TOPlist

iHealth Core recenze: Chytrá osobní váha, která analyzuje mnoho tělesných údajů

ihealth core chytra vaha recenze

Společnost iHealth tvoří velké množství fitness a zdravotních produktů, které jsou obohacené o chytré funkce. Dnes se v recenzi blíže podíváme na iHealth Core HS6, což je digitální diagnostická váha, kterou můžete využívat ve spojení s telefonem.

Recenze iHealth Core HS6

Obsah balení a zpracování iHealth Core HS6

Balení tohoto zařízení vás moc nepřekvapí. V krabici, která je velikostně zhruba stejně velká jako krabice od pizzy, naleznete samotnou osobní váhu a manuály. Napájení probíhá přes čtyři AAA baterie, ty naleznete rovnou v balení. Výrobce udává, že pokud budete váhu používat cca dvakrát denně, tak vám baterie vydrží 3 měsíce.

Tato váha je vyrobena hlavně z tvrdého plastu, jediným rozdílem je vrchní strana, na které stojíte. Tu totiž kryje deska z tvrzeného skla. K dispozici je v bílé barvě. Po designové stránce se toho v této kategorii mnoho hodnotit nedá. Většina chytrých vah má obdobný design. Jedna z pozitivních věcí je to, že samotný displej nejde vůbec vidět, pokud váhu nepoužíváte. Některé konkurenční váhy mají klasický tmavý displej, což na jinak bílém vzhledu moc nepomáhá. Rozměry váhy jsou 350 x 350 x 28.5 mm a váží 2,5 kilogramu.

ihealth core chytra vaha

Párování s telefonem a aplikací iHealth

Ještě než se pustíme do samotného měření, tak je potřeba si chytrou váhu iHealth Core spárovat s Android či iOS zařízením a aplikací iHealth MyVitals. Normálně bychom tomu nevěnovali přílišnou pozornost, nicméně samotné spárování bylo poměrně obtížné a hodně jsme se natrápili. Podle různých diskuzí na internetu však nejsme sami a docela hodně lidí má s připojením problémy.

V první řadě si musíte vytvořit iHealth účet, a to třeba rovnou v aplikaci. Po vložení baterií do váhy musíte zmáčknout tlačítko set, které je pod krytem. Tím se aktivuje párování. Následně v aplikaci vyberete přidání nového zařízení a v seznamu naleznete váhu Core. Aplikace vás požádá, abyste oskenovali QR kód, který je na zadní straně. Po tuto část je vše v pořádku a váhá se spáruje s aplikací.

V posledním kroku musíte váhu připojit pomocí Wi-Fi k internetu. A to je docela problém. V první řadě musíte brát v potaz, že se nepodporují 5 GHz Wi-Fi sítě, což vám ale aplikace nikde neprozradí. Data o Wi-Fi se totiž berou ze sítě, ke které jste momentálně připojení s telefonem, takže se v aplikaci iHealth MyVitals objevuje i 5 GHz síť, která by normálně neměla jít vůbec vidět. I po přepnutí na klasické 2,4 GHz Wi-Fi sítě to není žádná sranda. Propojení s Wi-Fi fungovalo vždy po několika pokusech.

How to unpack and first use the connected scale iHealth Core

How to unpack and first use the connected scale iHealth Core

Tím to ale nekončí. Na první pohled se může zdát, že párování je dokončeno. Na váze svítí správná ikonka Wi-Fi, spojení s telefonem se zdá být v pořádku, ale když se postavíte na váhu, tak se žádná data nepřenesou. A to byl největší kámen úrazu, kdy jsme během testování zkoušeli mnoho různých řešení, jiných zařízení, vyměnili jsme Wi-Fi apod.

Problém nakonec spočíval v tom, že váhá si nedokázala náš profil z aplikace spojit s výsledky vážení. Pomohlo až manuální přidání prvního vážení. Poté už váha vše správně rozpoznala a výsledky posílala do aplikace i cloudu. Samotná váha dokáže uložit až 200 měření. Níže naleznete rozsah měření, který má váha iHealth Core:

  • Tělesná hmotnost: 5 ~180 kg
  • Tělesný tuk: 5 ~ 65 %
  • Teplota: 5 ~ 40 °C
  • Vlhkost: 20 ~ 85 % RH
  • Rozlišení váhy: 0,1 kg

[aps_product_sz id=”553677″]

Měření s chytrou váhou iHealth Core

Tuto sekci  začneme trochu netradičně. iHealth Core má totiž dvě netradiční funkce, které nejsou úplně obvyklé. Řeč je o měření pokojové teploty a vlhkosti. Tyto dvě hodnoty uvidíte rovnou v mobilní aplikaci, případně i přímo na váze. Stačí nohou klepnout do pravého či levého spodního rohu a na několik vteřin se zobrazí tyto dvě informace. Samozřejmě ale váha je hlavně o měření osob. K jedné váze se dá přiřadit až deset účtů iHealth. Celkově měří devět různých tělesných charakteristik:

– Hmotnost
– Index BMI
– Procento tělesného tuku
– Celková beztučná hmota
– Svalová hmota

– Kostní hmota
– Objem vody v těle
– Poměr vnitřního orgánového tuku
– Denní příjem kalorií

Tyto hodnoty se budou ukazovat, pokud se budete vážit na boso. Podporuje se i vážení v botách či s ponožkami, nicméně v tom případě se vám zobrazí pouze hmotnost. Při měření byste se ideálně měli dotýkat nohama všech čtyř elektrod, k měření se totiž využívá biolektrická impedance. V základu na displeji uvidíte pouze hmotnost a procento tělesného tuku. Pokud budete chtít znát i detailnější charakteristiku, musíte již do aplikace. To je poměrně otravné například v porovnání s Withings váhami, kde se vám postupně zobrazí více informací.

ihealth core mereni

Přesnost měření v porovnání s Withings Body+

Níže v tabulce naleznete výsledky měření v porovnání s chytrou váhou Withings Body+, která spadá do identické cenové kategorie. Časový rozdíl mezi měřeními je několik desítek sekund. Z tabulky si můžete všimnout, že jsou výsledky v mnohém hodně podobné. Rozcházejí se v objemu vody v těle a svalové hmotě, kde jsou větší rozdíly. A není to pouze u jednoho měření. Obecně Withings udržuje u těchto dvou charakteristik vyšší hodnoty, zatímco iHealth nižší.

Withings Body+ iHealth Core
Hmotnost 104,8 Kg 104,8 Kg
Tělesný tuk 27,4 % 27,7 %
Svalová hmota 73,6 Kg 72,4 Kg
Kostní hmota 3,8 Kg 3,8 Kg
Objem vody v těle 53,4 % 50,4 %

Aplikace iHealth MyVitals

S touto aplikací jsme si užili mnoho srandy již při prvotním párování. Naštěstí ale zbytek aplikace funguje velmi dobře. Rozhodně by si však zasloužila nový design, který odpovídá roku 2019. Potěší možnost propojení s Google Fit. Aplikace je určena pro více výrobců iHealth, takže přímo vážení se týká část hmotnost. Po klepnutí na tlačítko se vám zobrazí tři položky – měřit, přehled a trendy.

V první záložce měřit vám aplikace radí, jak stát na váze, zároveň zde vidíte pokojovou teplotu a vlhkost. Zároveň se zde nachází možnost přidání hmotnosti a jiných údajů manuálně. Druhá sekce je klasický přehled posledních měření. V náhledu vidíte hmotnost, BMI a tělesný tuk. Jednotlivá měření si můžete rozkliknout a zobrazit si u nich další informace. Poslední část trendy jsou v podstatě grafy, na kterých můžete sledovat dlouhodobé charakteristiky při měření.

V nastavení aplikace můžete aktivovat měření vlhkosti a teploty. Dále můžete nastavit vaše cíle, jednotky a možnost aktivovat připomenutí, abyste na vážení nezapomínali. Celkově se jedná o povedenou, i když designově zastaralou aplikaci. Hlavní ale je, že po překonání počátečních problémů se synchronizací, funguje dobře.

Cena iHealth Core HS6

Původně tato chytrá váha začínala na částce 3 600 Kč. V roce 2019 už je podle dat serveru Heureka cena o cca 1 tisíc Kč menší. V obchodech ji seženete za zhruba 2 500 Kč. V této cenové kategorii je největším konkurentem Withings Body+ Full Body Composition. Rozhodně nepatří mezi nejlevnější chytré váhy.

Závěr recenze iHealth Core HS6

Prvotní dojmy iHealth Core nebyly zrovna pozitivní. Jakmile se ale prokoušete úvodním nastavením a správně propojíte váhu s mobilní aplikací, tak zjistíte, že není vlastně vůbec špatná. Mnoho lidí může odradit vyšší cena, obzvlášť když konkurence jako je Xiaomi či Huawei má po funkční stránce obdobné chytré váhy, ale s mnohem nižší cenou.

Ke koupi iHealth Core HS6 vás může přesvědčit podpora Google Fit, srozumitelné grafy, rychlé měření mnoha tělesných charakteristik. Obzvlášť pokud vlastníte jiné produkty iHealth, tak byste o váze Core měli pouvažovat. A to kvůli možnosti získání většího počtu zdravotních údajů na jednom místě a lepšímu plnění vašich fitness cílů.

Klady

+ Skvělé zpracování váhy
+ Rychlé a přesné měření
+ Měření pokojové teploty a vlhkosti
+ Přehledná aplikace v češtině

Zápory

– Problémy se spárováním
– Vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme EasyStore.cz

Používáte doma chytrou váhu?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)