TOPlist

Jak zálohujete fotky z mobilu? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
12.11.2016 08:00 (3.12.2019 13:42)
Ikona komentáře 43
jak zalohujete fotky mobilu ico
Dnešní chytré telefony stále častěji zastávají roli kompaktního fotoaparátu. Od dob, kdy fotograf musel vážit každé políčko filmu, se fotografování stalo doslova masovou záležitostí – mobilem fotí i ti, jež by si klasický fotoaparát ani nepořídili. Nezanedbatelným faktorem v rozšiřování mobilní fotografie je mimo jiné cena. Zatímco dříve platil fotograf za film, jeho vyvolání a samotné fotky, dnes si pořízené snímky můžete prohlížet na mobilu, tabletu, notebooku, počítači či jiném zařízení prakticky bez nákladů. Určitě ale není dobré nechávat fotky pouze v zařízení, kterým byly pořízeny. Přijít o takto uložená data je totiž poměrně snadné a rychlé: stačí, aby vám mobil někdo zcizil, ztratili jste ho či došlo k vážné poruše. Ani při ukládání na paměťovou kartu nemáte stoprocentní jistotu, že z ní fotky načtete – tato média „odcházejí do křemíkového nebe“ obvykle bez předchozího varování. Otázka pro Víkendovou hlasovačku tohoto týdne tedy zní: jak zálohujete fotky z mobilu?
K pořizování fotek už nepotřebujete foťák

K pořizování fotek už nepotřebujete foťák

Jak zálohovat fotky?

Existuje celá řada cest, jak zálohovat pořízené fotografie. Pojďme si jednotlivé možnosti projít v bodech:
  • Připojení telefonu kabelem k počítači a zkopírování fotek. Toto řešení je tak spolehlivé, jak spolehlivý je uživatel. Pokud zálohu neprovádí pravidelně, samozřejmě v případě odcizení/ztráty/poruchy telefonu přijde o všechny snímky pořízené po poslední záloze.
  • Připojení paměťové karty k počítači a zkopírování fotek. Zde platí to samé, co v předchozím bodě. Navíc je zde však nutno manipulovat s kartou a vlastnit čtečku paměťových médií.
  • Záloha pomocí speciální aplikace, zpravidla dodané výrobcem telefonu, do počítače. Tyto programy obvykle zálohují nejen fotky a videa, ale i další data, jako například kontakty, kalendář a další. Opět platí, že v případě, kdy záloha není automatizovaná, závisí její spolehlivost především na zodpovědnosti uživatele.
  • Zálohování do cloudu. Tato cesta je zpravidla nejspolehlivější a nejpohodlnější. Většina cloudových úložišť nabízí v aplikaci pro Android automatickou zálohu fotek a videí. Uživatel si může zvolit podmínky pro provádění zálohy, jako je typ připojení (jen přes Wi-Fi/i přes mobilní data), případně další (například provádění zálohy jen při připojení nabíječky). Vhodnými adepty na tento úkol je například MEGA s 50 GB prostoru. Často je pro tyto účely používán například Dropbox a další cloudové aplikace.
  • Stranou dáváme nativní zálohování fotek a videí, implementované přímo v systému Android. Jedná se taktéž o ukládání do cloudu, zde konkrétně do úložiště Fotek Google. Výhodou je neomezený počet fotek (při ponechání výchozího nastavení Ve vysoké kvalitě) a minimální požadavky na konfiguraci.
Jak zálohujete fotky z mobilu vy?

Jak zálohujete fotky z mobilu vy?

Jak zálohujete fotky z mobilu vy?

Dostáváme se k anketní otázce pro tento týden: jak zálohujete fotky z mobilu vy? Jestliže používáte více možností, zvolte tu, na kterou spoléháte nejvíc. [gravityform id=“96″ title=“false“ description=“true“ ajax=“true“] V diskuzi pod článkem můžete rozebrat výhody a nevýhody řešení, pro které jste hlasovali. Můžete se také „pochlubit“, jestli jste výhod zálohování již někdy využili – například při ztrátě, odcizení či poruše telefonu. Budeme rádi, když se podělíte o případné méně tradiční způsoby zálohování, které jsme ve článku nezmínili.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze ptali, zda (ještě) používáte tablet s Androidem. Nutno konstatovat, že s ohledem na jisté ochladnutí v tomto segmentu především ze strany „značkových“ výrobců, nás výsledky docela překvapily. Pro téměř pětinu hlasujících (19 %) je tablet důležitým zařízením, dalších 31 % ho používá pravidelně. To máme přesně polovinu hlasů. Dalších 18 % tablet používá občas či výjimečně. Nejčastěji je tablet používán ke čtení, hraní her, surfování po webu a sledování filmů a videí.
Výsledky hlasovačky z minulého týdne

Výsledky hlasovačky z minulého týdne

Na druhé straně pomyslné hranice je 15 % hlasujících, kteří tablet v minulosti používali, ale dnes ho již nepotřebují. Zástupcem je například čtenář, který se podepsal jako maran1, který napsal: „Dnes si zase vystačím s telefonem Samsung Galaxy S5 a notebookem.“ Jen zbývajících 16 % respondentů tablet nikdy nepoužívalo. Například Patrik N napsal: „Mám notebook a mobil s 5,5palcovým displejem, takže tablet nepotřebuji a asi ani nikdy potřebovat nebudu.“

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: