Kdo má nejtenčí rámečky? Note 8 nebo iPhone X. Jsou k něčemu dobré?
- Články
- David Trlica
- 13.10.2017
- 14
Kdo má nejtenčí rámečky? To je častá odpověď v posledních měsících, kdy se začaly objevovat telefony s minimálními rámečky a 18:9 displejem. Nyní se na internetu objevilo zajímavé srovnání, u kterého najdeme většinu vlajkových modelů podzimu. A to včetně Galaxy Note 8 nebo iPhone X.
Obsah článku o telefonech s minimálními rámečky
Nejtenčí rámečky v telefonech
Telefony s minimálními rámečky nyní už vídáme i v telefonech střední třídy, jako třeba u nedávno představeného Honoru 7X nebo LG Q8. Tyto levnější telefony ale mají okraje mírně větší než vlajkové modely. I proto se soustředíme pouze na ty prémiové modely. Mezi telefony je dokonce i nepředstavený Mate 10 Pro, který na internet před časem unikl v oficiálních renderech.
Největší rámečky podle fotografií výše má Pixel 2 XL, a to jak na vrchní/spodní straně, tak i na levé a pravé straně. Kompenzuje se to ale zajímavou funkcí, kterou ostatní telefony nemají. A to stereo reproduktory na čelní straně. Druhé největší rámečky má podle obrázku Note 8, a to hlavně na vrchní či spodní straně.
Na pomyslném třetím místě je Huawei Mate 10 a LG V30, kde jsou rozdíly ve velikosti hodně malé. Rozdíl je naopak v tom, že LG má více zaoblené hrany. A pomyslným vítězem z těchto telefonů je Apple iPhone X. Ale je to hodně diskutabilní, výrobce s jablkem v logu zvolil odlišný způsob, který má spíše blíže k Essential Phone. Takže sice má nejmenší rámečky kolem displeje, ale také podivný výřez uprostřed displeje.
Jsou minimální rámečky k něčemu dobré?
Začneme tím subjektivním, a to samotný vzhled telefonu. Někomu se nové telefony, kde displej zabírá většinu přední strany líbí, jiní zase preferují klasičtější design telefonu s většími rámečky. Mezi pozitiva by se tak dal zařadit vzhled telefonu. To souvisí i s dalším plusem, a to, že se displej vleze do mnohem menšího těla. Díky tomu se dají tyto protáhlé telefony ovládat pohodlněji jednou rukou. Pak jsou tady negativa, řešení na tyto „problémy“ jsou ale většinou jen otázkou času.
Hromadné přesunování čteček otisků prstů
Jako první nás napadá předělávání čtečky otisků prstů. Týká se to řad telefonů, které měly čtečku otisků prstů na přední straně, jako třeba Galaxy S8, Galaxy Note 8 nebo třeba Apple iPhone X. Samsung to vyřešil tak, že čtečku umístil na záda telefonů a dodnes za to schytává kritiku. Pak tu máme Apple, který se u modelu X rozhodl čtečku úplně vypustit a zaměřil se na rozeznávání obličeje uživatelů. Řešením je zde čtečka otisků prstů v displeji, která se plánovala už u Galaxy S8, jenže vývoj nejde vůbec dobře. Momentálně se hovoří, že se zabudování čtečky do displeje dočkáme až u Note 9.
Další potenciální problém je v tom, že se takové telefony hůře drží, protože hrozí nechtěné dotyky. To záleží samozřejmě také na samotných výrobcích, například na Xiaomi Mi Mix 2 jsme neměli vůbec problémy. Na jiných telefonech se občas nějaký ten přehmat povedl. Zajímavé je ale také to, že se prozatím ani u jednoho telefonu nepakoval problém jako u Galaxy S7 Edge, kde byly přehmaty časté.
V neposlední řadě zde máme obsah, kde například taková videa se točí hlavně v poměru stran 16:9. To není moc ideální vzhledem k tomu, že tyto telefony mají poměr stran 18:9. Někteří výrobci se to snaží simulovat tím, že video roztáhnou do rohů. To ale není ideální řešení, snižuje se kvalita videa a navíc to umí jen některé telefony.
Jaký je váš názor na bezrámečkové telefony? Který telefon podle vás má nejtenčí rámečky?
Zdroj: sammobile.com
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (14)
Přidat komentář