Nudí vás psát na sociální sítě? Google vám pomůže
- Články
- Karel Kilián
- 22.1.2016
- 1
Společnost Google podala žádost o patentování svého algoritmu, který umí generovat příspěvky/stavy/statusy na sociální sítě. Příslušnou přihlášku vyhledávací gigant již podal a 19. ledna byla zveřejněna Úřadem pro patenty a ochranné známky (USPTO – United States Patent & Trademark Office).
Jak má automatické psaní na sociální sítě fungovat?
Vývojový tým konstatuje, že elektronická pošta v současnosti není nejlepším způsobem k šíření odkazů nebo pozvánek ke konverzaci. Patent popisuje schéma pro vytváření příspěvku na sociální síti. Pokud například od kamaráda dostanete e-mailem odkaz na zajímavé knížky, budete mít k dispozici speciální tlačítko. Pokud na něj klepnete, Google analyzuje obsah zprávy a v plovoucím okně vygeneruje doprovodný text s odkazem a příslušnými štítky/hashtagy, který lze následně sdílet na sociální sítě. Poté si budete moci vybrat skupiny přátel, s nimiž hodláte příspěvek sdílet, a podívat se na související odkazy.
V případě nové knihy by tak text příspěvku mohl znít: “[Autor] je můj oblíbený spisovatel,” nebo může obsahovat informaci o tom, jak dlouho, jste fanouškem tohoto autora. Patentovaný systém by také měl uživateli ukázat, zda je zvolené téma dostatečně “trendy” na sociálních sítích.
Kam budeme sdílet?
Google se snažil popularizovat svou vlastní sociální síť Google+ a v současnosti probíhá proces její restrukturalizace. Propojení s e-maily z Gmailu pro vytvoření příspěvků k zahájení konverzace o aktuálních tématech tak může být způsob, jak rozjet na Google+ komunikaci a následné interakce. Uživatelé by ale jistě ocenili, kdyby díky nové technologii mohli sdílet i na Facebook, Twitter, nebo jiné sociální sítě, které denně používají miliony lidí.
Pochopitelně to, že si Google nechal něco patentovat, ještě nemusí znamenat, že chystá uvedení takové funkce do praxe. Na druhou stranu je ale nutné konstatovat, že mnohé produkty, jež si vyhledávací gigant nechal patentovat, byly následně nasazeny relativně brzy po publikaci patentu. Tiskový mluvčí k tomuto tématu uvedl pouze nic neříkající konstatování: “Některé z těchto myšlenek později dozrají do reálných produktů nebo služeb, některé ne.”
Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi
Komentáře (1)
Přidat komentář