TOPlist

Jakou používáte powerbanku? (Víkendová hlasovačka)

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
13.7.2019 06:00 (17.12.2019 13:20)
Ikona komentáře 15
Jakou používáte powerbanku?
Jen málokdo bude rozporovat skutečnost, že výdrž dnešních chytrých telefonů se ani zdaleka nepotkává s představami zákazníků. V lepších případech totiž dosahuje dvou dnů, což v mnoha situacích prostě nestačí. Trh však reagoval poměrně pružně a záhy se objevily externí zdroje energie – takzvané powerbanky. Jakou používáte powerbanku? Na to se budeme ptát v anketě pro tento víkend.

Obsah článku

Vyšší výkon – větší spotřeba

Hardwarová výbava chytrých telefonů roste doslova raketovým tempem. Aktuální modely mají běžně obrazovky s úhlopříčkou větší než šest palců a jejich osmijádrové procesory „tikají“ na frekvencích, blížících se 3 GHz. Roste výkon a většinou i energetická náročnost dalších komponent, které musejí zvládat rychle zpracovávat rostoucí objemy dat.
Jakou používáte powerbanku?

Jakou používáte powerbanku?

Na poli baterií sice byla oznámena celá řada objevů, které slibovaly dvojnásobné a vyšší kapacity při stávající velikosti. Do praktického nasazení se však zatím žádný z nich nedostal. Musíme se tak smířit s kapacitami, pohybujícími se mezi 3000 a 4000 mAh, které zvládají „živit“ výkonný hardware den, maximálně dva. Částečně eliminuje problém nedostatečné kapacity rychlé nabíjení, které se prosazuje už i v telefonech střední třídy. Místo několika hodin stačí k doplnění energie desítky minut. Xiaomi aktuálně pracuje na „ultra rychlém“ nabíjení, které by mělo zvládnout naplnit 4000mAh akumulátor za těžko uvěřitelných 17 minut.

Proč používáte powerbanku?

Rychlé nabíjení jistě dokáže vyřešit celou řadu situací – například když půl hodiny před odchodem ze zaměstnání zjistíte, že vám zbývají poslední procenta baterie. V takovém případě stačí připojit mobil k nabíječce a při odchodu ho můžete mít nabitý na celý zbytek dne.
Proč používáte powerbanku?

Proč používáte powerbanku?

Jenže pokud jdete na dlouhou túru, nebo trávíte dovolenou někde, kde není dostupná elektrická zásuvka, budete muset situaci řešit jinak. Právě zde se ukážou výhody externích přenosných baterií, do kterých si před cestou uložíte zásobu energie pro pozdější použití. Pří výběru musíte vzít v úvahu několik základních parametrů. V první řadě je to kapacita, udávaná typicky v mAh  – na ní závisí, kolikrát dokážete mobil nabít. Samozřejmě platí, že čím vyšší je kapacita, tím větší a objemnější bude powerbanka. Zde je tedy nutné najít ideální kompromis mezi snadnou přenositelností a požadovanou výdrží.

Jakou používáte powerbanku?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky a diskuze, která zní: jakou používáte powerbanku? Pokud používáte více než jednu powerbanku, hlasujte pro tu s nejvyšší kapacitou. [gravityform id=“256″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“] V diskuzi pod článkem se můžete podrobněji rozepsat o tom, jakou používáte powerbanku a jak jste s ní spokojení. Zkuste porovnat její výhody a nevýhody například proti rychlému nabíjení.
Výsledky ankety Jakou používáte powerbanku?

Výsledky ankety Jakou používáte powerbanku?

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda používáte bezdrátové nabíjení. Do hlasování se zapojilo celkem 109 respondentů a výsledky víceméně odpovídaly našim očekáváním.
Výsledky ankety Používáte bezdrátové nabíjení?

Výsledky ankety Používáte bezdrátové nabíjení?

Celých 55 % hlasujících i v polovině roku 2019 používá k nabíjení svého telefonu výhradně kabel. Protipól v podobě těch, kteří spoléhají pouze na bezdrátové nabíjení, tvoří jen 6 % respondentů. Dalších 39 % pak v různém poměru používá drátové i bezdrátové nabíjení.

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: