Huawei Mate 20 Pro recenze: Nejlépe vybavený telefon, který oslní hned několikrát
- TOP
- David Trlica
- 26.11.2018
- 33
Huawei v telefonu Mate 20 Pro nasadil mnoho novinek v čele se čtečkou otisků prstů v displeji, 3D skenováním obličeje, perfektním fotoaparátem, obří baterií s podporou rychlého i bezdrátového nabíjení a takhle bychom ještě mohli chvíli pokračovat. Jak je na tom ale telefon v reálném použití? Na to se budeme snažit odpovědět nyní v recenzi Huawei Mate 20 Pro.
Obsah recenze Huawei Mate 20 Pro
- Obsah balení Huawei Mate 20 Pro
- Vzhled a dílenské zpracování Mate 20 Pro
- Čtečka v displeji a 3D odemykaní obličejem
- Zaoblený AMOLED displej
- Výkon a hardware Huawei Mate 20 Pro
- Výdrž baterie a nabíjení telefonu
- Systém EMUI a verze Androidu
- Jak Huawei Mate 20 Pro fotí a natáčí?
- Závěr recenze Huawei Mate 20 Pro
Obsah balení Huawei Mate 20 Pro
Obsah balení je zcela standardní a ve srovnání jinými TOP telefony je spíše chudší. Černá krabička obsahuje telefon apříslušenství v podobě 40W rychlé nabíječky a USB-C kabelu. Dále se objevují jednoduchá USB-C sluchátka, která se neliší od těch v Huawei P20 Pro. Na první pohled vypadají jako levná kopie Apple Earpod. Kvalita zvuku je ale dostatečná, ale nic skvělého, jako třeba AKG sluchátka u Samsungu. Potěší i to, že se v krabičce objevuje i redukce z 3,5mm jacku na USB-C. V balení se už pak nachází pouze manuály a sponka na vytažení šuplíků na simkarty. Bohužel na žádný obal se nedostalo.
Kvalita zpracování je perfektní, design na první pohled zaujme
Podobně jako na jaře P20 Pro, i novinka Huawei Mate 20 Pro prošla změnou designu a vypadá jinak než Huawei Mate 10 Pro. Design stále v některých částech vychází z iPhone X, což můžeme vidět na přední straně s velkým výřezem. Zadní strana už je ale zcela odlišná. Jak někteří čtenáři v diskuzi poznamenali, na zádech je “plotýnka”, tedy tři hlavní fotoaparáty a velký blesk. Největší novinkou je ale z našeho pohledu povrchová úprava zadní strany. Pokud jste někdy drželi předchozí model P20 Pro, tak víte, že šlo o obrovský lapač otisků prstů. A to díky lesklému tvrzenému sklu.
Mate 20 Pro má drážkování, které má pomoci “odrazit” otisky a šmouhy. Prozatím je tato změna na půl cesty, jde vidět značné zlepšení. Otisky sice úplně nezmizely, ale nyní si jich téměř vůbec nevšimnete podobně jako třeba u plastových či kovových telefonů. Za nás tedy palec nahoru a rozhodně rádi uvidíme tuto technologii i na jiných telefonech. Potěší přítomnost zvýšené odolnosti vůči prachu a vodě garantované certifikací IP68. V ruce se telefon drží velmi dobře, hrany jsou zaoblené a nikde nic neřeže.
Masivní výřez na přední straně má svůj význam
Huawei Mate 20 Pro má z nově představených telefonů největší výřez, který se svou velikostí dá rovnat s Apple iPhone X. To ale není jen nějaký designový výstřelek. Huawei má pro to důvod, využívá se totiž pokročilé 3D skenování obličeje, které jsme poprvé mohli vidět minulý rok právě u Apple iPhone X. Kromě 3D senzorů se v něm nachází sluchátkový reproduktor, selfie kamera a také klasické senzory. Mírně se pozměnil poměr stran na 19,5:9.
V reálném použití ale nic nepoznáte, je to v podstatě stejný poměr, který využívají i jiné moderní telefony. Díky tomuto designu, zaoblení a minimálním rámečkům tak Huawei s úhlopříčkou 6,39 palců měří na šířku pouze 72,3 mm. A opravdu si toho všimnete i v reálném použití. Řada Mate byla vždy známá velkými telefony, Mate 20 Pro už ale oproti konkurenci není vůbec velký. Spíše se řadí k průměru.
Tlačítko napájení a ovládání hlasitosti se nalézá na pravém boku přístroje. Na spodní straně rámu se pak nachází šuplík na SIM kartu a microSD kartu. Vrchní část nabízí infraport. Na spodní straně se pak nachází USB-C konektor a žádné mřížky na reproduktor. Hlasitý zvuk vychází ze zdířky USB-C konektoru. Hlasitost je dobrá, pokud zapojíte kabel do USB-C, tak se zvuk mírně utlumí. Jde o zajímavé řešení, ale radši bychom viděli klasické řešení stereo reproduktorů. Po zvukové stránce je na tom Galaxy Note 9, ale i třeba starší Pixel 2 mnohem lépe.
https://youtu.be/n865Zh15uV0
Zajímavé obaly a pouzdra na mobil, které ochrání váš Huawei Mate 20 Pro
Menším zklamáním je to, že se nedostalo ani na základní obal v balení telefonu. Huawei samozřejmě nabízí hned několik oficiálních pouzder ke koupi. Ať už je to třeba silikonový kryt, nebo flipové pouzdro s okénkem. Cena se pohybuje v řádech stokorun. Pokud chcete ušetřit, tak v zahraničí už se eshopy začínají plnit kryty a obaly. Najít se dá třeba TPU kryty. Koupit se dají i odolnější pouzdra. Na Gearbestu najdete ještě několik desítek pouzder a obalů, nabídka se nicméně bude zanedlouho rozšiřovat.
Jaké ochranné sklo koupit na Huawei Mate 20 Pro?
Pokud nemáte flipové pouzdro, tak si moc neochráníte přední stranu telefonu. Jedna z možností, jak si ochránit displej, jsou ochranné fólie a krycí skla. Tvrzená skla jsou v posledních letech obzvlášť oblíbenější než fólie. A to třeba kvůli tomu, že je jednodušeji nalepíte, a hlavně nabízí větší ochranu.
A to proti škrábancům, ale i proti prasknutí, kdy většinou praskne sklíčko a samotný displej už je v pořádku. U Huawei Mate 20 Pro je však problém s tím, že telefon má zaoblený displej, takže klasické sklo nebo fólie moc dobře nedrží a dříve či později se začnou odlepovat. Zkušenosti s ochrannými skly u zaoblených displejů máme nejlepší u společnosti WhiteStone, kde opravdu sklo drží velmi dobře. Bohužel je tu problém, že na Mate 20 Pro prozatím nebylo oznámeno, jestli 3D krycí sklo přijde.
V zahraničí už jsou některá krycí skla od méně známých značek k dispozici. Jedno z těch levných krycích skel pořídíte již za zhruba 50 Kč. Jak ale píšeme, vzhledem k zaoblení vám pravděpodobně nevydrží dlouho.
Jak je na tom čtečka otisků prstů v displeji?
Huawei Mate 20 Pro je jeden z prvních masově dostupných telefonů, který má čtečku otisků prstů přímo v displeji na přední straně. Nachází se v malé oblasti ve spodní části displeje. Vzhledem k umístění nám přijde pohodlnější než čtečka na zadní straně čí přímo pod displejem, protože odemykáte v místech, kde klasický telefon ovládáte palcem. Huawei čtečky patří už dlouhé roky k tomu nejlepšímu, co telefony nabízí. Byly vždy rychlé, přesné a neměli jsme s nimi problém. Co se ale stane, pokud se přesune do displeje?
Rychlost ani spolehlivost se nedá rovnat klasickým čtečkám otisků prstů. Umístěním do displeje se Huawei v těchto dvou oblastech vrátil tak o tři roky zpátky. Jednou za čas se stane, že čtečka otisk prstu špatně přečte a musíte jej naskenovat znovu. Rychlost také není tak dobrá. To je obzvlášť způsobeno tím, že na displej musíte vyvinout trochu síly. To u normální čtečky potřeba není.
I přesto tyto menší chybičky, které jsou způsobeny tím, že jde v podstatě o jednu z prvních verzí, bychom ale neměnili za starší čtečku. Hlavním důvodem je umístění. Tím, že je v displeji, tak je přesně na místě, kde máte většinou palec. Nemusíte tak vůbec přehmatávat telefon a čtečku máte vždy na blízku.
Huawei Mate 20 Pro má 3D skenování obličeje jako iPhone X
Jak už jsme psali výše, Mate 20 Pro má velký výřez v displeji. A to díky speciálním senzorům, které skenují váš obličej ve 3D. Oproti klasickému rozpoznání obličeje se liší v tom, že je mnohem bezpečnější a nestane se tak, že by se například telefon odemknul pomocí vytisknuté fotografie, jak jsme to mohli v minulosti vidět. Apple si dokonce 3D skenování zvolil jako hlavní způsob zabezpečení svých telefonů. U Huawei máte na výběr. Můžete mít aktivní i čtečku otisků a 3D skenování zároveň.
Popravdě jsme většinou využívali právě 3D skenování. Odemknutí telefonu je rychlé a funguje i v naprosté tmě. Dokonce nám přišlo i rychlejší než u Apple iPhone X, který jsme si mohli nedávno na několik týdnů vyzkoušet.
AMOLED displej Mate 20 Pro se řadí ke špičce trhu
Displej novinky vám v mnohém připomene telefony Samsung Galaxy. A to hlavně díky zaoblení, perfektním sytým barvám a vynikající černé. Už jen to naznačuje, že se použil AMOLED panel. Huawei ani neměl na výběr, pokud chtěl mít telefon se čtečkou otisků prstů v displeji, musel se využít tento druh panelu. Samozřejmostí je pak podpora HDR. Velikost displeje je 6,39 palců a rozlišení 1440p (3120 x 1440 pixelů). Výsledná jemnost displeje je tak skvělých 539 ppi.
Jas je dostatečný, bez problémů je telefon čitelný i na přímém Slunci. A když jsme psali na jaře, že AMOLED displej u Huawei P20 Pro je přeci jen ještě kousek za Samsung telefony, tak u Mate 20 Pro to neplatí. Svou kvalitou se bez větších problémů vyrovná Galaxy Note 9. Jenže je tu stále jedná věc, kterou má Samsung zvládnutou lépe. A to zaoblení displeje. Bohužel v Mate 20 Pro jde pouze o designový prvek a v systému se nenachází žádná speciální funkce, jako to můžete znát ze Samsungů. To by nebyl zase tak velký problém.
Horší je to s držením telefonu, kdy se nám velmi často stávalo, že displej reagoval na nechtěné dotyky v zaoblení. Musíte se tak učit držet telefon trochu jinak než jste normálně zvyklí, abyste se rukou nedotýkali okrajů. Na závěr ještě krátká informace k výřezu. Pokud se vám nelíbí, tak se dá softwarově schovat. Stačí si v nastavení vybrat to, že nechcete vyřez telefonu a systém elegantně přebarví okolí do černé barvy. Tím se objeví po celé šíři displeje černá notifikační lišta. Díky tomu, že má AMOLED panel, tak černá je téměř stejná jako samotný výřez.
Huawei Mate 20 Pro má výkonu na rozdávání
Huawei představuje nové procesory vždy v nových produktech řady Mate. Nejinak tomu bylo i zde u Huawei Mate 20 Pro. Používá se tedy Kirin 980. Jde o první mobilní čipset, který je vyroben 7nm technologií. To podle slov společnosti Huawei přineslo o 20 % vyšší výkon a 40 % snížení spotřeby energie čipu. Kirin 980 zároveň využívá jako první Cortex-A76 a zcela nový je i grafický čip, používá se Mali-G76, který nabízí o 46 % vyšší výkonnost při zpracování grafiky. Svým výkonem se tak dá určitě zařadit mezi “Gaming telefony”. Bez problémů můžete hrát třeba PUBG Mobile nebo Fortnite.
Před několika týdny se provalila informace o tom, že společnost Huawei podvádí v benchmark testování. A to spuštěním speciálního výkonného režimu, který nebyl normálně mimo benchmarky dostupný. Společnost slíbila, že tento speciální režim zpřístupní i uživatelům, například na pořádný “gaming”. Huawei Mate 20 Pro je prvním telefonem, který tento režim dostal. Během testování níže jsme tento režim měli aktivní. Jakmile jsme tento režim vypnuli, byl výsledek v AnTuTu “pouze” 221 975 bodů. Nicméně samotného rozdílu v používání telefonu jsme si nevšimli, systém je bleskový a čipset Kirin 980 společně se 6GB RAM dostačují na veškerý obsah pro Android.
AnTuTu Benchmark: Apple iPhone XS vs Huawei Mate 20 Pro
Informace k benchmark testování
Jedná se o syntetické benchmark testy, které určují hrubý výkon telefonů. Výsledky proto vždy bereme jen jako orientační. V reálném používání se telefony můžou chovat jinak a skóre tak nemusí odpovídat.
Antutu Benchmark Huawei Mate 20 Pro
Celkově | CPU | GPU | UX | MEM | |
---|---|---|---|---|---|
LG G7 ThinQ | 243 969 bodů | 78 929 | 104 696 | 52 539 | 7 805 |
Xiaomi Poco F1 | 266 227 bodů | 93 457 | 106 768 | 56 432 | 9 570 |
Samsung Galaxy Note 9 | 239 634 bodů | 82 378 | 125 859 | 53 297 | 7 899 |
OnePlus 6 | 285 552 bodů | 91 476 | 125 859 | 58 072 | 10 145 |
Huawei Mate 20 Pro | 301 846 bodů | 109 452 | 110 466 | 68 953 | 12 975 |
Apple iPhone XS | 357 457 bodů | 137 105 | 143 095 | 67 419 | 9 838 |
Specifikace telefonu Huawei Mate 20 Pro
[aps_product_sz id=”504715″]
Mate 20 Pro jako první podporuje miniaturní NM (nanoSD) karty
V telefonu nenajdete podporu microSD karet, nicméně rozšířit místo půjde. A to díky podpoře NM karet (nanoSD), které jsou ještě menší. Prozatím je bude nabízet pouze Huawei. Zajímavostí je na nich to, že mají stejnou velikost a tvar jako nanoSIM karty. Toho se využívá i u Mate 20 Pro, který má oboustraný hybridní slot. Můžete tak do telefonu vložit z jedné strany nanoSIM a z druhé nanoSD kartu. Velikost paměti RAM se u tohoto telefonu zastavila na hodnotě 6 GB. Vnitřní paměť má velikost 128 GB.
Podporuje Huawei Mate 20 Pro Dual Sim?
Ano, Huawei Mate 20 Pro si bez problému poradí s Dual Sim ve všech možných verzích. Využívá se nano SIM a je úplně jedno, jestli ji dáte do prvního nebo druhého slotu. Z obou SIM karet můžete volat, posílat SMS a používat data. V nastavení telefonu si můžete nastavit duální 4G pro obě SIM karty, takže můžete mít LTE aktivní na obou kartách zároveň, pro každou SIM můžete nastavit vlastní limit dat. Samozřejmě si můžete nastavit, kterou SIM kartu má telefon preferovat pro volání a kterou třeba pro internet.
Konektivita je na tom dobře. Huawei Mate 20 Pro má USB-C konektor, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac a také infraport, Bluetooth 5.0, nechybí ani NFC, se kterým jsme bez problémů platili přes Google Pay. Pochválit musíme bezproblémový příjem mobilního signálu. Zrovna tak určování polohy pomocí GPS je velmi rychlé a přesné.
Mate 20 Pro má obří baterii. Výdrž telefonu je perfektní
Už předchozí vlajkový model Huawei P20 Pro nás svou výdrží překvapil, očekávali jsme tedy, že to bude u tohoto telefonů lepší. Kapacita baterie vyrostla na perfektní hodnotu 4 200 mAh. Telefon nám bez větších problémů vydrží dva dny na jedno nabití. Screen on Time (Využití obrazovky) jsme po dvou dnech měli cca 3 až 4 hodiny. Jsme rádi, že se tak nepotvrdili prvotní testy s baterií, kdy nám telefon vydržel cca jeden den. Nízká výdrž baterie byla způsobena nefinálním softwarem v telefonu. Jakmile jsme obdrželi aktualizaci, výdrž se rázem vylepšila.
V systému EMUI si můžete také nastavit přepnutí do černých barev, což přidá nějaké do procento do baterie, vzhledem k tomu, že telefon používá AMOLED panel. Rozlišení displeje se dá rovněž přepnout na menší, to ve výsledku přidá nějaké to procento. Díky speciálnímu ultra úspornému režimu, kdy se omezí funkce, dokáže údajně telefon vydržet na jedno nabití i více než 200 hodin.
Neuvěřitelné rychlé nabíjení, které nemá konkurenci
Na to, jak nás prozatím výdrž baterie zklamala, tak to vše vynahradila rychlost nabíjení. Používá se 40W rychlá nabíječka, která má trochu větší rozměry. A to, co ve spojení s telefonem dokáže, je něco neskutečného. Marketingové materiály nelhaly. Za 30 minut opravdu nabijete 70 procent baterie. Kompletně nabito máte za cca 50 až 60 minut. Jen pro srovnání, v našem testu rychlosti nabíjení má momentálně první místo OnePlus 6, který se kompletně nabije za 1 hodinu 35 minut. A to má pouze 3 300 mAh baterii. Huawei Mate 20 Pro si jede vlastní ligu a s předstihem nám ukazuje, jak rychle se budou vlajkové modely nabíjet v roce 2019 a 2020.
Huawei Mate 20 Pro dokáže bezdrátově nabíjet ostatní zařízení
Jedna z výtek, kterou jsme měli u minulého vlajkového modelu Huawei P20 Pro, byla absence bezdrátového nabíjení. To Huawei napravil, podporuje se 15W rychlé nabíjení a dokonce přidal jednu unikátní funkci, kterou jsme u žádného jiného telefonu nemohli vidět. Jak už jste z nadpisu poznali. Řeč je o možnosti nabíjet jiná zařízení bezdrátově. Telefon umí ze sebe vytvořit bezdrátovou nabíječku pro ostatní telefony, nebo pro příslušenství jako jsou bezdrátová sluchátka. Stačí si funkci jen zapnout v nastavení telefonu a poté stačí zařízení přiložit na zadní stranu. Vyzkoušeli jsme to s iPhone XS a vše funguje úplně stejně jako na klasické bezdrátové nabíječce.
Verze Androidu a aktualizace Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro má rovnou Android 9 Pie. Z toho se dá odvodit, že v následujících letech obdrží minimálně aktualizaci na Android Q a Android R. Pokud jde o rychlost aktualizací, tak Huawei nepatří mezi “rychlíky”. Od toho tady jsou jiné společnosti. V době vydání recenze má telefon bezpečnostní záplatu ze října, což je poslední dostupná aktualizace.
U nadstavby EMUI 9.0 se mnoho změn neudálo
Při představení nové nadstavby EMUI 9.0 Huawei prohlašoval, že se podařilo zredukovat počet položek v systému o 10 % z celkových 940 na 843. Jestli je to pravda, netušíme. Nepočítali jsme je. :) Nicméně v reálném použití si toho vůbec nevšimnete. Jedná se o klasickou nadstavbu EMUI, která se v nové verzi moc nezměnila. Tato nadstavba má k čistému Androidu hodně daleko. Mezi mínusy musíme zařadit opět obrovské množství bloatware aplikací, ať už je to Instagram, Netflix, Booking, eBay atd. a v neposlední řadě aplikace Googlu a Huaweie, které na sobě parazitují.
Mezi novinkami nalezneme například nový navigační systém, který využívá gesta. V podstatě připomíná ovládání systému jako je u iOS. Na domovskou obrazovku se dostanete potáhnutím směrem nahoru, pokud při potáhnutí podržíte prst, otevřou se poslední aplikace. Tlačítko zpět je na obou stranách telefonu, aktivuje se potáhnutím prstem směrem doprostřed. Bohužel systém je trochu nedořešený. Na Androidu má ještě mnoho aplikací vysunovací menu z boku telefonu. To se ale nyní překrývá s tlačítkem zpět. Například Xiaomi to má vyřešené tak, že tlačítko zpět je ve spodní polovině displeje, a ve vrchní části se dají potáhnutím aktivovat právě například vysunovací menu.
Huawei ale nic takového nemá. Proto velmi pravděpodobně velmi rychle přejdete zpátky na klasické ovládání systému. Naštěstí je tu stále výběr. Další novou funkcí je tzv. Digitální zůstatek, neboli Digital Wellbeing, který Google představil v Androidu 9 Pie. Jde o správu doby strávené na obrazovce. Můžete se podívat, kolik minut jste byli v jaké aplikaci, kolik vám přišlo oznámení apod. Samozřejmě jelikož je nadstavba založena na Androidu 9 Pie, nechybí ani poslední novinky od Googlu. Až na gesta a bloatware ale s nadstavbou nemáme větší problém. Je svižná, neseká se a aplikace nepadají.
Jak Huawei Mate 20 Pro fotí a natáčí video?
Hlavní fotoaparát má 40 MPx a světelnost F/1,8, jako druhý je zde telefoto s 8 MPx, světelností F/2,4 a optickou stabilizací obrazu. Třetí fotoaparát je ultra širokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2,2. Používá se elektronická stabilizace AIS. Novinkou je podpora extrémního makra, která vytvoří ostré snímky ze vzdálenosti 2,5 cm od objektivu. Díky ultra širokoúhlému objektivu se dají vytvořit videa či fotografie v poměru 21:9.
Selfie kamera má 24 MPx a světelnost F/2,0. Aplikace je vylepšena o umělou inteligenci, která má nyní umět rozpoznat více než 1 500 scén. Menším zklamáním může být pro někoho to, že videa se natáčí pouze ve 4K rozlišení a 30 FPS, zatímco konkurence už dokáže natáčet i v 60 FPS. Nebudeme již ale zdržovat, pojďme se podívat na první fotografie a videa z Huawei Mate 20 Pro. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech fotografií i videí byl nastaven automatický režim. Videa i fotografie v původní kvalitě můžete stahovat z Google Disku.
Fotografie Huawei Mate 20 Pro
Videa Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro test videa (4K rozlišení)
Huawei Mate 20 Pro testovací video (Full HD rozlišení)
Huawei Mate 20 Pro super zpomaleno video (960 FPS)
Cena a dostupnost telefonu Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro se začne prodávat na českém trhu 1. listopadu, a to za cenu 24 990 Kč. Dostupný bude ve většině klasických obchodů jako je Alza, CZC, Mall apod. Také bude k dispozici u operátorů V našem regionu bude minimálně zpočátku dostupný v barevných variantách Midnight Blue, Twilight a Black. Při předobjednání dostanete bezdrátovou nabíječku a nano SD kartu s kapacitou 128 GB za stejnou cenu.
Konkurence pro Huawei Mate 20 Pro
Momentálně je největší konkurencí pro Huawei Mate 20 Pro samozřejmě Samsung Galaxy Note 9, který se může pochlubit vynikající výdrží, 3,5mm audio konektorem, skvělým displejem, stylusem S Pen. Do vydání Huawei Mate 20 Pro na trhu nebyl vybavenější telefon. Mezi jeho zápory patří pomalé nabíjení a také pomalejší skenování obličeje a oční duhovky. A zrovna v těchto dvou kategoriích Mate 20 Pro exceluje. Fotoaparát je spíše mírně na straně Huaweie, u TOP telefonů jsou ale rozdíly minimální. Mezi plusy Huawei Mate 20 pro se dá také zařadit nižší cena a novější čipset.
Další konkurencí jsou také nové Apple iPhone XS a XS Max. Google Pixel 3 a také Xiaomi Mi Mix 3. Zkrátka hlavní vlajkové modely podzimu. Na přímé srovnání s těmito telefony si však musíme počkat, jakmile si je budeme moct otestovat. Trochu s předstihem by se ale dalo říct, že zde u Huawei Mate 20 Pro možná vidíme vůbec to nejlepší, co rok 2018 v mobilním světě nabídne.
Závěr recenze Huawei Mate 20 Pro
U recenze Huawei P20 Pro jsme v závěru psali, že se čínská společnost dokázala dostat na úplnou špičku vedle TOP vlajkových telefonů. S Huawei Mate 20 PRO už ale nechce být čínská společnost “vedle”. Chce být nejlepší. A k tomu má hodně blízko. Mate 20 Pro našlápnuto k tomu se stát nejlepším telefonem roku.
Kvalita fotoaparátu se posunula o kus dále, nově navíc s užitečnějšími objektivy. Má jako jeden z prvních telefonů čtečku otisků v displeji, kterou navíc doplňuje perfektní 3D skenování obličeje. S obrovským náskokem má nejrychlejší nabíjení na trhu i perfektní výdrž baterie. Navíc má i zajímavou možnost nabíjení druhých telefonů bezdrátově. V neposlední řadě nás potěšila speciální úprava zadní strany, která zamezuje otiskům prstů. Dále má skvělý displej, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu, vysoký výkon. Zkrátka těch superlativ je mnoho.
Zcela dokonalé zařízení to ale také není. V první řadě nám vadí zbytečné zaoblení displeje, hlasitý reproduktor ztrácí na konkurenci. Bloatware a nová gesta pro ovládání systému také nepotěší, ale zde už se nejedná o žádný velký problém.
Klady Huawei Mate 20 Pro
+ Perfektní fotoaparát
+ Kvalitní zpracování
+ Extrémně rychlé nabíjení
+ Zvýšená odolnost proti vodě a prachu
+ Čtečka otisků prstů v displeji
+ 3D skenování obličeje
+ Krásný displej
+ Skvělá výdrž baterie
+ Bezdrátové nabíjení
Zápory Huawei Mate 20 Pro
– Zbytečně zaoblení displeje
– Hlasitý reproduktor neoslní kvalitou
– Bloatware v nadstavbě EMUI
– Vyšší cena
Za zapůjčení děkujeme společnosti Huawei.
Jak se vám líbí telefon Huawei Mate 20 Pro?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (33)
Přidat komentář