TOPlist

Allocacoc PowerCube: využijte každou elektrickou zásuvku naplno (recenze)

powercube-titulka

Název společnosti Allocacoc vám pravděpodobně nebude příliš známý. Její nejúspěšnější produkt jste však mohli potkat v nejednom elektru. Jedná se o prodlužovačky a rozbočovače PowerCube, které jsou známé zejména díky svému nevšednímu tvaru krychle. Nám se do redakce dostalo nejen několik typů zmíněných prodlužovaček a rozbočovačů, ale například také velmi netradiční powerbanka. Jedná se skutečně o praktické řešení, nebo jen designový výstřelek?

Obsah recenze

Balení

Veškeré příslušenství powercube se prodává v částečně průhledním fóliovém balení, díky kterému snadno rozpoznáte s jakým produktem máte tu čest. V některých baleních pak naleznete i příslušenství v podobě montážních doků či oboustranných pásek, tomu se však budeme věnovat u jednotlivých produktů.

powercube-baleni

PowerCube Original a Extended

Rozbočovač krychlového tvaru PowerCube Original stál na počátku všech úspěchů společnosti Allocacoc. V případě základní verze naleznete na jedné straně vidlici pro zapojení do elektrické sítě a na pěti zbývajících stranách velké kulaté zásuvky. U verze PowerCube Original USB pak jednu ze zásuvek vystřídala dvojice USB portů s nabíjecím proudem 2,1A a napětím 5V. Během testování jsme zkusili nabít hned 5 telefonů. U 4 z těchto telefonů jsme se však v průběhu celého nabíjecího cyklu nedočkali většího proudu než 900 mA a jejich nabíjení tak bylo poměrně pomalé. Pouze u jednoho telefonu jsme pak byli schopni při nabíjení naměřit maximálně 1500 mA. Je však otázka, zda za nižší naměřený proud mohou skutečně rozbočovače PowerCube nebo je vina na straně telefonů. USB výstup na kostkách je totiž skutečně schopen poskytnout až 2A výstup.

powercube-original

PowerCube Extended pak není nic jiného než verze Original, doplněná o přívodní kabel o délce 1,5 nebo 3 metry. Praktickým detailem je poutko umístěné na tomto kabelu, které slouží k jeho uchycení na vybrané místo. Vedle toho pak v balení naleznete také montážní dok a sadu oboustranných lepících pásek. Díky tomu lze PowerCube Extended (či případně i Original) pevně uchytit, třeba na spodní stranu desky stolu. Možnost pospojovat několik typů kostek PowerCube v jednu zásuvkovou “lištu” na míru snad ani zmiňovat nemusíme. Všechny produkty PowerCube (tedy nejen Original a Extended) obsahují dětskou pojistku.

powercube-extended-uchyt

Tělo PowerCube Original a Extended je tvořeno bílým plastem. Jeho lesklý povrch sice nemusí být zrovna praktický, kvalita zpracování kostek je na druhou stranu příkladná. Obě varianty rozbočovačů pak mohou mít 4 různé barvy zásuvek – červenou, zelenou, modrou a šedou.

[aps_product_sz id=”415448″]

Ceny

Jak pravděpodobně očekáváte, ceny PowerCube budou o něco vyšší než je tomu v případě klasických prodlužovaček a rozbočovačů, horentních sum se však bát nemusíte. Nejzákladnější PowerCube Original se na našem trhu prodává za cenu okolo 269 Kč a jeho verze s prodlužovacím kabelem pak vychází na 339 Kč. O něco dražší je pak tento zásuvkový systém ve verzích s USB konektory. Základní PowerCube Original USB se prodává za cenu okolo 399 Kč a PowerCube Extended USB vychází v českých obchodech na 519 Kč.

Klady

+ Možnost zapojení i několika rozměrných adaptérů.
+ Možnost poskládat si prodlužovačku na míru svým potřebám.
+ Kvalitní a stylové provedení.

Zápory

– Vyšší cena.
– Lesklé plasty.
– U některých zařízení pomalejší nabíjení přes USB.

PowerCube Remote

Hledáte jednoduchý a i poměrně levný způsob jak získat ovladačem spínanou zásuvku? Společnost Allocacoc má snadné řešení v podobě PowerCube Remote a Remote Extended. Zařízení vypadá prakticky identicky jako výše zmíněné varianty Original a Extended jen s tím rozdílem, že na jedné straně se nenalézá zásuvka ani USB porty, ale rozměrné kulaté tlačítko. Vedle toho však obdržíte také dálkový ovladač ve stejném designu. I zde pak v případě Rxtended verze obdržíte montážní dok spolu s oboustrannými lepícími páskami.

powercube-remote-extended

Zejména dálkové ovládání je pak zajímavé hned z několika důvodů. V první řadě dálkový ovladač nepotřebuje baterie ani žádné externí napájení. Snadné uchycení prakticky na libovolný hladký povrch pak umožňuje nano podložka na spodní straně. Díky té lze navíc ovladač opakovaně přemisťovat. PowerCube je možno zakoupit v setu společně s jedním ovladačem a nebo každé zvlášť.

powercube-remote

Párování rozbočovače a ovladače je snadné a rychlé, stačí podržet tlačítko na rozbočovači po dobu 5 vteřin a následně zmáčknout tlačítko na ovladači. Spárovat lze jeden dálkový ovladač s několika rozbočovači i několik ovladačů s jedním rozbočovačem. Výrobce udává maximální dosah ovladače až 25 metrů, nám v rámci rodinného domu fungoval na vzdálenost přibližně 15 metrů, i to je však více než dostatečná hodnota. Allocacoc se také chlubí tím, že tlačítko můžete ovládat také nohou. PowerCube Remote se vyrábí v bílé a černé barevné verzi.

03-dalkove-ovladani

Ceny

Základní PowerCube Remote s dálkovým ovladačem se prodává za cenu 659 Kč, bez ovladače pak vychází na 459 Kč. Verze s prodlužovacím kabelem stojí na našem trhu 789 Kč s ovladačem a 579 Kč bez něj. Samotný ovladač lze zvlášť dokoupit za 259 Kč.

Klady

+ Snadný způsob jak získat dálkově spínanou zásuvku.
+ Možnost zapojení i několika rozměrných adaptérů.
+ Možnost poskládat si prodlužovačku na míru svým potřebám.
+ Kvalitní provedení.
+ Dálkový ovladač bez baterií.
+ Variabilní možnosti párování ovladačů a zásuvek.

Zápory

– Vyšší cena.
– Lesklé plasty.

PowerCube ReWirable

Pro lidi často cestující do zahraničí si společnost Allocacoc připravila PowerCube ReWirable. V podstatě se jedná o výše zmíněný PowerCube Original s jednou zvláštností. Klasická evropská zástrčka zde může být zaměněna za jednu ze 3 koncovek pro Velkou Británii, USA a Japonsko nebo Austrálii a Čínu. Pod koncovkou se navíc nachází celosvětově rozšířená IEC koncovka známá například z počítačových zdrojů. Do rozbočovače tak můžete připojit kabel s vhodnou koncovkou a rázem máte z rozbočovače i prodlužovačku.

powercube-rewirable

Snad jedinou slabinou jinak povedeného příslušenství na cesty je pak mechanizmus pro zajištění vyměnitelné koncovky. Ten je tvořen pouze jedním plastovým zobáčkem, který koncovku příliš dobře nejistí. Při vytahování PowerCube ReWirable ze zásuvky se nám tak nejednou stalo, že nám konektor zůstal v zásuvce jelikož jsme jej z rozbočovače vytrhli. Vedle klasické verze s pěticí zásuvek výrobce nezapomněl ani na verzi se 4 zásuvkami a dvěma USB porty s nabíjecím proudem 2,1A.

[aps_product_sz id=”415454″]

Ceny

Základní PowerCube ReWirable u nás seženete za cenu 429 Kč, pokud budete vyžadovat i USB nabíjení, připravte si 579. Pokud budete potřebovat další sadu 4 vyměnitelných zástrček, můžete ji dokoupit za 159 Kč.

Klady

+ Možnost zapojení i několika rozměrných adaptérů.
+ Praktický společník na cesty.
+ 5 zástrček v balení.
+ Kvalitní provedení.

Zápory

– Chatrný mechanizmus vyměnitelných zástrček.
– Lesklé plasty.
– U některých zařízení pomalejší nabíjení přes USB.

PowerCube PowerBar USB

Další typ prodlužovačky od Allocacoc vsází spíše na designové pojetí. Tenká lišta s dvojicí elektrických zásuvek a dvěma USB porty lze pomocí oddělávacího klipu a staré známé oboustranné pásky přichytit jak ke spodní, tak k vrchní straně desky kancelářského stolu. Díky zkosení na zadní straně pak lze PowerBar uchytit i šikmo k desce stolu. Toto řešení usnadňuje přístup ke konektorům, způsob uchycení pouze pomocí oboustranné pásky v nás však nevzbuzoval velkou důvěru a byť během testu páska dělala co mohla, dlouhodobě bychom se na ni raději příliš nespoléhali.

powerbar-usb

Využitelnost této prodlužovačky pak komplikuje fakt, že do ní nezapojíte kulatou zástrčku. Malý rozestup mezi jednotlivými zásuvkami pak pro změnu prakticky znemožňuje zapojení dvou napájecích adaptérů vedle sebe. Stejně jako v případě všech kostek PowerCube, i PowerBar má na USB portech napětí 5V a proud 2,1A. I zde pak platí, že ne každý telefon je schopen využít plný nabíjecí výkon.

Ceny

PowerBar USB seženete na našem trhu za cenu 399 Kč. Pokud se obejdete bez USB portů, zaplatíte jen 339 Kč.

Klady

+ Stylový design.
+ Kvalitní provedení.
+ Mnoho způsobů umístění.

Zápory

– Nelze zapojit dva adaptéry ani kulaté zástrčky.
– Lesklé plasty.
– U některých zařízení pomalejší nabíjení přes USB.
– Vyšší cena.

PowerUSB Portable

Jedna z nejzvláštnějších powerbank na které můžete na současném trhu narazit nese název PowerUSB Portable. Vlastně se prvoplánově ani nejdená o powerbanku, ale USB hub se 4 USB a jedním micro-USB konektorem. Díky tomu můžete rozšířit konektorovou výbavu například vašeho notebooku o další 4 USB a prostřednictvím těch připojit třeba externí úložiště či periferie. V těle rozbočovače je pak o integrovaná baterii s kapacitou 5000 mAh. Její aktuální nabití zjistíte pomocí 4 LED diod na těle zařízení. Oproti jiným produktům PowerCube, PowerUSB portable dokáže nabíjet proudem až 2,1 A a to všech 5 testovacích telefonů bez vyjímky. Nabíjecí proud na jeden konektor se pak snižuje až s připojením více zařízení.

powerusb-portable

Baterii navíc můžete nabít tak, že PowerUSB Portable zapojíte přímo do elektrické sítě, k čemuž slouží odnímatelná zástrčka. Systém je zde stejný jako v případě PowerCube ReWirable. Pokud si tak dokoupíte náhradní konektory pro další země, můžete PowerUSB Portable využít pro nabíjení vaší elektroniky po celém světě. Bohužel stejný je i mechanizmus držící konektor v těle zařízení a tak i PowerUSB Portable budete muset z elektrické sítě vytahovat s velkou dávkou opatrnosti. Naopak pochválit musíme dva červené okraje z gumy, které slouží k namotání USB kabelu. V balení pak vedle samotného PowerUSB Portable a evropské zástrčky obdržíte také krátký micro-USB kabel.

[aps_product_sz id=”415454″]

Ceny

PowerUSB Portable se na našem trhu dá koupit za cenu okolo 479 Kč. Pokud se obejdete bez funkce powerbanky, zaplatíte za USB hub a nabíječku 279 Kč.

Klady

+ Praktický společník na cesty.
+ Možnost nabíjet až 4 zařízení současně.
+ Funkce USB hubu.
+ Vyměnitelné zástrčky.

Zápory

– Chatrný mechanizmus vyměnitelných zástrček.
– Pouze 5000 mAh baterie.
– Lesklé plasty.

PowerExtension

Předposlední příslušenství z dílny společnosti Allocacoc, kterému se budeme v dnešní recenzi věnovat, vypadá na první pohled jako obyčejná prodlužovací šňůra s jednou zástrčkou. Ona to v podstatě vcelku obyčejná prodlužka i je, ovšem nebyl by to Allocacoc, aby nepřišel alespoň s drobným vylepšením.Otočením zařízení zapojeného v zásuvce totiž můžete dodávku proudu přerušit, nebo naopak obnovit. Zda je elektřina zapnutá či vypnutá pak snadno zjistíte díky přítomnosti LED indikace. Ta je však až zbytečně silná a v noci může působit rušivě. Samozřejmostí je pak přítomnost dětské pojistky.

powerextension

Ceny

Prodlužovací kabel PowerExtension se prodává ve dvou délkách- 3 a 5 metrů. V závislosti na té pak za prodlužku zaplatíte 299 nebo 359 Kč což je o něco víc než u běžných prodlužovacích kabelů.

Klady

+ Kvalitní provedení.
+ Možnost vypnout/zapnout elektrický proud.

Zápory

– LED indikace v noci působí rušivě.
– Pouze 3 a 5 metrová verze.
– Vyšší cena.

Power CableUSB

Na závěr zde máme zajímavou vychytávku v podobě Power CableUSB. Na jednom konci tohoto kabelu naleznete klasický USB-A konektor, zatímco na straně druhé se usadil poněkud zvláštně vyhlížející “kříž” ze tří konektorů. Konkrétně se jedná o microUSB, MiniUSB a Lithning konektor. Jedním kabelem tak můžete nabíjet například telefon s Androidem i iPhone, ne současně pochopitelně. Délka plochého kabelu je 80 cm, tedy více než dost pro účely nabíjení telefonu nebo jeho propojení s počítačem. Škoda jen, že výrobce místo MiniUSB neosadil kabel pomalu se rozšiřujícím USB-C.

To má však za úkol napravit nová verze kabelu nazvaná Power CableUSB-C. Právě u ní výrobce nahradil nepříliš rozšířené miniUSB za moderní USB-C. Vedle toho však nová verze kabelu nabídne také délku 150 cm a několik barevných provedení.

power-cableusb

Cena

Power CableUSB můžete na našem trhu zakoupit za cenu okolo 159 Kč, delší verzi s USB-C pak můžete koupit za 219 Kč.

Klady

+ Kvalitní provedení.
+ Možnost připojit řadu různých zařízení.

Zápory

– Testované variantě chybí USB-C.
– Vyšší cena.

Závěr

Co ještě doplnit závěrem? Snad jen, že nás produkty společnosti Allocacoc příjemně překvapily. Zejména “kostky” bodují svou variabilitou a možností poskládat si zásuvkový systém přesně na míru svým potřebám a kdykoliv jej celý přeskládat jak se vám zrovna zamane. Vedle “obyčejných” prodlužovaček a rozbočovačů PowerCube Original a Extended musíme vyzdvihnout především USB hub/powerbanku/nabíječku PowerUSB Portable. Ta je totiž neuvěřitelně všestranným pomocníkem nejen pro lidi, kteří jsou často na cestách. Velmi nás pak zaujal PowerCube Remote s dálkovým ovladačem bez nutnosti měnit baterie.

Jedním z největších nešvarů téměř všech testovaných produktů pak bylo použití sice kvalitních, ale lesklých plastů. Ty lákají otisky a velmi dobře je na nich vidět i každé smítko prachu. Rozporuplné dojmy v nás pak zachovali USB porty u rozbočovačů, které nabídly vysoký proud pouze některým telefonům. To však nutně nemusí být chyba PowerCube.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Allocacoc.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)