NutriAtlas – zjistěte složení potravin a vyvarujte se éček
- Recenze
- Matěj Machytka
- 14.3.2014
- 19
Ať už jste se rozhodli zapojit do našeho nového projektu Jak hubnout chytře se SvětemAndroida nebo zatím pouze přihlížíte, bude se vám hodit aplikace NutriAtlas. Ta nabízí komplexní přehled o potravinách, které najdeme v obchodech a jejich složení. Snadno se dozvíte, kolik obsahuje “šunkový speciál” éček nebo jaké alergeny najdeme v mléčných výrobcích. Pokud chcete začít jíst zdravěji, aplikace od českých vývojářů vám pomůže.
NutriAtlas – co umí?
- Encyklopedie éček
- Encyklopedie potravin a jejich složení
- Nákupní lístek
- Recepty
- Články a blogy
- Kalendář
- Diskuze
Encyklopedie éček – poradí, která jsou nebezpečná
Na éčka dnes narazíme i v potravinách, kde bychom to nečekali. Pokud se těm škodlivým chcete vyhnout, NutriAtlas vám pomůže. S emulgátory, stabilizátory a dalšími “vychytávkami” moderního potravinářství je potíž, poněvadž ani při pohledu na obal nepoznáme, jak škodlivá jsou (pokud je neznáme z paměti). Právě tento problém řeší encyklopedie éček, ve které najdete jejich kompletní výčet. Zobrazit si je můžete buď ve skupinách, kompletním výčtem nebo pouze ty nejškodlivější.
Nechybí stupnice škodlivosti, jež vás poučí podle jakých kritérií jsou éčka hodnocena. Některé látky nemusí být vhodné pro děti, mohou obsahovat alergeny či být rakovinotvorné. S aplikací NutriAtlas budete vědět, jaké “E” číhá na obalu vašich oblíbených potravin.
Encyklopedie potravin a jejich složení – vím, co jím
Informace o složení bývají na obalech občas tak titěrné, že lidé se slabším zrakem mohou mít s jejich přečtením dost zásadní problém. Ale nejen ti. NutriAtlas hlavně není jenom o výčtu složení, ale sdělí vám energetickou hodnotu výrobku, podíl bílkovin, cukrů a tuků, přihodí výpis éček a hodnocení uživatelů. Nutno uznat, že ne u všech potravin jsou informace kompletní (průběžně se doplňují), i tak se jedná o velmi cenný zdroj informací. Člověk by se až divil, co za látky obsahují některé výrobky.
NutriAtlas podporuje skenování čárových kódů, takže během nakupování stačí fotoaparát nasměrovat na obal produktu a hned máte jasno, zda vám prospěje či nikoliv. Skenování čárových kódů významně vylepšuje použitelnost v praxi, textové vyhledávání v seznamu by bylo příliš zdlouhavé.
Nákupní lístek – na nic nezapomenete
Pokud patříte k lidem, kteří bez nákupního seznamu donesou domů polovinu dobrot, protože na druhou zapomněli, přijde vám vhod nákupní lístek. Velmi snadno do něj naházíte všechny položky a v případě, že si pamatujete alespoň hrubou cenu produktů, které chcete koupit, aplikace spočítá, kolik peněz budete potřebovat.
Jak bývá u podobných aplikací zvykem, seznam můžete sdílet s ostatními (až po registraci).
Recepty – inspirujte se
Jeden aby stále vymýšlel, co vařit. Když vám dojde inspirace, i v této oblasti může NutriAtlas pomoci. Recepty jsou přehledně rozčleněny do kategorií podle jejich základní potraviny (jídla z rýže, jídla z těstovin), nechybí ani tipy na jídla pro děti, dezerty či koktejly. U každého receptu najdete postup přípravy, potřebné suroviny a kolik vám to celé zabere času.
Sečteno, podtrženo
NutriAtlas mě potěšil svou komplexností a využitím v praxi. Nejenže už poznáte každé éčko na obale, dozvíte se energetické hodnoty a složení potravin, které denně kupujete, ale zároveň si můžete sestavit nákupní lístek či se inspirovat recepty. V aplikaci najdete i články a blogy, kde můžete čerpat chuť jíst zdravěji. Po zaregistrování (najdete v nastavení) můžete přispívat do diskuzí, hodnotit potraviny nebo recepty. Aplikaci najdete v Google Play ve verzi zdarma nebo za 57 Kč. Placená verze neobsahuje reklamy a autoři si podporu nepochybně zaslouží.
Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi
Komentáře (19)
Přidat komentář