TOPlist

Moto G7 Power recenze: Obří 5 000 mAh baterie, solidní výkon a čistý Android

moto G7 power recenze

Motorola Moto G7 Power je nový telefon, který potěší všechny, co požadují velkou kapacitu baterie. Má 5 000 mAH baterii, výdrž se slibuje 2,5 dne. Potěší i použití čipsetu Snapdragon 632, který doplní 4GB RAM. Dnes se na telefon podíváme blíže v recenzi. Jak se Moto G7 Power povedl?

Recenze Moto G7 Power

V balení Moto G7 Power je silikonový obal i rychlá nabíječka

Telefon dorazí ve žluto zelené krabici, ve které se nachází poměrně standardní příslušenství. Kromě samotného telefonu, je to dále silikonový obal, USB-C kabel, TurboPower nabíječka, nástroj k vytáhnutí šuplíku se SIM a manuály.

moto g7 power obsah baleni

Moto G7 Power je plastový telefon. Kvalita je ale velmi dobrá

Telefon Moto G7 Power je vyroben z plastu, což nemusí být zcela negativní. Ano, ochrana proti škrábancům není tak velká, nicméně to je taková jediná kaňka, která se dá navíc vyřešit přiloženým pouzdrem. Zpracování je ale příkladné, používají se tvrdé plasty, zároveň telefon nepůsobí levně. Důvodem je i váha telefonu 193 gramů, rozměry jsou 159.4 x 76 x 9.3 mm, takže na nějaké pohodlné ovládání jednou rukou rozhodně nedojde.

Zadní strana telefonu má zaoblené hrany, díky kterým se drží telefon lépe v ruce. Je nicméně i přesto hodně kluzký a strašně jednoduše se zapatlá. V testované černé verzi jde navíc vidět každá šmouha a otisk. Opět, jak kdyby to Motorola předpokládala a proto přibalila v balení i jednoduchý kryt. Na přední straně je starší tvrzené sklo Gorilla Glass 3. Všimnout si můžete většího výřezu i rámečků kolem displeje, žádné speciality v něm ale nenajdete. Ve velkém výřezu se nachází jen klasické senzory, sluchátkový reproduktor a selfie kamera. Brada telefonu je poté hodně velká, dokonce se tam vlezlo i logo společnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=r130IUzayFE

Na zadní straně je čtečka otisků prstů, která je elegantně schovaná v logu M a také fotoaparát, který má kruhový design přesně, jak jsme u telefonů této značky zvyklí. Na pravé straně rámu je kolébka pro ovládání hlasitosti a zapínací tlačítko, levá strana má pouze šuplík na SIM karty a microSD. Potěší určitě 3,5mm audio konektor na vrchní straně a USB-C na spodní straně. Telefon je odolný dokonce proti stříkající vodě, nevadí mu například déšť případně menší nehody s pitím. Není ale rozhodně voděodolný.

Moto G7 Power koupíte v Česku ve dvou barvách

Motorola pro český trh připravila dvě barevné varianty tohoto telefonu. Základní barvou je černá. Pokud byste ale chtěli něco více odlišného, tak se oficiálně nabízí ještě fialová, i když se jedná spíše o barvu, která přechází do odstínu levandule.

Jaký obal, pouzdro a ochranné sklo vybrat na mobil Moto G7

Jak už jsme několikrát psali, přímo v balení telefonu se nachází jeden průhledný silikonový obal. Chrání hlavně před škrábanci a menšími pády, zároveň zabraňuje otiskům na zadní straně. A to je od Motoroly vše. Oficiální pouzdra na tento telefon v Česku nejsou. Většina pouzder je od třetích stran a výběr není zrovna nejlepší. Doporučujeme se tak spíše podívat na zahraniční eshopy, které se již naplnily kryty a obaly.Najít se dají třeba TPU kryty. Koupit se dají i odolnější pouzdra.

moto g7 power obal pouzdro kryt

Pouzdra vám většinou ochrání zadní stranu a rám telefonu. Displej už ale moc ne, tedy až na různá flipová pouzdra. Jedna z možností, jak si ochránit displej, jsou ochranné fólie a krycí skla. Právě tvrzená skla jsou v posledních letech mnohem oblíbenější než fólie. A to třeba kvůli tomu, že je jednodušeji nalepíte, a hlavně nabízí větší ochranu. A to jak proti škrábancům, tak proti prasknutí, kdy většinou praskne sklíčko a samotný displej už je v pořádku.

S krycími skly je to stejné jako u obalů. Prozatím jich není mnoho. V zahraničí už jsou krycí skla od méně známých značek k dispozici. Jedno z těch levných krycích skel pořídíte již za zhruba 90 Kč.

Čtečka otisků Moto G7 Power funguje výborně

Už u telefonu Motorola One jsme čtečku otisků prstů chválili. Na stejné notě v tom budeme pokračovat i u Moto G7 Power. Během testování jsme nenarazili na žádné problémy. Vše fungovalo tak, jak jsme očekávali. Čtečka je rychlá a přesná. Bez problémů se může rovnat s konkurencí jako je Xiaomi či Huawei.

moto g7 power fotoaparat

HD+ displej dává smysl. Kvalita nicméně pokulhává

V této cenové kategorii už se může zdát HD+ rozlišení u displeje hodně málo. Motorola nechala FullHD+ až pro mírně dražší model Moto G7, který se i více prezentuje jako multimediální zařízení pro sledování videí, filmů apod. Hlavním marketingovým tahákem Moto G7 Power je ale velká výdrž na jedno nabití a HD+ rozlišení není tak náročné na baterii. Nižší rozlišení tak v tomto ohledu dává smysl. V každodenním použití si nižšího rozlišení nevšimnete, pokud se opravdu nebudete soustředit.

Displej má velikost 6,2 palců, jedná se o IPS panel. Výsledná jemnost displeje je 279 ppi. V nastavení si můžete změnit režim barev. Na displej se pěkně dívá, má i velice dobré pozorovací úhly, pokud tedy nejste na slunci. V takových případech neuvidíte moc informací  na displeji, čitelnost na slunci je i v porovnání s konkurencí špatná. Srovnávali jsme jej s dvojicí Xiaomi Redmi 7 a Redmi Note 7. Rozdíl byl zřetelný na první pohled.

moto g7 power displej slunce

Moto G7 Power má dostatek výkonu díky Snapdragonu 632

Oproti minulému roku se Motorola rozhodla ve svých telefonech použít novější čipset. V Moto G7 Power je Snapdragon 632, ten má velice dobrý výkon, ale zároveň i nízkou energetickou náročnost. Grafický čip je Adreno 506. Pro téměř jakoukoliv každodenní práci nabízí dostatek výkonu, zahrajete si i 3D hry jako PUBG Mobile. V AnTuTu hodnocení telefon získal 105 542 bodů. Využívá stejný čipset jako Redmi 7, zároveň má ale více výkonu než třeba Samsung Galaxy M20.

Moto G7 Power AnTuTu Benchmark

AnTuTu Celkově CPU GPU UX MEM
Moto G7 Power 105 542 bodů 52 158 13 906 29 872 9 606
Redmi 7 102 670 bodů 52 414 13 806 29 859 6 591
Honor 10 Lite 128 128 bodů 56 804 26 942 34 756 9 621
Xiaomi Mi A2 130 644 bodů 56 532 29 801 37 690 6 621
Honor 8X 140 566 bodů 66 861 23 349 37 459 12 897
Samsung A7 121 831 bodů 53 075 26 822 35 704 6 230
Huawei P20 Lite 88 388 bodů 41 349 13 067 24 353 9 619
Samsung M20 108 330 bodů 47 257 21 065 31 057 8 951

Moto G7 Power koupíte pouze v jedné paměťové variantě

Trochu překvapivě Motorola nabízí na českém trhu pouze jedinou paměťovou variantu. A to s 4GB RAM a 64GB vnitřní pamětí. Telefon bez problémů můžete rozšířit o microSD karty. A to až do velikosti 512 GB. Do slotu se dají vložit dvě nano SIM karty a microSD karta zároveň.

Parametry telefonu Moto G7 Power

[aps_product_sz id=“552103″]

Podporuje Moto G7 Power Dual Sim?

Tento telefon podporuje rovněž Dual Sim. V obou případech se používají nanoSIM karty Z obou SIM karet se dá volat, můžete posílat SMS a používat data. Pokud v telefonu budete mít microSD kartu, nebudete ochuzeni o podporu Dual Sim.

moto G7 power dual sim microsd

Telefonu bohužel chybí NFC, a to i když se to na internetu uvádí. V zahraničí se totiž prodává i verze s NFC, na českém trhu však chybí. Bohužel tak nemůžete využívat Google Pay. Potěšil nás ale USB-C konektor i 3,5mm audio konektor. Moto G7 Power má dále Bluetooth 4.2 s podporou kodeku aptX, Wi-Fi 802.11 b/g/n. Nepřipojíte se tak k 5 GHz Wi-Fi sítím. GPS funguje bez problémů.

Výdrž baterie a rychlé nabíjení Moto G7 Power

Tak a konečně se dostáváme k tomu hlavnímu, čím se telefon má lišit od konkurence. A to je výdrž baterie. Očekávaní byla veliká a telefon je dokázal naplnit. Obrovskou kapacitu baterie 5 000 mAh doplňují i nižší rozlišení displeje, úspornější čipset a čistý Android bez bloatware. Motorola slibuje 2,5 dne na jedno nabití, což v podstatě znamená tři dny v práci. A při normálním používání jsme se na tuto hodnotu opravdu dostávali. Telefon jsme samozřejmě podrobili i testování výdrže baterie, kde se dostal na hodnotu 13 hodin a 8 minut. Tím se dostal na první místo. A to o 8 minut před Huawei P30 Pro.

moto g7 power nabijeni

Potěší, že i rovnou v baleníje 18W rychlá TurboPower nabíječka. Za 30 minut nabíjení se nám telefon nabil na cca 25 až 30 procent. Za hodinu jsme se dostávali na hodnotu kolem 65 procent. Nabití do 100 procent trvá zhruba dvě hodiny. To jsou poměrně dobré hodnoty. Musí se totiž brát v potaz velká kapacita baterie.

Verze Androidu a aktualizace Moto G7 Power

Rovnou z krabice má telefon Android 9 Pie. Splňuje i certifikaci Android Enterprise Recommended. To mimo jiné znamená, že Motorola garantuje vydávání bezpečnosních aktualizací do 90 dnů od vydání. Očekávat se dá minimálně aktualizace na chystaný Android Q. Vzhledem k ceně telefonu se ale nedá počítat, že bude Moto G7 Power mezi nejrychlejšími modely s touto aktualizací.

Samotný systém je plynulý, rychlý a během testování jsme nenarazili na žádný problém. V telefonu se nachází pouze tři aplikace od společnosti Motorola. A to aplikace fotoaparátu, Moto a FM rádio. Vylepšen je o tzv. Moto Experiences. Za tímto názvem jsou schované dvě funkce  – rychlá gesta a chytřejší obrazovka. Rychlá gesta nabízí odemknutí zvednutím, ovládání médií, screenshot třemi prsty, navigace jedním tlačítkem, rychlý snímek, rychlou baterku, zmenšení tahem, umlčení zdvihutím, režim Nerušit překlopením či editor snímků obrazovky. Chytřejší obrazovka nabízí „Předvídavý“ displej, rychlou odpověď, měřič baterie, oznámení na displeji, ovládání hudby a oznámení při přiblížení uživatele.

Jak Moto G7 Power fotí a natáčí video?

Fotoaparát telefonu je v klasickém designovém kruhu. Jde o jeden snímač s 12 MPx a světelností F/2,0. Potěší, že telefon podporuje zpomalené video, nahrávání ve 4K rozlišení a 30 FPS. Přední selfie kamera má 8 MPx a světelnost F/2.2. Jedna ze specifikací jsou různé módy focení jako cinemagrafy, přímá barva, manuální režim s podporou RAW apod.

A jaká je kvalita fotografií a videí? Nedá se říct, že by šlo o nějaký fotomobil, na druhou stranu dokáže telefon v mnoha případech poměrně kladně překvapit. Fotografie za denního světla mají věrné barevné podání, jsou dostatečně ostré a plné detailů. S tím, jak se snižuje světlo, tak velmi rychlé padá i kvalita fotografií dolů. Zvyšuje se šum a zároveň s tím padají i detaily. Jeden z dalších mínusů jsou portrétové fotografie. Telefon nemá duální fotoaparát, tudíž se spoléhá na rozmazané pozadí pomocí softwaru a zde jde vidět, že se Motorola nemůže rovnat s Googlem, který dokáže u Pixelů s jedním fotoaparátem doslova kouzla. U videa nás naopak telefon potěšil, ještě není moc běžné v této kategorii mít 4K nahrávání, dále potěší i elektronická stabilizace obrazu u FullHD videí.

Fotografie z Moto G7 Power

Videa z Moto G7 Power

Moto G7 Power testovací video

Moto G7 Power testovací video

Moto G7 Power test videa na výšku

Moto G7 Power test videa na výšku

Cena a dostupnost telefonu Moto G7 Power

Jak už jsme psali výše, Motorola G7 Power je dostupná pouze v jedné paměťové variantě s 4GB RAM a 64GB úložištěm. Mobil byl v České republice uveden na trh 8. února 2019 za cenu 5 399 Kč.

Závěr recenze Moto G7 Power

Od telefonu Moto G7 Power se očekávala hlavně skvělá výdrž baterie. To bylo splněno. Jenže telefon není jen o výdrži baterie. Nabízí i skvělou alternativu pro ty, kteří hledají levný telefon s čistým a odladěným Androidem a dostatečným výkonem. Při testování nás potěšil i USB-C anebo 3,5mm audio konektor, podpora DualSIM a možnost nahrávání ve 4K rozlišení.

Zcela bez chyb ale telefon není. Čitelnost displeje na slunci není moc dobrá, telefonu chybí NFC i podpora 5 GHz Wi-Fi sítí. Někomu také můžou vadit plastové materiály, které se lehce ušpiní. Pokud vám ale jde hlavně o výdrž telefonu, tak Moto G7 Power můžeme rozhodně doporučit.

Klady

+ Dobře odladěný systém
+ Skvělá výdrž baterie
+ Rychlé nabíjení
+ Dobrý výkon

+ 3,5mm audio konektor a USB-C

Zápory

– Chybí NFC
– Nepodporuje 5 GHz Wi-Fi sítě
– Horší čitelnost displeje na slunci

Za zapůjčení děkujeme společnosti Motorola.

Jak se vám líbí Moto G7 Power?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)