TOPlist

Trápí vás hláška „Při analýze balíčku došlo k chybě“? Víme, kde je problém

Při analýze balíčku došlo k chybě

Chtěli jste nainstalovat balíček APK, ale instalace skončila chybovým hlášením Při analýze balíčku došlo k chybě? Zkoušeli jste to několikrát a stále to končí stejným hlášením? Jste rozčilení, že požadovaná aplikace všem funguje a vy ji nemůžete nainstalovat? Pak se prosím uklidněte, posaďte, a nechte si vysvětlit, proč vaše aplikace nejde nainstalovat.

Při analýze balíčku došlo k chybě = důsledek fragmentace

Každým rokem vychází nové verze systému Android a s nimi i tzv. API. Jsou to sbírky procedur, funkcí, tříd či protokolů nějakých knihoven (ale třeba i celých programů nebo jádra operačního systému), které může programátor využívat. API určuje, jakým způsobem jsou funkce knihovny volány ze zdrojového kódu programu a tedy to, jak celý operační systém funguje. (*)

API - při analýze balíčku došlo k chybě

Spousta API, která se používala v minulosti, se používají i dnes. Jiná byla nahrazena novými, efektivnějšími, další zase úplně odstraněna. A právě proto je nutné, aby každý vývojář, programátor či studio, nastavili své aplikace pro správné verze systému. Pokud jako vývojář potřebuji nastavit aplikaci tak, aby mohla využívat nejnovějších API, která ve starších verzí systému nebyla, musím svou aplikaci omezit na novější verze operačního systému. Pokud se pak hotovou aplikaci pokusím nainstalovat, uvidím jen onu hlášku: Při analýze balíčku došlo k chybě.

Je zde ale i druhá možnost, proč se nedaří balíček nainstalovat. Ta je mnohem jednodušší, ale také mnohem vzácnější. Systém umí pracovat jen s omezenou délkou názvu souboru. Pokud instalace končí známou chybou a APK balíček má dlouhá název, zkuste instalační ho přejmenovat třeba na tři písmenka. Samozřejmě nezapomeňte, že na konci musí stále být koncovka .apk.

Co to tedy znamená a co mohu udělat, když nezabralo přejmenování?

Pokud se vám hláška Při analýze balíčku došlo k chybě zobrazila a přejmenování souboru, jednoduše to znamená, že máte ve svém zařízení příliš starý Android nebo máte špatnou verzi aplikace (pokud vyrábí vývojář více verzí). Nejčastěji se tak může stát, když instalujete aplikaci, která je omezená na minimálně Android 4.4 KitKat, protože právě tato verze přinesla do světa Androida spoustu nových a užitečných funkcí, které dříve prostě nebyly, a dnes se používají naprosto běžně.

pri analyze balicku doslo k chybe

S řešením problému už to bude horší. V podstatě máte pouze tři možnosti. Buď aplikaci oželíte, koupíte si nový smartphone (či tablet) a nebo systém aktualizujete neoficiálním způsobem, pomocí tzv. „custom ROM“. K tomu je ale zapotřebí práv superuživatele, čili root. Jaké má root výhody a nevýhody a zda se vyplatí ho na telefonu provádět, jsme si nedávno rozebrali ve víkendové hlasovačce Rootnout, či nerootnout telefon s Androidem?.

Jiné možnosti v podstatě nejsou. Pokud byste narazili na zaručený návod, jak se dá vaše aplikace i přesto nainstalovat na starší verze systému, nejčastěji třeba 4.3 Jelly Bean apod., nepodléhejte mu a raději se aplikace vzdejte. Aby totiž bylo možné aplikaci nainstalovat, přestože by jít neměla, musí být APK balíček upraven a to s sebou nese obrovské riziko, že aplikace obsahuje malware. To už raději přijměte fakt, že budete hlášku Při analýze balíčku došlo k chybě potkávat stále častěji.

Zdroj: wikipedia.org

*citace z wikipedie

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)