Uživatelé Spotify by se dali rozdělit na dvě skupiny, jedni si prostě poslouchají písničky a zbytek moc neřeší, pak sou tady takoví, kteří využívají sociální prvky naplno, skládají si playlisty pro každou příležitost apod. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, určitě se hodí znát některé Spotify tipy a triky, díky kterým budete mít mnohem příjemnější zážitek z celé služby.
Spotify tipy a triky: Jak efektivněji používat oblíbenou hudební službu?
Spotify má defaultně nastavenou kvalitu hudby na automatickou. Nemusí to ale vždy přesně odhadnout, a například i když jste na Wi-Fi síti, může vám přehrávat hudbu v nižší kvalitě. Maximální dostupná kvalita je extrémní, k té je potřeba prémiové předplatné, hudba se pak přehrává v 320 kbps. Změnu provedete přes nastavení, do kterého se dostanete přes položku “Tvoje hudba” a následně ozubené kolečko v pravém horním rohu. Nastavit jde jak kvalita streamované hudby, tak také stažené v telefonu.
Soukromá relace pro nerušený poslech
Někdy může přijít doba, kdy si chcete poslechnout album interpreta, který patří do úplně jiného žánru, než který normálně posloucháte. Nechcete ale aby někdo z vašich přátel viděl, že si takové písně přehráváte, obzvlášť když například máte Spotify propojené i s Facebook účtem. Pro takové chvíle se hodí soukromá relace, kterou můžete zapnout v nastavení. Trvá po dobu šesti hodin od poslední aktivity anebo dokud ji nevypnete.
Vypnutí sdílení zobrazení na Facebooku
Spojení s přáteli probíhá na Spotify přes Facebook. Další výhodou propojení s Facebook účtem může být i rychlé přihlášení. Na druhou stranu může některé odradit sdílení přehrávaných písniček na Facebook. I to můžete vypnout v nastavení, stačí tam odkliknout zobrazení na Facebooku.
Mobilní telefon jako dálkový ovladač hudby
Jedna z výhod oproti Google Play Music je u Spotify v tom, že se mobilní telefon může použít jako ovladač hudby, která se přehrává na jiném zařízení, jako je třeba počítač nebo PlayStation. Stačí se přihlásit k zařízení účtem s Premium předplatným a při přehrávání v telefonu vybrat v dolní části zelený reproduktor. Z nabídky se pak vybere zařízení, ze kterého chcete, aby hrála hudba.
Tvorba rádio stanice z playlistu
Pokud máte nějaký playlist, ve kterém se vám líbí hodně písniček, můžete si z něj vytvořit rádio stanici, čímž se vám budou nabízet další podobné písničky. Jedná se o lepší řešení, než tvořit rádio stanici pouze z jedné písničky. Obzvlášť pokud jsou písničky z playlistu v podobném žánru. Rádio se dá zapnout přímo ve vybraném playlistu, přes menu v pravém horním rohu.
Ovládání hudby přes sluchátka
Pokud posloucháte hudbu přes sluchátka, pravděpodobně víte, že přes krajní tlačítka na ovládání sluchátek, se dá zvyšovat a snižovat zvuk a prostředním tlačítkem se dá pozastavit hudba. Méně známá už je pak funkce dvojitého poklepání na prostřední tlačítko, pomocí kterého se dá skladba přeskočit.
Inspirujte se novými písničkami díky Daily Mix
Jedna z novinek poslední doby je u mobilní verze tzv. Daily Mix. V podstatě se jedná o šest různých playlistů, které se tvoří podle oblíbených písniček. Kromě nich se v playlistu objeví i jiné písničky ze stejného žánru. Daily Mix se dá najít v záložce “Tvoje hudba” hned úplně nahoře.
Jak obnovit smazaný playlist?
Pokud jste si omylem smazali playlist, nebo si nemůžete vzpomenout na skladbu z již smazaného playlistu, tak není všem dnům konec. Smazané playlisty se dají stále obnovit. Položku obnovení playlistu najdete ve webové verzi Spotify v nastavení, kde je již přímo položka v menu “Obnovit playlisty.
Přecházíte na Spotify? Synchronizujte si hudbu z ostatních hudebních služeb
Pokud přecházíte na Spotify z jiných hudebních streamovacích služeb jako je Apple Music, Deezer, Tidal, Google Play Music, může vám hodně času ušetřit stránka s názvem Soundiiz, která dokáže synchronizovat hudbu mezi různými platformami a službami včetně Spotify.
Využívejte filtry pro pokročilejší vyhledávání
Většina uživatelů využívá vyhledávání ve Spotify hlavně k písničkám, albům případně autorům. Podobně jako Google vyhledávání, i Spotify umí hledat pokročile. Můžete si tak například hledat písničky skupiny Queen z daného období. Do vyhledávače zadáme: Queen year:1970-1977. Část “year:XXXX” musí být zadaná bez mezer. Jakmile to takhle zadáte, Spotify vám bude zobrazovat písničky a alba skupiny Queen ze zadaných sedmi let.
Poslouchejte na Spotify podcasty
Spotify není jen o poslouchání hudby, věděli jste, že si můžete pustit i podcasty? A není to omezené jen na zahraničí. Objevuje se čím dál tím více českých podcastů včetně ČT 24, zpravodajských deníků apod.
Nahrajte si vlastní hudbu do svých playlistů
Databáze písniček Spotify je obrovská, nicméně má také daleko k tomu, aby zcela vyhovovala všem. Každý si pravděpodobně vzpomene na některého umělce, kterého by rád na Spotify slyšel. A to třeba kvůli tomu, že máte písničky uložené v mp3 a čas od času si je pustíte. Věděli jste ale, že si je můžete nahrát přímo na Spotify a synchronizovat mezi zařízení? Využít musíte PC aplikaci, kde v nastavení aktivujete funkci Moje hudba a poté přidáte zdroj hudby, což bude v tomto případě složka s MP3 soubory. V sekci Místní soubory se dají písničky přidat do playlistů.
Používáte nějaké jiné Spotify tipy a triky, které ulehčí a zpříjemní zážitek z této hudební služby?
Zdroje: gottabemobile.com, techradar.com
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (55)
Přidat komentář