TOPlist

Řada Galaxy S25 skrývá 7 zásadních změn. Na tohle si dejte pozor

  • Samsung u řady S25 zrušil Bluetooth funkce u S-Penu, což znamená konec vzdáleného ovládání
  • Gorilla Glass Armor 2 míří exkluzivně na Ultra model, konkurence stále používá starší řešení
  • Magnety pro Qi2 nabíjení nejsou v telefonu, ale pouze v příslušenství

Sdílejte:
Jakub Kárník
Jakub Kárník
23.1.2025 06:00
Ikona komentáře 4
Samsung Galaxy S25 řada
Reklama

Samsung včera představil novou generaci svých vlajkových lodí řady Galaxy S25. Byť se prezentace točila hlavně kolem umělé inteligence, softwaru a fotoaparátů, my jsme se podívali pod pokličku a našli několik zajímavých změn, o kterých se moc nemluví.

S Pen přišel o zajímavé funkce

Tohle asi nikdo nečekal. Samsung u modelu Galaxy S25 Ultra kompletně zrušil Bluetooth funkcionalitu stylusu S Pen. V praxi to znamená jediné – konec ovládání fotoaparátu na dálku nebo ovládání aplikací gesty. Stylus bude nadále perfektně fungovat pro kreslení a psaní poznámek se 4096 úrovněmi přítlaku, ale jeho „kouzelné“ funkce jsou minulostí. Samsung to zdůvodňuje daty o využívání – údajně tyto funkce používalo minimum lidí.

Samsung Galaxy S25

Tahle změna má ale i svou světlou stránku. Díky absenci Bluetooth modulu a nabíjecí cívky mohl Samsung zmenšit rozměry telefonu a zvětšit chladicí systém pro Snapdragon 8 Elite.

Tip: Řadu Galaxy S25 pořídíte na MP.cz se slevou až 18 500 Kč a dostanete 3letou záruku zdarma!

Gorilla Glass Armor 2 exkluzivně pro Ultru

Model Ultra dostal jako jediný špičkové sklo Gorilla Armor 2. To má nabídnout stejné antireflexní vlastnosti jako první generace, ale s vyšší odolností proti poškrábání. Je docela paradox, že první Gorilla Armor zůstalo rok exkluzivitou Samsungu – žádný jiný výrobce ho nepoužil. Základní S25 a S25+ se musí spokojit s Gorilla Glass Victus 2.

samsung galaxy s25 ultra

RAM není víc, ale lepší reproduktory potěší

Další změnou, o které se příliš nemluví, je sjednocení RAM napříč celou řadou na 12 GB. Zatímco u základního S25 jde o navýšení z 8 GB, u modelu Ultra to znamená, že chybí 16GB varianta, o které se spekulovalo ještě pár dní před oficiálním představením. Za zmínku stojí, že například konkurenční Pixel 9 Pro nabízí právě oněch 16 GB.

samsung galaxy s25 plus ultra

Příjemným překvapením jsou výrazně vylepšené reproduktory u modelu Ultra. Samsung upravil rezonanční komoru a zvětšil mřížku reproduktoru. Už na první poslech by mělo být zřejmé, že zvukový projev je výrazně lepší než u předchůdce.

Magnety se stěhují do pouzder

Tady Samsung trochu překvapil. Nový standard Qi2 sice podporuje, ale magnety pro připevnění příslušenství nenajdete v telefonu, nýbrž pouze v oficiálních pouzdrech. Chcete používat magnetické nabíječky nebo držáky? Bez speciálního pouzdra se neobejdete.

Kryt Pitaka na Galaxy S25
Kryt Pitaka na Galaxy S25

Problém je i v umístění nabíjecí cívky – Samsung ji dal poměrně vysoko. To přináší potíže s kompatibilitou příslušenství. Magnetické peněženky například překrývají spodní fotoaparát. Samsung sice nabízí vlastní peněženku s prodlouženým magnetickým kroužkem, ta ale má zase tendenci sjíždět pod okraj telefonu.

Video pro profíky a Gemini Advanced zdarma

I když jsme zmínili několik kompromisů, nechybí ani příjemná překvapení. Všechny modely včetně základního S25 podporují profesionální nahrávání videa v LOG formátu, což ocení především tvůrci obsahu.

samsung galaxy s25 ultra svetandroida

Majitelé nových Galaxy telefonů se také mohou těšit na 6 měsíců prémiové verze Gemini Advanced zdarma. Tato služba běžně stojí 500 Kč měsíčně a nabízí pokročilé AI funkce včetně specializovaných modelů pro různé úkoly.

Chcete nejvýhodnější cenu Galaxy S25? V Mobil Pohotovosti můžete ušetřit až 18 500 Kč díky speciálním akcím. A jako bonus dostanete exkluzivně na mp.cz prodlouženou 3letou záruku zdarma ke všem novým modelům Samsung.

Co vás nejvíce zaujalo na nové řadě Samsung Galaxy S25?

O autorovi

Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… Více o autorovi

Jakub Kárník
Sdílejte: