V sobotu 8. února uběhne přesně patnáct let od doby, kdy byl oficiálně oznámen příchod Google Maps. Při této příležitosti se české zastoupení amerického giganta rozhodlo pro návštěvníky, pro které může být obtížná osobní návštěva, nasnímat do nástroje Street View interiéry Národního muzea v Praze. Dva dny před výročím se při představení novinky sešli s novináři ředitel muzea Michal Lukeš a projektový manažer Google Map z curyšské pobočky Jaroslav Bengl. Stylově v budově muzea v kupoli nad Václavským náměstím. Bengl je za mapový projekt spoluzodpovědný přes 12 let a mohl tedy poskytnout i zajímavé statistiky a poznatky. Ty vám přineseme v den výročí. Teď se pojďme podívat, co nabídne Street View v Národním muzeu.
Virtuální návštěvníci si mohou užít mimo jiné procházku pod zachovalou kostrou samice plejtváka myšoka, kterou roku 1885 vyvrhlo moře na norské pobřeží, a jež se o osm let později stala součástí stálé expozice Národního muzea. Ve Street View už lze prohlížet také detailně zachycené busty a sochy významných osobností českých dějin vystavených v Panteonu Národního muzea a dokonce navštívit i prostory, které zatím nebyly veřejnosti zpřístupněny. Některé části historické budovy navíc byly nasnímány v noci, virtuální návštěvníci tak mohou ve Street View zjistit, jak to vypadá v Národním muzeu po soumraku.
Kde je Street View v Národním muzeu dostupné?
atrium
hlavní vstup
schodiště
prozatím veřejnosti nepřístupné místnosti 2. patra
kostra Plejtváka myšoka
panteon
kupole
“Jsme za spolupráci s Google Mapami velmi rádi. Pokud někdo nebude mít možnost přijet až k nám, může se muzeem projít vzdáleně. Zapadá to do našeho konceptu, kdy chceme po přestavbě více zabrat v oblasti IT, chytrých řešení a třeba i v komunikaci na sociálních sítích,” řekl k události ředitel NM.
“Určitě sem děti přes Street View vezmu,” prohlásil projektový manažer Map Jaroslav Bengl a spustil hlasitý smích v sále. “My to máme daleko,” omlouval se pobaveně český zaměstnanec Googlu v Curychu a slíbil, že potomky do muzea vezme i fyzicky. Přiblížil také, že pořízení snímků interiérů prý zabralo několik hodin práce. Fotilo se pomocí speciálního přístroje na stativu pro snímání podkladů uvnitř budov. Pro docílení co nejlepšího výsledku se použilo HDR.
Komentáře (2)
Přidat komentář