TOPlist

Představení Google Nexus: Souhrn očekávaných novinek

Sdílejte:
Johanna Kovaczicz
Johanna Kovaczicz
27.9.2015 20:00 (27.9.2015 21:26)
Ikona komentáře 18
Představení Google
Reklama

V úterý Google plánuje vypustit do světa nové Nexus telefony a spolu s nimi oficiálně představit Android s roztomilým označením Marshmallow. Tím ale událost rozhodně neskončí. Internetem stále více kolují zvěsti o novém Chromecastu, včetně jeho partnerství se Spotify i aktualizované aplikaci. Událost se bude konat 29. září v 18 hodin našeho času. Už jste napnutí, na co všechno se vlastně můžete těšit? Projděte si toto shrnutí všech očekávaných produktů, se kterými se téměř s jistotou Google pochlubí.

Ne jeden Nexus, ale dva!

Google pravidelně ukazuje světu své smartphony každý podzim už pátým rokem. Letos ale představení naplánoval na září a navíc nás chce potěšit hned dvěma výrobky, které přibudou do početné Nexus rodinky.

Nexus 5X

Předešlý Nexus 5 byl na trh uveden před dvěma lety a tiše se letos na jaře vypařil. Teď se ale vrací, silnější než kdy dřív. Na celkovém designu by se opět mělo podílet LG a nástupce oblíbeného smartphonu si k číslu 5 přidá písmeno X. A co se týče specifikací, s největší pravděpodobností by se měly shodovat s naším přehledem. Větší displej: Nexus 5X by měl dostat větší displej a to o velikosti 5,2“. Rozlišení se pozastaví na hodnotě 1080p, což bude mít za následek menší snížení hustoty pixelů. Což není nutně na škodu – čím větší hustota pixelů, tím více dostává baterie telefonu zabrat. nexus 5X Čtečka otisků prstů: Google počítá s podporou čteček otisků prstů přímo v novém Androidu 6, proto by bylo logické, kdyby jednu dostal i Nexus 5X. Na uniklých fotografiích můžeme vidět šedý kruh, který by mohl být pro otisky prstů určen. Bohužel to ale vypadá, že se nachází v pěkně nepříjemné pozici. Více megapixelů: Hned nad potencionální čtečkou otisků se nachází kamera, která by měla disponovat 13 MPx. Přední fotoaparát pak 5 MPx. Lepší výkon: Šušká se, že Nexus 5X by měl být doprovázen procesorem Snapdragon 808 a RAM buďto 2 nebo 3 GB – což jsou také shodou okolností specifikace modelu Moto X Style. Verze velikosti vnitřní paměti budou ale opravdu bídné, pouze 16 nebo 32 GB. Možnost většího úložiště nebo slotu pro microSD se nedočkáme. USB Type-C: Ano, nový konektor. Nevýhodou bezesporu je, že se vám doma neválí tolik kabelů tohoto typu, jako těch obyčejných. Má to ale smysl – Nexus je telefonem, který má udávat směr a podsouvat trendy ostatním výrobcům. Redukci si navíc může pořídit každý. Nexus 5X Design: Vzhled by měl být relativně podobný staršímu bráškovi Nexus 5. Velká pevná záda v rozličných barevných variantách a jednoduchý černý předek. Klasika, která nevypadá vůbec špatně. Zahájení prodeje a cena: Obvykle trvá uvedení na trh několik týdnů a letošek nebude žádnou výjimkou. Spekulace ohledně ceny jsou však divočejší. Nexus byl po celou dobu své existence považován za levné zařízení, ale minulá vlajková loď se od rodinky cenovkou výrazně distancovala. Nový Nexus 5X má vyrukovat s cenovkou okolo 10 tisíc korun, což nikoho neurazí.

Nexus 6P

Loňský Nexus 6 byl vyroben za spolupráce Motoroly. Tento rok Google vsadil na čínského výrobce Huawei a rozhodl se pro spoustu změn, které z Nexus 6P dělají zcela odlišný telefon. Tak jako u modelu Nexus 5X, kromě hrstky potvrzených čísel skrze benchmarky, je většina specifikací pouze logickými domněnkami. Nový design: Netypický vzhled bude asi jednou z prvních věcí, kterou z fotografií vyčtete. Stopy po typicky vybouleném Motorola těle jsou pryč, místo toho se nám dostane klasického obdélníkového rámu se zaoblenými hranami a rovnými kovovými zády. Tedy až na podivnou vybouleninu v místě kamery. Doufejme, že se pod ní skrývá něco, co nevzhledný detail ospravedlní. Nexus 6P si budete moci dopřát ve stříbrné, černé, bílé a zlaté variantě. Nexus 6P l Čtečka otisků prstů: Asi žádné překvapení, že Nexus 6P se bude senzorem honosit také. Bohužel – stejně jako u Nexus 5X, je čtečka umístěna na nepříliš logickém místě. Menší displej: Zřejmě trochu nečekané, ale displej se smrskne z velikosti 6 palců na 5,7. Tato velikost se zdá být v kurzu, vsadila na ni jak Motorola u svého Moto X Style, tak Samsung s Note 5. Rozlišení dosáhne na 2560 x 1440 pixelů. Nový procesor: 6P si polepší i v této oblasti, konkrétně se dočká zbrusu nového procesoru Snapdragon 810 a RAM v hodnotě 3 GB. Protentokrát Google začíná s velikostí interní paměti na 32 GB, nabídne i verzi 64 GB a doufejme, že i 128 GB. To už je opravdu hodně místa. Fotoaparát: Je trochu těžší z uniklých snímků posoudit, jak velká je vyboulenina skrývající kameru. Snad pečlivě střeží opravdu vymazlenou čočku a další senzory. Podle benchmarků by zadní fotoaparát měl disponovat hodnotou 11 MPx a přední 7 MPx. Baterie: Podle nejnovějších informací by měl mít přístroj pěkně našlapanou baterii, konkrétně celých 3 450 mAh. USB Type-C: Ano, i Nexus 6P bude mít nový a modernější konektor. nexus 6p 3 Cena tohoto modelu bude pravděpodobně vyšší než u Nexus 5X, o datu vydání můžeme prozatím také jen spekulovat. Celý smartphone však halí rouška neznáma. LG spolupracuje s Google už přeci jen delší dobu, ale Nexus 6P je od Huawei prvotina. Nezbývá, než si počkat na všechny detaily do úterka.

Android Marshmallow

Samozřejmě, co by to bylo za představení Nexus telefonů, kdyby Google zároveň neodhalil nejnovější verzi operačního systému Android. Marshmallow byl oficiálně potvrzen v květnu a nedlouho po svém plánovém představení má započít série OTA aktualizací. O verzi Android 6 už toho bylo za posledních několik měsíců napsáno hodně, proto nepředpokládáme, že by se Google vytasil s převratnými novinkami, které by ještě známy nebyly. Těšit se můžeme třeba na důkladně vylepšený systém udělování práv aplikacím, lepší kontrolu nad spotřebou baterie a další menší vychytávky, které celek posunou výrazně kupředu. android 6

Dvě nová zařízení Chromecast

Google představil světu svůj Chromecast před dvěma lety a během této doby se snažil do plastové krabičky napěchovat co nejvíce služeb a neustále vylepšovat podporu. Kromě toho se ale nic moc nezměnilo. Pořád je to zařízení vzhledem připomínající flash disk, který se zapojí do televize a umožní tak například streamovat muziku, videa nebo samotný Chrome. Chromecast je ale připraven na změnu a Google plánuje na události vyrukovat hned se dvěma novými modely. google chromecast 2

Chromecast druhé generace

Nový design: Je to pořád tak nějak flashka, ale vypadá mnohem lépe. Nebo možná ještě podivněji, ale aspoň ztratila na velikosti. Doteď jsme mohli být svědky pouze rozostřených malých obrázků. Vypadá to však, že nová verze bude vypadat jako 3D Chrome logo v barevných variantách černá, žlutá a červená. New google chromecast Rychlejší Wi-Fi: Opravdu důležitá změna, která požitek z Chromecast posune o úroveň výš. Zařízení nyní podporuje 802.11ac Wi-Fi, což také značí podporu 5GHz sítí. To v praxi znamená vyšší rychlost a stabilnější připojení, které oceníte zejména při streamování filmů. Nová aplikace: Google také aktualizuje Chromecast aplikaci –  a to jak pro Android, tak i iOS. Zatím aplikace neumí nic jiného, než vás provést nastavením zařízení. Po novém updatu by měla být nápomocná při hledání obsahu ke streamování a aplikací, které jste nainstalovali pro sdílení v Chromecast. To jsou zatím všechny informace, které známe. Cena a datum vstupu na trh jsou zatím záhadou. Doufejme však, že Google zůstane u cenovky původního levného Chromecast, která se u nás vyšplhala na 1 600 korun.

Chromecast Audio

Chromecast Audio je zbrusu novým produktem, proto si nejsme zcela jisti, co vlastně můžeme očekávat. Informace jsou stále mlhavé, přesto máme několik tipů, o které se s vámi chceme podělit! Všechno je o muzice: A taky podcastech. A rádiu. A vlastně všechno ostatní možné i nemožné audio, jak už samotný přídomek Audio napovídá. Zařízení bude vypadat podobně jako Chromecast druhé generace, ale nebude se zasouvat do televize, nýbrž do reproduktoru skrze sluchátkový kabel a bude jak jinak – streamovat audio. Multi-room audio: Chromecast Audio by měl disponovat povedenou vychytávkou. Pokud si koupíte více těchto streamovacích zařízení a připojíte je k jednotlivým reproduktorům v domě, měly by se samy zesynchronizovat a hrát současně. Skvělé na párty, pro majitele větších domů nebo prostě pro vytvoření spousty hluku jen tak. Důležitý partner: Spotify. Asi není třeba dodávat více. Chromecast v současnosti spolupracuje třeba s Rdio, Deezerem nebo Pandorou, Spotify však jakoby neexistovalo. Až do této chvíle, kdy se podle očekávání má stát partnerem Chromecast Audio. Stejně jako Chromecast druhé generace, ani o Audiu vám toho co se týče ceny a uvedení na trh více říci nemůžeme. Přesto by toto zařízení nemělo svou cenovkou nikoho potrápit. Doufáme, že se těšíte na úterý stejně jako my! Zdroje: The Verge, 9to5Google.

O autorovi

Johanna Kovaczicz

Johanna Kovaczicz
Sdílejte: