TOP 5 nejlepších levných chytrých náramků (2024): Xiaomi, Samsung i Huawei
- Chytré náramky poslouží profesionálním i amatérským sportovcům
- Jsou levnější a méně pokročilou alternativou chytrých hodinek
- Ty nejlevnější pořídíte i za méně než 1 000 Kč
Chytré náramky často najdete pod názvem fitness náramky. Důvodem je to, že si je pořizují především sportovci nebo lidé zvyklí cvičit. Nemají tolik funkcí jako chytré hodinky a nabízejí většinou hlavně různé sportovní režimy. Zároveň poslouží i jako digitální hodinky a můžete si je s pomocí aplikace propojit se svým mobilním telefonem.
Jak vybrat chytrý náramek?
Každý chytrý náramek umí něco jiného. Není tedy ideální vybírat podle ceny, ale především podle toho, jaké funkce od něj očekáváte. Každý nabízí jiné druhy i jiný počet sportů. Dívejte se také na velikost displeje – některé náramky mají jen malý podlouhlý displej, jiné díky jeho velikosti připomínají spíš chytré hodinky.
Podstatná je také odolnost chytrého náramku. Čím je vyšší, tím je to lepší. Zajímat by vás měla jak odolnost vůči prachu, tak i proti vodě. Zohlednit byste ji měli především s ohledem na váš oblíbený sport nebo prostředí, v němž se nejčastěji pohybujete. A důležitým parametrem je samozřejmě i kapacita baterie a výdrž chytrého náramku. Málokoho totiž baví dobíjet ho každý den.
Technologie chytrých náramků
Pokud chcete skutečně všestranný chytrý náramek, neměli byste se spokojit s tím, že ten váš vybraný má jen Bluetooth. To je totiž naprostý základ. Lepší náramky mají navíc vyšší verzi Bluetooth, takže se určitě nespokojte jen s 2.0. Pokročilé chytré náramky disponují například i NFC technologií, a je tedy možné jejich prostřednictvím platit. Zaměřte se také na kompatibilitu náramku se svým operační systémem a ujistěte se, že je určený i pro váš mobil.
Nejlepší chytré náramky 2024
Vybrali jsme pro vás TOP 5 chytrých náramků, které vás dostanou svými funkcemi a stojí méně než 1 300 Kč.
Xiaomi Smart Band 8 Pro
Ačkoliv se na čínském trhu nedávno objevil zcela nový Xiaomi Smart Band 9 Pro, tak na globální trhy se dostane nejdřív na konci roku. Aktuální špičkou mezi chytrými náramky od Xiaomi tak zůstává Xiaomi Smart Band 8 Pro. Ten se chlubí Bluetooth 5.3 a AMOLED displejem s rozlišením 336 × 480 pixelů s automaticky regulovaným jasem až 600 nitů. I díky němu připomíná víc chytré hodinky než fitness náramek.
Dokážete díky němu vyhledat spárovaný telefon nebo si v něm přečtete události ze svého kalendáře. Umí budík, který se přizpůsobí i aktuální hloubce vašeho spánku. Dostáváte skrz něj notifikace na zprávy, e-maily nebo hovory, ale odpovídat na ně nejde. A stejně tak s ním nezaplatíte, protože nemá NFC. Na jedno nabití ovšem vydrží až 2 týdny a z 0 na 100 procent se dostane za asi 80 minut.
Měří základní zdravotní funkce a nabízí přes 150 sportovních režimů. Mobilní aplikace Mi Fitness hodnoty následně nabídne ve velmi přehledné formě. Velkým pozitivem je také nečekaně přesná navigace (podporuje 5 navigačních satelitních systémů).
Základní parametry chytrého náramku Xiaomi Smart Band 8 Pro:
- Úhlopříčka displeje: 1,74″
- Váha: 22,5 gramů
- Výdrž baterie: 504 hodin
- Odolnost: 5 ATM
- Kompatibilita: Android 5.0 a novější, iOS 12.0 a novější
Cena: od 1 205 Kč
Samsung Galaxy Fit3
Mezi špičkové chytré náramky patří zaručeně i Samsung Galaxy Fit3. Na jedno nabití může vydržet až 13 dní a po 30 minutách v nabíječce získáte 65 % kapacity baterie. Pyšní se velkým AMOLED displejem s rozlišením 256 × 402 pixelů. Velkým pozitivem je, že na něj dostáváte nejen notifikace o zprávách a hovorech, ale můžete je rovnou i přijímat. A za zmínku stojí také SOS tlačítko a detekce pádu. Bohužel ale nemá GPS ani NFC.
Milovníky kvality zaujme tím, že jeho tělo je z hliníku s pískovanou úpravou povrchu, takže je velmi odolné. A přitom lehké. Nechybí mu barometr, umí najít váš mobil a nabízí základní zdravotní metriky. Plus nabízí přes 100 sportovních režimů. A pro úpravu spánkových zlozvyků nabízí třeba zajímavou funkci Sleep Coaching.
Informace o vašem zdraví, fyzičce i sportovních pokrocích se shromažďují v mobilní aplikaci Samsung Health, která vám nabídne komplexní statistiky.
Základní parametry chytrého náramku Samsung Galaxy Fit3:
- Úhlopříčka displeje: 1,6″
- Váha: 18,5 gramů
- Výdrž baterie: až 13 dní
- Odolnost: 5 ATM, IP68
- Kompatibilita: Android 10.0 a novější
Cena: od 1 199 Kč
Huawei Band 9
S chytrými náramky od Huawei nešlápnete vedle. Za pozornost stál už model Huawei Band 7, ale ještě lepší je letošní Huawei Band 9. Jeho velkou předností je AMOLED displej s rozlišením 368 × 194 pixelů, jehož jas se automaticky přizpůsobuje okolí. A skvělé je i to, že na jedno nabití vydrží až 14 dnů.
Nabízí základní zdravotní funkce jako měření tepu, spánku nebo stresu, plus má v databázi přes 100 sportovních režimů. Oceníte u něj jistě i předpověď počasí a může vám pomoci najít váš mobil.
Prostřednictvím tohoto chytrého náramku můžete také ovládat přehrávač hudby ve svém mobilu. A velkým pozitivem je vodotěsnost do 50 metrů (5 ATM). Je v češtině a Huawei k němu nabízí vlastní ciferníky. Podporuje také funkci rychlých odpovědí na příchozí zprávy (ale jen u Androidu). Bohužel nemá GPS. Veškeré informace sdružuje v mobilní aplikaci HUAWEI Health, jejímž prostřednictvím si můžete na displej nahrát třeba i fotku z telefonu.
Základní parametry chytrého náramku Huawei Band 9:
- Úhlopříčka displeje: 1,47″
- Váha: 14 gramů
- Výdrž baterie: 336 hodin
- Odolnost: 5 ATM
- Kompatibilita: Android 8.0 a novější, iOS 13.0 a novější
Cena: od 1 119 Kč
Amazfit Band 7
Starší, ale pořád dobrý. Přesně tak by se dal charakterizovat chytrý náramek Amazfit Band 7, který se prodává už od roku 2022. V konkurenci těch nejnovějších ale stále stojí za pozornost. Zaujme především svou výdrží, která je neuvěřitelných 18 dní (ale může být až o 10 dní delší). AMOLED displej má rozlišení 198 × 368 pixelů a podporuje notifikace na zprávy, e-maily i hovory. Lze na ně odpovídat přednastavenými zprávami.
Na rozdíl od mnoha jiných chytrých náramků má mikrofon a podporuje hlasového asistenta Amazon Alexa, takže může posloužit i k mnoha jiným činnostem než jen k monitoringu zdraví a cvičení – i když to vše samozřejmě zvládá také. Nabízí třeba i budík, hledání telefonu, předpověď počasí nebo kalendář. Sportovních režimů má oproti konkurenci ale méně. Jeho předností je ovšem velmi nízká cena.
Základní parametry chytrého náramku Amazfit Band 7:
- Úhlopříčka displeje: 1,47″
- Váha: 28 gramů
- Výdrž baterie: 672 hodin
- Odolnost: 5 ATM
- Kompatibilita: Android 7.0 a novější, iOS 11.0 a novější
Cena: od 701 Kč
Xiaomi Smart Band 8
Jen o malinko horší než prémiový Xiaomi Smart Band 8 Pro je Xiaomi Smart Band 8. I ten ale nabízí řadu zajímavých funkcí a navíc je neuvěřitelně levný. Skvělá je také výdrž jeho baterie, která dosahuje až 16 dní. Nabijete ho přitom za pouhou 1 hodinu. Má oválný AMOLED displej s rozlišením 490 × 190 pixelů a jasem 600 nitů, který se umí přizpůsobovat okolnímu prostředí. Nastavit si na něj můžete vlastní obrázek nebo si vybrat z více než 200 ciferníků.
Má Bluetooth 5.1, kovový rámeček a velký výběr řemínků. Podporuje přes 150 sportovních režimů a kromě notifikací zobrazuje také upomínky z kalendáře. Samozřejmostí je předpověď počasí a budík. Jeho zvláštností je, že se dá po sundání řemínku přeměnit v přívěsek na krk nebo ho lze s pomocí speciální svorky upnout na botu. Výsledky vašich aktivit i zdravotní metriky se zobrazují v mobilní aplikaci Mi Fitness.
Základní parametry chytrého náramku Xiaomi Smart Band 8:
- Úhlopříčka displeje: 1,66″
- Váha: 27 gramů
- Výdrž baterie: 284 hodin
- Odolnost: 5 ATM
- Kompatibilita: Android 10.0 a novější, iOS 12.0 a novější
Cena: od 663 Kč
Jaký chytrý náramek byste si vybrali?
O autorovi
Jana Skálová
Jana se psaním živí už dlouhé roky. Začínala ve zpravodajství a lifestylu, teď se věnuje spíš techničtějším tématům. Ráda píše o mobilech, zajímá se o… Více o autorovi