Jak se chytře opálit? Tyto aplikace vám k tomu pomohou
- Články
- Jan Tipmann
- 31.5.2014
- 10
Minulý týden můžeme říci, že začíná opravdové léto. Na obloze jsme sotva viděli nějaký ten mráček, a tak slunci nic nebrání, aby na nás svítilo celý den. Pro mnohé tak začíná opalovací sezóna, jiní si dávají předsevzetí, že letos konečně chytí bronz nebo doženou ztrátu, kterou nabrali v zimě. Je však těžké odhadnout, jaký opalovací krém použít, kdy je opalování zdravé díky vyššímu UV záření a nebo kdy se schovat do stínu, abychom se nespálili. Na tyto a i jiné problémy jsou tu dvě dobré aplikace, které vám poradí, jak se zdravě a kvalitně opálit bez spálení nebo naopak bez požadovaného efektu.
Sun Coach by Oriflame
Firmu Oriflame asi mnozí z vás znáte. Oriflame je ve zkratce společnost zabývající se kosmetikou a jejími všemožnými doplňky a mezi ně patří i opalovací krémy. Aplikace Sun Coach vám tak především poradí, jaký den si vzít který opalovací krém. Sun Coach zaměří vaší aktuální polohu (ČR) a podle počasí poté vybere nejlepší faktor ochrany proti slunečnímu záření. Společně s tímto údajem nabízí aplikace také hodnotu UV záření, sílu slunečního záření a aktuální teploty s grafickým znázorněním počasí.
Pří prvním spuštění po vás ještě bude chtít aplikaci nastavit barvu vaší pleti, podle které se poté bude odvíjet čas, který se doporučuje strávit na sluníčku. To už však přecházíme k časovači, kde běží aktuální čas. Stačí si nastavit používaný faktor opalovacího krému, aktivitu a aplikace nám poté spočítá, jak dlouho bychom maximálně měli být na sluníčku. Mezi aktivity se řadí vodní sporty, zimní sporty, opalování ve městě a nebo opalování na pláži. Pokud máme vše nastaveno, můžeme spustit časovač, který nám začne odpočítávat dobu na slunci. Časovač můžeme také stopnout a dát si na chvíli v opalování pauzu.
Aplikace Sun Coach taktéž nabízí nějaké tipy ohledně opalování a to počínaje chytrým sluněním, praktickými radami, informace o opalování dětí až po rady, co dělat po opalování. Na závěr nechybí nabídka opalovacích krémů od společnosti Oriflame a vysvětlení, jak vlastně tyto krémy fungují. Sun Coach je zdarma a v češtině.
Go Tanning Tan Timer UV Index
O něco rozsáhlejší aplikace než Sun Coach, ale mnohé možná odradí úvodní složitost a absence češtiny. Go Tanning je aplikace zaměřená spíše na správné načasování, kdy se máte na sluníčku otočit, abyste se nespálili. I zde je ale nutné na začátku vyplnit profil. Ten se skládá z vybrání odstínu vaší pokožky a poté nastavení lokace, ve které se nacházíte, aby aplikace mohla stáhnout data kvůli UV indexu. V profilu si ještě můžete nastavit nějaké výchozí časové údaje, například pokud se pravidelně opalujete nějaký stanovený čas.
Ale to už přecházíme do části, kde si nastavujeme “opalovací budík”. Nastavit si můžeme počet otočení se na sluníčku s celkovou dobou opalování. Druhý mód zahrnuje opalování po nějakých časových intervalech a nakonec nastavení jiných časů pro opalování přední a zadní strany těla. Po vypršení některé z časomír telefon silně zavibruje a dám vám tak signál k akci.
Po dokončení jedné celé opalovací procedúry se vás aplikace zeptá na to, jaké jste měli při opalování počasí, teplotu, náladu a zda jste zaznamenali po opalování změnu zbarvení vaší kůže. Je zde také prostor pro případný komentář. Zadané hodnoty a celé opalování se poté uloží do vašeho profilu, kde si později můžete prohlédnout například to, kolikrát a jakou dobu jste se opalovali za měsíc. Od vývojářů je také přislíbena aktualizace, která propojí aplikaci se sociálními sítěmi, ale prozatím je tato funkce uzamčena.
Poslední věcí je hledání UV indexu přímo podle města. Stačí vyplnit políčka pro město, zem a nakonec poštovní směrovací číslo. Podle těchto údajů vám aplikace zobrazí, jaké je ve vašem okolí UV index. Bohužel s přesností jsme se moc nepotýkali, protože v době kdy bylo zataženo, nám aplikace ukazovala UV index 9. Aplikace je zdarma, ale je zde také placená verze za cirka 20 Kč, která navíc doporučuje každému uživateli plánované opalování.
Komentáře (10)
Přidat komentář