TOPlist

Samsung Galaxy S10 recenze: Luxusní mobil, za který si budete chtít připlatit

Samsung Galaxy S10 recenze telefon

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony byly dnes představeny. Výroční řada S10 oslavuje 10 let Galaxy telefonů. Korejská společnost opět posunuje laťku o kousek výše. Nové smartphony se můžou pyšnit Infinity-O displejem, ultrazvukovou čtečkou otisků prstů v displeji i třeba skvělými fotoaparáty. Pojďte se s námi podívat na recenzi Galaxy S10.

První pohled a představení Samsung Galaxy S10

Nové telefony jsme si mohli vyzkoušet již osobně s předstihem. Níže můžete vidět naše první dojmy ještě ze San Francisca, kde jsme se představení Samsung S10 účastnili osobně.

Samsung Galaxy S10 – první dojmy z předpremiéry

Samsung Galaxy S10 - první dojmy z předpremiéry

Fotografie keramické verze Galaxy S10+ s Českou Miss World 2016

Níže naleznete fotografie, které jsme pro vás pořídili. V hlavní roli Česká Miss World 2016 Natálie Kotková a nejdražší keramická verze Samsung Galaxy S10+. Jak se vám fotografie líbí?

Balení Samsung Galaxy S10 obsahuje to nejpodstatnější. Změnu ale nečekejte

V balení Samsung Galaxy S10 neočekávejte žádné překvapení. Nebude se lišit od toho, co známe z jiných Samsung Galaxy telefonů. Kromě samotného zařízení se v balení nachází nabíjecí adaptér, USB-C kabel, sluchátka AKG, redukce z microUSB na USB-C, USB-OTG redukce, špendlík na vytáhnutí slotu se SIM kartami a samozřejmě manuály.

Samsung Galaxy S10+ Unboxing (česky)

Samsung Galaxy S10+ Unboxing (česky)

Spekulovalo se nad tím, že se v balení bude nacházet i fólie na displej. To se potvrdilo částečně. Přímo v balení totiž fólie není, protože už je rovnou nalepená na každém novém Galaxy S10 telefonu. Obal v balení, které se prodává v Česku, nenajdete.

Galaxy S10 má moderní design s průstřelem. Existuje i verze s keramikou

První, čeho si všimnete na Samsung Galaxy S10 je určitě průstřel, neboli otvor v displeji. U všech tři modelů se díra pro selfie kameru nachází v pravém horním rohu. Jedná se o tzv. Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity. První dva jsou jiné názvy pro výřezy a New Infinity je budoucí typ úplně bezrámečkového displeje.

U Plus verze Galaxy S10 je otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že obsahuje dvě selfie kamery. Telefony mají i hodně malé rámečky kolem displeje. U modelů S10 a S10+ zabírá displej 93,1 procent přední strany, u modelu Galaxy S10e je to 91,6 procent. Z tapet, které Samsung přichystal k “es-desítkám” je patrné, že nechtějí dávat moc najevo, že displej má díru. Každá tapeta v pravém horním rohu je totiž ztmavená

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Zadní strana telefonu je rovněž odlišná. Mnohem více nyní připomíná Samsung Galaxy Note 9. A to už třeba jen tím, že fotoaparáty jsou v horizontální poloze. Nechybí ani senzory na měření tepu a SPO2. Čtečka otisků prstů byla přesunuta, u Samsung Galaxy S10e do rámu telefonu na boku a u dvou dražších modelů přímo do displeje. Čtečkám se nicméně budeme věnovat zvlášť v odstavci níže. Nyní se podíváme ještě na samotné materiály.

Poprvé se u Samsungu používá i keramika. A to přesněji u dvou nejdražších modelů Samsung Galaxy S10+ ve verzi s 512 GB nebo 1 TB pamětí. Keramické varianty telefonů jsou více odolné proti poškrábání, zároveň vypadají i prémiově. Po zkušenostech s keramickými variantami Xiaomi telefonů se ale zde bojíme toho, že se oba telefony stanou doslova magnety na otisky. Keramická Galaxy S10+ je dostupná v černé a bílé barvě.

Levnější modely jsou vyrobeny kombinací tvrzeného skla Gorilla Glass 6 (u S10e Gorilla Glass 5) a slitiny hliníku 7000-series aluminum. Jak už jsme zmínili výše, všechny Galaxy S10 telefony jsou přímo od výroby vybaveny ochranou fólií. Samozřejmostí je odolnost proti vodě a prachu, telefony stále splňují certifikaci IP68. Na závěr si ještě v tabulce uvedeme rozměry jednotlivých telefonů a hmotnost.

Rozměry a hmotnost Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy 10e Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10+
Rozměry 142,2 x 69,9 x 7,9 mm 149,9 x 70,4 x 7,8 mm 157,6 x 74,1 x 7,8 mm
Hmotnost 150 g 157 g 175 g (keramické 198g)

samsung galaxy s10 rozmery displej

Pokud jde o tlačítka a konektory, tak na levé straně je kolébka pro ovládání hlasitosti a Bixby tlačítko. To se dá nově přeprogramovat ke spuštění jakékoliv aplikace či příkazu z asistenta Bixby. Zapínací/vypínací tlačítko je na pravé straně. U Galaxy S10e je tohle tlačítko schované ve čtečce otisků prstů rovněž na pravé straně rámu telefonu. Vrchní strana má hybridní slot nanoSIM kartu a jednu Micro SD kartu, anebo dvě nanoSIM karty zároveň. Na spodní straně se nachází hlasitý reproduktor (ve spojení se sluchátkovým reproduktorem se vytvoří stereo reproduktory), USB-C konektor a 3,5 mm Jack konektor, na žádný 32-bit DAC se nedostalo. Bohužel se nedostalo na LED diodu. Notifikace si už zobrazíte jen pomocí funkce Always On Display. Nedá se využít například osvětlení kolem selfie kamery, o čemž se spekulovalo dříve. Na druhou stranu se jedná o čistě softwarovou záležitost. Světelný efekt kolem selfie kamery by se mohl objevit v některé z budoucích aktualizací.

A jaké jsou telefony v reálném použití? Když si telefony vezmete do ruky, ihned poznáte, že držíte prémiové zařízení. A to i u S10e, která je vyrobena z identických materiálů jako dražší modely. Právě nejmenší model nás nejvíce překvapil. A to velikostí, která je stejná společně se starším Galaxy S7. Akorát s tím rozdílem, že novinka má mnohem větší displej. Celkově se zpracování a kvalitě materiálů nedá moc co vytknout.

https://youtu.be/bfwebjRUfHA

Jeden z hlavních mínusů telefonů Galaxy S10 je v sekci zpracování to, že se jedná opět o lapače otisků prstů a obecně jsou tyto telefony kluzké. To je obzvlášť škoda, vzhledem k tomu, že Huawei si u Mate 20 Pro dokázal s otisky a šmouhami poradit díky speciálně vrstvě na zadní straně. Druhá věc se týká hlavně Plus verze telefonu. Z nepochopitelných důvodů se tlačítko zapnutí/vypnutí posunulo výrazně nahoru. U S10e a S10 se ještě dá s menšími obtížemi nahmatat palcem. U Galaxy S10+ to ale nejde a pokud držíte telefon v jedné ruce a chcete použít zapínací/vypínací tlačítko, musíte přehmátnout.

VIDEOrecenze Samsung Galaxy S10

Máme pro vás i recenzi ve videoformě, pokud vás zajímají rychlé informace o tomto telefonu, včetně hodnocení a srovnání výkonu či fotoaparátu, tak doporučujeme video níže.

Videorecenze Samsung Galaxy S10 a 10+. Telefony, které jsou téměř dokonalé

Videorecenze Samsung Galaxy S10 a 10+. Telefony, které jsou téměř dokonalé

V jakých barvách je Samsung Galaxy S10 dostupný?

Nové Samsung telefony se v základu budou prodávat v bílé, černé a zelené barvě. Nejlevnější Samsung Galaxy 10e je navíc dostupný i ve žluté barvě. Zároveň se nejedná o jednu barvu, ale mírně liší, protože se využívá tzv. prizmatický design, který dělá efekty, jakmile na záda dopadá světlo. Keramická Galaxy S10+ v černé a bílé barvě tento efekt nemá.

samsung galaxy s10 pamet a barvy

Jak to bude s pouzdry a obaly na Galaxy S10?

V balení telefonu se bohužel nenachází ani průhledný obal. Ať už jako základní ochrana před škrábanci, pády, anebo šmouhami a otisky prstů. Máme potvrzené informace o tom, že se plánuje celkem 6 oficiálních krytů pro Galaxy S10. A to přesněji tato pouzdra:

  • LED View Cover
  • Clear View Cover
  • LED Cover
  • Leather Cover
  • Protective Standing Cover
  • Silicone Cover

Jaké ochranné sklo koupit na Samsung Galaxy S10?

To je otázka, na kterou neznáme oficiální odpověď. Víme prozatím to, že Samsung rovnou z výroby nalepí ochrannou fólii na každý Samsung Galaxy S10. Takže nemusíte hned po vybalení řešit ochranu displeje. Výrobce ochranných skel Whitestone tvrdí, že mají exkluzivní sklo, které bude kompatibilní s Galaxy S10.

Důvodem, proč se řeší ochranné sklo u Galaxy S10 je ultrasonická čtečka v displeji, která s klasickými skly nemůže fungovat. Výrobci tvrzených skel nemají technologii a zkušenosti, kvůli tomu jsme mohli vidět i levná skla, která mají v oblasti čtečky výřez. Může to znamenat na nějakou dobu konec levných ochranných skel pro displej.

První ultrazvuková čtečka v displeji

Jedna z hlavních novinek u Galaxy S10 je čtečka otisků prstů v displeji. Tedy až na nejlevnější verzi Galaxy S10e, u kterého je v rámu telefonu. Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh prozradil zajímavé informace. A to, že Samsung S10 nebude využívat klasickou optickou čtečku otisků prstů v displeji, jako můžeme vidět u VivoOppo, Xiaomi nebo Huawei telefonů. Podle něj mají s touto technologií špatné zkušenosti.

samsung galaxy s10 ultrazvukova ctecka otisku prstu

Optická technologie je úplně nejstarší možnou, která se u telefonů používala. V klasických čtečkách nyní můžeme vidět kapacitní technologie. Ty se ale nedají integrovat pod displej, proto se čínští výrobci rozhodli vrátit ke starší technologii. Rozdíl v bezpečnosti je v tom, že u ultrazvukové čtečky se otisk prstu skenuje ve 3D, proto ostatně i název 3D Sonic Sensor.

Díky snímání třech rozměrů dokáže přesně zachytit každý pór a odlišnost v otisku. Optické snímače porovnání pouze to, jestli sedí vzor otisku. Jedna z dalších výhod ultrasonických čteček je i to, že funguje s mokrým prstem. To máme i odzkoušené a nedělá to telefonu žádný problém, podobně jako u ultrazvukové čtečky v Honoru 10.

Jeden z mínusů v bezpečnosti je to, že kvůli průstřelu v displeji se již nedostalo na skener oční duhovky. Odemykat telefon pomocí skenování obličejem můžete i nadále.

Zkušenosti s ultrasonickou čtečkou na Galaxy S10

První dny jsme byli hodně rozpačití z toho, jak čtečka otisků prstů funguje. V podstatě jsme nezaznamenali žádný rozdíl oproti optickým čtečkám v displeji. Naopak nám v některých chvílích přišla ještě horší. Častokrát jsme telefon museli odemykat na druhý pokus. Svou roli v tom samozřejmě hraje i to, že nejsme na umístění čtečky zvyklí a na rozdíl od klasických čteček, se ty v displeji nedají nahmatat prstem. Funguje i když máte vlhký nebo namočený prst. V případech, kdy se ale větší množství vody dostane na displej, tak už fungovat nebude. Čtečka nedokáže rozeznat prst ani když jste delší dobu ve vodě a na prstech se vám vytvoří “varhánky”.

ctecka otisku prstu samsung galaxy S1O

Časem se ale naučíte to správné místo, kde máte prst položit, aby se telefon ihned odemkl. Hlavně ale rychlosti a přesnosti čtečky pomohla softwarová aktualizace, která se objevila 24. února 2019. Jde tedy vidět, že Samsung ještě ladí poslední detaily, aby byly telefony 8. března co nejlepší.

Po aktualizaci čtečky už telefon ve většině případů otevíráme na poprvé. Stačí pouze lehce přiložit prst na displej, vůbec nemusíte tlačit a během mrknutí oka se telefon odemkne. Hodně se nám líbí to, že čtečka funguje i v kompletně vypnutém displeji a nemusíte pro skenování prstu nejprve aktivovat telefon. Funguje třeba s aktivním Always On Display, Samotné první nastavení probíhá úplně identicky jako u klasické čtečky.

Perfektní Dynamic AMOLED displej

Základní model Samsung S10 má Dynamic AMOLED displej o velikosti 6,1 palce, větší Samsung Galaxy S10+ má Dynamic AMOLED displej o velikosti 6,4 palce. V obou případech se využívá rozlišení 3040 x 1440 pixelů (QuadHD+) a hrany displeje jsou zaoblené (edge). Oproti Super AMOLED displeji je rozdíl hlavně v redukci modrého světla, které nová technologie v Dynamic AMOLED redukuje o cca 40 procent a displej tak více šetří váš zrak.

samsung galaxy s10 plus displej telefonu

Třetí a nejlevnější verze Samsung Galaxy S10e má displej o velikosti 5,8 palců a menší rozlišení 2280 x 1440 pixelů. Navíc jde o rovný displej bez zaoblení. Stále se ale jedná o Dynamic AMOLED panel. To je rozhodně plus, protože u všech modelů půjde krásně využít nová nadstavba Samsungu One UI, která využívá hodně černou a tmavý režim. Díky černé barvě dokážou AMOLED panely šetřit baterii telefonu.

Samsung dlouhé roky potvrzuje, že displeje umí a nejinak je tomu i u Galaxy S10. Lepší displej momentálně v telefonech nenajdete. Má skvělé barvy, výborné pozorovací úhly i čitelnost na slunečním světle. Nechybí podpora HDR10 a vysoké rozlišení. Nový telefon jsme porovnávali s Galaxy Note 9, až když jsme si dali telefony těsně vedle sebe, tak jsme viděli rozdíly. A to hlavně ve vyšším jasu (až 1200 nitú) a mírně lepších pozorovacích úhlů u S10.

https://www.youtube.com/watch?v=LetvrUYX0yM

V nastavení displeje si můžete aktivovat adaptivní jas, filtr modrého světla, noční režim, režim displeje, rozlišení obrazovky (HD+, FHD+ a WQHD+). Zapnout si můžete i skrytí předního selfie fotoaparátu. Pok aktivaci této funkce se přidá černý pruh k hornímu okraji obrazovky, takže průstřel nebude vidět. Tuto funkci jsme ani nevyužívali, osobně nám otvor v displeji téměř nepřekáží. Například při přehrávání videa to funguje tak, že se v základním režimu spouští videa i s tímto pruhem a můžete jej jednoduchým gestem přiblížení zvětšit na celou plochu.

Samsung Galaxy S10 má špičkový výkon. Postará se o něj procesor Exynos 9820

Jak už je zvykem, Samsung vydává své prémiové telefony ve dvou různých verzích. V USA a Kanadě se kvůli patentové dohodě s Qualcommem dodávají se Snapdragonem, ve zbytku světa včetně Evropy s Exynosem. Nejinak tomu bude i u řady Galaxy S10. Snapdragon 855 od Qualcommu bude tedy telefonech v USA a Kanadě, zbytek světa bude mít Exynos 9820 přímo od Samsungu. I v Česku se prodává verze s Exynosem.

samsung exynos 9820 cpu

Procesorová jednotka složená z 2x M4, 2x Cortex-A75 a 4x Cortex-A55 jader je až o 20 procent výkonnější než minulá generace. U grafického čipu bude nárůst 40 procent. Nově se používá Mali-G76 MP12. Čipset je vyroben 8nm technologií, díky tomu je oproti Exynosu 9810 o 10 procent méně náročnější na baterii telefonu. Nechybí ani neurální čip pro lepší zpracování AI a strojového učení. Pokud je o benchmark, tak jsme pro vás otestovali všechny tři telefony. Videa z testování a tabulku s výsledky můžete vidět níže.

Výkonu budete mít doslova na rozdávání, nejen, že stačí na každodenní práci, zahrajete si na nejlepší možné detaily i PUBG MobileFortnite a další náročnější 3D hry, které se v následujících letech objeví. Zde zkrátka není moc co vytknout. Galaxy S10 je jeden z nejvýkonnějších telefonů, které v roce 2019 uvidíme. Vidět to můžete i z našeho srovnání výkonu, kdy telefon od Samsungu porovnáváme s dalšími šesti smartphony, včetně starších vlajkových modelů. Výsledky naleznete níže v tabulce.

Benchmark testy Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10e AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

Samsung Galaxy S10e AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

Samsung Galaxy S10 AnTuTu Benchmark

Samsung Galaxy S10 AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

Samsung Galaxy S10 AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

Samsung Galaxy S10+ AnTuTu Benchmark

Samsung Galaxy S10+ AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

Samsung Galaxy S10+ AnTuTu Benchmark test (Exynos 9820)

AnTuTu Benchmark Celkově CPU GPU UX MEM
Galaxy S10e 327 631 bodů 101 496 144994 68 665 12 476
Galaxy S10 330 742 bodů 101 123 146 992 70 254 12 373
Galaxy S10 Plus 334 839 bodů 103 144 150 612 68 958 12 125

AnTuTu Benchmark Samsung Galaxy S10+ vs iPhone XS vs Xiaomi Mi Mix 3 vs Honor View 20 vs Mate 20 Pro

AnTuTu Benchmark Samsung Galaxy S10+ vs iPhone XS vs Xiaomi Mi Mix 3 vs Honor View 20 vs Mate 20 Pro

AnTuTu Benchmark Celkově CPU GPU UX MEM
Samsung Galaxy S10+ 327 631 bodů 101 496 144 994 68 665 12 476
Xiaomi Mi Mix 3 291 043 bodů 91 004 127 793 63 244 9 002
Honor View 20* 260 619 bodů 104 091 84 933 58 883 12 762
Huawei Mate 20 Pro 297 400 bodů 109 006 108 096 67 579 12 719
Apple iPhone XS 346 252 bodů 122 597 146 189 66 716 10 750

*(výkonný režim neaktivní)

Samsung Galaxy S10 má až 12GB RAM a 1TB vnitřní paměti

Nejlevnější verze Galaxy S10e obdrží 6GB RAM a 128GB úložiště. Základní verze půjde pořídit s 8GB pamětí RAM a 128/512 GB vnitřní pamětí. A největší Plus verze přijde s 8/12 GB RAM a 128/512 GB úložištěm, a dokonce i s extrémní variantou s 1 TB paměti. Chybět nebude ani podpora microSD karet. A to v hybridním režimu, tedy buď budete mít dual SIM anebo jednu nanoSIM kartu a paměťovou kartu. Telefon podporuje maximálně 512 GB. Ve výsledku můžete mít v Samsung S10 až 1,5 TB volného místa.

samsung galaxy s10 pamet microsd karty nanosim dual sim

Hodně se také řeší to, že Galaxy S10 a Galaxy S10+ existují v osekaných 6GB verzích. To je pravda, ale pouze v demo kusech vystavených na prodejnách. Do prodeje se dostávají pouze 8 GB verze. Výjimkou je Galaxy S10e, které již ale od úplného počátku mělo mít 6GB RAM. Více informací o této mini kauze najdete v našem článku ZDE.

Parametry telefonů Samsung Galaxy S10, S10+ a S10e

[aps_product_sz id=”534246″]

[aps_product_sz id=”534248″]

[aps_product_sz id=”534252″]

Podporuje Samsung Galaxy S10 Dual Sim?

Ano, všechny tři varianty v telefonu můžete používat jako dual sim. A to přesněji můžete do telefonu vložit 2x nano SIM karty. Z obou SIM karet se dá volat, můžete posílat SMS a používat data. Jde ale o hybridní režim, pokud máte v telefonu microSD kartu, nemůžete využít druhý slot pro SIM kartu. K dispozici je správce SIM karet, ve kterém si můžete nastavit preferovanou kartu pro hovory, SMS i mobilní data. Můžete vybrat i například to, jestli mají být obě SIM vždy aktivní. Přímo po vložení nové SIM se vám otevře a nabídne možnosti k úpravám toho, jak má telefon se SIM kartami pracovat.

https://youtu.be/ZCfgkIyD9g0

Z konektivity Galaxy S10 potěší to, že nechybí NFC, USB-C nebo či Bluetooth 5.0. Podporuje se Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, neboli zkráceně Wi-Fi 6, což je zcela nový standard nové generace s rychlostí až 2,0 Gb/s a lepším zabezpečením WPA3. Po stránce navigace má telefon GPS, Galileo, Glonass a BeiDou. Během testování jsme s navigováním telefonu neměli žádný problém.

Galaxy S10 a výdrž baterie

Základní model Samsung Galaxy S10 má o kapacitě 3 400 mAh, levnější model Galaxy S10e má kapacitu baterie 3 100 mAh a nejdražší a největší mobil Galaxy S10 Plus má 4 100 mAh. Super rychlé nabíjení (Samsung Fast Charge) Galaxy S10 prozradily specifikace, které prošly FCC. Při 12V a proudu vzniká přibližně stejný výkon cca 15W, jako u běžného rychlého nabíjení přes kabel. Nechybí ani podpora rychlejší bezdrátová nabíječky od Samsungu s podporou 15W rychlého nabíjení (Fast Wireless Charging 2.0).

K této sekci se ještě vrátíme později, jakmile získáme více dat z reálného používání a zároveň až se v telefonu objeví finální verze softwaru. Prozatím ale můžeme říct, že telefon vydrží celý den hodně intenzivní práce. Při menším využívání se pravděpodobně dostanete i na dva dny na jedno nabití. V Geekbench testu vybíjení se nám telefon vybil po 6 hodinách a 27 minutách. To je značně méně než u minulých modelů. Vzhledem k tomu, že v telefonu není finální software, uděláme tento test znovu, a to před 8. březnem objeví nová aktualizace.

Kompletní test výdrže baterie čekejte brzy

Jak i upozorňujeme i výše, v telefonu není finální verze softwaru, proto ještě nejsou výsledná čísla výdrže tak směrodatná. Berte je prosím s rezervou. Po vydání finální verze softwaru, baterii znovu otestujeme a přidáme již relevantnější výsledky.

Samsung Galaxy S10 má reverzní bezdrátové nabíjení

Super rychlé nabíjení (Samsung Fast Charge) Galaxy S10 prozradily specifikace, které prošly FCC. Bohužel ale tohle rychlé nabíjení je dostupné jen u Samsung Galaxy S10 5G. Nicméně i klasické modely se rychleji nabíjejí. Z úplného vybití na 100 procent jsme Galaxy S10+ nabili za 1 hodinu a 31 minut. Oproti minulé verzi Galaxy S9+ tak můžeme vidět zlepšení o cca 20 minut. Potěší ito, že je dostupné rychlejší 15W bezdrátové nabíjení (Fast Wireless Charging 2.0). Velkou novinkou je pak podpora reverzního nabíjení.

https://youtu.be/j02d0k0XDKU

Co je to reverzní bezdrátové nabíjení?

Reverzní bezdrátové nabíjení, neboli v případě Samsungu bezdrátové sdílení nabíjení je nová funkce, která se od minulého roku objevuje v telefonech. Zjednodušeně řečeno promění váš telefon na bezdrátovou nabíječku, pomocí které můžete nabíjet ostatní produkty s podporou bezdrátového nabíjení.

Samsung tuto funkci nazývá bezdrátové sdílení nabíjení (Wireless PowerShare). Nejedná se nicméně o úplnou prvotinu v mobilním trhu. Na podzim minulého roku představil Huawei u telefonu Mate 20 Pro identickou funkci. A to možnost bezdrátového nabíjení jiných produktů jen tím, že zařízení přiložíte na záda telefonu. Stejnou funkci chystá i Samsung pro své telefony řady S10. Nabíjet můžete například bezdrátová sluchátka, hodinky, ale i třeba jiné telefony, které mají Qi nabíjení. A to včetně starších chytrých hodinek řady Gear.

galaxy s10 ctecka

Řešení od Samsungu je ideálnější z pohledu rychlosti. Stačí stáhnout hlavní lištu dolů a můžete rychle aktivovat sdílené nabíjení. Nemusíte chodit nikde složiště do nastavení, jako v případě Huawei. Bezdrátově nabíjet jsme zkoušeli telefony, včetně iPhonu, sluchátka Galaxy Buds anebo hodinky Gear Sport. Všechny tyto věci můžete nabíjet pomocí S10. Zároveň můžeme potvrdit, že nabíjení funguje i přes obaly a pouzdra. Na Galaxy S10 i Galaxy Note 9 máme dvě originální pouzdra Samsung a nabíjení fungovalo i přes dodatečné vrstvy.

Bezdrátové sdílení energie není k dispozici, pokud baterie Galasy S10 klesne pod 30 procent. Efektivita se u tohoto bezdrátového nabíjení pohybuje kolem hodnoty 60 procent. Dobré je to, že můžete S10 zapojit do elektrické sítě a následně jej i použít jako nabíjecí podložku pro ostatní.

Verze Androidu a aktualizace Samsung Galaxy S10

Rovnou z krabice běží telefony Samsung Galaxy S10 na Android 9 Pie. Určitě obdrží aktualizace na chystaný Android 10 Q i následující Android 11. Samozřejmě v tuto chvíli neznáme ani přibližná data, nicméně Samsung nepatří mezi nejrychlejší společnosti, pokud jde o aktualizace. To se ale může změnit, přeci jen Android 11 je dva roky daleko a o Androidu Q víme zatím minimum informací. Během testování jsme neobdrželi žádnou aktualizaci, nicméně těsně před vydáním telefonu 8. března se plánuje velká aktualizace s finální verzí systému. Takže po rozbalení již budete mít automaticky nejnovější software. Bezpečnostní aktualizace Androidu je v době vydání recenze z ledna 2019.

samsung galaxy android 9 pie telefony

Galaxy S10 software a nadstavba One UI

Samsung minulý rok v listopadu představil novou nadstavbu One UI, která nahradí Samsung Experience. Dostupná je přímo s Androidem 9 Pie. A právě na poslední verzi Androidu i s novou nadstavbou. Tu už jsme si mohli vyzkoušet na Samsung Galaxy Note 9, k dispozici už je i na Galaxy S9. Pokud vás zajímá, doporučujeme náš článek o Samsung One UI.

Změn je opravdu hodně, doporučujeme náš článek, na který odkazujeme výše. Žádné výrazné změny oproti verzi v Galaxy Note 9 nejsou. Během testování jsme neměli žádný problém, nic nebylo zasekané a pomalé jako tomu bylo před lety u TouchWiz. Potěší kompletní možnost tmavého režimu a ovládací prvky přesunuté do spodní části obrazovky, aby se dal telefon lépe ovládat jednou rukou. Podobně jako už Galaxy Note 9, i zde už se dá využít Samsung DeX připojení jen pomocí kabelu a není potřeba dokovací stanice jako na starších telefonech Samsung.

samsung galaxy s10 one ui nadstavba software

Jak Samsung Galaxy S10 fotí a natáčí video?

U S10 a S10+ vidíme na zadní straně rovnou tři fotoaparáty. Hlavní snímač toho má hodně společného s Galaxy S9. To mimo jiné znamená i to, že zůstává variabilní clona F/1.5 a F/2.4. Pokud si necháte aktivní automatický režim, tak se clona mění podle okolních světelných podmínek. Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s 16 MPx a světelností F/2.2, zorné pole má 123 stupňů. Třetí telebojektiv má 12 MPx a světelnost F/2.4.

samsung galaxy s10 fotoaparaty

Nejlevnější model Galaxy S10e má “pouze” duální fotoaparát s 16 + 12 MP (F/1.5 + F/2.2). U všech tří mobilů nebude chybět OIS (optická stabilizace obrazu) nebo autofokus. Videa půjdou natáčet ve 4K rozlišení, a to včetně selfie kamery na přední straně.  Dokonce se podporuje možnost natáčení v HDR10+. Videa ve 4K rozlišení a 60 FPS se rozdělují po 7 minutách a 55 sekundách. A to z toho důvodu, že přesně v tento čas mají velikost 4 GB. Nechybí ani hrátky s rozšířenou realitou, AR Emoji, optimalizace scény pomocí umělé inteligence apod.

A když už byla řeč o selfie kameře, tak Samsung telefony mají rovněž odlišné specifikace. Galaxy S10 a Galaxy S10e mají v průstřelu jednu selfie kameru s 10 MPx a světelností F/1.9. Plus verze Galaxy S10 obdržela duální selfie kameru s 10 a 8 MPx. Clona je F/1.9 a F/2.2. Podle DxOMark se navíc jedná o nejlepší selfie kameru v telefonech vůbec. Novinka byla ohodnocena 96 body, což je o více než 20 bodů více než Huawei Mate 20 Pro anebo Huawei P20 Pro. Pokud jde o hlavní fotoaparáty na zadní straně, tak všechny tři telefony mají shodný počet 109 bodů. Přesněji mají za fotografie 114 bodů a 97 bodů za nahrávání videa.

https://www.youtube.com/watch?v=CD3FKs8ogEY

Hodně nás zaujal režim pro návrhy snímků, kdy vám telefon zobrazí pokyny, které pomohou připravit lepší snímky. Systém vám například poradí, jak se pootočit, jak mobil správně naklonit apod. Jakmile se scéna optimálně nastaví, snímek se automaticky pořídí ve správnou chvíli. Hodně zajímavé jsou rovněž efekty u portrétu. Po vyfocení snímků, můžete dodatečně upravovat efekty. A to včetně rozdílných věcí. Namísto rozmazání pozadí můžete například zvýraznit barvy apod. Trochu nepochopitelně se v nastavení nedá změnit rozlišení pro snímání fotek, ale pouze u videa. Kompletní parametry fotoaparátů řady Samsung Galaxy S10 můžete nalézt v tabulce níže.

Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10+ Samsung Galaxy S10e
Fotoaparát zadní strana 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4) 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2)
Další parametry: OIS, Autofokus, Dual Pixel, Zoom, AR Emoji, Live Focus, Super zpomalené nahrávání videa, LED blesk,
Video 2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps, podpora HDR,
Přední selfie kamera 10 MP (F1,9), 4K video 10 MP (F/1,9) + 8 MP (F/2.2), 4K video 10 MP (F1,9), 4K video

Hodnocení fotoaparátů u Samsung Galaxy S10

Níže se můžete podívat na jedny z prvních fotografií, které byly pořízeny na Samsung Galaxy S10+. Brzy se můžete těšit na nové fotografie a později i fototesty s finální verzí softwaru. Po několika dnech testování můžeme o fotoaparátu říct, že oproti minulému roku se velké změny a vylepšení nedají čekat. Ono to bylo i jasné z toho pohledu, že telefony mají obdobné parametry jako v minulém roce.

Úplně nové možnosti ale otevírá ultraširokoúhlý fotoaparát, čímž se Samsung dotahuje na tu nejlepší konkurenci v podobě Huawei Mate 20 Pro. U nočních fotografií se toho moc vytknout nedá. Vyvážení bílé i šum je na tom velice dobře. Výtku máme k nočnímu videu, na záběrech níže si můžete všimnout artefaktů v podobě malých teček, což jsou odrazy od světel aut. Bohužel podobné problémy se dají vidět i na starších Galaxy telefonech, takže tohle softwarová aktualizace pravděpodobně nevyřeší.

Jak fotí nový Samsung Galaxy S10? Noční Praha na fotografiích i videu

Jak fotí nový Samsung Galaxy S10? Noční Praha na fotografiích i videu

Fotografie za denního světla jsou skvělé a zaslouženě se Samsung může řadit mezi špičku fotomobilů. To samozřejmě znamená, že se dotáhl na rok starou konkurenci od Huaweie a čínská společnost za měsíc představuje Huawei P30 a určitě chystá mnoho vylepšení. V závěru jen dodáme, že u fotoaparátu S10 vsadil Samsung na osvědčenou kombinaci tak, aby se toho pokazilo co nejméně. I díky tomu je výsledek téměř perfektní. Navíc může být vylepšen ještě s finální verzí softwaru.

Proč kvalita fotografií není finální?

V testovaném telefonu ještě není finální software, který bude 8. března dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

Fotografie a videa ze Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 – testovací video #1

Samsung Galaxy S10 - testovací video #1

Samsung Galaxy S10 – testovací video #2

Samsung Galaxy S10 - testovací video #2

Samsung Galaxy S10 – test stabilizace videa #1

Samsung Galaxy S10 - test stabilizace videa #1

Samsung Galaxy S10 – test stabilizace videa #2

Samsung Galaxy S10 - test stabilizace videa #2

Srovnání fotoaparátů Galaxy S10+ vs Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Níže ve videu můžete vidět srovnání nočních fotografií, kde jsme se zaměřili nejen na Plus verzi, ale i Galaxy S10e a Apple iPhone XS. Který telefon podle vás fotí nejlépe?

Fototest z noční Prahy – Samsung Galaxy S10 Plus vs Samsung Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Fototest z noční Prahy - Samsung Galaxy S10 Plus vs Samsung Galaxy S10e vs Apple iPhone XS

Cena a dostupnost Samsung Galaxy S10

Barvy Cena Dostupnost
Samsung Galaxy S10+ 1TB Keramická černá, keramická bílá 41 999 Kč 8. března
Samsung Galaxy S10+ 512 GB Keramická černá, keramická bílá 32 499 Kč 8. března
Samsung Galaxy S10+ 128 GB černá, bílá, zelená 25 999 Kč 8. března
Samsung Galaxy S10 512 GB černá, bílá, zelená 29 999 Kč 8. března
Samsung Galaxy S10 128 GB černá, bílá, zelená 23 499 Kč 8. března
Samsung Galaxy S10e 128 GB černá, bílá, zelená, žlutá 19 499 Kč 8. března

Srovnejte ceny Samsung Galaxy S10 na Zboží.cz

Srovnání s Galaxy S9 a konkurence pro Samsung S10

Srovnání platí pro Plus verze Samsung Galaxy telefonů. Novinka má mírně větší displej, který má průstřel. Některým lidem se naopak může líbit rámeček. Změna u fotoaparátu na zadní straně je v tom, že má nově i třetí fotoaparát a na přední straně úplně novou duální selfie kameru. Výkon procesoru je značně vyšší, minimální paměť RAM rovněž. Baterie telefonu byla vylepšena o 600 mAh na kapacitu 4 100 mAh a nově se využívá čtečka otisků prstů v displeji.

samsung galaxy s10 konkurence

Zároveň ale u S10 přijdete o LED diodu a skenování oční duhovky. Samozřejmě se v potaz musí brát i nižší cena. Pokud vlastníte již Galaxy S9 a přemýšlíte o přechodu, tak největší změny vidíme v přidání třetího fotoaparátu, reverzním nabíjení a čtečce otisků prstů v displeji. Další nové funkce a parametry už nemají velký vliv. Pokud jste nerozhodnutí, jestli koupit nový model a S9 prodat, doporučujeme zvážit to, jak často fotíte a jak moc vám vadí čtečka otisků prstů na zadní straně.

Pokud jde o konkurenci pro Galaxy S10, tak se za měsíc dočkáme Huawei P30, což bude hlavní konkurent pro telefon korejské společnosti. Samozřejmě i další prémiové telefony typu Sony Xperia 1, LG V50 / LG G8 budou rovněž konkurovat. Vše jsou ale úplné novinky a nedá se jen z parametrů soudit to, který telefon je lepší.

Závěr recenze Samsung Galaxy S10

A co napsat o Galaxy S10 v závěru? Stejně jako každý rok, i tentokrát je novinka ještě vybavenější a ještě lepší. Na druhou stranu jsme byli zvyklí, že Samsung každé dva roky svou hlavní řadu telefonů více obměňuje. U S10 nám připadá, že šel Samsung hodně na jistotu a neexperimentoval. To má samozřejmě výhodu v tom, že uživatel dostanete skvěle odladěný přístroj a odráží se to i na samotném hodnocení.

Vytknout se toho u telefonu moc nedá. V první řadě je to vysoká cena, která se neustále každým rokem posunuje nahoru a nyní už nejvyšší řada S10 stojí 42 tisíc Kč. Na samotném telefonu nám vadí posunutí zapínacího/vypínacího tlačítka hodně nahoru. Už na něj pohodlně nedosáhnete palcem. Zamrzí i absence LED diody a skeneru oční duhovky a v neposlední řadě musíte počítat s tím, že jsou záda telefonu kluzká a rychle se zašpiní otisky a šmouhami.

Pokud překousnete vyšší cenu, tak dostanete nejlepší displej na trhu, skvělé zpracování a prémiový vzhled, výkon na rozdávání apod. Pak to jsou věci, kterými jsou Samsung Galaxy telefony známé už několik let jako je splnění certifikace IP68, 3,5mm audio konektor, podpora microSD karet anebo skvělý fotoaparát. Mezi hlavní povedené novinky patří třetí fotoaparát, ultrasonická čtečka otisků prstů v displeji a reverzní bezdrátové nabíjení. Z pohledu výbavy aktuálně nenajdete na trhu lepší telefon než Samsung Galaxy S10 a za Svět Androida můžeme S10 doporučit.

Klady

+ Výborný displej
+ Vysoký výkon
+ Špičkové zpracování
+ Ultrasonická čtečka otisků prstů
+ Vynikající fotoaparát
+ Oboustranné bezdrátové nabíjení
+ Nadstavba Samsung One UI
+ IP68, 3,5mm jack, NFC

Zápory

– Vysoká cena
– Hůře umístěné tlačítko zapínání/vypínání
– Chybí LED a skener oční duhovky
– Kluzká záda telefonu, která se rychle zašpiní

Za zapůjčení děkujeme společnosti Samsung.

Jak se vám líbí Samsung Galaxy S10?

 



Níže naleznete starší informace a spekulace o Samsung Galaxy S10, které jsme pro vás postupně připravili v uplynulých týdnech. Můžete si například zkontrolovat to, jak byly spekulace a úniky přesné.

Spekulace a dřívější úniky o Galaxy S10

Níže se můžete podívat na spekulace a úniky, o kterých jsme vás informovali ještě před samotným představením Samsung S10 a můžete si tak porovnat, jak úspěšné byly úniky a spekulace.

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony se představí již 20.2. 2019 ve 20:00 našeho času. Ještě před samotným oficiálním uvedením na trh jsme si pro vás připravili kompletní shrnutí všech informací o S10 na jednom místě. Samsung chystá v San Francisku velké odhalení skvělého telefonu. Pojďme si Samsung S10 novinky představit blíže.

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy S10 z USA

Ještě než se pustíme do samotného shrnutí novinek, které nás u chystají u Galaxy S10, máme pro vás několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také. Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku “Sledujte s námi představení Samsung produktů“.

Samsung Galaxy S10 je za rohem – dostali jsme pozvánku

Samsung Galaxy S10 je za rohem - dostali jsme pozvánku

Co pro vás chystáme v USA?

  • První dojmy přímo z akce v San Francisku
  • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
  • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
  • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
  • Testy výkonu atd.

svet androida san francisco

Představení Samsung Galaxy S10 na Svět Androida

Jak už jsme naťukli výše, datum odhalení je 20. února ve 20:00. V tu dobu budete moct sledovat představení Samsung S10. Přímo na našich stránkách bude k dispozici online přenos. Ihned po skončení embarga se můžete těšit na velké množství obsahu od fotografií, videí, prvních dojmů, testů apod.

Všechny potřebné informace o Samsung S10 na jednom místě

Na začátek ještě upozorňujeme, že se jedná o nepotvrzené informace a 20. února ve 20:00 se některé parametry můžou mírně lišit. Nicméně většina informací by už měla zůstat stejných. S předstihem několika dnů známe většinu parametrů Galaxy S10. Specifikace všech modelů Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e můžete najít už nyní v našem katalogu níže.

Displej Samsung Galaxy S10 obohatí otvor a čtečka otisků prstů

Nejvíce změn u nových telefonů Samsung Galaxy S10 můžeme vidět na přední straně. Nejprve vás zaujme to, že telefony mají minimální rámečky kolem celého displeje. Zároveň ani jedna ze tří verzí nemá výřez, ale otvor v displeji. Půjde o Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity.

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display – FIRST REAL LOOK

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display - FIRST REAL LOOK

Druhy displejů u chystaných Samsung telefonů

Jak můžete vidět výše, písmena U a V označují výřez, vždy v trochu jiném tvaru a písmeno O označuje otvor v displeji. U Plus verze Galaxy S10 bude otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že bude obsahovat dvě selfie kamery. Kolem objektivu je rovněž malý rámeček. Někdy je také díra v displeji označena slovem průstřel. Zajímavé je to, že bude podporovat gesta.

Tím prvním se dá rychle zapnout fotoaparát. Jak můžete vidět na videu s Galaxy A8s, stačí jednoduše přejet prstem od otvoru směrem dolů. Potáhnutí prstem se rychle aktivuje fotoaparát. Uživatel s přezdívkou Ice Universe, který pravidelně zveřejňuje informace ze zákulisí, potvrdil, že tato funkce bude dostupná i v Galaxy S10 telefonech. Tohle gesto bude fungovat v každé aplikaci. Nepůjde zároveň o jedině gesto. Pokud uživatel dvakrát poklepe prstem na otvor, vytvoří se screenshot obrazovky.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

Benchmarky jako je AnTuTu a GeekBench, bývají častým zdrojem uniklých informací, což potvrzuje i screen, který ukazuje modely pod označením SM-G973N a SM-G975F. V posledních měřeních si Samsung Galaxy S10+ odnesl skóre v Geekbench 4 450 bodů v singlecore a 9 753 bodů v multicore testu.

Bude Samsung S10 podporovat duální SIM?

Samsung již několik let označuje telefony s podporou Dual Sim jako Duos. A i když se o této funkci ve spojení s Galaxy S10 nemluví, není vůbec jediný důvod toho, aby Samsung nepodporoval dvě SIM karty. Opět pravděpodobně půjde o hybridní režim, tedy buď můžete v telefonu využít dvě nanoSIM karty anebo jednu nanoSIM a microSD kartu.

Samsung Galaxy S9 dual sim

Galaxy S10 a baterie

Galaxy S10 | S10+ | Chia Sẻ Pin Không Dây Ấn Tượng

Galaxy S10 | S10+ | Chia Sẻ Pin Không Dây Ấn Tượng

Samsung Wireless Fast Charge

bezdratove oboustranne nabijeni huawei mate 20 pro

Papírové specifikace telefonu S10

Základní parametry Samsung S10

  • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
  • Paměť RAM: 6/8 GB
  • Úložiště: 128/512 GB
  • Displej: 6,1″, 3040 x 1440 px, Super AMOLED
  • Baterie: 3 400 mAh
  • Cena: cca od 24 000 Kč

Základní specifikace Samsung Galaxy S10 Plus

  • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
  • Paměť RAM: 6/8/12 GB
  • Úložiště: 128/512 GB + 1 TB
  • Displej: 6,4″, 3040 x 1440 px, Super AMOLED
  • Baterie: 4 100 mAh
  • Cena: cca od 27 000 Kč

Základní parametry Samsung Galaxy S10e

  • Procesor: Exynos 9820 (Snapdragon 855 v USA)
  • Paměť RAM: 6/8 GB
  • Úložiště: 128/256 GB
  • Displej: 5,8″, 2280 x 1080 px, Super AMOLED
  • Baterie: 3 100 mAh
  • Cena: cca od 21 000 Kč

Cena a dostupnost Samsung Galaxy S10

Kolik Galaxy S10 stojí? O cenách telefonů Samsung řady Galaxy S10 se zatím bohužel nic oficiálního nepotvrdilo, ale rozhodně trend z minulých let napovídá, že to nebude nic levného. Nejlevnější za cenu kolem 20 tis. Kč a ten nejdražší až 41 tis. Kč. Výše můžete vidět odhadované ceny všech tří modelů v základní konfiguraci. Cena 40 tisíc a více se očekává u “královské verze” S10+ s 12GB RAM pamětí a 1 TB úložištěm.

Kdy Galaxy S10 vyjde a kdy se bude dát koupit? Očekává se, že telefony budou k předobjednání již na druhý den, tedy 21. února. V některých zemích už se dá dokonce telefon rezervovat. V Česku to snad problém nebude, Samsung dokáže s předstihem do Česka přivést dostatek modelů. Samotné vydání telefonů by údajné mělo být 8. března 2019 v USA. O několik dní později by se mělo dostat i na další státy. A to i Evropu.

Jak Samsung Galaxy S10 bude fotit?

Telefony budou opět vyrobeny kombinací tvrzeného skla na přední/zadní a kovového rámečku. zůstává i “oblíbené” tlačítko Bixby. Na spodní straně se stále nachází 3,5mm audio konektor, čímž rozhodně Samsung u některých uživatelů získá plusové body. Selfie kamera je v pravém horním rohu displeje, u Plus verze je navíc duální. Jinak celkově po designové stránce neuvidíme skok, jako například mezi Galaxy S7 a Galaxy S8. Níže můžete vidět 4K kameru v podání esdesítky.

Galaxy S10 | S10+ | Camera 4K Chống Rung Chuyên Nghiêp

Galaxy S10 | S10+ | Camera 4K Chống Rung Chuyên Nghiêp

Jak je na tom Samsung Galaxy S10 5G verze?

Podle posledních informací se 5G verze telefonu Samsung S10 ihned nepředstaví. Místo toho uvidíme “pouze” 4G (LTE) modely. Neznamená to ale, že by Samsung myšlenku na telefon s podporou sítí nové generace úplně zahodil. Představení 5G verze by mělo proběhnout ještě v první polovině roku 2019.

https://www.youtube.com/watch?v=_wj5Yqza178

Jak to bude s ochrannými skly a fóliemi?

Na videu níže můžete vidět i testovací ochranné sklo, které už je přímo na telefonu Galaxy S10. Všimnout si můžete toho, že v oblasti ultrasonické čtečky je vyřezaný ve skle otvor. Důvodem je to, že výrobci mají problém s tím, aby fungovala ultrasonická čtečka přes jejich skla. Samsung jako první vytvořil ultrasonickou čtečku, se kterou nemají  výrobci příslušenství zkušenosti. Bude to znamenat konec levných tvrzených skel z Číny a zůstanou pouze drahá originální skla od Samsungu, případně se vrátí klasické ochranné folie?

Nyní minimálně víme o tom, že Samsung nabídne i ochrannou fólii pro všechny tři modely, které nebudou mít otvor pro čtečku otisků. Společnost Whitestone zároveň nedávno oznámila, že jejich prémiové sklo Dome Glass bude plně kompatibilní s Galaxy S10.

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Samsung Galaxy S10 Plus LEAK (First Hands On Look)

Zároveň už se ukázalo, co se stane, pokud si ochranné sklo nenalepíte a telefon S10 vám nešikovně spadne na zem. Někteří vyvolení mají už možnost a pod přísným slibem mlčenlivosti (NDA) mohou Samsung S10 testovat. Jeden uživatel pravděpodobně z Vietnamu poté, co se mu podařilo prasknout přední sklo, vše vyfotil a dal na internet. Na fotografii málem vyfotil i sebe, nešika :).

samsung_galaxy_s10e_rozbity_displej

Jaké další produkty Samsung 20. února představí?

Už 15. února v podstatě začala celá akce společnosti Samsung. Společnost totiž v online přenosu představila nový tablet Samsung Galaxy S5e. Tento tablet se může pyšnit tenkým kovovým tělem, minimálními rámečky a poměrně atraktivní cenou. Displej má velikost 10,5 palců, jde o Super AMOLED panel s rozlišením WQXGA. O výkon tabletu se stará Qualcomm Snadragon 670, který doplní 4/6 GB paměti RAM a 64 / 128 GB vnitřního úložiště. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie, včetně nové nadstavby Samsung One UI. Pokud vás tablet zajímá více, doporučujeme náš článek o Galaxy Tab S5e.

tablet Samsung Galaxy Tab S5e displej sledovani filmu

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active

Už dříve jsme se dozvěděli o chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch Activenové chytré hodinky od Samsungu nebudou mít otočnou lunetu, takže jedinou možností, jak ovládat hodinky, bude přes tlačítka na boku a dotykový displej. Nově známé i některé parametry. Používá se 1,1 palců velký AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 pixelů.

samsung-galaxy-watch-active-one-ui-design

Chytrý fitness náramek Samsung Galaxy Fit

Další novinkou jsou dva chytré náramky Samsung Galaxy Fit a Samsung Galaxy Fit e, “e” verze bude pravděpodobně levnější variantou, podobně jako je to u Samsung Galaxy S10 telefonů. u náramku se nemění jenom název, ale i design. Zatímco chytré náramky Samsung využívaly v minulosti mírně zaoblený velký displej, nový náramek bude mít menší plochý displej a designem nám připomíná náramek Xiaomi Amazfit Cor, akorát s tím rozdílem, že má více zaoblených prvků.

chytry fitness naramek samsung galaxy fit e

Bezdrátová sluchátka Galaxy Buds

První zajímavá informace, kterou jsme se o těchto sluchátkách dozvěděli je to, že bude podporovat bezdrátové nabíjení přes Qi. Respektive krabička sluchátek se takto bude nabíjet. Samotná krabička má kapacitu baterie 252 mAh. Sluchátka pak 58 mAh. To je poměrně málo, pokud si to srovnáme s Gear IconX (2018), které mají 82 mAh a pouzdro s kapacitou baterie 340 mAh. Sluchátka dokážou přehrávat hudbu i bez toho, abyste je měli propojené s telefonem. Hudbu si můžete uložit do vnitřní paměti. Přesněji má mít 8 GB.

Samsung-Galaxy-Buds-S10

Všechny předplatitele S10-ky by neměl minout dárek. Aktuálně se zdá, že to s největší pravděpodobnosti budou Samsung sluchátka Galaxy Buds. Podobná sluchátka od Samsungu již známe a nějakou dobu se prodávají pod označením Gear IconX (2018).

Ohebný telefon Samsung

Ohebný mobil od Samsungu byl poprvé veřejnosti poodhalen v listopadu 2018. Mnoho informací jsme se však prozatím nedozvěděli, korejská společnost drží žhavou novinku pod pokličkou. Z jistotou víme, že chystaný ohebný mobil nebude levnou záležitostí. Ostatně na to upozorňoval již před několika měsíci šéf Samsungu DJ Koh. Zpočátku bude telefon určen hlavně pro lidi, kteří chtějí mít něco nového, neokoukaného a Samsung i počítá s tím, že se nebude telefon masově prodávat. Plánuje se výroba minimálně jednoho milionu telefonů.

Chystaný ohebný mobil od Samsungu má dva displeje. Základní menší má úhlopříčku 4,58 palců, rozlišení 840 x 1960 pixelů. Druhý displej je ohebný, v otevřeném stavu má velikost 7,3 palce a rozlišení 1536 x 2152 pixelů.

https://youtu.be/ajD2WZioOOc

Co dalšího o Samsung Galaxy S10 víme?

Proč se od letošního vlajkového modelu Samsung tolik očekává? Jednak to Samsung fakt potřebuje. Konkurence v podobě značek Huawei a Xiaomi je velmi silná a pokud se s novou Galaxy S10 nepodaří opravdu oslnit, je velká šance, že jej konkurence převálcuje. Zadruhé je to už 10 let, kdy Samsung představil svou řadu Galaxy, takže je to potřeba pořádně oslavit :).

https://www.youtube.com/watch?v=Z0kv1cJwMWg

Rychlé srovnání Samsung Galaxy S10+, iPhone XS Max a Huawei Mate 20 Pro, které ukazuje velikosti telefonu a okrajů jejich displejů. Poznáte který je který?

galaxy_s10_compare_iPhone_XS_Max_Huawei_Mate_20_Pro

Obaly a kryty na Samsung Galaxy S10

Mobil Sasmung Galaxy S10 ještě nebyl pořádně ani představen a už si můžete vybrat z několika krytů, které jej ochrání při pádu, nebo poškrábání v kapse. Zároveň ze záběrů pouzder můžeme vidět další potvrzení toho, že se dočkáme 3,5 mm audio jacku.

First Look: Samsung Galaxy S10 Cases

First Look: Samsung Galaxy S10 Cases

Zároveň už jsou k dispozici videa, na kterých se do detailu rozebírají obaly na S10. Jedno z těch povedenějších naleznete výše, kde se z blízka můžete podívat na tři různé druhy pouzder pro chystané Galaxy telefony.

Kompletní parametry Samsung Galaxy S10, S10+, S10e a S10 5G

Galaxy S10e Galaxy S10 Galaxy S10+ Galaxy S10+ 5G verze
Čipset Qualcomm Snapdragon 855 (USA + Kanada) / Exynos 9820 (Evropa + zbytek světa)
Displej 5.8″, Super AMOLED, WQHD+, plochý 6.1″, Super AMOLED, WQHD+, zaoblený 6.44″, Super AMOLED, WQHD+, zaoblený 6.7″, Super AMOLED WQHD+, zaoblený
Čtečka otisků Na boku telefonu v rámu Ultrasonická v displeji
Selfie kamera 10 MP (F1,9), 4K video 10 MP (F/1,9) + 8 MP (F/2.2), 4K video
Zadní fotoaparáty 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2) 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4) 12 MP (F/1,5+F/2,4), 16 MP (F/2,2), 12 MP (F/2,4) + 3D fotoaparát
Paměť RAM 4GB 6/8GB 6/8/12 GB 8/12 GB
Úložiště 128/256GB 128GB/512GB 128GB/512GB + 1TB 256GB/512GB/1TB
3D fotoaparát Ne Ano
Materiály Sklo + Kov Keramika
Kódové označení Beyond0 (SM-G970F) Beyond1 (SM-G973F) Beyond2 (SM-G975F) BeyondX (SM-??)
Cena cca od 21 tisíc Kč cca od 24 tisíc cca od 27 tisíc Kč cca 41 tisíc

Co nabídne es desítka vzhledem ke kryptoměnám?

Největší boom kryptoměn už je sice za námi, ale to rozhodně neznamená, že by kryptoměny zmizely. Budou zde nadále, a to i když už se o nich tolik v mainstreamových medií neinformuje. Počítá s tím i Samsung, který v Galaxy S10 připravuje zabezpečenou kryptopeněženku. A to k většině nejrozšířenějších kryptoměn typu Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash apod. Zároveň mám tato zabezpečená peněženka sloužit i jako místo k uložení soukromých klíčů a podpisů.

Keramická záda u 5G verze Galaxy S10?

Hovoří se i o tom, že se chystá společně s 5G verzí i keramická záda, aby se podtrhl luxusní dojem z telefonu. K dispozici už jsou i první fotografie. Speciální verze by měly být dostupné s mírně upravenou barvou, která není lesklá, jako u klasických verzí S10.

Co říkáte na telefony Samsung Galaxy S10? Který model se vám líbí nejvíce?

Zdroje spekulací: vlastní, gsmarena.com, letsgodigital.org, trustedreviews.com, winfuture.de, Twitter

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)