TOPlist

Stresující sobota, nejlepší spánek v pondělí. Co dalšího prozradily roční statistiky Garmin?

Sdílejte:
Jana Skálová
Jana Skálová
15.12.2024 06:00
Ikona komentáře 0
žena při sportu sleduje chytré hodinky
Reklama

  • Garmin zveřejnil pravidelnou statistiku Year in Review 2024
  • Uvádí v ní, jak jsou na tom uživatelé hodinek s energií i sportem
  • Zveřejnil i zajímavé rekordy
Pokud používáte chytré hodinky, nejspíš jste nadšení z toho, kolik toho zvládají. Jak vám pomáhají s monitorováním zdravotního stavu, spánku, stresu i s cvičením. Ale bylo by naivní myslet si, že tyto informace se nedostávají nikam dál než k vám. Právě díky nim může Garmin sestavovat pravidelnou roční statistiku, která vychází z dat uživatelů jeho chytrých hodinek. Nyní Garmin zveřejnil svou ročenku Year in Review 2024, do níž sbíral anonymní data od svých uživatelů. A z nich vyplynulo mnoho zajímavých závěrů.
Garmin Connect™

Garmin Connect™

Garmin

Instalovat (Free)

Google Play

Vyčerpávající Nový rok

Kromě jiných ukazatelů můžete na svých chytrých hodinkách Garmin sledovat i stav své energie (Body Battery). Ten se proměňuje během dne a ze statistik (nepřekvapivě) vyplynulo, že nejvíc energie mají uživatelé hned poránu. Letos jí měli ráno v průměru 71 bodů. Během dne a noci dochází k jejímu poklesu, a to až na průměrných 21 bodů. Zajímavé je, že nejméně „tělesné baterie“ jsme měli letos na Nový rok. Všichni asi tuší, proč právě tento den je po bujarých silvestrovských oslavách pro lidstvo tak zničující. Za zmínku stojí i to, že nejvyšší průměrné ranní hodnoty za celý rok mají Nizozemci, zatímco nejnižší Japonci. Garmin Forerunner 255

Vydatný pondělní spánek

Spánkové statistiky zase ukázaly, že v průměru lidé s chytrými hodinkami Garmin dosahují hodnoty 71. Nejlépe se podle nich vyspí v noci z pondělí na úterý a naopak nejhůř ze soboty na neděli. I tady zvítězili Nizozemci, kterým se podle průměrného skóre 73 zjevně spí nejlépe. Na chvostu naopak skončili uživatelé z Indonésie (mají v průměru jen 64 bodů). Za zmínku stojí také výsledky měření stresu. Takzvané Stress Score vyšlo letos v průměru na 30 bodů. Nejpohodovější přitom kupodivu bývá pondělí, zato nejvíce stresu zažíváme v sobotu. Nicméně, nejde pouze o stresové situace, protože chytré hodinky zohledňují srdeční tep, frekvence a vliv na nás má i mnoho dalších faktorů. Každopádně nejvíce stresu podle měření zažívají lidé v Malajsii, zatímco nejpohodověji si žijí v uživatelé Jižní Koreji.

Krokoměr vyhrál v Hongkongu

Spousta lidí používá chytré hodinky k počítání kroků, jelikož jejichkrokoměr je mnohem spolehlivější než ten na mobilu. A i tady z ročních statistik vyplynuly poměrně zajímavé údaje. Například ty, že průměrný denní počet kroků majitelů chytrých hodinek Garmin činí 8 317. Zvítězili obyvatelé Hongkongu, kteří za den našlapou 10 340 kroků. Nejméně naopak chodí majitelé Garmin hodinek v Indonésii (5 375 kroků). venkovní sporty Garmin statistika A jakým sportům se podle společnosti Garmin lidé využívající její chytré hodinky věnují nejčastěji? Z venkovních sportů vede běh na dráze, jízda na elektrokole a na gravelovém kole (jde o jakýsi kříženec silničního a terénního kola). Z vnitřních sportů naopak v letošním roce dominoval vysoce intenzivní intervalový trénink (takzvané cvičení HIIT), následovaný pilates a lezením po stěně. Pokud vás zajímají další sportovní statistiky 2024, můžete se podívat i na ty od aplikace Strava.

K čemu využíváte své chytré hodinky nejčastěji?

Zdroj: Freepik, Garmin

O autorovi

Jana Skálová

Jana se psaním živí už dlouhé roky. Začínala ve zpravodajství a lifestylu, teď se věnuje spíš techničtějším tématům. Ráda píše o mobilech, zajímá se o… Více o autorovi

Jana Skálová
Sdílejte: