Připojte flashku k telefonu – s redukcí Verbatim snadno a rychle [recenze]
- Recenze
- Matěj Machytka
- 4.1.2015
- 33
Občas nám malé věci dokáží hodně zjednodušit život. Pokud potřebujete často přenášet větší data z mobilu do tabletu nebo třeba z mobilu do počítače, víte, jak je otravné pokaždé připojovat kabel a tak dále. Samozřejmě je vícero způsobů jak to řešit. Někdo používá cloudová úložiště, někdo nástroje typu AirDroid a podobně. Zvláště u velkých souborů je stále nejrychlejší cestou připojit kabel nebo třeba flashdisk. Jak ale z USB udělat microUSB? Stačí si pořídit jednoduchou redukci od společnosti Verbatim s názvem Nano USB Drive.
V papírovoplastovém obalu k vám dorazí redukce a také flashdisk. Jeho velikost záleží na vybrané verzi – my jsme dostali jeden s 8GB kapacitou. Zpracování je plastové. Když redukci připojíte ke svému tabletu či smartphonu, trochu se viklá, ale není to nic hrozného. Horší bylo, že můj tablet Nexus 7 2012 po připojení žádné úložiště nezaregistroval, což je způsobeno chybějící nativní podporou OTG. K docílení úspěchu byste museli zařízení “rootnout”, popřípadě nainstalovat aplikaci jako je Nexus Media Importer. Tomuto problému se mi podařilo vyhnout s loňským HTC One, jež úložiště rozpoznal správně.
[aps_product_sz image=”https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png” title=”Katalog Android zařízení” subtitle=”Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…” desc=”Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.” button=”Zobrazit katalog”]
Rychlost přenosů
Při testovacím přenosu souboru z flashky do telefonu činila průměrná rychlost zhruba 9,7 MB/s a položka o velikosti 1,16 GB byla zkopírována bez problému za 2 minuty a 3 sekundy. V opačném směru byla průměrná rychlost pouhých 3,78 MB/s a 1,16GB soubor se přenesl za 5 minut a 15 sekund.
Nepříliš závratná rychlost při přenosu ze zařízení na flashdisk mě přiměla k porovnání této metody s aplikací AirDroid. Ta velmi jednoduchým způsobem umožňuje propojit počítač s chytrým telefonem a přenášet mezi nimi i velké soubory. Při přenosu z telefonu do počítače stejného souboru o velikosti 1,16 GB byla průměrná rychlost 3,06 MB/s. Přenos trval 6 minut a 31 vteřin, což oproti 5:15 není nijak dramatický rozdíl.
Řešení od Verbatimu tak nejspíše přijde na řadu ve chvíli, kdy nemáte po ruce Wi-Fi a potřebujete přenést větší soubor, který by bezezbytku vycucal vaše FUP. Výhodou je i to, že nemusíte používat pouze dodaný flashdisk, spolehlivě poslouží i jakýkoliv jiný.
Kdy, kde a za kolik
Nano USB Drive koupíte bez problémů v řadě obchodů. Většina jej má i skladem. Cena se odvíjí od velikosti flash paměti. 32GB verzi koupíte od 493 Kč.
Shrnutí
Osobně bych pro Nano USB Drive nenašel širší využití a produkt je pro mě spíše zbytečný. Dokáži si ale představit, že to někdo vidí jinak a flashky k telefonu připojuje každý den. Co se funkčnosti samotné týče, nezaznamenal jsem žádný problém. Všechny soubory se přenesly bez problému a pokud vaše zařízení podporuje OTG, nebude s Nano USB Drive mít nejmenší problém.
Kromě Nano USB Drive nám do redakce doputovalo i další paměťové úložiště v podobě microSDHC karty a SD adaptéru. Zde můžeme pouze konstatovat, že 32GB karta bezproblémově funguje a adaptér rovněž. Paměťová karta ale není nic, o čem bychom uměli psát sáhodlouhou recenzi.
Využíváte flashdisky se svým smartphonem?
Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi
Komentáře (33)
Přidat komentář