TOPlist

Telefon Samsung Galaxy S7: evoluce jak se patří (recenze)

Sdílejte:
Vašek Švec
Vašek Švec
18.3.2016 16:00 (27.10.2016 13:51)
Ikona komentáře 46
Samsung Galaxy S7 titul
Samsung Galaxy S7 byl jednou z hlavních hvězd letošního veletrhu MWC v Barceloně. Jedná se na první pohled o designově prakticky identický přístroj jako loňský model Galaxy S6, přesto však novinka doznala řady vítaných vylepšení. Bude tato evoluce stačit, aby se TOP model jihokorejského giganta udržel mezi špičkou i po další rok? To se pokusíme zjistit v naší dnešní recenzi.

Obsah recenze

Krabička skrývá milé překvapení

Samsung Galaxy S7 se prodává v nenápadné krabičce, která prakticky nedává ani tušit, že by se uvnitř mohl ukrývat telefon, jehož cenovka atakuje 20 tisíc korun. Menší překvapení si pro nás však výrobce připravil v podobě obsahu balení. Vedle telefonu, základního manuálu, nabíječky a microUSB kabelu jsme v balení nalezli také USB OTG redukci, kterou lze použít k připojení paměťového zařízení či přenosu dat a nastavení ze starého telefonu. Podporován je přitom přenos nejen z telefonů běžících na Androidu, ale také iOS či BlackBerry OS.

Samsung Galaxy S7 obsah balení

V balení nechyběl ani sluchátkový headset disponující peckovými sluchátky s vyměnitelnými gumovými nástavci. Sluchátka sice hrají poměrně kvalitně, ale kvůli své konstrukci příliš dobře neizolují okolní hluk a ne každému dobře sednou do uší.

Oblázek z kovu a skla

Loňský Galaxy S6 přinesl designovou revoluci nejen nejvyšší modelové řady telefonů tohoto jihokorejského výrobce. Novinka se tohoto nově zavedeného stylu drží natolik, že nezkušené oko Samsung Galaxy S7 od předešlé generace možná ani nerozliší. Změny však přítomny jsou a napomohly nejen vzhledu, ale i ergonomii práce s telefonem. Zachována pochopitelně zůstala konstrukce kombinující kovový rám mezi dvěma tvrzenými skly Gorilla Glass 4. Kvalita zpracování je skutečně příkladná a jakékoli nedokonalosti nebo dokonce špatné lícování byste zde hledali marně.

Samsung Galaxy S7 přední strana

Novinku představuje 3D zahnuté sklo na zádech telefonu a s tím spojené zúžení bočního rámu telefonu. Díky této upravě se telefon mnohem lépe drží, vzhledem ke sklu i na zádech však přístroj trochu klouže z rukou a pochopitelně se z něj stává lapač otisků. Příjemným detailem jsou také mírně zaoblené hrany předního krycího skla. Další vítanou odlišnost od předešlého modelu nalezneme na zádech telefonu. Samsung se rozhodl reagovat na kritiku, která se snesla na Galaxy S6 za značně vystupující fotoaparát, a jeho modul u novinky již vystupuje nad povrch telefonu jen nepatrně. Samsung se rozhodl konstrukci telefonu připravit na nástrahy každodenního života prostřednictvím certifikace IP68, která by měla deklarovat úplnou odolnost vůči prachu a voděodolnost do hloubky 1 metr po 30 minut, v laboratorních podmínkách samozřejmě. Samsung odolnost testuje třeba ve svých showroomech před zraky zákazníků a je vidět, že si za odolností proti vodě a prachu stojí.

Samsung Galaxy S7 fotoaparát

Rozmístění jednotlivých prvků zůstalo zachováno. Napájecí tlačítko tak nalezneme na pravém boku telefonu a dvě oddělená tlačítka pro regulaci hlasitosti zase v horní části protější strany. Díky tomuto rozmístění jsou všechna tlačítka dobře dosažitelná a mechanika s jasnou hmatovou odezvou zase zajišťuje, že se vám s nimi bude dobře pracovat. Na spodní hraně nalezneme klasickou sestavu mřížky hlasitého reproduktoru, 3,5mm jacku a microUSB konektoru. Škoda, že se výrobce nerozhodl telefon osadit novějším USB-C. Na horní hraně přístroje na nás vedle šuplíku na nano SIM i microSD kartu a sekundárního mirkrofonu nic zajímavého nečeká. Majitelé Galaxy S6 zde pak možná budou postrádat infračervený port, kterým Samsung Galaxy S7 nedisponuje.

Čtečka otisků na bradě

Chybět pochopitelně nemůže ani čtečka otisků prstů, ta se usídlila, jak už je to u Samsungu zvykem, v mechanickém tlačítku domů pod displejem a společnost jí dělají senzorová tlačítka zpět a multitasking. Odemykání telefonu pomocí ní probíhá ve dvou krocích – zmáčknutím tlačítka domů nebo napájecího tlačítka telefon probudíte a následným přiložením prstu na čtečku jej odemknete. V praxi to ale funguje tak, že prostě jen zmačknete tlačítko domů a prst necháte přiložený. Vedle toho je však možno čtečku použít také pro přístup k uzamčeným aplikacím, citlivým částem systému či správě hesel.

Samsung Galaxy S7 čtečka otisků

Čtečka reaguje poměrně rychle a přesně, kvalit čtečky otisků námi nedávno recenzovaného Huawei Mate 8 však nedosahuje. Čtečka je náchylná na zachytávání otisků a tak ji budete muset jednou za čas otřít, jinak se pomocí ní do telefonu nedostanete. Galaxy S7 si do jisté míry poradí i s mokrým prstem, ale úspěšnost rozpoznání otisku zde značně klesá.

LED View Cover

Zároveň s telefonem nám dorazil také flipový obal LED View Cover. Ten lze k telefonu zakoupit samostatně za doporučenou cenu 1 599 Kč s DPH. Cena je sice na zdánlivě obyčejný obal poměrně vysoká, tento obal však představuje menší specialitu – obsahuje totiž dokonale skrytý „displej“ tvořený mřížkou bílých diod. Na obalu navíc nenaleznete žádné piny, napájení probíhá bezdrátově přímo z telefonu. Trochu jsme se obávali dopadu nasazeného obalu na baterii telefonu, žádné měřitelné rozdíly jsme však nezjistili. Obal je vyroben z gumového materiálu částečně imitujícího kůži a potěší u něj malá přihrádka na kartu.

Samsung Galaxy S7 obal 1

Jako zajímavé příslušenství, které vzbudí zájem okolí, funguje obal výborně, telefon je v něm navíc usazen pomocí plastové vany a tak je i dobře chráněn. Horší je to ovšem s praktickým využitím LED displeje. Ten totiž slouží primárně k zobrazování času, případně informace o nabíjení telefonu, a to buď po zaklapnutí obalu nebo stisku tlačítka napájení. Obal vás upozorní na příchozí hovor, který dokonce můžete přejetím po jeho displeji i přijmout, neuvidíte však, kdo vám volá. Pomocí obalu můžete rovněž odložit budík a také uvidíte když vám přijde SMS. To je bohužel ale vše, Samsung LED View Cover tak například naprosto ignoruje aplikace třetích stran. Obal navíc na zmeškané události upozorní jen v případě, že jej otevřete a vzápětí zase přiklopíte. Nejen že na něm nesvítí žádné upozornění, ale informace o zmeškaných událostech se nezobrazí ani po stisku zapínacího tlačítka, ten pouze vyvolá hodiny. Jako další negativum pak musíme zmínit fakt, že vás s nasazeným obalem neupozorní ani notifikační LED dioda – obal ji totiž překrývá.

Impozantní obraz a slušný zvuk

Nebudeme chodit kolem horké kaše, displej v telefonu Samsung Galaxy S7 představuje jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší mobilní displej na současném trhu. Jedná se o 5,1″ SuperAMOLED panel o rozlišení 2560 x 1440 px. Daná kombinace rozlišení a úhlopříčky znamená opravdu velmi vysokou jemnost obrazu 577 ppi, tato hodnota je na jednu stranu při běžném použití zbytečně vysoká, na stranu druhou se však Samsung aktivně věnuje také virtuální realitě a k telefonu lze dokoupit headset GearVR. Pro použití ve VR headsetu je pak vysoké rozlišení naopak nutností pro kvalitní zážitek z virtuální reality. Pozorovací úhly jsou na velmi dobré úrovni a barvy jsou velmi živé, až lehce přesaturované. Skvěle je pak na tom telefon s čitelností na slunci, a to i za velmi slunečného dne.

Samsung Galaxy S7 displej

Telefon disponuje pouze jedním hlasitým reproduktorem. Ten se usadil na spodní hraně telefonu, kvůli čemuž jej budete při držení telefonu na šířku s vysokou pravděpodobností zakrývat dlaní. Kvalita reprodukce spadá mezi průměr dané kategorie. Samsung Galaxy S7 se sice snaží o čistý projev s náznakem basů, nicméně fyziku neoklame a od jednoho malého reproduktoru tak nemůžeme očekávat zázraky. Maximální hlasitost je na jednu stranu na více než dostatečné úrovni, je při ní však zřetelně slyšet zkreslení. Pochvalu si ale jednoznačně zaslouží kvalitní zvukový výstup skrze 3,5mm jack.

Spousta vychytávek se stále zapnutým displejem v čele

Asi nikoho nepřekvapí, že Samsung svou vlajkovou loď vybavil celou řadou funkcí upravujících jak obraz, tak i zvuk. Za nejzásadnější „vychytávku“ zde zřejmě lze označit funkci Always On Display, díky které se na displeji telefonu neustále zobrazují hodiny, kalendář nebo obrázek. K dispozici je pak několik variant hodin i kalendářů, které navíc mohou být obohaceny o obrázek v pozadí. Na displeji se pochopitelně zobrazují i notifikace, bohužel však upozorňují pouze na zmeškané hovory a SMS. Notifikace z aplikací třetích stran, jako například z GMailu byste zde očekávali marně, na ty vás upozorní jedině LED dioda nad displejem. Chybět nemohou ani profily nastavení displeje a funkce zabraňující zhasnutí, pokud jej uživatel sleduje. Škoda, že výrobce zapomněl na probuzení zařízení poklepáním. Velmi se nám líbily možnosti úprav zvuku zahrnující například ekvalizér nebo funkci Adapt Sound, pomocí které můžete sladit zvukový výstup s vašimi sluchátky.

Pod kapotou naleznete jen to nejlepší

Samsung Galaxy S7 existuje hned ve dvou verzích, zatímco v Americe se prodává s chipsetem Qualcomm Snapdragon 820, u nás jej seženete s chipsetem Exynos 8890. Chipset z dílny Samsungu využívá architekturu big.LITTLE kombinující 4 úsporná jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,6 GHz a 4 výkonná jádra Mongoose pracující na 2,3 GHz z dílny samotného Samsungu.  Vysoký grafický výkon zde zajišťuje čip Mali-T880 s 12 grafickými jádry. Operační paměť nabídne štědrou kapacitu 4 GB a interní úložiště skýtá 32 GB, přičemž uživatelsky dostupných je necelých 25 GB. Pokud by vám interní úložiště nestačilo, můžete jej doplnit o microSD kartu do velikosti až 200 GB, na tu navíc můžete přesunout i většinu nainstalovaných aplikací. V oblíbeném benchmarku AnTuTu dosáhl telefon na skóre úctyhodných 130 tisíc bodů. O napájení výkonného hardwaru a displeje s vysokým rozlišením se pak stará baterie o kapacitě 3000 mAh.

Specifikace telefonu Samsung Galaxy S7

[aps_product_sz id=“382661″] Kompletní specifikace telefonu naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Srdce hráčovo zaplesá

Novinka se díky svému výkonu her skutečně nezalekne, potenciální problém by však mohlo představovat zahřívání zařízení. Z toho důvodu se Samsung rozhodl po vzoru notebooků osadit Galaxy S7 heatpipe obsahující kapalinu. Ta pak teplo rozvádí po větší ploše čímž zabraňuje přehřívání a napomáhá rychlejšímu chladnutí. Telefon jsme podrobili náročnému testu, kdy byl střídavě zatěžován pomocí benchmarků i náročných herních titulů. Po přibližně 40 minutách extrémně vysoké zátěže jsme se setkali s citelným poklesem výkonu v důsledku přehřátí chipsetu. Při běžném provozu však uživatel prakticky nemá šanci zatížit telefon tak, aby teploty na chipsetu překročily únosnou mez a došlo k onomu snížení výkonu. Samsung Galaxy S7 se při hraní sice na zádech zahřeje poměrně rychle, to však vůbec není nežádoucí, protože se takto odvádí teplo z chipsetu. Samsung svou novou vlajkovou loď prezentuje také jako herní zařízení, a tak jej vybavilo aplikací Game Launcher, která sdružuje nainstalované hry. Vedle toho však můžete pomocí této aplikace vybraným hrám snížit rozlišení i maximální framerate a dosáhnout tak úspory baterie. Další součástí herní aplikace od Samsungu jsou pak Game Tools. Přímo ve hře se vám pak zobrazuje malá červená bublina, pomocí které můžete vypnout upozornění, zamknout senzorová tlačítka, minimalizovat hru, pořídit screenshot či natáčet gameplay videa až ve FullHD rozlišení. Tuto bublinu pak můžete dočasně odstranit přímo ve hře podobně, jako je tomu u bubliny Facebook Messengeru, nebo ji v nastavení Game Launcheru úplně deaktivovat. Další zajímavostí, která potěší nejednoho hráče, je pak fakt, že je Samsung Galaxy S7 vůbec první telefon, který podporuje grafický standard Vulkan, díky němuž by mobilní hry měly v budoucnu vypadat ještě lépe. Na telefonu jsme otestovali tituly jako This War of Mine, Asphalt 8: Airborne, Gods of Rome, Unkilled, GTA: San Andreas a Real Racing 3. Dle očekávání všechny tituly na telefonu běžely naprosto bez problémů. V případě her, které to umožňovaly, jsme pochopitelně nastavili maximální detaily.

Spojení se světem zajištěno

V oblasti konektivity nabídne testovaný model téměř vše, na co si vzpomenete. Jedinou výjimku představuje snad jen chybějící podpora Dual-SIM. Tu Galaxy S7 nabídne v jiné verzi, u které aktuálně není známo, zda se k nám vůbec bude dovážet. U Dual-SIM varianty však počítejte se sdíleným slotem pro SIM a microSD kartu. Zpět ale k verzi dostupné na našem trhu, ta nabídne například rychlou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 s podporou Apt-X nebo LTE na všech tuzemských frekvencích. Nechybí ani NFC, pomocí něj můžete ve spojení se čtečkou otisků ve vybraných zemích dokonce i platit. Výrobci se však podařilo opomenout FM rádio, které v novince nenaleznete. S telefonem se neztratíte díky kombinaci GPS s podporou A-GPS, GLONASS a BeiDou. Výčet senzorů pak zahrnuje například elektronický kompas, gyroskop, akcelerometr, barometr či proximity senzor. Chybí ale infraport.

Větší baterie a bezdrátové rychlonabíjení

Další z vítaných změn představuje navýšení kapacity baterie oproti předchůdci o 450 mAh. Nový Samsung Galaxy S7 tak nabídne baterii o kapacitě 3000 mAh, což by teoreticky mohlo znamenat výdrž větší než jeden den. Na začátku testování nás telefon trochu vystrašil, když jen taktak zvládal jeden pracovní den, naštěstí asi po 3-4 cyklech se výdrž baterie zlepšila a po 24 hodinách bez nabíječky nám telefon ukazoval mezi 35-50 % zbývající energie. Za „dvoudenní“ smartphone tak Samsung Galaxy S7 v našem případě označit nemůžeme. V našich rukou musí telefon zvládnout být neustále online buď na Wi-FI nebo prostřednictvím mobilních dat, každodenní intenzivní komunikaci nejen pomocí telefonátů a SMS, ale především e-mailu a IM messengerů, prohlížení webu a pro odreagování také přehrávat hudbu 1-2 hodiny denně. V rámci každodenního provozu jsme na telefonu také testovali výkon jak benchmarky, tak hrami, což se na výdrži rovněž projevilo. Ve finále by tak šetrnější uživatel skutečně neměl mít problém s telefonem překonat hranici dvoudenní výdrže. Pokud vám bude přeci jen docházet energie, můžete využít některý z úsporných profilů správce napájení. Systém taky automaticky převádí aplikace, které jste nepoužili déle jak 3 dny do úsporného režimu, ve kterém jsou zastaveny veškeré procesy v pozadí spjaté s danou aplikací, ta tak například nemůže zobrazovat oznámení. Výdrž baterie značně ovlivňuje také funkce Always On Display, v našem případě jsme pozorovali vybíjení telefonu v pohotovostním režimu tempem 1 – 2 % za hodinu, po deaktivaci Always On Display to však bylo jen něco okolo 0,5 – 1 % za hodinu. Pokud se tedy obejdete bez této funkce, můžete se vcelku pohodlně dostat na dvoudenní výdrž i při náročnějším pracovním využití. Nabít telefon můžete buď pomocí klasické microUSB nabíječky či bezdrátové nabíječky podporující standard Qi nebo PMA. V balení s telefonem nám dorazila USB nabíječka podporující Adaptive Fast Charging, pomocí té telefon nabijete z 15 % na 100% za 1,5 hodiny. Nabíjení není lineární a první půl hodinu lze telefon dobít o přibližně 40 %, což se hodí. Výrobce však zapracoval také na bezdrátovém nabíjení, jehož Achillovou patou byla až donedávna rychlost nabíjení. S novou bezdrátovou nabíječkou od Samsungu byste tak měli plně nabít Samsung Galaxy S7 za 2 hodiny.

Svěže působící TouchWiz

S příchodem Galaxy S6 proběhla u Samsungu nejen designová, ale také softwarová revoluce. Staré, těžkopádné prostředí bylo nahrazeno zbrusu novým, na první pohled velmi lehce a svěže působícím TouchWizem. Prostředí se na oko více přiblížilo čistému Androidu, ve skutečnosti však obsahuje celou řadu doplňků a čistý Android 6.0.1 Marshmallow zpoza něj vykukuje spíše sporadicky. Co se týče aplikací od Samsungu, nalezneme zde skutečně jen základ, ze kterého vyčnívá snad jen fitness aplikace spolupracující s optickým senzorem srdečního tepu na zádech S Health, vcelku povedený správce souborů spolupracující i s cloudovými úložišti nebo aplikace Samsung Gear pro připojení nositelné elektroniky z dílny Samsungu. Dále se nám také líbila povedená předinstalovaná aplikace počasí. Výrobce telefon nevybavil ani vlastním hudebním přehrávačem, místo kterého v telefonu naleznete známou Hudbu Play od Googlu. Do telefonu však můžete zdarma doinstalovat celou řadu aplikací z dílny samotného výrobce prostřednictvím obchodu Galaxy Apps, za tento přístup výrobce nemůžeme jinak než pochválit. V obchodě Samsungu jsme pak narazili například na povedenou aplikaci Optická čtečka, která umožňuje skenovat dokumenty a QR kódy či rozpoznat a převést text z fotografie. Mezi další zajímavé položky z tohoto obchodu pak patří systémová témata. Naopak bychom se obešli bez předinstalovaných aplikací WhatsApp, Instagram či celé sady od Microsoftu, tyto aplikace přitom nelze z telefonu odstranit, ale pouze zakázat a u aplikací z dílny redmondského giganta nás navíc obtěžovaly nevyžádané reklamní notifikace. Telefon nás naprosto uchvátil svou rychlostí, Samsungu se povedlo dobře zužitkovat vysoký výkon zařízení a telefon zůstává za každé situace velmi rychlý a bez náznaku zpomalení. Samsung zapracoval na správě operační paměti, které je vždy dostatek, a přitom nedochází k agresivnímu ukončování na pozadí běžících aplikací, jako tomu bylo v případě předchůdce. Jedinou, ale o to větší kaňkou na jinak výborné optimalizaci bylo samovolné restartování, ke kterému došlo během týdne celkem třikrát a to pokaždé při jiné činnosti – jednou dokonce uprostřed hovoru. Příčiny tohoto jevu mohou být v podstatě jen dvě. Buď se jedná o vadu námi testovaného kusu, nebo Samsung v první várce telefonů ještě nestihl dostatečně vyladit software a nápravu by tak mohl zjednat některý z budoucích updatů. Z doplňkových funkcí, kterými telefon disponuje, nás zaujaly například tyto:
  • Přepnutí aplikace do režimu okna pomocí gesta.
  • Práce se dvěma aplikacemi v režimu rozdělené obrazovky.
  • Přímé volání po přiložení telefonu se zobrazenou SMS či protokolu kontaktu k uchu.
  • Ztlumení vyzvánění přiložením dlaně na displej nebo otočením telefonu.
  • Možnosti úpravy přepínačů zobrazených v horní liště a rychlých přístupů v nastavení.

Fotoaparát se noci nebojí

Fotoaparát Samsungu Galaxy S7 představuje jednu z nejzásadnějších novinek oproti předešlému Galaxy S6. Výrobce se zde rozhodl jít tak trochu proti proudu a snížil rozlišení snímače na 12 Mpx a naopak zvýšil velikost pixelů na 1,4 µm. Proti mnohým očekáváním pak použitý snímač nepochází z dílny samotného Samsungu, ale jedná se o Sony IMX260. Fotoaparát se také nově naučil ostřit pomocí 100 % pixelů, díky čemuž ostří opravdu velmi rychle a přesně. Díky použití objektivu o světelnosti f/1.7 ve spojení s optickou stabilizací tak není problém pořídit kvalitní snímky i za špatného světla. Daná sestava předvádí skutečně výborné výsledky a fotoaparát telefonu patří za všech okolností k tomu nejlepšímu, co v současných telefonech naleznete. Samsung Galaxy S7 displej 2 Video je možné pořizovat maximálně ve 4K rozlišení, zde však standardně počítejte „pouze“ se 30 snímky za vteřinu. Ve FullHD je již možné pořizovat video se snímkovací frekvencí 60 FPS. Natáčení slowmotion videa probíhá v 720p rozlišení při snímkovací frekvenci 240 FPS. Telefon dokáže také pořizovat HDR video a sledovat při natáčení vybraný objekt, tyto funkce jsou však dostupné pouze při kvalitě videozáznamu FullHD s 30 FPS a nižší. Ani u pořizovaného videozáznamu si nemáme příliš na co stěžovat. Video je na poměry mobilních telefonů dostatečně ostré a plynulé, občas jsme se jen setkali s pomalejším přeostřováním, jednalo se však o spíše ojedinělý jev. Fotoaplikace doznala jen drobných změn a zachovává si tak poměrně přehledné rozhraní, ve kterém není velký problém se zorientovat. Nalezneme zde vše potřebné a to včetně celé řady fotorežimů, mezi kterými nechybí například manuální režim. Další režimy lze navíc získat z obchodu Galaxy Apps. Velmi se nám líbí také možnost fotit do RAW nebo zapnout automatické HDR.

Ukázkové fotografie

Dobré světelné podmínky

Protisvětlo

Interiér

Interiér – špatné světelné podmínky

Noční fotografie

Ukázkové video

https://youtu.be/anYkRYY-XQM https://youtu.be/49bUy4to_eo https://youtu.be/2XKUW_NPoSI Fotografie i video v plném rozlišení ke stažení

Závěr

Samsung Galaxy S7 je bezesporu špičkový přístroj, jak je však bohužel tak trochu zvykem, Samsung si za svůj špičkově vybavený model nechá patřičně zaplatit. Vy si jej tak můžete na našem trhu zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 19 799 Kč s DPH, což rozhodně není málo.

Mezi přednosti této novinky od Samsungu bezesporu patří špičková výbava v čele s velmi výkonným hardwarem, nádherným displejem a vynikajícím fotoaparátem. Plusové body si však Samsung Galaxy S7 odnáší také za splnění odolnostního standardu IP68 a příkladné zpracování spolu s použitím kvalitních materiálů. Design telefonu je celkově velmi povedený a díky zakulacení se telefon v ruce drží velmi pohodlně. Pokud odhlédneme od zmíněných restartů, jejichž příčina nám zůstala neznámá, musíme Samsungu vyseknout poklonu také za dobře optimalizované a velmi rychlé prostředí systému spolu s celou řadou zajímavých funkcí, které TouchWiz nabízí. Jako negativum pak musíme paradoxně zmínit jedno z lákadel telefonu a sice Always On Display, který pro nás představoval značné zklamání. Nejen že má značný dopad na výdrž baterie, ale jeho přínos je přinejmenším diskutabilní, a to především kvůli ignoraci oznámení aplikací třetích stran. Část uživatelů pak dozajista zamrzí, že výrobce zapomněl telefon vybavit infračerveným portem pro ovládání elektroniky a také se rozhodl nepoužít nový konektor USB-C, ale zůstal u staršího microUSB. Finální verdikt: Samsung Galaxy S7 lze v krátkosti shrnout jako dotaženou verzi loňského modelu a velmi povedenou evoluci. Škoda jen, že vedle napravování nedostatků „esŠestky“ se novinka dopustila i několika vlastních chyb. I tak ale před námi leží nejspíše nejlepší telefon tohoto roku a vůbec celého trhu. [one_half]

Klady

+ Výkon + Vynikající fotoaparát + Design a kvalita zpracování + Skvělý displej + IP68 + Kompaktní rozměry + Rychlý systém plný doplňkových funkcí + Velmi dobrý zvukový výstup [/one_half] [one_half_last]

Zápory

– Nedotažený Always On Display – Čtečka otisků náchylná na zašpinění – Cena – Podprůměrný hlasitý reproduktor – Chybí FM rádio a infraport – Lapač otisků prstů [/one_half_last] Za zapůjčení telefonu Samsung Galaxy S7 děkujeme společnosti Samsung.

O autorovi

Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… Více o autorovi

Vašek Švec
Sdílejte: