TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #160: diktafon a gesta čtečky otisků

Sdílejte:
Karel Kilián
Karel Kilián
28.11.2016 06:00
Ikona komentáře 16
nejnovejsi aplikace gesta ctecky otisku ico
Reklama

V tomto díle Nejnovějších aplikací vám představíme chytrý diktafon a program pro gesta čtečky otisků prstů. Čeká vás také chytrá složka s aplikacemi dle aktuální situace a kapátko, kterým můžete nabrat barvu v reálném světě.

SnipBack – chytrý diktafon

SnipBack je aplikace, která hravě zastoupí hlasový záznamník. Samozřejmě dělá to, co byste od diktafonu čekali: nahrává zvukové soubory. Nahrávky pak umí exportovat do cloudových úložišť Dropbox nebo Disk Google. Nabízí také možnost nechat SnipBack běžet jako službu, která nahrává, i když pracujete s jinou aplikací. Program slibuje malou velikost souborů s nahrávkami, možnost uložení jen toho podstatného, případně ukládání až po poslechu a schválení uživatelem. Z funkcí a schopností jmenujme:
  • Režim skrytého diktafonu.
  • Soubory jsou uspořádány v relacích pro jednodušší orientaci.
  • Změna zaznamenané kvalitu zvuku.
  • Filtr pro redukci šumu na pozadí.
  • Jednoduché uživatelské rozhraní.
  • Možnost odeslat/sdílet zvukovou nahrávku prostřednictvím e-mailu, WhatsApp, Dropbox, atd.
Za dva měsíce v Obchodě Play si tento program stáhlo více než tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,5. Jen 2,2 MB velký balíček můžete použít na Androidu 4.4 a vyšším.
Lifehacker smart voice recorder (HQ) - Snipback

Lifehacker smart voice recorder (HQ) - Snipback

Cosmic Pie Design

Instalovat (Free+)

Google Play

Fingerprint Gestures – gesta čtečky otisků prstů

Máte telefon se čtečkou otisků prstů? Díky této aplikaci si můžete vyzkoušet funkci, kterou se nedávno chlubily telefony Google Pixel – tedy konkrétně gesta čtečky otisků prstů. Aplikace Fingerprint Gestures umožňuje používat čtečku otisků prstů jako prostor pro gesta. Například, můžete nastavit zobrazení posledních spuštěných aplikací na jedno klepnutí prstem na skener. Další akce lze přiřadit na dvojí poklepání či přejetí prstu, na které se nabízí třeba stažení oznamovací lišty. Musíme však upozornit, že uvedená funkce nefunguje na každém zařízení. Jednou z podmínek je operační systém Android 6.0 Marshmallow nebo vyšší (v případě Samsungu stačí 5.0+). Z mnoha podporovaných akcí jmenujme alespoň několik: zpět, domů, poslední aplikace, uspání, posun dolů, listování směrem nahoru, otevření oznámení, rychlé nastavením, pozastavení přehrávání a opětovné spuštění, přeskakování mezi skladbami, spuštění aplikace a mnohé další. K některým možnostem však aplikace požaduje práva roota. Šikovný nástroj Fingerprint Gestures si za tři týdny stáhlo přes padesát tisíc uživatelů. Průměrná známka 3,8 sice není vysoká, většinou ji však dávají uživatelé, jejichž telefony gesta na čtečce otisků nepodporují. 3,66 MB velký soubor lze instalovat na Android 5.0 a vyšší.
Fingerprint Gestures

Fingerprint Gestures

SmartFusionLabs

Instalovat (Free)

Google Play

Contextual App Folder – inteligentní složka pro vaši plochu

S tímto programem si na ploše svého telefonu či tabletu můžete vytvořit takzvanou „kontextovou složku“. K čemu vám bude? Třeba ke snadnému a rychlému přístupu k aplikacím a zkratkám ve chvíli, kdy je budete potřebovat. Ukažme si využití na praktickém příkladu:
  • Nabídne sportovní aplikace v okamžiku, kdy se dostanete do posilovny.
  • Zobrazí hudební aplikace po připojení sluchátek k přístroji.
  • Ukáže navigační aplikace, jakmile telefon připojen k autu pomocí technologie Bluetooth.
K hlavním rysům patří například devět různých „spouštěčů“, různé styly a barevná provedení, moderní a intuitivní uživatelské rozhraní. K dispozici je široký výběr spouštěčů, který umožňuje pokrýt nejběžnější případy použití: sluchátka, poloha, Wi-Fi, Bluetooth, nabíjení, telefonní hovor, Tasker a notifikace. Aplikace je k dispozici zdarma, zatím zaznamenala přes tisíc stažení a v tuto chvíli nemá průměrnou známku. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.
Contextual App Folder (C.A.F.)

Contextual App Folder (C.A.F.)

ts-apps

Instalovat (Free)

Google Play

Color Stash – kapátko v reálném světě

Chcete zjistit, jaký kód barvy má vaše auto? Nebo třeba květina? Samozřejmě jedna cesta je ta, že objekt vyfotíte, přenesete snímek do počítače a následně otevřete v grafickém editoru. Pak na něj aplikujete nástroj, který vám zobrazí kód. Jenže proč to dělat složitě, když to jde mnohem jednodušeji? Aplikace Color Stash umí zjistit barvu z fotky pořízené fotoaparátem telefonu. V tomto režimu průběžně ukazuje kód barvy objektu, na který míříte foťákem. Pokud chcete, můžete si tento kód jedním klepnutím uložit pro další použití – například ho sdílet e-mailem. Kód barvy je ve formátech HEX, RGB a HSV. Kromě foťáku můžete barvy zjišťovat také z obrázků uložených v zařízení či vybírat manuálně. Color Stash má zatím jen několik desítek instalací a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 5,0. 6,5 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.
Color Stash

Color Stash

TriPiTech

Instalovat (Free)

Google Play

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

O autorovi

Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… Více o autorovi

Karel Kilián
Sdílejte: