TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #219: originální tapety

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
15.1.2018 06:00 (12.12.2022 22:55)
Ikona komentáře 0
Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#219-originální-tapety
Máme tu opět pondělí, což kromě toho, že začíná další pracovní týden, znamená i 219. pokračování seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám ukážeme opravdu originální tapety s mapou či analyzátor vašeho kalendáře. Nabídneme bezpečné připojení k Internetu a na závěr jsme připravili karetní hru mariáš.

Mapapers – originální tapety s mapou

Aplikací s tapetami na pozadí domovské obrazovky najdete v Obchodě Play tisíce a odlišit se tak od konkurence v tomto segmentu není jednoduché. Přesto se autorům Mapapers podařilo najít cestu, která by vás mohla zaujmout. Nabízí totiž vytvoření originální tapety s mapou oblasti dle vašeho výběru v různých grafických stylech. Můžete si například jako tapetu nastavit mapu vašeho rodného města, kterou vybarvíte růžovou, modrou a oranžovou barvou. Bez problémů tak sladíte barevné podání tapety s telefonem, sadou ikon či používaným grafickým tématem. Takto vytvořená tapeta pak takřka jistě bude vaším vlastním originálem. Ačkoli je Mapapers placeným programem (stojí 27 Kč), zakoupilo si ho během pouhého týdne více než sto uživatelů. Průměrná známka 4,2 svědčí o převažující spokojenosti. Necelé 2 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.2 a vyšším. Jestliže rádi testujete originální tapety, doporučíme vaší pozornosti starší článek, ve kterém jsme představili 5 netradičních aplikací.

Calendar Counter – přehled o vašem čase

Také druhá aplikace našeho přehledu je placená. Jmenuje se Calendar Counter a jedná se o program, který shromáždí a následně analyzuje data ze všech vašich kalendářů. Výsledkem by měl být přesný přehled o tom, kolik času trávíte (resp. hodláte trávit) různými typy aktivit. Samozřejmě si můžete zvolit, které kalendáře budou započítány, což může být užitečné, pokud třeba některé aktivity hodláte ve výsledku ignorovat. Aplikace také analyzuje slova v předmětech, popiscích a lokalitách schůzek a událostí. Na jejich základě pak vytváří štítky, podle kterých je možné naplánované akce filtrovat. Během jednoho týdne si tento program za cenu 50 Kč zakoupilo mezi deseti a padesáti uživateli. Průměrná známka 5,0 vypadá lákavě, leč zatím je postavena jen na dvou hodnoceních. 2,5 MB velký instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.
Calendar Counter

Calendar Counter

Redi Games

Pokud potřebujete evidovat, kolik času jste strávili různými pracovními činnostmi, mohl by vám vyhovovat program Toggl, kterou používá část redaktorů našeho portálu.

ProtonVPN – bezpečné připojení

Pokud jste připojeni k Internetu a surfujete po nešifrovaných stránkách, může přinejmenším poskytovatel vašeho připojení přesně vědět, jaké weby jste navštívili, co jste si prohlíželi a podobně. Pokud chcete mít jistotu, že vaše kroky nesleduje nikdo nepovolaný, je vhodným řešením použití VPN. V takovém případě putují vaše data mezi telefonem a poskytovatelem VPN v šifrované podobě (byť samozřejmě samotný poskytovatel VPN k nim má poté přístup). Za aplikací a službou ProtonVPN stojí provozovatelé ProtonMailu (největší šifrovaná e-mailová služba na světě), což by mělo být zárukou, že je v rukách kompetentních lidí. Má se jednat o službu, která novinářům, aktivistům i běžným občanům nabízí neomezený a bezpečný přístup k Internetu. ProtonVPN je bezplatná služba, která:
  • chrání vaše soukromí tím, že skryje vaši IP adresu,
  • umožňuje bezpečné procházení webu (i na veřejné Wi-Fi),
  • umožňuje návštěvu blokovaných/cenzurovaných webových stránek.
Během necelého měsíce v Obchodě Play si tento program stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,2. Téměř 20 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.
34ada15bc0c07bbf65cbff3e41e94fb1?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
Osvědčeným řešením pro VPN může být například Opera Free VPN, nabízející bezpečnější surfování ze smartphonu i tabletu.

Mariášek – karetní hra

Na závěr tu máme českou karetní hru volený mariáš, kterou do podoby aplikace pro telefony a tablety s Androidem „překlopil“ Tomáš Němec. Dejme tedy slovo autorovi, respektive jím publikovanému popisku. Ať už jste začátečník nebo zkušený hráč, najdete si zde svoje:
  • Začátečníci ocení nápovědu / trenéra. Tlačítko s otazníkem Vás provede hrou od začátku do konce a poradí v každé fázi hry.
  • Pokročilí hráči zase ocení možnosti nastavení parametrů rozhodování pro umělou inteligenci.
  • Závěrečná rekapitulace umožňuje prohlédnout si hru kolo po kole a zjistit proč se rozhodl počítač ten který tah zahrát.
  • Hru si můžete zopakovat a vyzkoušet si tak různé způsoby sehrávek.
  • Milovníci grafů a statistiky si přijdou na své při prohlížení historie.
Hra je zatím ve stádiu beta verze, takže buďte shovívaví k případným chybám. Autor se intenzivně věnuje i podpoře, pro kterou připravil webové fórum. Po měsíci v Obchodě Play zaznamenal Mariášek více než deset tisíc stažení a může se chlubit velmi pěknou známkou 4,7. 38 MB velký instalační balíček lze použít na Androidu 4.0 a novějším.
Mariášek

Mariášek

Tomáš Němec

Instalovat (Free)

Google Play

Pokud máte raději jednodušší karetní hry, můžeme vaší pozornosti doporučit aplikaci Prší.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: