Jak zapnout / vypnout notifikační bubliny aplikace Messenger?
- Návody
- Marek Houser
- 5.1.2023
- 3
Populární komunikační nástroj Messenger, který byl původně vytvořený jako chatovací platforma sociální sítě Facebook, přinesl do světa mobilního dopisování mimo jiné jeden velmi zajímavý prvek. Vyskakovací bubliny, které se po přijetí zprávy od jednoho či více objevují na okraji displeje. Kliknutí na ně otevírá konkrétní chatovací okno, dají se přesouvat a dají se také tažením na středový „křížek“ zavírat. Víte ale, jak se dají Messenger bubliny natrvalo zapnout či vypnout?
Funkce, která byla dříve automaticky aktivní, je v dnešní době již volitelnou položkou v nastavení aplikace. Pokud jste tedy zaznamenali, že vám před časem zmizely, můžete si je znovu zapnout. Pokud se vám naopak neustále zobrazují a nemůžete je vystát, můžete se jich natrvalo zbavit. Postup je velmi jednoduchý a lehce se liší jen podle toho, jakou verzi Androida v mobilu máte.
Jak zapnout nebo vypnout Messenger bubliny?
V telefonu se systémem Android 10 a starším je správa této funkce opravdu snadná. Stačí otevřít aplikaci Messenger, klepnout vlevo nahoře na vlastní profilovou ikonku a v rozbaleném menu najít přepínač s názvem Okénka chatu. Případné vypnutí je vyřízené raz dva. Pokud funkci po delší době zapínáte, systém po vás bude pravděpodobně chtít povolit pro Messenger překrývání ostatních aplikací. Jakmile to zařídíte, bublinám už ve vyskakování nic nebrání.
U systému Android 11 a novějších je ten rozdíl, že zavedl dříve unikátní Messenger bubliny jako novou základní funkci plošně do celého prostředí, takže jdou zapnout a vypnout i u ostatních chatovacích aplikací. Z toho důvodu se objevilo pokročilejší menu pro jejich správu. Právě do něj nastavení bublin z Messengeru vede. Prvotní postup je tedy stejný, v nastavení ale musíte tento typ notifikace povolit pro konkrétní aplikaci.
Uživatelé jedenáctého Androida mají možnost bubliny používat i u ostatních komunikačních nástrojů. To, jak budou konkrétně vypadat a jak se budou chovat, je možné částečně nastavit v samotném systému.
Používáte bubliny, nebo vás obtěžují?
Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi
Komentáře (3)
Přidat komentář