TOPlist

iHealth Feel a Clear recenze: Chytré tlakoměry s netradičními funkcemi

ihealth tlakomery recenze

Dnešní recenze bude trochu neobvyklá, zaměříme se totiž rovnou na dva produkty zároveň. A to na iHealth Feel a iHealth Clear. Jedná se o chytré tlakoměry, které můžete propojit s telefonem, ale zároveň mají i netradiční funkce. Čím se liší a vyplatí se nákup zdravotních gadgetů od iHealth?

Recenze tlakoměrů iHealth Feel a iHealth Clear

Obsah balení a zpracování iHealth Feel a iHealth Clear

Oba tlakoměry mají v podstatě identickou cenu i balení. U iHealth Feel, což je přenosný měřič tlaku je navíc ještě jednoduché látkové pouzdro na přenos. Poté je to samozřejmě samotný tlakoměr, manuály a miniUSB. V balení iHealth Clear je samotný tlakoměr, manžeta, nabíjecí microUSB kabel a manuály. Poměrně dost nás překvapilo miniUSB u modelu Feel.

Oba tlakoměry jsou vyrobeny z lesklého plastu, zpracování je velmi dobré. Manžeta je látková a v podstatě se neliší od jiných tlakoměrů. Design je hodně minimalistický. Oba přístroje mají minimální počet tlačítek i konektorů. U modelu Feel je to pouze už zmiňovaný miniUSB pro nabíjení a u Clear je to microUSB pro nabíjení a konektor pro hadičku od manžety.

Model Feel používá pouze jedno tlačítko, se kterým se tlakoměr spouští a připojuje k telefonu. Nechybí ani dvě informační diody. Jedna vás informuje o Bluetooth připojení, druhá o funkčnosti tlakoměru. Rozměry iHealth Feel jsou 14,5 x 5,8 x 3 cm a váží 135 gramů. U modelu Clear jsou dvě tlačítka, která jsou označena číslicemi jedna a dva. Můžete jej totiž spojit se dvěma uživateli a poté rychle spustit měření pomocí jednoho tlačítka. Tlačítka zároveň slouží k procházení nastavení.

How to unpack and first use the blood pressure monitor iHealth Clear

How to unpack and first use the blood pressure monitor iHealth Clear

iHealth Clear má rovněž barevný displej o velikosti 4,3 palců. Má velké číslice, které se velice jednoduše dají přečíst. Ideální je tak i například pro starší osoby, kterým neslouží zrak tak dobře. Barevný displej zároveň slouží k tomu, že se pozadí displeje zbarví podle toho, jak dopadlo měření. Můžete vidět zelené, žluté oranžové až červené barvy podle závažnosti. Jedna ze zajímavých funkcí tohoto tlakoměru je i to, že dokáže měřit vnitřní a vnější teplotu. Stačí vypojit manžetu a zmáčknout libovolné tlačítko. Venkovní teplota se zobrazuje pouze pokud jste připojení na Wi-Fi sít. Rozměry jsou 19 x 11,8 x 5,1 cm a váží 350 gramů.

iHealth Feel tutorial Video

iHealth Feel tutorial Video

Párování s telefonem a aplikací iHealth

Oba tlakoměry se propojují se stejnou aplikací iHealth MyVitals, která je dostupná pro Android či iOS. Styl připojení se nicméně liší. Zatímco u iHealth Feel se využívá Bluetooth, u iHealth Clear je to Wi-Fi síť. Dobrou zprávou je to, že ani u jednoho zařízení jsme s připojením neměli problém. Vše fungovalo velice dobře. A to i na zařízení s Androidem Q. Šlo tak o příjemné překvapení po negativních zkušenostech u chytré váhy iHealth Core.

Údaje se ukládají i na cloud, můžete je prohlížet třeba z PC. Potřeba je nejprve iHealth účet, který se dá zdarma založit. Přenos dat do aplikace probíhá ihned. To se hodí v obou případech. U modelu Feel z toho důvodu, že nemá displej, takže výsledky můžete prohlížet pouze přes telefon. U modelu Clear je to hlavně z toho důvodu, že samotný tlakoměr má systém v angličtině, což nemusí lidem vyhovovat. Naštěstí samotná aplikace je kompletně v češtině, včetně výsledků měření.

[aps_product_sz id=”554606″]

[aps_product_sz id=”554604″]

Měření s tlakoměry iHealth Feel a iHealth Clear

V obou případech se jedná o tlakoměry s měřením na paži nad loktem. Přímo na manžetách máte ukázaný směr, kterým si máte rukáv nasadit. Výhoda modelu Feel je v tom, že nemusíte řešit hadičku, protože kompletní tlakoměr je přímo na rukávu. Nicméně pro spuštění musíte být připojení k telefonu a mít otevřenou aplikaci. Na displeji se vám totiž budou ukazovat informace. Během měření uvidíte i křivku srdečního tepu. Existuje i možnost offline měření, kterou musíte nejprve zapnout v nastavení. Samotné měření trvá méně než 20 sekund. Tlakový rozsah rukávu je 0 – 300 mm Hg, přesnost tlaku +- 3mm Hg a rozsah srdečního tepu je 40 – 180 úderů za minutu s přesností ±5%. Baterie má kapacitu 400 mAh a vydrží cca 80 měření.

iHealth Clear funguje identicky jako klasický tlakoměr. Výhoda je v tom, že nemusíte vůbec využívat mobilní aplikaci. Má v sobě paměť na 2 tisíce měření. Pokud budete navíc připojení na Wi-Fi, tak se budou data automaticky přenášet. I zde trvá měření zhruba 20 sekund. Identické je to i u tlakového rozsahu a přesnosti. Baterie má kapacitu 2 200 mAh a vydrží 180 měření.

Přehled specifikací tlakoměrů iHealth

iHealth Feel iHealth Clear
Velikost 145 mm x 58 mm x 30 mm 119 x 118 x 51 mm
Hmotnost 145 g 350 g
Obvod rukávu 22 – 42 cm 22 – 42 cm
Kapacita paměti 120 měření 2 000 měření
Baterie 400 mAh 2 200 mAh
Výdrž baterie 80 měření 180 měření

Aplikace iHealth MyVitals

Zde se budeme opakovat jako u minulého recenze iHealth produktu.  Aplikace by si zasloužila nový design, který odpovídá roku 2019. Potěší možnost propojení s Google Fit. Aplikace je určena pro více výrobců iHealth, takže přímo měření tlaku se týká část “Krevního tlaku”. Po klepnutí na tlačítko se vám zobrazí tři položky – měřit, přehled a trendy. Jedná se tak identické rozložení jako u vážení. Nabídka položek je u obou tlakoměrů rovněž identická.

V první záložce měřit vám aplikace radí, jak správně umístit rukáv od tlakoměru na paži. Zároveň se zde nachází možnost přidání údajů manuálně. Druhá sekce je klasický přehled posledních měření. V náhledu vidíte systolický a diastolický krevní tlak, srdeční pulz a frekvenci. Zároveň můžete označit vaši náladu a aktivitu před měřením. Poslední část trendy jsou v podstatě grafy, na kterých můžete sledovat dlouhodobý krevní tlak.

V nastavení aplikace vidíte baterii zařízení, u modelu Clear můžete vybrat jazyk, nastavit novou Wi-Fi či odstranit uživatele. Dále můžete nastavit vaše cíle, jednotky a možnost aktivovat připomenutí, abyste na měření nezapomínali. Celkově se jedná o povedenou, i když designově zastaralou aplikaci.

iHealth Myvitals (Legacy)
iHealth Myvitals (Legacy)

Cena tlakoměrů iHealth

I když se oba tlakoměry liší, tak jejich cena je identická. Na českém trhu se dají pořídit za cenu 2 798 Kč. Skladem jsou v mnoha obchodech. Cena to není zrovna nízká, obzvlášť když “klasické” tlakoměry začínají na částce kolem 500 Kč.

Závěr recenze tlakoměrů iHealth

Těmto dvěma produktům od iHealth se toho nedá moc vytknout. Snad jen vyšší cena, která může být těžko ospravedlnitelná. V první řadě se připlácí za propojení s telefonem a mobilní aplikací. To je rozhodně užitečná funkce, protože odpadne ruční psaní výsledků měření na papír a navíc se dají využít další výhody digitalizace dat jako je tvorba grafů, seřazení, rychlé hledání apod.

Pak už se výhody obou tlakoměrů liší. iHealth Feel je určen na cesty kvůli své nízké hmotnosti a velikosti. Navíc k měření není potřeba rukáv s hadičkou. U modelu iHealth Clear je hlavní výhodou barevný displej, který se používá k rychlému zjištění tlaku pomocí barev, druhou výhodou je možnost zobrazení venkovní i vnitřní teploty. A to nám přijde poměrně málo. Z těchto dvou bychom tak rozhodně volili iHealth Feel kvůli většímu pohodlí při měření.

Klady

+ Skvělé zpracování
+ Rychlé a přesné měření
+ Měření teploty u modelu Clear
+ Přehledná aplikace v češtině
+ Malé rozměry u modelu Feel

Zápory

– Vyšší cena
– Starší design aplikace
– Anglický jazyk u modelu Clear

Za zapůjčení děkujeme EasyStore.cz

Který z těchto tlakoměrů se vám líbí více?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)