Motorola Moto X – tak trochu jiný smartphone pro náročné, který nadchne (recenze)
- Recenze
- Matěj Machytka
- 4.1.2015
- 27
Motorola umí dělat skvělé telefony. Kdo by si nevzpomněl na dnes již legendární telefon Motorola Razr, véčkovou žiletku, kterou chtěl každý. V poslední době však výrobce příliš nezaujal (až do teď) a nakonec společnost koupil internetový gigant Google. Moto X je očekávanou novinkou a jedním z prvních telefonů, na kterém Motorola s Googlem spolupracovala. Dovolím si předběhnout a prozradit, že telefon se opravdu povedl. Odladěný systém a spousta užitečných vlastností dělají z přístroje vskutku zajímavý kousek. V dnešní recenzi si vše řádně rozebereme. Vítejte.
Obsah recenze
- Obsah balení
- Vzhled a dílenské zpracování
- Hardware a displej
- Testy výkonu (benchmarky)
- Herní výkon
- Konektivita
- GPS
- Baterie a výdrž
- Uživatelské prostředí
- Softwarová výbava
- Active Display
- Touchless Control
- Kontakty a telefonování
- Multimédia
- Fotoaparát a natáčení videa
- Kdy, kde za kolik?
- Resumé
První video-pohled zhlédněte v našem článku.
Obsah balení
Neradi vás o tuto část ochuzujeme, ale námi testovaný kousek jsme v žádném balení neobdrželi, čili nemůžeme hodnotit. Ze zdrojů víme, že do balení se kromě telefonu vešla nabíječka, návod a “špendlík” pro otevírání slotu na SIM kartu.
Vzhled a dílenské zpracování – překvapivě malý a plastový
V dnešní době, kdy by telefony mohly sloužit pomalu jako pádla, je příjemné vidět, že někteří výrobci “pádlují” proti proudu. Moto X nabídne displej s velikostí 4,7 palce a díky útlým rámečkům pod i nad displejem je v porovnání s HTC One (také 4,7″ displej) o pořádný kus menší. Co se vzhledu týče, telefon je sice plastový, ale i tak vypadá nadmíru dobře.
Námi testovaný kousek je vyveden kompletně v bílé barvě. Na první pohled zaujme zdařilá povrchová úprava zad, která nejenom pěkně vypadá, ale příjemně se i drží. Zpracování je kvalitní a pevné. Nic nevrže ani neskřípe. S Moto X si vyhrají všichni příznivci customizace – tedy upravování výrobku k obrazu svému. Skrz portál Moto Maker si každý může vzhled telefonu vyladit do nejmenších detailů. Barevných provedení je přehršel. Tento krok se nám velmi líbí, protože ne každý chce mít svůj komunikátor stejný jako všichni ostatní.
Na zadní straně telefonu najdeme kromě čočky fotoaparátu a přisvětlovací LED diody ještě reproduktor (možná nestandardně umístěný hned vedle fotoaparátu), logo Motoroly a první ze dvou mikrofonů. Nabíjení je realizováno skrz microUSB port umístěný na spodní hraně přístroje. Odemykací tlačítko a tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou umístěna na pravém boku. Osobně je pro mě vždy užitečné, pokud jsem schopen hlasitost ovládat bez nutnosti vytahovat telefon z kapsy, což se mi u Moto X dařilo, tlačítka jsou dostatečně vystouplá a snadno nahmatatelná.
Zdířku pro 3,5 mm jack najdeme na horní hraně a je (opět trochu nestandardně) umístěna přímo uprostřed. Většinou konektory mívají blíže k jedné či druhé straně. Uprostřed je pravděpodobně z toho důvodu, že telefon má prohnutá záda a na stranu by se tak nevešel. Na přední straně najdeme druhý mikrofon, reproduktor pro hovory, čočku fotoaparátu, světelný senzor a samozřejmě displej.
Celkově telefon padne velmi dobře do ruky. Prohnutá záda, zaoblené hrany a rozumná velikost potěší i uživatele s menší rukou, protože se dá snadno palcem dosáhnout po celém displeji. Za zpracování Motorolu nelze než pochválit.
Hardware a displej – o superlativy tu nejde
Moto X svým zacílením snese označení TOP smartphone, který cílí na ty nejnáročnější zákazníky. Přesto to dělá rozumně a nehoní se za “nejnabušenějším” hardwarem za každou cenu. Superlativy tu tedy nehledejme. Odladěný systém a dostatek výkonu ano. Telefon pohání Snapdraggon S4 Pro (tikající na frekvenci 1,7 GHz) doplněný o grafický čip Adreno 320. Dostatek paměti pro multitasking zajistí 2 GB operační paměti. K dispozici jsou dvě velikosti úložiště – 16 a 32 GB. Nepotěší nepřítomnost slotu na paměťové karty. Jak už jsme naznačili, telefon papírově nijak neohromí, v praxi je však vše krásně plynulé, a i když nenabídne “Snapdraggon 3599”, o nedostatek výkonu se bát nemusíte.
Displej
I u displeje šla Motorola cestou optimalizace. Na co mít v telefonu displej s rozlišením Full HD či v poslední době ještě větším, když to naše oko takřka nevyužije. Moto X nabídne HD displej (1280 x 720) o velikosti 4,7 palce, což dává jemnost 316 pixelů na palec. Při opravdu velmi detailním pohledu lze jednotlivé pixely rozeznat, ale při běžném používání stěží. Pokud tedy z nějakého důvodu netrváte na Full HD rozlišení, budete spokojeni. Displej typu AMOLED nabízí kvalitní barevné podání (živé, věrné barvy) i takřka vyčerpávající pozorovací úhly. Čitelnost na slunci je dobrá a podání černé velmi povedené. Celkově mě displej oslovil a hodnotím ho jako velmi povedený. O ochranu se stará tvrzené sklo Gorilla Glass.
Hardware v bodech
- displej: 4,7″ AMOLED s rozlišením 1280 × 720 pixelů
- procesor: Snapdraggon S4 Pro s frekvencí 1,7 GHz
- GPU: Adreno 32O
- paměť: 2 GB RAM, 16/32 GB vnitřní
- fotoaparát: 10 MPx zadní, 2 MPx přední
- OS: Android 4.4 KitKat
- GPS: ano, A-GPS
- Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot
- Bluetooth: 4.0 LE
- NFC: ano
- baterie: 2200 mAh
- rozměry: 129.3 x 65.3 x 10.4 mm
- hmotnost: 130 g
[katalog post_id=”125807″ type=”badge”]
Test výkonu – benchmarky
Z hardwarových specifikací je jasné, že Moto X nemůže obsazovat stupně vítězů v testech výkonu, přesto jeho výsledky nejsou špatné.
3DMark
AnTuTu
Herní výkon
Pro otestování jsme zvolili hry Real Racing 3 a GTA: Vice City. Obě jsou známé tím, že nenabízí zrovna nejlepší optimalizaci a tak je vždy zajímavé sledovat, jak si s nimi přístroje poradí. Moto X obstálo více než dobře.
Real Racing 3
Závodní hra s působivou grafikou, která na zařízení klade pořádně vysoké nároky, takový je RR3. Moto X si s ním poradilo velmi dobře. Počet snímků za sekundu by sice mohl být i vyšší, ale hra byla celkově plynulá bez zásadních záseků. FPS se po celou dobu drželo na podobné frekvenci, což je jenom k dobru.
GTA: Vice City
Předělávka legendárního Vice City sice nenabídne zvlášť krásnou grafiku, přesto mobilním zařízením slušně zatápí. Moto X opět obstálo. Nehráli jsme sice na maximální rozlišení obrazovky a největší možnou vykreslovanou vzdálenost, ale zato jsme si užili dostatek plynulosti. Pokud by někdo na výše zmíněných parametrech trval, hra se začne lehce kousat.
Dobrou zprávou určitě je, že Moto X se při hraní nijak drasticky nezahřívá.
Konektivita
Konektivita je dnes u špičkových telefonů na podobné úrovni, proto následující řádky pravděpodobně nepřekvapí.
Wi-Fi
Připojení k bezdrátovému internetu je již naprostý standard. Moto X to zvládla bez problému. Připojení bylo stabilní a síla signálu uspokojivá. Přístroj podporuje drtivou většinu typů wi-fi (802.11 a/b/g/n/ac) a zvládne vytvořit i hotspot.
Bluetooth
Bluetooth je ve verzi 4.0 Low Energy a funguje bezproblémově. Otestovali jsme přenos souborů, vše proběhlo v pořádku. Moto X se zvládlo bez potíží připojit i k bezdrátovým reproduktorům, s čímž mívá občas mé HTC One problém.
NFC
NFC (u nás stále nepříliš rozšířené) v zařízení nechybí.
GPS
GPS je dnes v telefonech již naprosto běžnou záležitostí a proto nechybí ani v Moto X. Fixace signálu proběhla rychle a bezproblémově. GPS jsem otestoval během dvou běhů, přesnost byla dobrá, signál stabilní. Pouze na krátko se signál ztratil při běhu podchodem, což ale nemůže být výtka. Dodejme, že přístroj podporuje i ruskou verzi GPS – GLONASS.
Připojení k počítači
Ani zde se revoluce nekoná, a tak je připojení k počítači zcela obyčejnou záležitostí. K propojení slouží USB kabel a Moto X se zobrazí jako MTP zařízení.
Baterie a výdrž
Můžete mít jakkoliv “nadupaný” telefon, ale jakmile mu dojde baterie v nevhodnou dobu, rádi byste sáhli po Nokii 3310. Moto X na tom s baterií na dnešní poměry není vůbec špatně. Pokud se, stejně jako já, řadíte do skupiny náročných uživatelů, kteří svůj telefon přes den používají opravdu hodně, Moto X vám bez problémů vydrží po celý pracovní den a možná mu zbude dost energie i na večerní party. Řečeno čísly, po náročném dni zbývá telefonu něco přes 25% baterie, což sice nestačí na další takový den, ale i tak se jedná o pěkný výsledek. Kapacita baterie činí 2200 mAh, což není žádný rekord, ale vzhledem k faktu, že Moto X nabízí HD displej místo Full HD, v praxi stačí. Nechybí ani úsporný režim a tak u “šetřílků” nejsou dva dny používání nereálné.
Uživatelské prostředí – čistý Android s přidanou hodnotou
Těžko říct, zda telefon má čistý Android jenom kvůli tomu, že Google Motorolu koupil, každopádně je to fakt. Osobně se neřadím mezi zaryté příznivce čistého Androidu a dávám přednost nejrůznějším nadstavbám od výrobců. Prostředí Mota X se mi však líbilo, už díky přítomnosti nejnovější verze systému 4.4 KitKat. Celý systém běží svižně a se sekáním, natož pády, jsme se nesetkali.
Moto X tedy sleduje poslední trendy. Google Experience Launcher přítomný není (exkluzivita pouze pro Nexus 5), ale například průhlednou menu lištu si užijete. K dispozici je i funkce Google CloudPrint, která vám umožní tisknout přímo z vašeho telefonu. Ještě před vydáním KitKatu jsme o ní psali zde.
Vzhled domovské obrazovky a menu je tedy ve stylu čistého Androidu. Mřížka displeje byla stanovena na 5 X 4, což znamená, že na jednu stránku v menu se vám vejde až dvacet ikon. To je vzhledem k velikosti displeje optimální. Samozřejmostí je přidávání widgetů na domovskou obrazovku. Tapetu změníte snadno dlouhým podržením prstu na domovské obrazovce. Galerie těch předpřipravených je docela rozsáhlá a najdou se velmi pěkné kousky. Moto X má stále vlastní aplikaci pro posílání textových zpráv, ale nic vám nebrání v tom, nahradit jí Hangouts.
Zamykací obrazovka nově nabídne rychlý přístup k fotoaparátu tahem zprava doleva, což jistě oceníte pro co nejrychlejší pořízení snímku. Tahem zespodu obrazovky se již klasicky octnete v prostředí inteligentního asistenta – Google Now (budeme se jím ještě zabývat ve spojení s hlasovým/bezdotykovým ovládáním).
Klávesnice
Předinstalovaná klávesnice je dobře použitelná a většině uživatelů bude pravděpodobně stačit. K dispozici je psaní jak vyťukáváním jednotlivých písmen, tak pomocí tahu. Osobně používám nejraději SWYPE, díky tomu, že predikce a rozpoznávání tahů je o něco přesnější a zároveň mám již vytvořený vlastní komplexní slovník. Po designové stránce není klávesnici co vytknout. Zajímavé je, že v nativním rozložení není k dispozici čárka (skrývá se pod tečkou).
Softwarová výbava
Jak už tomu bývá, v prostředí s čistým Androidem se příliš aplikací navíc nedočkáme (pokud pomineme aplikace operátora AT&T). Přesto se však pár programů najde.
Assist
Chytrá aplikace od Motoroly vám dovolí zautomatizovat několik každodenních úkonů. Například pokud máte naplánovanou schůzku, aplikace automaticky přepne telefon do tichého režimu, abyste nebyli nikým rušeni. Zároveň může sama předem nastaveným textem odpovídat volajícím. Jak aplikace zjistí, že schůzku máte? Jednoduše si vytáhne data z vašeho kalendáře.
Další součástí je asistent při řízení. Ten vám umožní nechat si předčítat příchozí SMS zprávy (v angličtině), popřípadě automaticky pokračovat v přehrávání hudby po připojení bluetooth či kabelu.
Poslední vlastnost zajistí, aby váš klidný spánek nic a nikdo nerušil. Snadno si nastavíte, od kdy do kdy chcete mít telefon v tichém režimu a Moto X to každý den udělá za vás. Praktické především pro ty, kteří si zapomínají vypnout zvuk a ve dvě ráno litují.
Hangouts
Aplikace pro textovou komunikaci, které Google přidal na vážnosti tím, že ji naučil přijímat a odesílat SMS zprávy. Hangouts tak, pokud budete chtít, mohou plnohodnotně nahradit vaši aplikaci pro SMS zprávy. Rozumí si i s chatem z Google+ a pár kliknutími umožní odeslat vašemu protějšku fotografii či třeba sdílet polohu.
Motorola Migrate
Jednoduchá aplikace, která vám usnadní přechod z vašeho starého telefonu na Moto X. Jednoduše přeneste svůj multimediální obsah, Motorola Migrate vám pomůže.
Moto Care
Motorola si svých zákazníků evidentně váží, a proto v telefonu najdeme program usnadňující řešení technických problémů či hledání odpovědí na FAQ. Aplikace vám umožní nejen prohledávat databáze, kde můžete najít pomoc, ale dovoluje přímo kontaktovat technickou podporu skrz chat nebo dokonce hovor.
Aktivní notifikace – velký přínos Motoroly
Jednou z nejzajímavějších a nejlepších funkcí na Moto X je její systém upozornění, kterému se říká aktivní notifikace či aktivní displej. Princip spočívá v tom, že telefon nemá žádnou notifikační diodu, ale kdykoliv ho vezmete do ruky, automaticky se mu rozsvítí displej, kde se dozvíte vše podstatné. Ihned tak získáte přehled o e-mailech, zmeškaných hovorech či příchozích SMS zprávách. Všechny tyto informace tedy zjistíte ještě předtím, než svůj telefon vzbudíte a odemknete, což se hodí. Vezměte v úvahu, kolikrát denně vytáhnete mobil z kapsy pouze za účelem zkontrolování notifikací či zjištění času. Tohle vše vám “Active Display” umožní. Pokud se následně rozhodnete telefon odemknout, stačí sjet prstem směrem domů. Pokud chcete telefon opět uspat, stačí chvíli počkat, popřípadě přejet po displeji směrem ze středu doprava či doleva.
Výborné je, že notifikace vám ani příliš nezrujnují baterii díky technologii použitého displeje. AMOLED dovoluje rozsvěcet jednotlivé pixely displeje zvlášť, takže pro zobrazení upozornění není třeba zapínat celý displej. Pokud byste si aktivní notifikace chtěli vyzkoušet i na svém telefonu, přečtěte si náš článek o aplikaci DynamicNotifications, která vám to snadno umožní.
Touchless control – pravděpodobně nejlepší hlasové ovládání na Androidu
Touchless control není zcela novým systémem, jeho funkčnost je závislá na asistentovi Google Now. Motorola však hlasové ovládání v několika ohledech vylepšila. Za prvé, telefon bude poslouchat jenom vás. Toho docílíte tak, že v nastavení najdete položku Touchless Control a kliknete na “Train launch phrase”, poté na telefon 3x promluvíte stejnou větu a on si zapamatuje vaši intonaci a dikci. Tím pádem ho nikdo jiný nebude mít možnost použít. K mému překvapení to opravdu funguje.
Druhou a ještě podstatnější vlastností je schopnost na telefon hovořit kdykoliv. Tedy i v případě, že je zamčený a leží na vašem stole. Pro takovou akci stačí říct: “OK Google Now” a telefon začne naslouchat vašim příkazům. Ty jsou realizovány skrz Google Now a můžeme se zeptat na počasí, let z Prahy do Londýna nebo si třeba nastavit budík a poznámku. Vzhledem k faktu, že se pohybujeme v angličtině, dostaneme i mluvenou zpětnou vazbu. V případě, že používáte PIN pro každé odemčení telefonu, touchless control vás ho nechá i nadiktovat (kontraproduktivní pokud se nacházíte mezi lidmi, užitečné doma). Zkrátka Moto X poslouchá na slovo. Pěkný je i příkaz, kdy stačí vyslovit “find my phone” a telefon se ozve třeba z druhé strany vašeho pokoje nebo z kapsy u kalhot. Praktické. Využití hlasové ovládání najde i při řízení auta. Škoda, že zatím všechny tyto parádní vychytávky nejsou dostupné v češtině.
Kontakty a telefonování
Dialer
K dispozici jsou běžné funkce. Po zadání konkrétního čísla je možné ho následně vytočit. Po podržení prstu na náhledovém obrázku kontaktu můžete odeslat SMS zprávu či jej uložit mezi kontakty. O poznání zajímavější je funkce, která vám umožní vyhledávat kontakty v telefonu zadáváním čísel a písmen. Ukažme si na příkladu. Například pokud zadáte čísla 2272 – T9 z toho vyvodí Bára a najde vám všechny kontakty, s tímto jménem. Řetězec 66372 znamená v překladu Ondra a opět najde všechny kontakty tohoto jména. Funkce pracuje opravdu dobře, její použití trvá tak dvě vteřiny, a když si na ni člověk zvykne, myslím, že kontakty najde rychleji než brouzdáním v adresáři.
Kontakty
Kontakty jsou provedením úplně standardní a žádné převratné novinky zde neobjevíme. Během testování jsem však objevil jeden zádrhel a to synchronizaci s Facebookem. Tu používám z důvodu automatického stažení obrázků kontaktu, bez této synchronizace mám většinu svých kontaktů šedou. O problému se dá najít celkem dost informací na fórech a podle uživatelů je nejjednodušší způsob, jak to vyřešit, stáhnout nějaký alternativní program pro synchronizaci kontaktů.
Multimédia – pusto a prázdno
Pro prohlížení fotografií slouží aplikace “Fotky”. Ta nabízí intuitivní uživatelské rozhraní a nabídku automatického zálohování na Google+. Jinak ale stěží něčím překvapí. Přímo v aplikaci lze provést několik základních úprav – oříznout či otočit fotografii a podobně.
Klasická galerie je také přítomna.
Velmi zajímavá je situace okolo hudebního přehrávače. Námi testovaný kousek je původem z Ameriky (operátor AT&T) a kromě hudby od Googlu – Play Music – v něm žádná další předinstalovaná aplikace pro poslech hudby není. Zajímalo by mne, zda se jedná o výjimku nebo to takto mají v Americe i ostatní telefony. Pro účely testu jsem si tedy nainstaloval přehrávač PowerAMP. Výstup do sluchátek nebyl vůbec špatný. Příjemně mě překvapil i reproduktor. Když se na něj na zádech telefonu podíváte, nic moc od něj nečekáte, ale opak je pravdou. Hraje dostatečně nahlas a jeho zvuk je na poměry mobilních telefonů nadprůměrný.
Fotoaparát a natáčení videa – fotka do dvou sekund
Začněme tím, jak se do aplikace dostat co nejrychleji. Čím rychleji tím lépe, pokud potřebujete pořídit fotografii něčeho, co za chvíli zmizí. Motorola tedy přišla s několika řešeními. Jak už jsme zmínili, kameru lze otevřít přímo ze zamykací obrazovky tahem zprava doleva, což je rychlé a efektivní. Efektnější cestou je použít předdefinované gesto nebo spíše pohyb – zaklepat 2x klidně uspaným telefonem, což ho probere a ihned otevře kameru. Musím dodat, že pohyb je potřeba trošku nacvičit, nejedná se o klasické zaklepání, spíše krouživý pohyb zápěstím. Jakmile si však zvyknete, jedná se o efektní i efektivní způsob, jak rychle pořídit fotografie. Fotoaparát nabídne rozlišení 10 MPx a chlubí se technologií ClearPixel. Ta je celkem podobná ultrapixelovým fotoaparátům od HTC s tím rozdílem, že rozlišení nebylo sníženo na 4 MPx, což je dobře. Cílem této technologie je zachytit více světla, než zvládnou běžné senzory.
Tohle se vám bude líbit! Google přináší významné vylepšení Circle to Search
Samotné prostředí fotoaparátu bych označil za minimalistické. Kromě ikon pro přepnutí na přední kameru či natáčení videa tu na první pohled nic jiného nenajdeme. Pokud chcete otevřít nastavení, stačí táhnout prstem z levého okraje doprava. Pro přístup do galerie zase slouží tah z pravého okraje doleva. Krásně jednoduše je provedeno i zoomování. Stačí “tapnout” prstem a posunovat nahoru či dolů pro přiblížení či oddálení. Pokud z nějakého důvodu chcete zapojit dva prsty, funguje i klasické gesto pinch to zoom. Není zde ani žádné tlačítko pro pořizování fotografií, stačí kamkoli klepnout na displej. Pokud navíc provedete dlouhý stisk, telefon začne fotit jeden snímek za druhým. Co se režimů týče, k dispozici je HDR (automatické) či panorama.
Fotografie:
Jak fotí?
Motorola odvedla, co se fotoaparátu týče, dobrou práci. Fotky statických objektů jsou ostré, není na nich zbytečný šum a velmi se mi líbí parádní barevné podání. Co se pohyblivých objektů týče, jsou spíše rozmazané, což bych přisuzoval aktivnímu režimu HDR. Makro fotky dopadly také dobře. Snímky za zhoršených světelných podmínek Moto X umí, ale občas je kazí příliš šumu a neostrost. Je to případ od případu, s fotoaparátem se dají pořídit vskutku obstojné snímky.
Jak natáčí?
Motorola Moto X – Jak natáčí?
Kdy, kde a za kolik?
Tato část pravděpodobně nikoho nepotěší. Telefon Moto X není na našem trhu oficiálně dostupný a zatím nepřišla žádná zpráva, že by se tak mělo stát. Marketingový ředitel Motoroly sice zmínil možnost příchodu Moto X na evropské trhy, jedná se ovšem o čisté spekulace.
V Americe je Moto X nejvýhodnější při kontraktu s jedním z operátorů. To telefon pořídíte za 99 $, respektive 149 $, což nám ale v ČR moc nepomůže. Existuje i možnost, jak v Americe zakoupit “nebrandovaný” přístroj bez kontraktu za 499 $ za 16 GB verzi a 549 $ za 32 GB verzi. Služby jako Shipito jsou schopny zajistit přeposlání telefonu do ČR za určitý poplatek. Pravděpodobně se však nevyhnete clu, výsledná cena tak citelně vzroste. Moto X také nemá nativně předinstalovanou češtinu. Překážek k obstarání tohoto skvělého přístroje je bohužel víc než dost.
Resumé
Z recenze je již pravděpodobně patrný můj kladný vztah k testovanému přístroji. Moto X je zkrátka trochu jiný high-end telefon, který nejde cestou superlativů (nemá ani Full HD displej ani nejvýkonnější hardware), přesto je až překvapivě příjemný na používání. Uživatelské prostředí nabídne takřka čistý Android a dobrá optimalizace zajistí bezproblémový chod bez záseků a pádů. Papírově tedy nijak zvlášť nezaujme, v benchmarcích neobsadí první místo, ale přesto se jedná o skvělý přístroj.
4,7 palcový HD displej s jemností 316 pixelů na palec nabídne dostačující jemnost, výborné barevné podání i pozorovací úhly. Díky použité technologii AMOLED je černá opravdu černá a čtenost na slunci díky dostačujícímu jasu také obstojí.
Jednou z největších předností telefonu jsou užitečné vychytávky, které Motorola do přístroje zakomponovala. V prvé řadě je to tzv. Active display. Ten se postará o to, abyste vždy měli přehled o všech notifikacích, příchozích zprávách či zmeškaných hovorech. Jakmile telefon vezmete do ruky, displej se rozsvítí a kromě upozornění ukáže i čas. Další skvělou vlastností je Touchless control, tedy bezdotykové/hlasové ovládání. Moto X poslouchá na slovo díky učení se vašeho hlasu, což zajistí, že nikdo jiný nebude moct hlasové ovládání používat. Zároveň (pokud mu to dovolíte) vás telefon poslouchá stále, takže i když leží zamčený na stole, můžete ho probrat heslem: “OK Google Now” a následně zadávat pokyny.
Při testování mne potěšil i fotoaparát, který nabídne rozlišení 10 MPx s technologií ClearPixel, která má za úkol zachytit co nejvíce světla. Fotografie i video ve srovnání s konkurenty jistě obstojí.
Po designové stránce se přístroj povedl. Zpracování je sice z plastu, i přesto se jedná o napohled pěkný telefon, který si člověk může při koupi barevně vyladit do nejmenšího detailu. Prohnutá záda, příjemné rozměry a zaoblené hrany zajišťují, že telefon padne velmi dobře do ruky a palcem snadno dosáhnete po celém displeji.
+ Pěkný design
+ Na 4,7″ display malé rozměry
+ Dostatečný výkon
+ Active Display
+ Bezdotykové ovládání
+ 10 MPx fotoaparát
+ Android 4.4 KitKat
+ Optimalizace
– V ČR oficiálně nedostupný
– Kontakty se nesynchronizují s Facebookem
– Chybí hudební přehrávač (pouze Play Music)
– Plast je stále plast
Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi
Komentáře (27)
Přidat komentář