Snap Me Up: moderní budík, na který se musíte po probuzení usmát
- Recenze
- Karel Kilián
- 3.6.2015
- 13
Na našich stránkách jsme recenzovali nespočet budíků pro Android, které se od sebe lišily grafickým provedením, funkcemi, ale také způsobem, jakým budík deaktivujete. Fantazie vývojářů v tomto směru takřka nezná hranic, takže jsme viděli budíky, které vypnete přiložením k NFC štítku, provedením otočky o 360 stupňů, načtením čárového či QR kódu, případně vypočtením matematického příkladu, zatřesením, nebo obtažením gesta. Aplikace Snap Me Up, o které bude řeč v této recenzi, po vás bude chtít k ověření bdělosti jediné: abyste se po ránu usmáli. Pro mnohé to sice zní jako nereálný sen, nicméně vstoupit do nového dne s úsměvem na tváři určitě není hloupý nápad – ba naopak!
Co Snap Me Up slibuje?
Autoři v Obchodě Play začínají prezentaci své aplikace otázkou, zda jste někdy přemýšleli nad tím, jak vypadáte po probuzení. Snap Me Up je víceméně standardní aplikace pro buzení, která se od svých konkurentů odlišuje způsobem vypnutí. Abyste budík utišili, musíte se vyfotit. Snímek je primárně ukládán pouze do paměti zařízení, nicméně pokud chcete potěšit (nebo v mnoha případech častěji spíše vylekat) své přátele a známé, můžete ho sdílet na sociální sítě.
Kromě standardního budíku obsahuje aplikace také funkci časovače, kterou oceníte například při krátkém zdřímnutí, nebo během přípravy jídla v kuchyni.
Z dalších funkcí a vlastností jmenujme:
- Moderní uživatelské rozhraní.
- Barevné rozlišení událostí.
- Vstávejte do nového dne s úsměvem!
- Jednoduchá správa nastavených budíků.
- Snadné vytvoření nového buzení.
- Ukládání vašich fotek po probuzení s možností sdílení.
Jak Snap Me Up funguje v praxi?
Aplikaci ve verzi 4.0.1 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po prvním spuštění se uživatele ujme průvodce, který mu představí základní principy ovládání.
- Červeným tlačítkem nastavíte nový budík nebo minutku.
- Pro vypnutí budíku musíte vyfotit svou tvář.
- Své fotografie naleznete v galerii.
Uživatelské rozhraní programu se nese v duchu posledních designových trendů “Material”. Rozhraní aplikace se tedy skládá z levé postranní nabídky, kulatého tlačítka pro vytvoření nové akce v pravém dolním rohu (v tomto případě nastavení budíku či časovače) a ikony vpravo nahoře, skrze kterou se dostanete do galerie fotek, kde můžete snímky prohlížet, sdílet a mazat.
Po klepnutí na červené tlačítko dostanete na výběr, zda chcete nastavit nový budík (Create an alarm), nebo minutku (Take a nap). V případě budíku můžete nastavit:
- Název (Name).
- Čas buzení (Time).
- Zvuk, znělku nebo melodii (Tone).
- Dny týdne, ve které má budík zvonit (Days).
- Způsob vypnutí (Awakening method), kde můžete volit mezi obvyklým stiskem tlačítka a pořízením fotky.
- Barvu, kterou bude budík reprezentován v seznamu (Color).
Po uložení se budík zařadí do seznamu, kde ho můžete přepínačem dočasně deaktivovat, klepnutím upravit, nebo dlouhým podržením smazat.
Jakmile přijde čas probuzení, zobrazí se na obrazovce vlastní aplikace pro pořizování snímků s tlačítkem spouště a možností přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem. Disponuje funkcí rozpoznání obličeje, takže pokud jí zkusíte umlčet například vyfocením stropu místnosti, neprojde vám to. Fotku z monitoru počítače ale aplikace uznala (nepoužívá žádný způsob kontroly živosti) a přivítala pana prezidenta do nového dne :).
V případě minutky jsou možnosti logicky o něco málo chudší – kromě názvu budete volit pouze čas, způsob vypnutí a barvu.
Podívejme se nyní do postranní nabídky, kde naleznete následující položky:
- Chronology – historie buzení (pouze záznamy o čase, datu a názvu budíku bez možnosti prohlížení fotek).
- Settings – nastavení aplikace, na které se podíváme dále.
- Tutorial – průvodce aplikací, kterého jsme viděli při prvním spuštění.
- Share the app – sdílení odkazu na aplikaci skrze další programy a služby.
- Info – možnost zpětné vazby, hodnocení v Obchodě Play, udělení “To se mi líbí” na Facebooku, sledování na Twitteru a Instagramu.
Možnosti nastavení
V nastavení, do kterého se dostanete přes položku Settings v postranní nabídce, naleznete následující možnosti:
- Alarm volume – hlasitost vyzvánění budíku. Nastavuje se posuvníkem na stupnici od 0 do 100 %.
- Progressive volume – povolení či zakázání postupného zvyšování hlasitosti při buzení. Bohužel není možné nastavit rychlost zesilování.
- Notifications – povolení či zákaz zobrazování v oznamovací liště.
- Default tone – výchozí tón budíku. Pro každé buzení lze ale nastavit vlastní.
- Default camera orientation – výběr výchozího fotoaparátu pro pořízení snímku. Nejčastěji to patrně bude přední foťák, nicméně použít lze i zadní. Fotoaparát lze také přepnout v okamžiku probuzení.
- Face Detection – aktivace a deaktivace automatické detekce tváře.
- Repeat alarm – povolení, či zakázání opakování budíku.
Resumé
Ve své podstatě se jedná o klasickou aplikaci pro buzení na Androidu, která na první pohled zaujme především moderním zpracováním. Jistě bychom ocenili lokalizaci do češtiny, nicméně i v angličtině je program snadno pochopitelný.
Idea umlčovat budík pořízením fotky sebe sama jistě není špatná a přijde vhod nejen narcisům, ale každému, kdo ocení originální nápady. Pokud vás tento program přiměje k úsměvu hned po probuzení, jistě bude váš den o něco přijatelnější. Jako bonus k tomu dostanete možnost vybudovat si galerii snímků, jak vypadáte po ránu :).
Budík Snap Me Up si dosud nainstalovalo více než padesát tisíc uživatelů a jeho hodnocení v Obchodě Play je 4,2. 4,3 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (13)
Přidat komentář