Pondělní nálož aplikací #13 – Novinky pro Android z obchodu Google Play
- Články
- Jan Olejník
- 8.7.2013
- 8
Třináctka v názvu rozhodně neznamená neštěstí, ba naopak. I tento týden se nám sešla velmi příjemná sestava nejrůznějších aplikací, které vám pomohou s každodenními úkony a najde se i něco ke hrám. Jako každé pondělí vám tedy přinášíme výběr toho nejzajímavějšího, co se v posledních dnech na Google Play urodilo.
Adobe Presenter Mobile
Produkty společnosti Adobe patří dlouhodobě ke špičce grafického softwaru. Na Android se nyní dostává jejich nejnovější kousek – Presenter Mobile. Ten přímo navazuje na počítačový Presenter a vhodně jej doplňuje o mnohé funkce. Samotný Presenter umí obohacuje prezentace z PowerPointu o nové možnosti eLearningu a efektivní výuky, přičemž mobilní varianta mu zdatně sekunduje. Dovoluje otevřít soubory s prezentacemi pomocí vložení URL odkazu do aplikace, takže máte své materiály vždy s sebou.
Brightness
Pokud již vlastníte aplikaci Lux, asi vás Brightness ničím nezaujme, jeho cíl je v podstatě velmi podobný: možnost ztlumit podsvícení displeje pod hodnoty umožněné výrobcem. Lux na tuhle užitečnou funkčnost nabaluje ještě další zajímavosti, které ale třeba nevyužijete a tím pádem pro vás ani nebude mít smysl platit 60 Kč za aplikaci, pokud existuje alternativa za podstatně nižší cenu. Brightness funguje parádně, vyzkoušeli jsme jej na HTC One a můžeme potvrdit, že hodnota -100 % opravdu znamená úplně černou obrazovku. Na čtení v posteli ideální.
Float Widgets
Poměrně zajímavá aplikace se nám rýsuje na webu XDA Developers, kde uživatel sak-venom1997 prezentuje svůj projekt jménem Float Widgets. Jedná se o “plovoucí” widgety, tedy takové, které jsou neustále vidět a nacházejí se nad otevřenými aplikacemi. Beta 2.32, kterou jsme testovali, je již plně funkční, avšak k dokonalosti ještě pár krůčků chybí – například přemisťování některých prvků (YouTube) je poněkud nešťastné a občas jsme s ovládáním bojovali. I tak ale nutno uznat, že velká naděje do budoucna tu je a pokud jste zvyklí na telefonu plánovat schůzky a vyřizovat e-maily, může se vám takový “always on top” kalendář hodit. Na Google Play zatím Float Widgets nenajdeme, nejnovější verzi najdete na XDA Developers, momentálně je to 2.32.
Scientific 7 Minute Workout
Žádná z letních reklam na osvěžující nápoje vás z pochopitelných důvodů neupozorní na šílené množství cukru ve složení a pak si můžete akorát lámat hlavu, kde se vzala ta pneumatika na břiše. Ta na pláži moc reprezentativně nevypadá. Na Androidu existuje slušná řádka aplikací, která se chlubí tím, že z vás udělá štíhlého svalovce, tak proč zrovna Scientific 7 Minute Workout? Ta totiž tvrdí, že namísto klasických a dobře známých posilovacích cvičení, kterým se věnujete 30-60 minut několikrát do týdne, prý stačí jenom 7 minut vysoce intenzivního tréninku. Tvůrce aplikace tvrdí, že ji připravil primárně pro své využití, protože žádná jiná nesplňovala jeho požadavky. Je zdarma, což je rozhodně plus, nedá se však tvrdit, že by se jednalo o nějaký zázračný kousek, díky kterému se do cvičení opřete jak Schwarzenegger. Pokud chce se sebou člověk vážně něco dělat, jistě to zvládne i bez této appky, protože důležitá je především vůle. Na druhou stranu možnost zaznamenávat si dosažené úspěchy společně s úhledným vzhledem a příjemnými vychytávkami dělají z tohoto drobného programu velmi solidního asistenta. PRO verze je po omezenou dobu pouze za 0.99 USD
PowerLine
Osobně mám tak trochu slabost pro widgety s minimalistickým designem a PowerLine krásně zapadá mezi ně. Pomocí zcela obyčejných barevných čar rozmístěných po stranách displeje vašeho zařízení vás informuje o zbývající energii v akumulátoru, o vytížení CPU či pamětí nebo třeba o stavu volného místa na úložištích. Promyšlené, nenápadné a docela stylové. Verze zdarma vám umožní umístit pouze dva ukazatele, za dvacku už je verze s devíti indikátory.
#Square
Pokud patříte mezi uživatele služby Instagram, zbystřete. Aplikace #Square vám dovolí obejít nepěknou vlastnost této sociální sítě – veškeré uploadované fotky jsou totiž bůhvíproč oříznuty do čtvercového formátu. Díky této aplikaci si můžete případné fotografie v klasickém formátu upravit tak, že se nad i pod samotným obrázkem objeví černé pruhy, tudíž Instagram nebude už nic ořezávat a na fotografii bude vidět celá scéna. Možná to není úplně elegantní řešení, ale svůj účel splní.
Kitty play
Pod poněkud zvláštním názvem se skrývá bohatá kolekce (živých) tapet a témat, která jen čekají na to, až si je nainstalujete na telefon. V podstatě se jedná o přehledně katalogizované odkazy vedoucí na Google Play. K instalaci témat budete potřebovat oblíbený GO Launcher Ex a pokud se nechcete prohrabávat tunami aplikací v obchodně Play a zajímají vás jen samotná témata či widgety, Kitty play je dobrá volba.
Hundreds
Hundreds je logický rychlík, který vyžaduje rychlé prsty i uvažování. Na iOS sklidil vavříny slávy a nyní se dostává i na Android, přičemž ani velká světová média nešetří chválou. Koncept je jako vždy geniálně jednoduchý: ťukáním na kruhy zvyšujete číslo v kruhu obsažené. Cílem je, aby součet čísel ve všech kruzích dával dohromady rovnou stovku. Jenže pokud se geometrické obrazce dotknou, hra končí. Netřeba jistě připomínat, že to není až tak jednoduché, jak se může zdát. Hra sice stojí nemalých 60 Kč, ale se svými více než 100 úrovněmi vás zabaví na hodně dlouho. Pro hraní doporučujeme tablet. Škoda jen, že neexistuje demo.
http://youtu.be/HNn5eLlSDxA
Froguts Frog Dissection
A bizár na závěr. Simulátor pitvy žáby. Jo, vážně. Vysoce kvalitní grafika, optimalizováno pro tablety. Pitva žáby. Nutno podotknout, že vše je zpracováno (z mého laického pohledu) velmi realisticky. Určitě se podívejte na video a zvažte, zda vám taková učební pomůcka za 115 Kč stojí…
Za sebe říkám jediné: dělá se mi z toho špatně stejně jako před lety na škole, což je vlastně pochvala :)
First Ever Android Virtual Frog Dissection App – by Froguts
Komentáře (8)
Přidat komentář