O tohle jsme přišli. Nevypadá smartphone LG Rollable jednoduše skvěle?
- Zprávičky
- Vašek Švec
- 23.9.2022
- 2
Nemusíte patřit zrovna mezi skalní fanoušky LG, abyste uznali, že uzavření mobilní divize tohoto jihokorejského výrobce elektroniky je rozhodně velká škoda. Z principu je větší konkurence pro trh lepší neboť se výrobci navzájem nutí inovovat a soupeřit o přízeň zákazníků. LG mělo navíc v rukávu připraveno pár es, se kterými již bohužel nestihlo vyrukovat. Jedním z nich je například LG Rollable. Koncept rolovacího smartphonu, který vypadá prostě skvěle.
LG Rollable byl nadějný koncept
O rolovacím smartphonu od LG prosakovaly informace ještě před uzavřením mobilní divize výrobce a i poté se na internetu objevilo několik krátkých videí, jelikož jeho prototypy skočily v rukou zaměstnanců LG. Nyní se však ukazuje na podstatně delším videu, které poskytuje mnohem detailnější pohled na to, co mohlo být. Nutno poznamenat, že celé zařízení působí, že bylo blízko finálnímu produktu. Nasvědčuje tomu například prodejní balení, nebo originální flipový obal. V útrobách smartphonu se pak nalézá výkonný hardware se Snapdragonem 888, 12 GB RAM a 256GB úložištěm v čele. Na zádech se pak nalézá 64MPx primární a 12MPx ultraširokoúhlý fotoaparát. Kousek pod nimi se pak na zádech telefonu nalézá také čtečka otisků prstů.
LG 롤러블폰 실물 보여드릴게요. 대박!
Tím hlavním je však rolovací P-OLED displej, který má v základním stavu úhlopříčku 6,8″ a umí se roztáhnout až na plochu s úhlopříčkou 7,4″ s poměrem stran 3:2. Stejně jako v případě stejně koncipovaného Oppo X 2021 je i tady mechanismus elektrifikovaný. Celý smartphone pak postrádá jakákoli klasická hardwarová tlačítka. Namísto nich jsou zde plochy citlivé na tlak. Další zajímavostí je pak displej prostupující i na zadní stranu. Jak se přitom zdá z videa, nejedná se o sekundární panel, nýbrž o ten primární, který zajede pod sklo na zadní straně. Na zádech telefonu pak můžete displej používat třeba k pořizování kvalitních selfie, neboť mikro kamerka nad displejem má pouze 2,4Mpx snímač. Po poklepání na záda se pak zobrazí přednastavené widgety.
Výhoda rolovací konstrukce pak spočívá také v tom, že displej se nemusí přehýbat v ostrém úhlu a není na něm tak žádný patrný ohyb. Zrovna tak konstrukce nemusí být tak tlustá jako u ohebných smartphonů a LG Rollable tak v “zavřeném” stavu působí jako trochu mohutnější, ale jinak vcelku běžný smartphone. Celkové rozměry i hmotnost 285 gramů pak snesou srovnání s některými obrněnými outdoorovými smartphony. Za nás je tedy video, ukazující LG Rollable v plné kráse jen potvrzením, jaká je škoda, že výrobce tento segment opustil. Byť jsme spíše skeptičtí, rozhodně bychom se nezlobili, pokud by své rozhodnutí LG přehodnotilo, ostatně s Androidem jako takovým to ještě úplně nezabalilo.
Jak se líbí koncept rolovacího smartphonu vám?
Zdroj: GSMArena.com
Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi
Komentáře (2)
Přidat komentář