Našli jsme skvělý PDF editor s GPT-4. Hravě strčí do kapsy Adobe Acrobat, teď je o 41 % levnější
- Články
- Jana Skálová
- 12.8.2024
- 0
- UPDF Editor má spoustu skvělých funkcí pro úpravu PDF
- Nabízí umělou inteligenci, myšlenkové mapy a mnoho dalšího
- Cenou strčí do kapsy i populární Adobe Acrobat
Práce s PDF dokumenty patří k dennímu chlebu většiny uživatelů počítačů, stejně jako mobilů. Jenže pokud máte jen nějakou free aplikaci, jsou vaše možnosti velmi omezené. I proto řada lidí využívá různé placené PDF editory, které nabízejí mnohem víc možností úprav. K nejpopulárnějším, ale zároveň i velmi drahým patří Adobe Acrobat, jehož měsíční předplatné vychází na 15,72 eur (ve verzi PRO dokonce 24,19 eur).
Objevili jsme pro vás velmi podobný PDF editor, který rozhodně stojí za vyzkoušení – ostatně, novým uživatelům nabízí trialovou verzi. Jeho název je UPDF Editor a má tolik funkcí, že je ani všechny nevyužijete. Najdete v něm například umělou inteligenci, dokážete vytvořit z jakéhokoliv PDF myšlenkovou mapu a jeho předplatné je v mnoha ohledech výhodné – za jednorázový poplatek totiž můžete získat neomezenou licenci.
Co zvládá UPDF Editor?
Tenhle zajímavý editor pro úpravu dokumentů si celosvětově oblíbilo už přes 2 miliony uživatelů. Je možné v něm konvertovat dokumenty z/do PDF a podporuje například formáty txt, xls, doc, docx, ppt, pptx, xml, html, jpg, csv, gif… Lze v něm měnit pořadí stránek nebo je otáčet a je možné samozřejmě přepisovat a upravovat text.
Velkým plusem je využití umělé inteligence, která vám může hodně zjednodušit práci, nebo třeba i poradit. V UPDF Editoru najdete jazykový model GPT-4, který aktuálně podporu 38 světových jazyků. Pomoci vám tak může s překlady, převodem textu z obrázku, stejně jako s ním můžete brainstormovat. Velmi zajímavé je, že AI dokáže převést obsah daného PDF dokumentu také do přehledné myšlenkové mapy – a nemusíte kvůli tomu ani být online.
Dostupný pro všechny a na všech platformách
Zásadní výhodou UPDF editoru je, že ho spustíte kdekoliv. Funguje na Windows, Mac, Android, iOS nebo na iPadOS. Pokud chcete rychle něco upravit, můžete využít i online verzi přímo na webu. Samozřejmostí je cloudové řešení, které vám umožní pracovat odkudkoliv a mít své dokumenty přímo po ruce.
Vyzkoušet si ho můžete v rámci trialu a pak se rozhodnout, jestli si ho necháte natrvalo. Předplatných je k dispozici několik druhů:
- 39,99 dolarů ročně
- 69,99 dolarů jednorázově s doživotní licencí
- 99 dolarů jednorázově s doživotní licencí pro firmy pro nanejvýš 10 uživatelů
- 29,99 dolarů ročně (pro studenty)
- od 79 dolarů jednorázově s doživotní licencí (pro školy; cena se navyšuje dle počtu uživatelů)
Nevýhodnou je, že umělá inteligence není automaticky v ceně předplatného. Pokud ji nechcete, nic se pro vás nemění. Pokud byste o ni stáli (byť třeba jen dočasně,), vyjde vás na 79 dolarů ročně (studenty na 69 dolarů ročně). Aktuálně ho můžete získat o 5 dolarů levněji se slevovým kuponem, ale také o 41 % levněji (po prokliknutí přes odkaz na konci článku).
Jaké existují alternativy?
PDF editorů existují desítky a každý člověk si nakonec najde ten svůj nej. Leckomu například stačí obyčejné Google Dokumenty, které nabízí převod PDF na běžný dokument, import obrázků nebo úpravu stylů a formátování textu.
Oblíbený je také PDF-XChange Editor, který lze stáhnout zdarma, ale bohužel je jen pro Windows. Zajímavě pracovat s PDF dokumenty můžete i v rámci online nástroje Canva (v tomto případě se ale pokročilejší funkce ukrývají až v předplatném). Z placených PDF editorů pak patří k uživatelsky nejlépe hodnoceným PDFFiller, soda PDF, nebo PDF Extra.
Jaký PDF editor používáte vy?
Jana se psaním živí už dlouhé roky. Začínala ve zpravodajství a lifestylu, teď se věnuje spíš techničtějším tématům. Ráda píše o mobilech, zajímá se o… více o autorovi
Komentáře (0)
Přidat komentář