Situace kolem Pixel 4a telefonů se zamotává. Co to Google vymýšlí?
- Zprávičky
- Marek Houser
- 17.1.2020
- 2
V průběhu příprav na vydání odlehčené verze telefonu Pixel 4 se objevily velmi zvláštní informace, které poukazují na netradiční záměry firmy Google. Telefon Pixel 4a, který by měl mít dle tradic i očekávání oproti svému předchůdci slabší specifikace a o poznání nižší cenu, prý přijde minimálně ve dvou variantách. Na tom by ještě nebylo nic neobvyklého, měli jsme tu také modely 3a a 3a XL. Zvláštní ale je, jaké komponenty výrobce do telefonů chystá. Podle nich se dá totiž odhadovat, že minimálně XL verze citelně poskočí z třídy středně drahých telefonů do sféry těch dražších. A tam by se jí hodně těžko konkurovalo vlajkovým lodím jiných značek.
Informace je založená na kódových označeních nových Pixel produktů. V komunitě XDA Developers zaznamenali jména sunfish, redfin a bramble. Ke všem jsou evidence o základním hardwarovém vybavení a tady to začíná být trochu matoucí. Heslo sunfish by mělo ukrývat základní model Pixel 4a a jeho specifikace hovoří o čipsetu Snapdragon 730. To je logický nástupce verze 670 z modelů 3a a 3a XL, přičemž splňuje zmíněná očekávání v hladině rozumná cena / rozumný výkon. Procesor nepodporuje 5G sítě, ale to bude většině zákazníků u tohoto typu telefonu asi jedno. Google to tak ale asi nebere a právě touha mít telefon pro tyto vysokorychlostní přenosy je zde předmětem diskuze. Sestavení (schválně nepíšeme přístroje, může jít o jeden telefon jen s různými názvy či základními deskami) s označením redfin a bramble už ve své výbavě mají Snapdragon 765 s podporou 5G sítí. A tím se dostáváme do jiné ligy.
Proč chce Google 5G modul v “osekané” verzi?
Zahraniční komentátoři se podivují nad tím, proč by něco takového Google dělal. Pixel 3a se prodával na omezeném množství trhů a jen tři z nich momentálně tyto vysokorychlostní sítě mají. Ano, například Spojené státy jsou primárním trhem a tam jsou 5G sítě na velkém vzestupu. Ale proč chce Google dostat 5G modul do svých telefonů právě teď? A proč zrovna do modelu, který má být zástupcem levnějších a “osekanějších” verzí? S čipsetem Snapdragon 765 by cenovka přístroje vystřelila odhadem i nad 550 dolarů, což je v přepočtu přes 12 500 korun. V takové hladině už se bude “lehčímu” Pixelu velmi těžko konkurovat třeba OnePlus 8. Už i u předchozího Pixelu 3a XL se mluvilo o tom, že do střední třídy velmi těžko zapadá. Ten stál 480 dolarů (cca 10 800 Kč).
Tajný dokument Googlu odhalil největší problém Pixelů. Týká se čipsetů Tensor
Tuto zprávu přebíráme jako údiv jiných novinářů, ale musíme se k němu přidat. Za nás to moc smysl nedává. Samozřejmě se taky ale může stát, že si Google (jek už se u něj několikrát stalo) strategii rozmyslí, obrátí ze dne na den kormidlem a všechno může být nakonec jinak. Na oficiální specifikace Pixel 4a telefonů si ještě chvilku počkáme. Jsme zvědaví, s čím americký gigant finálně přijde.
Koupili byste si Pixel 4a (XL) za takovou cenu?
Zdroj: apolice
Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi
Komentáře (2)
Přidat komentář