Nejnovější aplikace z Google Play #275: přepis mluveného slova
- Recenze
- Karel Kilián
- 12.12.2022
- 0
Máme tu již šesté pondělí roku 2019 a s ním v pořadí 275. pokračování našeho již tradičního seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Co vás čeká? Dnes to bude zesilovač zvuku, přehrávač videí, aplikace pro přepis mluveného slova do textu a na závěr alternativa ke geocachingu.
Zesilovač zvuku – když potřebujete lépe slyšet
Jako první tu máme novinku přímo z dílny samotného Googlu, o které jsme vás v uplynulém týdnu již stručně informovali. Zesilovač zvuku (v originále Sound Amplifier) je aplikace, která v reálném čase vylepšuje zvuk z mikrofonu na zařízení nebo ve sluchátkách, aby byl poslech příjemnější a přirozenější.
David Trlica funkci tohoto programu popsal následovně: „jde v podstatě o takové jednoduché softwarové naslouchátko. V reálném čase vylepšuje zvuk z mikrofonu tak, aby byl poslech příjemnější a přirozenější. A to třeba při hovorech.“
Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:
- Konverzujte v hlučném prostředí snadněji díky zesílení tichých zvuků.
- Přizpůsobte si poslech pomocí jednoduchého rozhraní k ladění zvuků a mikrofonu.
- Omezte nežádoucí a rušivé zvuky.
Chcete-li zesilovač zvuku začít používat, přejděte po instalaci do Nastavení-Přístupnost-Zesilovač zvuku.
Aplikace Zesilovač zvuku je v Obchodě Play necelý týden, přesto zaznamenala více než sto tisíc stažení. Aktuální průměrná známka je 3,9, uživatelé nejčastěji kritizují chybějící podporu bezdrátových sluchátek. Jen 3 MB velký balíček můžete použít na telefonech s Androidem 9.0 a novějším.
Video player all format – přehrávač videí
Jako druhý v pořadí tu máme videopřehrávač Video player all format. Autoři slibují, že s tímto programem bez problémů přehrajete všechny obvyklé formáty videí, jako jsou MP4, M4V, AVI, MOV, 3GP, FLV, WMV, RMVB, TS a další. Kromě toho dokáže zabezpečit vybrané soubory PINem nebo gestem.
Zásadními lákadly mají být také jednoduché uživatelské rozhraní a snadné ovládání. Díky tomuto programu získáte přehled a kontrolu nad všemi filmy, klipy a videy, která máte uložená ve svém zařízení.
Z mnoha jmenovaných výhod a funkcí vybíráme:
- Vyhledávání.
- Podpora zařízení s výřezem obrazovky.
- Snadné ovládání pomocí gest.
- Přizpůsobitelná nabídka funkcí během přehrávání.
- Různé způsoby třídění a seskupování položek.
- Možnost výběru více souborů.
- Podpora hardwarové akcelerace.
- Podpora titulků s úpravou zpoždění.
Video player all format je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenal přes tisíc instalací, po kterých se může chlubit známkou 4,8. Instalační balíček velký 14 MB můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.
Okamžitý přepis – psaní hlasem
Třetí aplikace dnešního přehledu nebyla dosud oficiálně vydána a opět pochází z dílny Googlu. Jmenuje se Okamžitý přepis (v originále Live Transcribe) a jde o novou službu usnadnění přístupu, kterou Google vytvořil pro neslyšící a nedoslýchavé uživatele.
Progran využívá technologii Googlu pro automatické rozpoznávání řeči, pomocí které provádí v reálném čase přepis řeči na text na obrazovce, aby se například neslyšící domluvili s okolním světem. Konverzovat lze také psaním odpovědí na obrazovku.
Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:
- Podpora přepisu ve více než 70 jazycích a dialektech
- Dvojjazyčná podpora s rychlým přepínáním mezi dvěma jazyky
- Přepis je stejně kvalitní jako zvuk, který získáme z mikrofonu. Z tohoto důvodu Okamžitý přepis podporuje externí mikrofony v drátových i Bluetooth sluchátkách a také USB mikrofony.
- Ukazatel hlasitosti a hluku zobrazuje hlasitost hlasu mluvčího vůči hluku na pozadí
- Odpovídejte bez mluvení snadným napsáním odpovědi do aplikace
- Volitelná hmatová odezva vás upozorní, že někdo začíná mluvit
- K dispozici pro systém Android 5.0 (Lollipop) a novější
- Soukromí – přepisy konverzací jsou bezpečně uloženy v zařízení
Zatím nevydanou aplikaci si nainstalovalo přes sto tisíc uživatelů, nicméně průměrná známka není v tomto případě k dispozici. Balíček velký 14 MB můžete použít na telefonech s Androidem 5.0 a novějším.
Munzee – alternativa ke geocachingu
Na závěr tu máme aplikaci, která vás vyžene ven. Tedy ne doslova, ale pokud obtížně hledáte motivaci k procházkám a túrám, možná pro vás bude Munzee to, co vás zaujme. Do jisté míry se dá říci, že se jedná o alternativu k populárnějšímu geocachingu.
Na rozdíl od geocachingu, kde se nejčastěji hledají ukryté krabičky, Munzee staví na QR kódech a návštěvách stanovených míst. Fyzická a virtuální místa od sebe snadno odlišíte díky odlišnému tvaru ikon, takže s předstihem budete vědět, co vás čeká.
Součástí aplikace jsou také mapové podklady a kompas, jehož střelka vás navede na cíl. Nejlepší součástí hry jsou prý lidé, se kterými se potkáte. Proto program umožňuje odesílání a příjem zpráv mezi hráči z celého světa.
Pokud tedy chcete zkusit něco nového, nainstalujte si tuto aplikaci a vyrazte ven. Program Munzee je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Stávaící spokojenost dokladuje známka 3,4. Instalační balíček velký 27 MB můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.
Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play
- Nejnovější Android aplikace z Google Play #274
- Nejnovější Android aplikace z Google Play #273
- Nejnovější Android aplikace z Google Play #272
- Všechny díly seriálu najdete v našem archivu
Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (0)
Přidat komentář