TOPlist

Kterou službu pro poslech hudby používáte? (Víkendová hlasovačka)

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
24.8.2019 08:00
Ikona komentáře 42
Kterou službu pro poslech hudby používáte? (Víkendová hlasovačka)
Reklama

Na našem webu často tvrdíme, že chytré telefony dokážou nahradit celou řadu přístrojů. Jednou z mnoha kategorií, kde úspěšně vytěsňují konkurenci, jsou hudební přehrávače. I když s ohledem na omezené přenosy mobilních dat patrně stále vedou „em pé trojky“ uložené v zařízení, i čeští zákazníci již mohou vybírat z mnoha online služeb. A na to se budeme ptát v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze: kterou službu pro poslech hudby používáte?

Obsah článku

Kterou službu pro poslech hudby vybrat?

Primárním filtrem při rozhodování, jakou službu zvolit, bude její dostupnost. Většina velkých hráčů již poskytuje své služby i u nás, nicméně řada z nich ještě v Česku dostupná není. Omezení sice můžete zkusit obcházet například VPN připojením, ale to už je jistý diskomfort a zbytečná komplikace. Kterou službu pro poslech hudby používáte? Roli mohou hrát i další faktory – například kolega David Trlica ve svém komentáři Proč radši používám Google Play Music než Spotify? uvádí poměrně zásadní argument v podobě možnosti nahrát si do knihovny své vlastní písničky. Samozřejmě každá služba má svá pro a proti. Studenty mohou zaujmout poměrně zajímavé slevy, na které dosáhnou registrací na školní e-mailovou adresu. Například YouTube Music Premium přijde měsíčně na 79 korun, zatímco sazba pro běžného uživatele je 149 korun. Podobně Spotify Premium stojí studenta ve srovnání se standardním tarifem polovinu – tedy 80 Kč.

Další faktory při výběru

Roli samozřejmě mohou hrát i další faktory, jako je možnost uložit si hudbu do zařízení a poslouchat ji bez připojení k internetu. To je v našich podmínkách vysoce hodnocená funkce, neboť hodina streamování hudby může znamenat datové přenosy v řádech stovek megabajtů.
Používáte Spotify jako službu pro poslech hudby?

Používáte Spotify jako službu pro poslech hudby?

Vyčerpat FUP tímto způsobem lze velice snadno – doslova během pár hodin. Ačkoli jsme si u některých operátorů mohli v průběhu letošního léta zdarma vyzkoušet internet bez omezení, zatím to nevypadá, že by podobná nabídka měla fungovat i po prázdninách. Pokud hledáte službu pro poslech hudby, určitě si projděte její hudební katalog. Ne všichni interpreti mají smlouvy se všemi poskytovateli a byla by chyba investovat peníze, kdybyste nemohli poslouchat své oblíbené skladby. Pro někoho může být také důležitá nabízená kvalita zvuku – rozhodně je dobré vyzkoušet si bezplatnou variantu každé služby, abyste měli jasnější představu, co vás čeká.

Kterou službu pro poslech hudby používáte?

Dostáváme se k anketní otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze, která zní prostě: kterou službu pro poslech hudby používáte? Pokud využíváte více služeb, hlasujte pro tu, ze které posloucháte písničky nejčastěji. [gravityform id=“262″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“] Budeme rádi, když se v komentářích rozepíšete o tom, proč používáte právě tu či onu službu. Zkuste ji srovnat s ostatními, najít a vyjmenovat největší výhody, které nabízí!

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci cyklu Víkendová hlasovačka a diskuze ptali, zda je podle vás lepší Waze, Mapy.cz, nebo Mapy Google. Do hlasování se zapojilo 224 čtenářů, což je nejvíc za poslední rok. Byť jsme si vědomi faktu, že každá z nabízených aplikací je vhodná pro jiné použití, nenabídli jsme žádnou jinou možnost, dokonce ani variantu „jiná odpověď“. Nakonec vyhrály Mapy Google se 38 %, druhé skončilo Waze se 32 %, těsně následované Mapami.cz s 30 %.

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: