TOPlist

Jak na Spotify sdílet přehrávání hudby s dalšími lidmi? Umí to nová funkce

Sdílejte:
Marek Houser
Marek Houser
1.8.2020 08:03 (9.12.2022 23:18)
Ikona komentáře 2
Spotify skupinová relace návod
Hudební streamovací služba Spotify před pár dny začala plošně spouštět novou funkci pro společné poslouchání a ovládání playlistů. Novinka, která se v užší testovací skupině zkoušela od května, je nyní veřejně dostupná v rámci betaverze aplikace. K té je celkem jednoduché se dostat, takže pokud chcete pokročilé sdílení playlistů vyzkoušet hned teď, poradíme, jak na to. Jestli se vám do toho nechce, nevadí. Funkce by se měla co nevidět objevit i ve standardní verzi aplikace. Takzvaná Skupinová relace je pochopitelně určena jen prémiovým Spotify uživatelům.
Spotify: Music and Podcasts

Spotify: Music and Podcasts

Spotify AB

Instalovat (Free)

Google Play

Jak funguje Skupinová relace na Spotify?

V prvé řadě je potřeba si pořídit poslední betaverzi aplikace Spotify. Tedy do té doby, než bude funkce dostupná v plném vydání tohoto nástroje. Do testovacícho programu a ke stažení betaverze se můžete přihlásit na speciálním webu. Jakmile provedete registraci, Obchod Play během co nejkratší doby provede instalaci testovací verze namísto stávající standardní. Úspěšný přechod poznáte tak, že na Google Play bude u aplikace dodatek (beta). Pokud se podařil první krok, tak se můžete ve Spotify vydat hledat položku Skupinová relace. Přístup k ní se nachází na kartě přehrávané skladby v menu vlevo dole. Tedy na místě, kde je nyní běžně dostupný Spotify Connect, který propojuje ovládání přehrávání na více zařízeních daného uživatele. Skupinová relace dělá v podstatě to samé, jen mezi různými uživateli. Na kartě byste měli vidět název této funkce a pod ní tlačítko Zahájit relaci. Následně je možné nejen jiným telefonem načíst kód z mobilu hostitele, ale poslat i zvací odkaz přes další aplikace. Společné poslouchání a ovládání tedy určitě není omezeno fyzickou blízkostí uživatelů. Jakmile jsou další uživatelé pozvaní (může jich být v jedné relaci až pět, včetně hostitele), ve svých mobilech slyší stejnou skladbu na téměř stejné pozici. Zpoždění je opravdu minimální, ale poslouchat ze dvou mobilů ležících vedle sebe se úplně nedá. Největší kouzlo pak tkví v tom, že pozvaný uživatel může reálně ovládat přehrávání a playlist v mobilu hostitele. To může najít využití třeba na velké party, kdy jeden telefon napojíte na reproduktory, rozešlete z něj pozvánky a pak mohou další čtyři lidé udávat hudební směr akce.

Povedlo se? S kým to vyzkoušíte?

O autorovi

Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… Více o autorovi

Marek Houser
Sdílejte: