní přinejmenším zklamaný. Proces nutný pro aktivování karty v hodinkách je trochu zbytečně složitý, ale člověk to udělá jen jednou pro každou kartu, takže to tak hrozné není. Co ovšem hrozné je, je doba, jakou trvá, než se aplikace nutná pro uskutečnění platby spustí. I při uložení aplikace do rychlého přístupu pod programovatelné spodní hardware tlačítko trvá iniciace aplikace několik (někdy i 10) vteřin. Platba telefonem s NFC je v tu chvíli jednoznačně rychlejší a pohodlnější. Placení hodinkami také není moc ergonomické, protože vytáčení zápěstí na terminál je poměrně nepříjemné (pokud nenosíte hodinky displejem na spodní straně zápěstí). Úspěšnost přečtení terminálem se v mém případě pohybovala kolem 50 %, takže jsem musel přikládat několikrát. Jednou jsem dokonce musel vytáhnout telefon, jelikož terminál hodinky neviděl vůbec. google pay nfc ticwatch pro Definitivně jsem na platby zanevřel po tom, co se mi aplikace v hodinkách několikrát deaktivovala a zmizela z rychlé volby i seznamu aplikací a já ji musel najít přes Obchod Play v hodinách a znovu ji aktivovat. Tento problém, ale nemá pravděpodobně spojitost s tímto modelem, protože si na něj na fórech stěžují i majitelé Huawei Watch 2 a LG Watch Sport, takže zde čekám, na řešení ze strany Google. Doufám, že po aktualizaci systému na některou budoucí verzi se jak rychlost otevírání aplikace, tak deaktivace vyřeší.

Závěr recenze Ticwatch Pro

Tímto jsme na konci mých postřehů za první 4 týdny používání. I když to tak možná úplně nevyznělo, tak jsem s hodinkami spokojený, jejich užívání je velice příjemné. Když se vrátím na začátek k tomu, co od hodinek požaduji, Ticwatch Pro plní na výbornou vše až na platby. Došel jsem ale k názoru, že pro mě placení hodinkami není ergonomické, a tudíž jsem tento požadavek přehodnotil. Jsem rád, že jsem si to mohl alespoň vyzkoušet a udělat si na tuto funkci vlastní názor. Za cenu pod 7 tisíc z oficiálního a spolehlivého e-shopu mohu tedy Ticwatch Pro doporučit. A to hlavně těm, kteří jako já potřebují na hodinkách hlavně vidět kolik je hodin. [one_half]

Klady Ticwatch Pro

+ Kvalitní zpracování Skvělá čitelnost obou displejů + Wear OS 2.0 + Kontinuální měření kroků a tepu i při zapnutí Essential módu Dlouhá výdrž v Essential módu [/one_half] [one_half_last]

Zápory Ticwatch Pro

– Nabíjecí kolébka – Výdrž pouze 2 dny – Problematická funkčnost aplikace Google Pay [/one_half_last]

Jak se vám líbí nápad se dvěma displeji?

O autorovi

Ondřej Mika

Ondřej Mika
Sdílejte: