TOPlist

Nejporuchovější součástky v mobilech z druhé ruky: Na co se zaměřit při koupi použitého smartphonu?

Sdílejte:
David Trlica
David Trlica
27.2.2019 16:51 (9.12.2022 23:03)
Ikona komentáře 2
nejporuchovejsi soucastky v mobilech
Nákup telefonu z druhé ruky může být riskantní, koneckonců nevíte, co předchozí majitel s telefonem dělal. Nová data ukazují, že to takový risk nemusí být. Společnost OptoFidelity zveřejnila, které jsou nejporuchovější součástky v mobilech a kolik procent telefonů má s nimi problémy.

Nejporuchovější součástky v mobilech: V bazarech si dávejte pozor na tyto věci

Společnost s názvem OptoFidelity automatizuje testování chytrých telefonů z druhé ruky pro mnoho společností. Jedná se o automaty, kde telefon vložíte do speciálního zařízení a automaticky vám podle stavu zařízení nabídne cenu za odkoupení. Díky tomu mají obrovské množství dat a přesně ví, jak to vlastně s použitými telefony je. Zajímavé je na tom to, že pouhá 4 procenta použitých telefonů mají nějaký problém. To je poměrně dost málo. Určitou roli v tom hraje i fakt, že lidé obvykle neprodávají úplně rozbité nebo nefunkční telefony, případně je nechají před prodejem opravit. nejporuchovejsi soucastky v mobilech Nejedná se přitom o žádný malý vzorek vybraných telefonů, který by prošel společností. Celkově jsou data sesbírána z téměř milionů telefonů, které se nabízely z druhé ruky jako použité. A z takto velkého počtu už se dá velmi dobře odhadnout, co se na telefonech nejvíce rozbijí a tudíž i to, co byste při případné koupi telefonu z bazaru měli prohlédnout co nejlépe. Kompletní seznam OptoFidelity můžete vidět výše. Níže si pak popíšeme ty nejporuchovější součástky.

Pět nejporuchovějších součástek v telefonech

  • Tlačítka
  • LED
  • Reproduktory
  • Konektory
  • Sluchátka
Z dat můžeme vyčíst to, že nejporuchovější součástkou v telefonech jsou tlačítka. A to konkrétně zapínání/vypínání a ovládání hlasitosti. Řadí se zde i hardwarová tlačítka pro ovládání systému, i když už je většina výrobců úplně vypustila. Asi i právě kvůli poruchovosti, „vymačkaná“ tlačítka byla problémem už na starých „hloupých“ mobilech. Druhá nejporuchovější součástka je LED, což už je větší překvapení. To je jedná z věcí, která se při koupi telefonu z druhé ruky dá jednoduše přehlédnout. Obzvlášť pokud kupující neví o tom, že telefon nějakou diodu vůbec má. smartphone phone nejporuchovejsi soucastky Třetí nejporuchovější součástkou v telefonech jsou reproduktory, což může být způsobeno i tím, ze hodně lidí poslouchá například venku nebo ještě hůře v MHD hudbu na maximální hlasitost, což reproduktorům rozhodně neprospívá. Až na pomyslné čtvrté pozici jsou konektory. Kde samozřejmě problémy způsobovaly ještě za dob microUSB obráceně připojené kabely, ale i různé namáhání a ohýbání konektorům neprospívá. Takže určitě byste měli vyzkoušet před koupí, jestli kabel v telefonu dobře sedí, nabíjí se telefon v pořádku apod. Páté místo uzavírají sluchátka, které pravděpodobně bere společnost OptoFidelity jako součást telefonu, pokud tedy vůbec jsou v balení. Vyšší poruchovost je způsobena i tím, že k většině telefonů se nepřibalují kvalitní sluchátka a na nějakou odolnost se vůbec nehledí. Dále už se bavíme o poruchovosti menší než 0,5 procent. Zde se dá zařadit dotyková vrstva displeje, slot na SIM/microSD, senzor přiblížení, mikrofon, senzor srdečního tepu, fotoaparáty a Bluetooth.

Narazili jste na nějaký problém u některého z telefonů, který vlastníte nebo jste vlastnili?

Zdroj: androidauthority.com, optofidelity.com

O autorovi

David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… Více o autorovi

David Trlica
Sdílejte: