Samsung Galaxy S7 Active neuspěl v testu voděodolnosti
- Články
- Vašek Švec
- 30.7.2016
- 37
Samsung Galaxy S7 Active je “obrněná” verze současné vlajkové lodi jihokorejského Samsungu. Součástí výbavy snad každého odolného telefonu je pak nejen odolnost vůči pádům ale také vůči vniknutí vody. A právě voděodolnost se v laboratorních podmínkách rozhodli otestovat redaktoři Consumer Reports.
Samsung Galaxy S7 Active a IP6
Samsung Galaxy S7 Active disponuje certifikací IP68, teorie v tomto případě hovoří, že by telefon měl zvládnout ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Právě tomuto testu byl Samsung Galaxy S7 Active podroben a to prostřednictvím tlakové nádoby, která simulovala tlak vody v hloubce 5 stop (1,52 metru).
Je dobré zmínit, že IP68 nezaručuje odolnost v hloubce 1,5 metru například v bazénu a to z důvodu dodatečného tlaku, který vytváří proud vody. Pokud tak vezmete svůj telefon s touto certifikací, budete s ním chtít například natáčet těsně pod hladinou a přitom se s ním budete ještě pohybovat, je zde velká pravděpodobnost, že takovéto zacházení nepřežije.
V případě testu Galaxy S7 Active v tlakové nádobě však nic podobného nehrozilo a přesto neuspěl. Web Consumer Reports otestoval hned dva kusy Galaxy S7 Active. U prvního testovaného telefonu došlo po půlhodině ve vodě k vážnému poškození displeje, kdy většinu jeho plochy tvořily jen různé artefakty. Dále pak byla voda jasně viditelná za krycími skly obou fotoaparátů.
Druhý testovaný smartphone si nevedl lépe. I zde voda poškodila displej, jehož podsvícení začalo blikat a také zde došlo k poškození obrazu. I zde pak byla pozorována voda u hlavního i sekundárního fotoaparátu. V případě druhého testovaného přístroje se pak voda objevila také ve slotu pro SIM. Video z testu pak naleznete na této adrese.
Pár vadných kusů nebo velký problém?
Redaktoři nechali telefonům pár dní na vyschnutí a poté se je pokusili opět zapnout, bohužel bez úspěchu, poškození displejů je v obou případech permanentní. Paradoxní pak je, že modely Samsung Galaxy S7 i S7 Edge, které se na rozdíl od modelu Active prodávají v České republice, prošly stejným testem bez zaváhání. Americké zastoupení Samsungu se pak k celé věci vyjádřilo tak, že zaznamenali jen “velmi málo stížností” na tento problém. Všechny tyto stížnosti pak byly vyřízeny v rámci záruční opravy. Až blízká budoucnost tak ukáže, zda se jedná například o vadnou první sérii, globální problém či měli redaktoři Consumer Reports prostě jen “štěstí” na dva defektní kusy.
Máme potrápit i redakční telefony?
Samsung Galaxy S7 Active se na evropský trh sice ještě nepodíval, ale Galaxy S7 a S7 Edge se zde prodávají již delší dobu a máme to štěstí, že máme od každého kusu jeden v redakci. Tak co myslíte, máme jim také dopřát pořádnou koupel a otestovat jejich voděodolnost v praxi?
Jaké jsou vaše zkušenosti s voděodolností u telefonů a jiné elektroniky? Máte zájem o náš test voděodolnosti Galaxy S7 a S7 Edge?
Zdroj: ConsumerReports.org.
Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi
Komentáře (37)
Přidat komentář