TOPlist

Pohled na Tweetdeck for Android

Sdílejte:
Od uživatelů
Od uživatelů
17.8.2010 08:28 (9.4.2015 10:19)
Ikona komentáře 13
No Image 02
Reklama

Tweetdeck je multiprotokolový klient – čtečka – pro sociální sítě Twitter, Facebook, Foursquare a Google Buzz, který vyniká svým rozdělením informací do přehledných panelů, kde jsou tak odděleny například přehledy (timelines) od reakcí (mentions). Tweetdeck je napsaný pro platformu Adobe AIR, která zaručuje bezproblémový chod na Windows, Mac OS i Linuxu, svou verzi mají též iPhone a iPad. Dlouho chyběla verze pro Android, která se nyní představuje v beta verzi. Vyrovná se dospělé verzi na desktopu? Nedávno unikla interní testovací verze Tweetdecku pro Android, na což vývojáři reagovali upozorněním, že se jedná o staré sestavení a že se vyplatí počkat na veřejnou betu. O několik dní později beta opravdu vyšla, takže co nabízí?

Home, Me a Direct Messages

S čím budete pracovat nejčastěji, je sloupec s přehledy (timelines), v Tweetdecku prostě nazvaný Home. Výstřižek001Nabízí designově příjemné zobrazení statusů rozdělených podle pozadí ke které síti patří – šedé pozadí mají příspěvky z twitteru, tmavomodré z Facebooku, Buzz dostal tmavě červenou a Foursquare světle modrou. Všude barvy sedí, nikde nic nebije do očí. V záhlaví každého sloupce najdeme stavový řádek, zobrazující název sloupce, kde se nacházíme, při pohybu mezi statusy se pak název sloupce plynule mění na čas odeslání příspěvku, nad kterým zrovna přejíždíme. Po stranách stavového řádku pak najdeme tečkami vyznačený počet sloupců, které se nachází na každé straně, podobně jako se zobrazuje počet ploch v čistém Androidu. Druhým sloupcem je sloupec Me, kde se soustřeďují mentions z twitteru, upozornění z Facebooku, a tak dále. Třetí sloupec potom má všeříkající název Direct Messages.

Další možnosti

Výstřižek003Ve spodní části rozhraní se nachází čtyři tlačítka – první s bublinou vede na obrazovku s psaním statusu, druhé s mřížkou nabídne jakýsi „rychlý přístup“ na profily vybraných kontaktů (zatím zvláštně roztříštěný, doufejme, že to vývojáři doladí), třetí – s lupou – vede na vyhledávání na twitteru a konečně čtvrté, s vyobrazením kompasu zobrazí mapu s nejbližšími zajímavými místy, v mém okolí nechybí pizzerie, pekařství, zastávky MHD a další. Po kliknutí na ikonu místa se zobrazí název a doba chůze k danému místu s možností nechat se rychle odnavigovat pomocí Google Maps.

Celkový verdikt: 92%

Výstřižek002Body snižuje nedoladěnost rychlého přístupu ke kontaktům a chybící podrobnější nastavení (nastavit lze, jen jestli bude nebo nebude upozorňovat na novinky v každém sloupci), i přesto se však zdá alespoň mě použitelnější než Twitter for Android i Facebook for Android dohromady. Další bod dolů je za pomalé vypnutí GPS při zavření mapy – přeci jen GPS modul je velmi účinný žrout baterie a každých pár desítek sekund připojení navíc nepotěší. Kde si ho můžete stáhnout? Musíte disponovat Tweetdeck účtem a přihlásit se na této stránce. Obratem vám přijde e-mail s instrukcemi a odkazem na samotnou aplikaci. Omluvte prosím mírnou roztřesenost písma v okolních screenshotech, jsou způsobeny programem pro zachycování obrazovky Androidu, veškeré UI je jemné, tak jak má být.

Další screenshoty

Výstřižek004

Článek publikován s písemným souhlasem autora Davida Knapa

O autorovi

Od uživatelů

Od uživatelů
Sdílejte: