Google Home Max recenze: Chytrý reproduktor se skvělým zvukem i designem
- Recenze
- David Trlica
- 13.5.2019
- 2
Google Home Max se od jiných chytrých reproduktorů liší už svou velikostí. Určen je hlavně těm, kteří požadují kvalitní a hlasitý zvuk z reproduktorů. Samozřejmostí je plnohodnotná podpora Asistenta Google. Jak dopadl reproduktor Google Home Max v naší recenzi?
Google Home Max recenze
- Konstrukce a dílenské zpracování
- Nastavení a spárování
- Kvalita reproduktoru
- Google Assistant v praxi
- Závěr recenze Google Home Max
Google Home Max má skvělé zpracování i zajímavý design
Nedávno jsme recenzovali chytrý displej Google Home Hub, kde nás překvapila malá velikost. U chytrého reproduktoru Home Max je to přesně naopak, ostatně jak už naznačuje název. Nejedná se o žádného drobka, kterého byste si dali třeba na noční stolek. Rozměry jsou 336.6 mm x 190.0 mm x 154.4 mm a váží 5,3 kilogramu. Není tak ani určen k tomu, aby byl přenášen.
Začneme krabicí, ve které se toho moc nenachází. V podstatě jen čtyři věci – reproduktor, napájecí adaptér, gumová podložka a manuály. Reproduktor zkrátka jen zapojíte do elektriky, propojíte se sítí a můžete ho používat. Co určitě potěší, je i samotný design, který vychází z řady Pixel či Home produktů od Googlu. Design je minimalistický a připomíná nám reproduktory od Sonosu či IKEA.
Přední strana je potažena látkovou texturou, což schovává i duální 4,5″ woofery a dva 0,7″ tweetery. Reproduktor je vyroben je z tvrdého plastu a pokud reproduktor držíte v ruce, máte pocit, že máte prémiové zařízení. Rozhodně se nejedná o žádné chrastítko. K dispozici je v černé a bílé barvě. Na testování jsme měli k dispozici černou variantu.
Na přední straně jsou uprostřed čtyři diody, které upozorňují na to, že je mikrofon/asistent aktivní. Pokud svítí červeně, máte vypnutý mikrofon. Na vrchní straně si po rozbalení všimnete nálepky, která naznačuje dotykové ovládání médií. Potažením prstu do stran můžete ovládat hlasitost. Stisknutím na pás můžete hudbu pozastavit. Druhá samolepka je na boční straně. Upozorňuje však jen na to, že reproduktor můžete položit vertikálně i horizontálně. Gumová podložka v balení se totiž dá velice jednoduše oddělat, díky ní se nepoškrábete plast. Nemusíte se ale bát, že byste ji ztratili. Na reproduktoru drží pomocí magnetu.
https://youtu.be/2_pE3f4lJio
Na zadní straně je hardwarové vypnutí/zapnutí mikrofonu a v levém dolním rohu konektory. Kromě napájecího konektoru, je to USB-C a 3,5mm konektor, díky tomu nemusíte reproduktor používat bezdrátově, ale můžete zapojit zdroj hudby přes kabel. USB-C slouží třeba k nabíjení telefonů anebo ke speciální redukci Ethernet kabelu na USB-C. Díky tomu si můžete propojit reproduktor ještě s rychlejším připojením než přes Wi-Fi. Během testování jsme ale s bezdrátovým připojením neměli problém, vše po této stránce fungovalo perfektně a vůbec nás nenapadlo propojovat reproduktor s internetem pomocí drátu.
První spuštění a spárování s chytrou domácností
K propojení s chytrou domácnosti od Googlu se využívá aplikace Google Home, kterou zdarma stáhnete z Google Play. Propojení je okamžité a Google to má vyřešené perfektně. Nastavení v aplikaci se neliší od jiných reproduktorů řady Google Home. Co se týče hudebního nastavení, můžete si v ekvalizéru změnit výšky a basy a dále si třeba nastavit pár reproduktorů. Tedy za předpokladu, že vlastníte dvakrát Home Max. Po propojení se z nich stanou prostorové reproduktory. Samozřejmostí jsou i jiná různá nastavení jako je noční režim, blokování zvuků apod.
Potěší to, že aplikace Google Home je v češtině. Mínus je však to, že samotný Asistent Google nepodporuje češtinu, vystačit si musíte s angličtinou či jiným více rozšířeným jazykem. A opět jako u jiných Home reproduktorů je to problém hlavně při zadávání českých jmen, názvů, ulic, měst apod. Zároveň nemáte přístup k českým zprávám, informacím atd. Věříme, že podpora češtiny přijde během roku 2019, i když samotný Google o podpoře zcela mlčí.
Jak kvalitní je zvuk z Google Home Max?
Předchozí reproduktory od Googlu nabízely vzhledem k ceně a velikosti hodně solidní výsledky. Pokud jste ale chtěli například reproduktor na párty anebo pořádný poslech, tak jste se museli ohlédnout jinde. Google Home Max to chce napravit, podle společnosti je tento reproduktor až dvacetkrát hlasitější než klasický Google Home. A můžeme to rozhodně potvrdit. Každopádně pokud to “ohulíte”, tak budete mít problémy s hlasovým ovládáním.
Mikrofony totiž v tomto hluku nestíhají brát hlas uživatele, takže musíte křičet anebo ručně reproduktor zeslabit. Co se týče kvality hudby, tak je určen hlavně k přehrávání přes streamovací služby jako je Google Play Music či Spotify. Přehrávána hudba má tedy daleko do bezztrátových formátů, každopádně troufáme si tvrdit, že pro většinu uživatelů je tato kvalita zcela dostatečná. Ostatně nezbývá ani nic jiného, streamovací služba Tidal, která nabízí skladby ve vysoké kvalitě, nepodporuje chytré reproduktory od Googlu.
Na druhou stranu pokud chcete chytrý reproduktor, tak pravděpodobně na trhu nenajdete lepší řešení. V porovnání s nedávno recenzovaným JBL PartyBox 300 nám Google Home Max přišel lepší. Basy má skvělé, navíc si je můžete podle potřeby potlačit či zvýraznit. Výšky jsou hodně zřetelné. Překvapilo nás, že i když se blížíme k maximální hlasitosti, tak kvalita se moc nezhoršuje.
https://youtu.be/UiBhshQ0FQA
Reproduktor má i několik chytrých funkcí, které se ale velmi těžko testují, takže není zcela jasné, jak dobře fungují. V první řadě to je automatické ladění zvuku podle toho, co posloucháte. Zároveň má vylepšovat zvuk podle toho, kde se zrovna nacházíte, respektive z místa, kde jste na něj naposledy promluvili. Popravdě jsme ale nezaregistrovali žádné změny.
[aps_product_sz id=”452329″]
Asistent Google a chytré funkce
Reproduktor má i několik chytrých funkcí, které se ale velmi těžko testují, takže není zcela jasné, jak dobře fungují. V první řadě to je automatické ladění zvuku podle toho, co posloucháte. Zároveň má vylepšovat zvuk podle toho, kde se zrovna nacházíte, respektive z místa, kde jste na něj naposledy promluvili. Popravdě jsme ale nezaregistrovali žádné změny.
Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?
Samozřejmě podporuje i funkci Google Cast, takže můžete používat PC, telefon či třeba tablet k přehrávání médii a následně tento obsah bezdrátově poslat do reproduktoru. Nemusíte tak vůbec využívat Asistenta Google. Google Assistant je identický jako na jiných reproduktorech Google Home. Žádné speciální funkce však nemá. Pokud vás zajímá, co Asistent umí, doporučuje naši starší recenzi Google Home anebo video výše.
Cena a dostupnost Google Home Max
Google Home Max není levnou záležitostí. A to i když pár dní před vydáním recenze Google zařízení zlevnil. V první řadě upozorníme, že oficiálně není dostupný v České republice. Velké obchody jako je Alza, Datart, Euronics apod. jej importují většinou z Velké Británie nebo Německa a prodávají u nás za ještě vyšší cenu.
Pokud přemýšlíte o koupi reproduktoru, doporučujeme koupi ze sousedního Německa, kde získáte reproduktor za mnohem nižší cenu. Oficiální cena je 299 eur, v přepočtu cca 7 700 Kč.
Závěr recenze Google Home Max
U Google Home Max je závěr poměrně jednoduchý. Pokud hledáte kvalitní zvukové podání a zároveň se poohlížíte o chytrém reproduktoru, tak můžete s Google Home Max “zamáznout” dvě mouchy jednou ranou. Chytrý reproduktor, který zní lépe, momentálně neexistuje.
Obdobně jako u jiných Home reproduktorů však musíte počítat, že česká cena je extrémně navýšená a hlavně chybí absence češtiny u Asistenta Google. Až na to se ale jedná o dobrý reproduktor, potěšilo nás výborné zpracování, možnost zapojení zdroje hudby přes 3,5mm audio konektor a snadná instalace, nastavení a používání.
Klady
+ Skvělé zpracování
+ Kvalitní podání zvuku
+ Ovládání jiných přístrojů chytré domácnosti
+ Propojení do ekosystému Google Home
+ Možnost zapojení 3,5mm konektoru
+ Snadná instalace
Zápory
– Absence češtiny
– Špatná dostupnost a podpora v Česku
– Vysoká cena na českém trhu
Přemýšleli jste o koupi Google Home Max?
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (2)
Přidat komentář