Chytrá váha Xiaomi nahradí i profi přístroje. Má 8 senzorů a stojí jen 1100 Kč
- Zprávičky
- Libor Foltýnek
- 5.6.2024
- 5
- Chytrá váha Xiaomi s osmi elektrodami umí měřit složení těla velice přesně
- Běžné váhy mají jen čtyři senzory a hodně dat jen odhadují
- Pokud se váha dostane na náš trh, bude to bestseller
Xiaomi uvedlo na trh novou chytrou osobní váhu. Je zajímavá tím, že je osmielektrodová, měří tedy velice přesně a hlavně na různých místech těla.
Proč je takové měření důležité? Pokud máte váhu, která má kontaktní elektrody jen na chodidlech, měří se vlastně jen dolní polovina těla. Naopak měření chytrými hodinkami zase měří složení těla pouze v horní polovině. Tato váha ale může podobně jako profesionální přístroje změřit rozložení vody, tuku a svalů v celém těle. To je důležité, protože u mužů a žen se tuk ukládá odlišným způsobem, a proto měření pouze poloviny těla může podávat nepřesné informace.
Ukládání tuku
Muži mají tendenci ukládat tuk především v oblasti břicha a trupu zatímco ženy mají tendenci ukládat tuk v oblasti boků, stehen a hýždí.
Dvoufrekvenční osmielektrodové měření
35 komplexních ukazatelů
Použitím osmielektrodové váhy na tělesný tuk Xiaomi můžete jednorázovým měřením získat analýzu tělesného složení. S až 35 komplexními ukazateli poskytuje vědecké rady pro fitness a tvarování těla, což vám umožní snadno sledovat změny tělesného stavu a dosáhnout dokonalé postavy.
Pomocí kontaktu těla se čtyřmi elektrodami na váze a čtyřmi elektrodami na rukojetích se na tělo aplikuje vícefrekvenční biologický střídavý proud, který vytváří několik elektrických okruhů po celém těle. Měření segmentů levé ruky, pravé ruky, trupu, levé nohy a pravé nohy poskytuje jasný obraz o rozložení tuku a svalů v jednotlivých částech těla. Změny v těle jsou tak zřejmé na první pohled, což umožňuje cílenější cvičení a fitness.
Lze měřit pouze data dolní poloviny těla, data horní poloviny těla jsou pak odhadována na základě algoritmu a nebo segmentované měření dat celého těla, což je přímé měření bez odhadů.
Osmielektrodová chytrá váha Xiaomi
Tradiční váhy na tělesný tuk používají nízkofrekvenční proud, který měří pouze hodnoty bioimpedance extracelulární tekutiny, zatímco osmielektrodová chytrá váha Xiaomi používá vysokofrekvenční i nízkofrekvenční střídavý proud, který měří bioimpedanci intra- a extracelulární tekutiny. V kombinaci s osobními údaji měřeného a algoritmem AI vypočítává tělesné složení a zdravotní data.
Díky velké kontaktní ploše ITO (oxid india a cínu) dochází ke kontaktu celým chodidlem, data jsou tedy spolehlivější. Různé inovativní designy zajišťují přesnost i těch nejmenších detailů. Na váhu se vleze chodidlo o maximální velikosti 48 (EUR).
Konektivita a měření celé rodiny
Váha se připojí k Wi-Fi, umožňuje přímé měření a automatické ukládání dat do cloudu, můžete si kdykoliv prohlédnout data v aplikaci. Také je možné zařízení připojit pomocí Bluetooth a přímo zobrazit měřicí data. Podporuje sdílení zařízení. Měřit se může celá rodina a váha inteligentně rozpozná členy rodiny a automaticky přiřadí data. Podporuje také režim měření pro návštěvníky, kdy data nejsou ukládána. Váha umí dokonce režim měření s dítětem v náručí. Zajímavá je funkce test rovnováhy.
*Minimální hmotnost pro měření je 0,1 kg, pro předměty do 5 kg je potřeba lehce klepnout na váhu nebo provést opakované měření.
Cena a dostupnost
Váha se nyní prodává v Číně za standardní cenu 399 Juanů (1250 Kč), nyní se dá pořídit za akční cenu 349 Juanů (1100 Kč). Ohledně dostupnosti v ČR nemáme nyní informace, ale vzhledem k tomu, že jiné modely se prodávají , můžeme doufat. Otázkou je, jestli nebude uvedení na evropský trh blokovat certifikace.
Máte doma vícesenzorovou váhu?
Zdroj: Mi.com
Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi
Komentáře (5)
Přidat komentář