Začínáte s Androidem a muzikou v telefonu? Poradíme vám, jak na to!
- Články
- Jaromír Tykal
- 3.10.2017
- 50
Mnoho z nás používá svůj Android telefon i jako přenosný MP3 přehrávač a na rovinu, audio je jeden z důvodů, proč si mobilní telefony pořizujeme. Slouží jako mp3 přehrávače už hodně dlouho. Ani u mobilních zařízení od Androidu tomu není jinak a my si povíme, jaké jsou dnes možnosti s poslechem hudby a jakými způsoby lze hudbu do Android zařízení nahrát. Doporučíme si i programy, se kterými ji můžeme v klidu poslouchat.
Hardware telefonu
Na rozdíl od přehrávání videa v našem telefonu, není přehrávání hudby nikterak náročné na technické parametry. Máme na mysli procesor, velikost operační paměti a velikost paměťového úložiště. Pokud si nepotrpíte na studiovou kvalitu zvuku a spokojíte se se základním poslechem klasických mp3jek, zvládne to za vás jakékoliv Android zařízení. Přehrávání hudby téměř nezatěžuje procesor a jednotlivé audio soubory nejsou obvykle příliš velké, takže nezabírají ani moc místa v paměti telefonu.
Software vs. Hardware
Pokud patříte mezi uživatele, kteří si potrpí na kvalitnější zvuk, případně chcete vědět, jaký faktor je při výběru telefonu pro poslech hudby nejdůležitější, pak jsou pravidla mnohem přísnější a o hardware opravdu jde. A to konkrétně o zvukový chip. Samsung například vybavuje své nejnovější telefony řady Galaxy kvalitním zvukovým výstupem Wolfson DAC. Oproti tomu například společnost HTC se chlubí nálepkou Beats Audio, která slibuje křišťálově čistý zvuk a unikátní multimediální zážitek. Nenechte se ovšem oblbnout. Beats Audio je pouze softwarová záležitost, přesto zlepšuje kvalitu zvuku a lze ji nahrát téměř do každého zařízení. Nikdy však nedokáže porazit kvalitní zvukový chip na základní desce.
Jak dostat hudbu do Android zařízení?
1, Připojením k počítači přes datový kabel
Jde o jeden ze základních způsobů, kterým dostaneme do našeho telefonu téměř jakýkoliv soubor. A je jedno, zda se jedná o video, audio soubor, nebo prezentaci ve formátu pdf. Propojením kabelu s počítačem přes USB můžeme prostě vesele kopírovat. Tímto způsobem nahráváme písničky do telefonu už od nepaměti. Telefon připojíme k USB počítači prostřednictvím datového kabelu a necháme zobrazit náš telefon jako velkokapacitní zařízení (popřípadě Výměnné úložiště). Záporem tohoto způsobu je, že musíme mít neustále po ruce datový kabel, který často podléhá opotřebení. Navíc potřebujeme počítač.
2. Připojením počítače přes bezdrátové sítě
O mnoho příjemnější způsob, jak dostat naše písničky do zařízení s Androidem. Telefon připojíme k počítači buď přes Bluetooth anebo přes bezdrátovou síť Wi-Fi. K tomuto účelu můžeme využít velice oblíbenou aplikaci AirDroid, o které jsme psali zde. Díky této aplikaci můžete ovládat svůj počítač bez omezení klasického kabelu.
3. S aplikací Dropbox
Ačkoliv se tento způsob moc od předchozího způsobu neliší, osobně ho shledávám pohodlnějším, rychlejším a tento způsob preferuji. Takže, do svého PC si nainstalujete program Dropbox a do svého mobilního telefonu si stáhnete aplikaci Dropbox z Google Play. Po rychlém nastavení jednoduše do tohoto virtuálního úložiště na vašem disku v PC přenesete písničku, poté se přihlásíte k Dropbox aplikaci v telefonu a písničku si jednoduše vyzvednete pod kolonkou Export. Audio-soubor pak exportujete na vaší SD kartu. Tahle možnost počítá s jedinou nutností, mít stálé a stabilní připojení k internetu.
https://www.youtube.com/watch?v=hEx9t73dFnY
4. Posláním z jiného telefonu přes Bluetooth
Téměř každý z nás zná situaci, kdy se nám u kamaráda líbila písnička, a tak jsme tohoto kamaráda požádali, aby nám jí poslal do telefonu přes technologii Bluetooth. Výhodou tohoto způsobu je, že se téměř o nic nemusíme starat, zatímco nevýhodou je pomalý přenos souboru a nutnost mít písničku v daném telefonu. Tento způsob můžete s chutí využít, když vás vaši drahocenní rodiče požádají o nahrání písniček do telefonu.
5. Přímým stažením písničky ze svého zařízení
Tato varianta je rozhodně nejlepší, nejpohodlnější a rozhodně nejrychlejší. Jedna možnost je ve svém telefonu spustit internetový prohlížeč, přejít na internetovou adresu pro stažení dané písničky, stáhnout písničku a ta je k dispozici rovnou pro přehrání. Druhým způsobem je stáhnout si z Google Play aplikaci na vyhledávání mp3 souborů a přes ní si písničku stáhnout. Na Google Play lze k tomuto účelu najít spoustu aplikací jako například Mp3 hudba ke stažení, popřípadě spoustu jiných.
Shazam a Soundhound
Když už se bavíme o hudbě, nelze opomenout dvě zajímavé aplikace, které posouvají možnosti zařízení s Androidem na vyšší úroveň. Líbí se vám na rádiu písničky a nevíte, kdo je zpívá? S tím je teď konec! Věděli jste, že váš telefon dokáže rozpoznat písničku za pár sekund na základě poslechu? Vsadil bych se, že toto vaše PC neumí! Stáhněte si aplikaci Shazam či Soundhound a neuvěříte.
Winamp měl v počítači každý. Teď přichází na Android a má skvělou vychytávku!
Tyto aplikace jsou velice jednoduché na ovládání, stačí otevřít aplikaci a hned kliknout na velký tlačítko pro vyhledávání. Poté už jen vyčkáváte pár sekund a zjistíte, jakou písničku právě hrají. Pokud umíte zpívat, můžete si danou písničku zazpívat a aplikace jí rozezná.
Tipy na oblíbené hudební aplikace
Písničky máme ve svém zařízení nakopírované. Nyní chceme hudbu přehrávat v našem zařízení a k tomu potřebujeme kvalitní hudební přehrávač. Těch je nepřeberné množství. První možností je použít originální přehrávač ve vašem zařízení, ať už máte telefon od Samsungu nebo HTC, každé zařízení obvykle hudební přehrávač obsahuje. Druhou možností je nahrát si alternativní multimediální přehrávač, který může nabídnout více funkcí a lepší hudební zážitek. Těch je ovšem na Google Play nepřeberné množství a další neustále přibývají. My si zmíníme několik nejoblíbenějších.
Poweramp Music Player
Jedná se o nejpopulárnější a dle hodnocení i nejoblíbenější hudební přehrávač na Android. Nabízí spoustu možností nastavení, rozsáhlý ekvalizér, je šetrný k baterii a poskytuje unikátní zvukový výstup. Zároveň podporuje všechny hudební soubory. Více o tomto přehrávači zde.
Poweramp Music Player
Meridian Media Player Revolute
Ačkoli tento multimediální přehrávač v dnešní době rozhodně nepatří mezi ty nejpopulárnější, já osobně ho preferuji. Meridian je jeden z nejstarších hudebních přehrávačů, přehrává jak audio tak video a disponuje příjemným grafickým rozhraním. Více o tomto přehrávači zde.
JetAudio
Další oblíbený hudební přehrávač je Jet Audio, který se dočkal konverze na Android poté, co se stal jedním z nejoblíbenějších hudebních přehrávačů pro PC. JetAudio vyniká oproti konkurenci unikátním nastavení basů a ekvalizéru. Více o tomto přehrávači najdete zde.
n7player Music Player
Nepříliš známý hudební přehrávač, který se dostává na výsluní a stává se neustále populárnějším přehrávačem pro Android. Tento music player je inovativní, neboť ve svém rozhraní využívá funkce multitouch. N7player je ke stažení zde.
n7player 2.0 Official Video
Winamp
Winamp je hudební přehrávač, který snad není třeba představovat. Před pár lety se jednalo o nejlepší hudební přehrávač pro PC, jež lze dneska považovat za klasiku v audio programech. Ačkoli se Winamp na PC těšil ohromné oblibě, jeho comeback se na poli Androidu už tak velkého ohlasu nedočkal a troufám si říct, že širokou veřejnost ničím nezaujal a nepřekvapil. Stále se však jedná o velice kvalitní music player. Stáhnout si ho můžete zde.
Komentáře (50)
Přidat komentář