TOPlist

Project CARS GO: netradiční závody dorazily na Android (první dojmy)

Project CARS GO titul

Na Google Play oficiálně dorazil dlouho očekávaný herní titul Project CARS GO. O připravovaných mobilních závodech jsme přitom poprvé psali již téměř před 3 lety. Tehdy jsme však ještě netušili, co přesně se z titulu těžícího ze jména známé závodní série pro PC a konzole vyklube.

Další Free to Play titul

Hned na úvod musíme zklamat ty, co doufali, že dostaneme další podobný titul, jako GRID: Autosport – tedy hru, kterou si jednorázově zakoupíte a budete moci hrát bez jakéhokoli omezení mikrotransakcemi. Ne, Project CARS GO není takovou hrou a její monetizační model se opírá o mikrotransakce. Ostatně za jejím vznikem stojí vývojáři z Gamevil, kteří právě na mikrotransakce u svých titulů dlouhodobě spoléhají. Ve hře si tak můžete zakoupit samotná auta, “prémiovou měnu” v podobě diamantů či tolik potřebné palivo.

Na začátku máte celkem 60 kanystrů s palivem, přičemž na jeden závod jich spotřebujete 5. Pokud by závody byly alespoň o něco delší, neviděli bychom v tom takový problém. Vzhledem k tomu, že ve hře jsou i drag závody, které trvají třeba jen okolo 15 vteřin a klasické závody (alespoň ze začátku) nezaberou více než minutu, připadá nám i tato cena vysoká. Kanystry se vám sice postupně samy doplňují a získat je můžete i za postup ve hře. Project CARS GO však tato herní mechanika staví spíše do pozice titulu pro příležitostné hráče – tedy za předpokladu, že do hry nebudete chtít dávat reálné peníze

Project CARS GO
Project CARS GO

Grafická stránka se povedla

Pokud jste na svém smartphonu hráli Need for Speed: No Limits, budete v Project CARS GO jako doma – a to nejen kvůli mikrotransakcím a nutnosti hospodařit s palivem. Také v Project CARS GO, máte vlastní garáž s možností vylepšit vzhled i statistiky svých aut. Přítomen je pochopitelně také dealer, u kterého si můžete zakoupit nová vozidla. Jednotlivé závody si pak volíte na mapě, ne nepodobné té z Need for Speed – zde ovšem mapa nereprezentuje jedno město, ale celý svět. To se pozitivně odráží v různorodosti tratí. Vedle světových metropolí tak budete závodit i ve venkovských oblastech či na známých závodních okruzích.

Pochválit musíme zdařilou optimalizaci. I na méně výkonném Xiaomi Mi Note 10 se Snapdragonem 730G a 6GB RAM hra běží na druhé nejvyšší grafické nastavení zcela plynule a po přepnutí na nejvyšší nastavení se snímkovací frekvence drží těsně mezi 25 – 30 FPS. Co se oficiálních požadavků týče, vývojáři uvádí pouze minimální velikost operační paměti a to 3 GB. Grafické zpracování pak možná nedosahuje úplné současné špičky, i tak ale rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co můžete na Androidu u závodních her vidět.

Netradiční ovládání Project CARS GO každému nesedne

Dostáváme se k tomu, čím se Project CARS GO snaží odlišit od současné konkurence – ovládání. Zapomeňte na zběsilé kroucení telefonem ve snaze projet šikanou co nejrychleji, nebo bolavé palce od neustálého klepání na pravou či levou stranu obrazovky. Ne, v Project CARS GO necháte volant plně v rukou svého virtuálního závodníka. Po klasické minihře na začátku každého závodu v podobě držení správných otáček nebo burnoutu budete mít na starost pouze řazení, plyn a brzdu. Vše je navíc řešeno systémem bran rozmístěných po trati. Takže zatímco při průjezdu modrou bránou stačí jen klepnout na obrazovku v pravý čas. Pokud zase narazíte na červenou bránu, musíte prst na displeji podržet dokud nedojedete k zelené bráně, kde jej opět odděláte. A ano i v těchto případech hraje načasování svou roli. Za celý závod přitom potkáte třeba jen něco málo okolo 10 bran a v případě drag závodu ještě míň.

Project Cars GO – The Only Thing GOing Is Their Credibility

Project Cars GO - The Only Thing GOing Is Their Credibility

Musíme se přiznat, že i když jsme byli na Project CARS GO velmi zvědaví, z prvního zahrání si odnášíme smíšené dojmy. Tato kombinace CSR Racingu a Forzy Street nás nepřesvědčila o tom, že se tříleté čekání vyplatilo. Ano, grafika je hezká, (některé) tratě mají také své kouzlo a přítomna je i slušná řádka licencovaných vozidel. To však, minimálně v našich očích, nevyváží nudný gameplay v kombinaci s nastaveným modelem financování. Jistě, Project CARS GO lze brát jako nenáročnou hru na zabití pár minut denně, to byl ostatně možná i záměr samotných tvůrců. Nicméně zde hra naráží na fakt, že víc času než v samotném závodu strávíte v menu a při načítání.

Jak se líbí hra Project CARS GO vám?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)